Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Te250 4t spaluje olej

#21 22.04.2020 10:35:41

Re: Te250 4t spaluje olej


Tak jsem se k tomu dostal až s odstupem času. Asi mně to až tak nebaví jak musím jet do garáže přes půl města big_smile
Jelikož jsem podělal ty kroužky, tak jsem koupil rovnou novou celou sadu znovu (skladem, kdežto na kroužky čekačka...).
Vyměněno. Vůle pasovaly nebylo co upravovat. Složeno, opatrně nasazen válec, po utažení válce ke spodku jsem to zkusil nakopávačkou rozhybat a píst jezdil hezky.
Všechno vyskládáno, po startu OK, žádný dým, krásný plynulý chod dokonce na nižších volnoběžných otáčkách než předtím.
Po zahřátí olejová mlha z výfuku a zvýšená kouřivost. Je tohle "v záběhu" normální? potřebují si kroužky "sednout" ? Nebo to mám zas rozebrat a do třetice všeho dobrého ?

Zkusím ještě pár cyklů ohřátí / vychladnutí ale rád bych slyšel i názory fachmanů se zkušeností.
Mohly se třeba při nasazování válce kroužky pootočit? Nebo třeba přesadit konce expandéru?

Díky za názory.

 offline 

 

#22 22.04.2020 10:43:55

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Te250 4t spaluje olej


nordkapp_pb:

Tak znovu a lépe  a1  Žádný kouř není oka a to ani při záběhu...


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#23 22.04.2020 12:09:37

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Te250 4t spaluje olej


nordkapp_pb: spíš bych "hádal" že z minulých neůspěchů, máš řádně vyolejovaný svod+tlumič, dal bych tomu pár mth wink 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#24 22.04.2020 19:44:24

Re: Te250 4t spaluje olej


Koupil jsem rmz 250 která hulila tak že za 10 sec. Nebylo na zahradě vidět.byl tam špatně naložený ten zubatý pístni kroužek (konce přes sebe)nevím proč ale když jsem ho tam potom dal jak má být nastartoval tak 5 sec. Nic a najednou znovu dým jak z pekla...
Koupil jsem všechna nová origo těsnění,stirátka ventilu ,nechal 2x tlakovat hlavu. Nakonec jsem teda vyměnil jen ty kroužky o bylo to ok...Bohužel až když už jsem měl hlavu dole po třetí  a11 
(Byla to prasarna ale chtěl jsem pojezdit do zimy)

 offline 

 

#25 22.04.2020 21:05:59

Re: Te250 4t spaluje olej


PETARDAK:

To vypadá ze možná budeš mít pravdu! A doufám v to, protože už mi dochází moral se v tom hrabat 😂 Projel jsem to ca. 30-40 minut na čtvrt plynu a par krát povrkal. Samozrejme uz jsem z toho zmagorenej až jsem si nepustil benzin zejo 😀 Zpatky u garáže celá strana výfuku zakydana od oleje ale už to prakticky nehulilo. Takže tak nějak vše odmasteno, očištěno a uvidim až to projedu příště, zda se tam zas něco objeví nebo ne. Ale vzhledem k tomu ze to prakticky přestalo hulit tak asi cajk...

Děkuji všem za podněty a návody!

 offline 

 

#26 22.04.2020 21:26:01

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Te250 4t spaluje olej


nordkapp_pb: držím palce ano ,ale pokud máš vatu v tlumivce, olejem řádně "prochcanou" tak to z ní, teplem poleze dlóóóuho a bude to chtít, vatu vyměnit.


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#27 23.04.2020 06:04:05

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Te250 4t spaluje olej


Byly špatně nasazené kruhy. Většina kroužků má jednu stranu jako náběh malinko skosenou a tou se dává nahoru a ostrou dolů aby při zpětném pohybu pístu olej setřel ze stěny válce. Bývají značky, ale není to pravidlo. Jakmile se otočí tak pumpuje olej nad píst jako čerpadlo.
Z výfuku se ti bude kouřit tak dlouho než se vypálí všechen olej co tam natekl.
Vidíš že po výměně kruhů už nekouří. Je třeba pojezdit a bude to dobré.
Chybami se člověk učí. Hlavní je že sis to dokázal zdůvodnit proč se to stalo a závadu odstranit.
Ať se daří a přeju hodně pohodových Mth.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů