Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Boží mlýny melou pomalu ale jistě!

#21 18.05.2020 10:57:28

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


duso: Hele já se k tomu motoru nakonec jednou dostanu, Už mám zmáklou celou motorku kromě motoru a je mi jasné že ty motory jsou jednoduché tyk si říkam že aspoň jednoduchý motor bych měl umět ale odrazuje mě jedna zásadní věc. Když to člověk pohnoji, tak to že je tam něco blbé zjistím až když celou motorku zase postavim a našlápnu. Představa že ho pak budu muset zase vytahovat ven znova skládat a přetěsňovat tak mě to zatím odradilo.

 offline 

 

#22 19.05.2020 06:34:48

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jizvic:

hele já nevím jestli komaxit praská. Nejsem odborník. Jen opiskovat se dá i citlivě, ale taky sem už viděl díly rozstřílený na povrchu na cucky  a8
Brousit bych to fakt nechtěl.


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#23 21.05.2020 18:02:06

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Ja som dával tiež minulý rok práškovú farbu na rám XR...už by som to nedal, benzín ju totiž lahko naleptá, ďalšia vec že to až tak dobre nedrží ako sa píše. Určite klasiku polyueretán je vraj dobrý. Len pozor pri pieskovaní aby ti nenadrbali piesok do olejovej nádrže v ráme ako mne babroši. Potom to bolo makačka vyčistiť....

 offline 

 

#24 22.05.2020 20:13:56

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Naleptá? Komaxit? Malému práve odišiel ventil na nádrži a zároveň ihlový v karburátore (pred mesiacom to isté  a30 menšiemu na 4kolke) týždeň to kvapkalo na ľavú stupačku a komaxitujeme tak všetky stupačky máme komaxit RAL2008 a nič...

Editoval bobkuuu (22.05.2020 20:16:11)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#25 27.05.2020 23:31:46

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stav motoru v novém servise:
Těsnění - těsnění v motoru bylo, ale asi staré a jen opatlané silikonem, to samé s těsněním pod hlavou, pod válcem.. no prostě všude..
hlava - výfukové ventily, protéká na nich olej, sací ventily jsou pěkně zaklepané - doporučuji GO hlavy..
válec - válec by chtěl vyhonovat, píst je pěkně poškrábaný skoro bych si tipl, že to bylo mázlé...

To zas bude raketa. Vědět tohle na začátku, kdy se měla dělat vačka tak si tu srandu asi rozmyslím a za 60 bych radši koupil něco novějšího

 offline 

 

#26 27.05.2020 23:41:36

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour: když ma člověk vhodné nástroje tak i to broušení nemusí být až taková hrůza. Na spoustě míst se dá původní barva sloupnout nehtem. Uvidím. Možná udělàm co půjde, a když to půjde blbě, jakože na spoustě míst to blbě půjde, tak pak uvidím co dál 🙂 teď  se každopádně psychicky připravuju na částku za dodělání motoru

 offline 

 

#27 28.05.2020 06:30:20

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Taková otázka. Myslíš že by tě mrzelo to za deset prodat, přihodit těch šedesát a koupit LC4? Mě to nemrzelo ani minutu po tom co sem se svez wink


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#28 28.05.2020 08:09:03

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour napsal(a):

Taková otázka. Myslíš že by tě mrzelo to za deset prodat, přihodit těch šedesát a koupit LC4? Mě to nemrzelo ani minutu po tom co sem se svez wink

 lol  ano 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#29 28.05.2020 08:58:35

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jizvic:

Motor, co jsem dělal posledně měl novou ojku, ložiska, píst sadu, brus + čelo, udělanou hlavu, rozvoďák, přetěsněnej, + nějaký blbiny a k tomu UZ karbce a vyšlo to nějak 32.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#30 28.05.2020 09:05:25

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour napsal(a):

Taková otázka. Myslíš že by tě mrzelo to za deset prodat, přihodit těch šedesát a koupit LC4? Mě to nemrzelo ani minutu po tom co sem se svez wink

Takhle to nefunguje. Musíš do toho 50 nacpat, pak za 20 prodat a až pak je prostor pro něco jiného  lol 

 offline 

 

#31 28.05.2020 09:33:31

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


RadoTP napsal(a):

Stanďour napsal(a):

Taková otázka. Myslíš že by tě mrzelo to za deset prodat, přihodit těch šedesát a koupit LC4? Mě to nemrzelo ani minutu po tom co sem se svez wink

Takhle to nefunguje. Musíš do toho 50 nacpat, pak za 20 prodat a až pak je prostor pro něco jiného  lol 

Častej scénář  hmm 
Tím si ale musí každý projít sám.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#32 28.05.2020 10:29:13

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour: Když jsem dávál motor poprvé do servisu na opravu vačky řek by mi ten idiot, že se musí už udělat komplet celý motor. Ano. Přemýšlel bych nad tím úplně jinak a těch 60 bych si radši nechal na něco novějšího. Ale já potom ještě koupil hromadu náhradních dílu s rámem za dalších 10, nakoupil jsem hromady plastů, bovdeny a dalších věcí za dalších 10 aby to bylo vyvoněné. Přijde mi, že teď ten motor nedodělat by byla celá ta práce, úplně k ničemu a vyhozených 50 z okna. Takže teď je to fakt napytel situace. A to jen proto, že idiot v servisu ti neřekne stav motoru ale uděla tupě jen to o čem jsem věděl, že se udělat musí.

 offline 

 

#33 28.05.2020 10:31:39

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


RadoTP: jo to je boužel realita, které se ovšem dalo předejít  a22 

 offline 

 

#34 28.05.2020 11:07:43

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jizvic napsal(a):

RadoTP: jo to je boužel realita, které se ovšem dalo předejít  a22 

Však jo, já bych tomu taky mohl x-let zpátky předejít, ale viděl jsem to tenkrát jinak  big_smile 

 offline 

 

#35 28.05.2020 12:16:59

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Jizvic:

Já to úplně chápu a taky jsem jednu takovou epizodu zažil  hmm 
Ale zkus se od toho oprostit, naprosto chladně si představ hromádky prostředků a řekni sám sobě co si přeješ.
Možná si přeješ vyvonět si veterána. Potom ale radši nezkoušej projet novější motorku, páč tě to bude demotivovat  a1 
Já jsem měl Tenerku trochu otloukánka a chtěl jsem něco co jak funguje lépe a jedna co je prostě hezké a budu si to hýčkat.
Jako jo, mohl jsem nasypat do Tenere a mohl ji mít pěknou, ale prostě nebude fungovat.
Takže teď jsem spokojenej. 
A přesně jsem to prodával ve stavu který nebyl 100%. A mohl jsem to za další prachy dát do 100% stavu, ale k radosti by mne to vlastně nepřivedlo. A jsem rád že namísto nostalgie jsem vybral posun dopředu.
 cool 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#36 28.05.2020 12:25:15

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Stanďour napsal(a):

Jizvic:

Já to úplně chápu a taky jsem jednu takovou epizodu zažil  hmm 
Ale zkus se od toho oprostit, naprosto chladně si představ hromádky prostředků a řekni sám sobě co si přeješ.
Možná si přeješ vyvonět si veterána. Potom ale radši nezkoušej projet novější motorku, páč tě to bude demotivovat  a1 
Já jsem měl Tenerku trochu otloukánka a chtěl jsem něco co jak funguje lépe a jedna co je prostě hezké a budu si to hýčkat.
Jako jo, mohl jsem nasypat do Tenere a mohl ji mít pěknou, ale prostě nebude fungovat.
Takže teď jsem spokojenej. 
A přesně jsem to prodával ve stavu který nebyl 100%. A mohl jsem to za další prachy dát do 100% stavu, ale k radosti by mne to vlastně nepřivedlo. A jsem rád že namísto nostalgie jsem vybral posun dopředu.
 cool 

Plně souhlasím  smile 

Pokud si chceš vyvoňět veterána, tak OK  ano 

Ale jinak, nová/ novější, je to trošku jinde  smile (ikdyž XR je legenda)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#37 28.05.2020 12:37:03

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Kucí, že bych si vyloženě chtěl vyvonět veterána na kterém už mi rupnul né zrovna malý šroub co drží kyvku k rámu to se říct uplně nedá. Ta únava materiálu je prostě znát a od začátku jsem si říkal... "sakra. už je to starý" a kdykoliv se mi ten rám může rozpadnout pod prdelí. Ale jako XR mě chytlo, líbilo se mi, že je to takové kladivo jak kámoš dycky říkal, že když se na tom člověk řítí po městě tak musí mít lidi pocit, že je ta motorka sežere  a24 nikdy mi nikdo nevlez na přechod pro chodce  heh1 . Je to správné mosntrum. Ale v lese je to težký, skočit na tom nějaký jump by mohl být první a poslední a líbí se mi prostě nové lehké stroje. Ale je to moje první moto a nějak mi i celkem přirostlo k srci. Ale je to trošku jak s ženskou. Chvíli ji miluješ a chvíli by jses ji nejradši zbavil a hodil ze skály.

 offline 

 

#38 28.05.2020 12:40:16

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


Vědět u prvního servisu, že mě u ní čeka oprava motoru za 50 000 tak ji už nepravuji. prodám na díly a koupím něco novějšího po roce 2000, kde člověk ví, že to má větší smysl do ní nacpat takové prachy.

 offline 

 

#39 28.05.2020 13:50:50

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


A co ti tedy bráni? Taky sem si na svou ‘86 zvykl, ale na lepší se vždycky zvyká snadno usch 
Já tam mám laďák GPR s vyndavací homo tlumivkou a když jedu, tak kombajny sjíždějí do příkopu  a1 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#40 28.05.2020 15:33:11

Jizvic
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Motorka: Honda XR600R
Věk: 38
3 0

Re: Boží mlýny melou pomalu ale jistě!


 big_smile  Ted mi brani to, ze mi prijde skoda uz ji nedodelat, kdyz uz do te motorky za posledni rok zahucelo tolik penez. Kdyz se to GO udela tak by ”mohla” ted jezdit dlouho. Trosku by me ta prace co jsem do ni investoval mrzela. Servisakovi jsem napsal jestli mi napise odhad, kolik to bude stat. To bude asi zasadni informace. Pokud to bude 30 tak budu hodne premyslet o prodeji na dily. Pokud kolem 15ti coz asi neni moc realne tak uz bych to do ni nacpal. V tuto chvili ale hlavne setrim na neco na cem budu litat do prace, kdyz by se mi podelalo auto. To je ted na prvnim miste.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů