Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

baterie

#1 17.12.2009 22:50:28

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

baterie


kluci tak jsem zjistil že mám kamaráda co má velkosklad na baterie!!takže kdo má zájem olověný baterky 300-500kč AGM baterie500-800kč a gelovky 800-1200kč je to i s daní cena se odvíjí podle ah a věřte že já z toho mám hovno-to jen pro závistivce.řešily jste tady tu zimu..gelovka by měla vydržet bez dobíjení celou zimu a agm baterii nevadí vybití na 2V olověná je levná ale nesmí se vybít.

 offline 

 

#2 18.12.2009 11:19:35

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


jerabekdusan napsal(a):

kluci tak jsem zjistil že mám kamaráda co má velkosklad na baterie!!takže kdo má zájem olověný baterky 300-500kč AGM baterie500-800kč a gelovky 800-1200kč je to i s daní cena se odvíjí podle ah a věřte že já z toho mám hovno-to jen pro závistivce.řešily jste tady tu zimu..gelovka by měla vydržet bez dobíjení celou zimu a agm baterii nevadí vybití na 2V olověná je levná ale nesmí se vybít.

GELOVKY DO MOTOREK SE NEDĚLAJÍ!!! tudíž je ani nikdo nemůže prodávat!

Pb aku se nesmí vybít pod cca 10,5V pak de postupně do kopru(některé rychleji některé pomaleji, záleží jakou chemii do toho ještě výrobce narval) a je jedno jestli je obyč nebo AGM nebo gelová!!!

Editoval Dingo (18.12.2009 11:21:52)

 offline 

 

#3 18.12.2009 11:55:08

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: baterie


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#4 18.12.2009 12:22:26

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


jardo taky jsem si myslel že se gelovky nedělají ale hádat se nebudu.

 offline 

 

#5 18.12.2009 12:47:16

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


včera jsem s ním seděl a bylo vidět že tomu rozumí takže kdo máte nějaké dotazi tak 775572691.elektrice trochu rozumím ale ne tak abych se zde zamotával do různých diskuzí jen jsem vám chtěl nabídnout myslím že dobré ceny baterek.

 offline 

 

#6 18.12.2009 12:51:00

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


včera jsem s ním seděl a bylo vidět že tomu rozumí takže kdo máte nějaké dotazi tak 775572691.elektrice trochu rozumím ale ne tak abych se zde zamotával do různých diskuzí jen jsem vám chtěl nabídnout myslím že dobré ceny baterek.hlavně zdůraznoval že jemá všechny suchý i ty gelovky takže životnost je od okamžiku kdy ju koupíte ne jak jinde že různě leží třeba i rok ve skladech.samozřejmě je nalije a nabije

Editoval jerabekdusan (18.12.2009 12:54:06)

 offline 

 

#7 18.12.2009 14:11:08

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: baterie


Opravdu gelová baterie se do motocyklů dělá jen doplňkově a v nabídce je jen pár vhodných typů baterií.Navíc jsou pěkně drahé (cca 3tis).
Standartní baterky gelový nejsou. Gelovky se obecně říká baterkám typu YT12B-4, ale není v tom gel, jen je kyselina nasáknutá ve speciální pórovité plsti.
V těch odkazech co jste poslali není vyloženě gelová ani jedna z uvedených. Baterky typu YT4L-BS jsou tzv. beúdržbové, což znamená že není prodávaná v uzavřenym stavu, ale má příbal s elektrolytem ve speciální kapsli. Spousta lidí nazývá i tyto baterie jako gelové, což je uplně mimo.
Pravidelně nabíjet se musí každá baterie jak psal Dingo. Vybití po delší dobu na 2V bez toho že by jí to poznamenalo je nesmysl.
Myslim, že ti Dušane někdo nacpal do hlavy pěkný bláboly big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#8 18.12.2009 16:07:10

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


jak píšeš že je kyselina nasáklá v plsti to je ta baterka agm kterou si hodně lidí plete s gelovkou protože z ní nic nevyteče.dál to radši nebudem rozebírat co člověk to názor ale asi před 3 roky jsem spravoval vodního skůtra a tam gelovka byla!!!takže se vyrábí a protože jste mě vyprudily tak jsem se jel ke kamošovi dnes  mrknout a divily by jste se kolik typů baterií se dělá. ještě že jsme na netu přectavte si tuhle diskuzi u škopků..

 offline 

 

#9 18.12.2009 16:29:17

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Proč teda například dva světoví výrobci akumulátorů Yuasa, Varta !!! žádnou gelovku do motorek nenabízí?  a29 

 offline 

 

#10 18.12.2009 16:29:35

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: baterie


Neměj obavy. Prodávám baterie 10let smile Vím přesně kolik typů baterií se do motorek dělá a většinu jich tu mám na skladě.
Aby to nebylo jednoduchý, tak těch nasákavejch článků se používají dokonce dva typy.
-Bezúdržbovky kterejm se říká AGM, nebo Super MF používají skelnou plsť, do který se elektrolyt nasákne. Kyselina se dodává k nenalité baterce zlvášť v kapsli.
-Gelovky, neboli VRLA se dodávají nalité a uzavřené. Používají příměs křemíku, která po smíchání s elektrolytem vytvoří jakýsi gel. To ale neznamená, že když jí rozbiješ tak nevyteče, jak se mnozí domnívají. Označení Gelovka tedy není zas nějak přehnané. Jen si to spousta lidí plete s bezúdržbovkami, které jsou dost podobné, jen s nepatrnou změnou právě v principu uložení elektrolytu.
Existují ale ještě baterie speciální, kterým by právě nemělo vadit ani poškození. Jejich složení jsem nestudoval, protože je nenabízíme a navíc jsou drahé a nabídka malá.

Jak jsi poznal že v tom skůtru byla gelovka? Podle označení, nebo čeho?
Jinak nedávno jsem měnil zákazníkovi baterku do nějakýho americkýho vodního skůtru a docela mě to zděsilo, protože v tom od originálu byla obyčejná dolejvací olověnná baterka. Tak jsem si říkal co to asi dělá s ekologií, když to otočí dolu hlavou.  ou2  big_smile - prostě amíci...


Dej koním pít...

 offline 

 

#11 18.12.2009 17:03:23

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


baterku ze skůtru jeden náš šetřílek rozbil kvůli olovu no zjistily jsme že je tam taková želatina s toho vycházím.

 offline 

 

#12 18.12.2009 17:57:37

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: baterie


Dingo:

Vždyť nabízejí. Ale je to pouze baterie určená jako vylepšená náhrada baterie 51913: http://www.yacomi.cz/advanced_search_re … cription=1
Používá se do BMW.
Yuasa to nazývá správně VRLA. Jenže tomu tady v čechách téměř nikdo nerozumí big_smile ono to totiž v doslovném překladu znamená "ventilem redukovaná, olověno kyselinová" což nikomu ani nemůže říct nic konkrétního. Proto tomu říkají Gelová, protože kyselina je pomocí reakce opravdu proměněná do podoby Gelu.

jerabekdusan:

Tak to bylo zřejmě něco z těch VRLA .


Dej koním pít...

 offline 

 

#13 18.12.2009 20:46:47

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: baterie


jerabekdusan napsal(a):

kluci tak jsem zjistil že mám kamaráda co má velkosklad na baterie!!takže kdo má zájem olověný baterky 300-500kč AGM baterie500-800kč a gelovky 800-1200kč je to i s daní cena se odvíjí podle ah a věřte že já z toho mám hovno-to jen pro závistivce.řešily jste tady tu zimu..gelovka by měla vydržet bez dobíjení celou zimu a agm baterii nevadí vybití na 2V olověná je levná ale nesmí se vybít.

Cau,prosim te ,za kolik by nechal YTZ-7S BS.je to na wr450 f 08.dik Pavel


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#14 18.12.2009 22:53:28

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Semis napsal(a):

Dingo:

Vždyť nabízejí. Ale je to pouze baterie určená jako vylepšená náhrada baterie 51913: http://www.yacomi.cz/advanced_search_re … cription=1
Používá se do BMW.
Yuasa to nazývá správně VRLA. Jenže tomu tady v čechách téměř nikdo nerozumí big_smile ono to totiž v doslovném překladu znamená "ventilem redukovaná, olověno kyselinová" což nikomu ani nemůže říct nic konkrétního. Proto tomu říkají Gelová, protože kyselina je pomocí reakce opravdu proměněná do podoby Gelu.

jerabekdusan:

Tak to bylo zřejmě něco z těch VRLA .

VRLA nemá s gelem nic společnýho  wink je to jen druh bezúdržbové aku.
Prostě pravou gelovku do motorky neseženeš, tak neoblbuj lidi blbostma typu VRLA=gel apod!!!!

 offline 

 

#15 19.12.2009 00:46:43

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Tak hledej už se to omílá furt dokola!!! Gelovky se dělají, ale ne do motorek nebo aut!  wink 

 offline 

 

#16 19.12.2009 18:08:24

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Najdi si na webu motorkari co potřebuješ, já to tady nehodlám omílat dokola, někteří výrobci věší bulíky na nos svým zákazníkům! A kupa lidí jim to žere!

Yuasa ani Varta, ani Banner NEDĚLAJÍ!!!! GELOVÉ aku do motorek ani aut! protože prostě jejich využití a specifické vlastnosti nejsou vhodné pro použití jako startovací!!!

A polopravd a mýtů je rozšířených mezi lidma HROMADA mezi nimiž jsou i gelovky! A lidi jako ty se starají šíření bludů mezi lidma dále  a31 


Výrazně doporučuju si najít stránky každého výrobce aku a tím nemyslím ČESKÉ STRÁNKY!!! ale právě ony originální zahraniční!!!

Tím že si sem dal jakýsi odkaz na jakýsi český šhop, jsi jen dokázal jak seš zblbnutý i ty!


Gelový aku má elektrolyt v podobě gelu, což je logické, takže pokud je elektrolyt nasáknutý v skelném či jiném separátoru (AGM) nejedná se o GELOVÝ AKU i když to je na všech webech v čr takto prezentováno  a31  a31 (na blbosti lidí se dá přece nejlépe vydělat).

VRLA může být na AGM aku, tak "obyč." bezůdržbovém, tak i gelovém. Hermeticky uzavřené aku jsou jak AGM, tak gelové a spadají oboje pod pojem bezúdržbové. Jakýkoli uzavřený aku - tj takový co se nedá dolít - NESMÍ PŘI NABÍJENÍ INTEZIVNĚ PLYNOVAT!!! jisté množství plunů zvládne rekuperovat každý z těchto aku ale ne neomezeně (je lhostehjno jestli to je gel nebo AGM)
Režim nabíjení je tedy pro gelovky tak AGM prakticky totožný. Takže prč na to nejít českým vychcánkovstvím aprodávat každou uzavřenou bezúdržbovku ajko gelovku žeano  a31  a31  a31  a nejlépe zákazníkovi k tomu vnutit ještě speciální pulsní nabíječku  usch  a31  a31  a31  a31  

Takže vivat čecháčkovským vychcaným obchodníkům co se starají o šíření lží mezi lidi!

Editoval Dingo (19.12.2009 18:24:32)

 offline 

 

#17 19.12.2009 18:30:28

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Jáárda napsal(a):

Dingo
Můžeš nám tady teda vysvětlit jaké druhy baterek se vyrábějí ?
To že se gelovky do motorek prostě nedělají jsi nám už řekl, ale proč se teda Gelovky na motorky nedělají ?
A proč to teda nabízí na internetu pod názvem gelové když to není pravda?
Zatím jsem se nesetkal s nikým kdo by tomu tak rozuměl a rezolutně tvrdil že neexistujou gelovky.
Jak jsem řekl , v tom případě žiju léta v omylu tak nás tedy pouč aby jsme nebyli my kteří tomu nerozumíme za blbce . Díky
Tyto baterky se nabízí jako gelové  a20 



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … yt7bbs.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … 514901.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/197_det_24321.jpg

Výše už sem vysvětlil proč se U NÁS V ČR a nejen u nás tyto bezúdržbové AGM aku prodávají jako gelové - je v tom vychcanost a lživost prodejců co na blbosti lidí vydělávají.
(pročpak sám výrobce tyto aku jako gelové v prospektech neuvádí  a23 asi proto, že by lhal  usch )

 offline 

 

#18 19.12.2009 19:40:26

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: baterie


Dingo:
Myslim, že máš nějaký problém nebo komplex.
V jednom s tebou souhlasím a to v tom, že např baterka jako YTX9-BS, kterou 90% motoshopů udává jako gelovou, gelovkou není.

Zatím jsi ale nic nevysvětlil, pouze ostatní napadal, urážel a tvářil se jako strašně chytrej. Doporučit motorkáře cz jako zdroj informací je největší békovina co jsem snad slyšel. Víc bludů se pohromadě na jednom webu nikde nevyskytuje.

Já jsem na rozdíl tebe alespoň vysvětlil to proč se baterkám typu YTZ7S říká gelovky. Osobně si nemyslím, že to je na 100% správně, ale prada je že výrobním procesem (smícháním elektrolytu s křemičitou směsí) opravdu vznikne gelová podoba kyseliny. Proto se tomu označení nebráním.

VRLA je sice vlastně druh bezúdržbovky, ale právě v uložení a podobě kyseliny se on klasické bezúdržbovky liší.

Kdyby sis mimochodem podrobně prostudoval stránky například Varty, kterou jsi zmínil, tak tam mají baterii označenou jako gelovku. Je to právě adekvátní náhrada baterie 51913 používající se např. do BMW.

Dokud z tebe nevyleze nějaká rozumná technická informace, podložená nějakým argumentem, tak už se k tomuhle tématu nebudu vyjadřovat.
Chytrolínů šířících bludy ohledně baterek po webu je opravdu dost, ale v tuhle chvíli podle mě mezi ně patříš i ty, protože jsi vlastně nic nepodložil faktama.


Dej koním pít...

 offline 

 

#19 19.12.2009 20:24:15

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: baterie


pěkně se nám ta moje nabídka baterek dostala do obrátek co?....

 offline 

 

#20 19.12.2009 20:27:30

Dingo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 263
Založená vlákna
Motorka: XL600V
1 0

Re: baterie


Semis napsal(a):

Dingo:
Myslim, že máš nějaký problém nebo komplex.
V jednom s tebou souhlasím a to v tom, že např baterka jako YTX9-BS, kterou 90% motoshopů udává jako gelovou, gelovkou není.

Zatím jsi ale nic nevysvětlil, pouze ostatní napadal, urážel a tvářil se jako strašně chytrej. Doporučit motorkáře cz jako zdroj informací je největší békovina co jsem snad slyšel. Víc bludů se pohromadě na jednom webu nikde nevyskytuje.

Já jsem na rozdíl tebe alespoň vysvětlil to proč se baterkám typu YTZ7S říká gelovky. Osobně si nemyslím, že to je na 100% správně, ale prada je že výrobním procesem (smícháním elektrolytu s křemičitou směsí) opravdu vznikne gelová podoba kyseliny. Proto se tomu označení nebráním.

VRLA je sice vlastně druh bezúdržbovky, ale právě v uložení a podobě kyseliny se on klasické bezúdržbovky liší.

Kdyby sis mimochodem podrobně prostudoval stránky například Varty, kterou jsi zmínil, tak tam mají baterii označenou jako gelovku. Je to právě adekvátní náhrada baterie 51913 používající se např. do BMW.

Dokud z tebe nevyleze nějaká rozumná technická informace, podložená nějakým argumentem, tak už se k tomuhle tématu nebudu vyjadřovat.
Chytrolínů šířících bludy ohledně baterek po webu je opravdu dost, ale v tuhle chvíli podle mě mezi ně patříš i ty, protože jsi vlastně nic nepodložil faktama.

Varta dělá JEDNU JEDINOU číslem 1!!! gelovku do motorek a tu tam 99,9% motorkářů nenarve  tull 

http://megaupload.cz/images/varta-gel.jpg


http://www.motorkari.cz/forum-detail/?f … d=18&pgr=2

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů