Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Stále čistá - snadno omyvatelná

#1 23.10.2019 20:59:51

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Stále čistá - snadno omyvatelná


Používáte někdo nějaký čistič na moto aby se tolik nechytalo bláto, moto se lehce omývala a na dílech se nedržel takový ten matný film bláta?

Kámoš používá toto a moto vždy vypadá jak když vyjede ze salónu.  a1 
https://www.24mx.cz/mx-dily/oleje--mazi … lsrc=aw.ds

Zajímá mě jestli máte někdo ještě něco podobného vyzkoušené.... Jde mi hlavně o lehkou údržbu  big_smile 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/1386_2c32a91ece7811c538a8f07159691371.jpg

Editoval peTTR (23.10.2019 21:02:00)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#2 23.10.2019 21:16:46

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


peTTR:

Kámoš taky používá super čistič. Motorka vypadá jak kdyby jezdila 5 let v soli  lol 

 offline 

 

#3 23.10.2019 21:18:54

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


chalka napsal(a):

peTTR:

Kámoš taky používá super čistič. Motorka vypadá jak kdyby jezdila 5 let v soli  lol 

To je zase opačný extrém  lol Už jsem viděl i elox jak slez z brýlí  lol 
Já hledám spíš nějakou nano technoligii?  heh2 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#4 23.10.2019 23:06:14

Juhyyy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 30
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2011
Věk: 28
0 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


peTTR:

obyč WDčko

 offline 

 

#5 23.10.2019 23:24:46

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Silikon je dobrý ale určitě bude něco namakanějšího, s tím wd bych to asi nedělal

 offline 

 

#6 24.10.2019 07:05:24

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Kdysi jsem pro jednoho závodníka po umytí používal normální kokpit sprej - kupoval takový ty MAXI velký spreje - nejlevnější a po umytí se tím motorka přejela a vypadalo to fakt dobře a i se to dobře umývalo....

Samozřejmě nestříkat sedačku a okolí rámu kde se drží motorka nohama.

Tom

 offline 

 

#7 24.10.2019 07:59:21

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


https://www.stop-dirt.com/
Jeden čas mi na to pořád vyskakovala reklama na fb, v komentářích si to skoro každej vychvaloval. Ale v reálu neznám nikoho kdo by to vyzkoušel

 offline 

 

#8 24.10.2019 17:51:57

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Já měl na silniční motorce na všem, včetně rámu křemíkový film z ali, motorku stačilo vzít vapkou, všechno z toho spadlo a vypadalo to jako čerstvě navoskované (nedržela na tom ani voda).
Chtěl jsem to vyzkoušet i na krosku.

Mám vyzkoušený MucOff. Nežere hliník a fakt funguje. Stačí nastříkat, vzít vapkou a je to čisté. Pak jenom vyfoukám vzduchem a udělám údržbu jako řetěz apd.
Přijde mi, že to na motorce dělá i ochranný film.

 offline 

 

#9 24.10.2019 18:08:16

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Ten kokpit pravě obsahuje silikon který odpuzuje vodu a zaplní mikropory  na povrchu materiálu. Kamoš co jezdíval motokrosu tak na bláto s tím nehorázné vyfíkal blatníky a trvalo to podstatně dyl než je zalepil a nedrželo  se to jako ostatním. Nevím jak teď ale dřív se s tím v průmyslu cákaly formy na plast. výrobky aby se nelepily na formu. Takový nějaký zdroj by to chtělo .....

 offline 

 

#10 24.10.2019 20:17:49

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Díky borci za rady nakonec asi vyzkouším ten Muc-off  big_smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#11 24.10.2019 23:09:09

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


peTTR:

kupuju ho v kanystrech, myju s tim i podlahu v garazi, ponk atd, ve velkym nevyjde tak draho, myje to tak akorat, znám lepší čističe,ale žerou hliník a elox, nechávají mapy atd... mucoff rozmydlim štětcem, nenechava mapy, za me zatim nejlepsi, to jsem zkusil kde co


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5173_20191024_230324.jpg

 offline 

 

#12 25.10.2019 07:06:36

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


enduroracer napsal(a):

peTTR:

kupuju ho v kanystrech, myju s tim i podlahu v garazi, ponk atd, ve velkym nevyjde tak draho, myje to tak akorat, znám lepší čističe,ale žerou hliník a elox, nechávají mapy atd... mucoff rozmydlim štětcem, nenechava mapy, za me zatim nejlepsi, to jsem zkusil kde co


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 230324.jpg

Tak to rád slyším... Právě mám taky docela dobrý čistič co umyje vše ale když ho člověk blbě opláchne, nebo nechá déle může udělat mapy nebo oxidaci na hliníku. Tak to právě nechci.
Objednal jsem 5L oho muc-off. Byl v akci, tak vychází docela slušně. Pokud se osvědčí, klidně vezmu velký, ten je cenou taky jinde no  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#13 25.10.2019 07:22:07

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Já to před lety zkoušel. Sehnal přes kamaráda nano super americkou sracku. Neskutečně drahou. (litr byl dražší než nový plasty) nastříkal na motorku a kalhoty. Na motorku se bláto machytalo stejně, ale stačila minuta s hadici a motorka byla čistá. Nicméně to vydrželo pár vyjížděk, mechanicky se to blatem ssedrelo

 offline 

 

#14 25.10.2019 08:09:43

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


K tomu Mucc OFF. Já jsem ted viděl na servisu 2 motorky dlouhodobě umývané tímto přípravkem a všechny hliníky, eloxy atd.... matovaté jako bejk a oba říkali, že to mají od MucOff.

Samozřejmě nevím jak to používali atd... jen moje zkušenost.

Každopádně ten MucOff je ale jen polovina úspěchu - perfektně myje, ale asi nedělá žádný povrch, který by chránil před usazováním nečistot...?

Tom

 offline 

 

#15 25.10.2019 08:42:08

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


TomR1: Další z legend "jedna paní povídala". Výrobce MucOff má vyloženě všude napsáno, že je to bezpečné pro použití na hliník.
Je to jeden z hlavních prodejních argumentů. Používám to už více než 2 roky a vše je skoro bez práce "lesk jak blesk".
Navíc pro mě velké pozitivum, že je biologicky odbouratelný. A slabý ochranný film to dělá.

Our unique formula contains Anti-Corrosion inhibitors that leaves a Nano layer for extra protection.
Safe on all components and finishes, Carbon, Aluminium and will not harm seals or disc brake pads
Perfect for ALL types of Bikes, Road, MTB, Trail, Moto-X, Enduro, Street...No harmful acids, CFC's or solvents and is fully biodegradable.

Na rozdíl od mnohých vycházím z vlastních, mnou ověřených zkušeností, případně doplněných o informace od výrobce.

Nicméně platí jedna zásada - žádný čisticí prostředek se nesmí používat na slunci a nesmí na motorce nebo autě zaschnout.
Většina bezkontaktních pěn je buď kyselá nebo zásaditá (podle typu) a při zaschnutí se několikanásobně zvýší koncentrace a začne být
ještě víc agresivní. Většina čističů obsahuje čpavek, který je na hliník jed. A při zaschnutí tuplem. Dobré je kouknout do datového
listu výrobku a pokud je tam čpavek, tak je to na motorku nepoužitelné. To je třeba příklad jednoho levného českého čističe na auta
(nemohu si vzpomenout na jméno), o kterém mě známí přesvědčovali, že s ním myjou moto a že to nic nedělá. Má snad
dvojnásobnou koncentraci čpavku, než ostatní výrobci. Z plezíru jsem zavolal výrobci s dotazem na vhodnost použití na moto
a ten se mi vysmál, že jestli je na tom hliník, tak ho to sežere. Ale víte co: "Franta v hospodě říkal, že je to OK"  lol 

Na auto mám vyzkoušenou pěnu Carnet Jumbo - nicméně ta je při špatném poměru nebo při zaschnutí pro hliník nebezpečné - na motorku nepoužitelné.

Editoval JirkaR (25.10.2019 08:58:50)

 offline 

 

#16 25.10.2019 08:52:03

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Ok jak říkáš mám to jen z druhé ruky, ale zajímalo mě zda to dělá nějaký ochranný film kdy pozoruješ, že motorka jde potom výrazně lépe umýt nebo se nechytá tolik bahno....?

S umytím motorky nemám problém, ale něco co udělá ochranný film by mě zajímalo.

Tom

 offline 

 

#17 25.10.2019 09:00:27

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


TomR1: informaci jsem přidal - slabý ochranný film to dělá. Pokud to pak podruhé vezmeš jenom vapkou, výsledek je znatelně lepší než bez předchozího použití.

Ještě až budu mít čas, chci na krosku vyzkoušet ten křemíkový film - na jednom z aut to mám víc než rok a stále se na tom voda nedrží.

 offline 

 

#18 25.10.2019 09:27:23

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


JirkaR:

Máš odkaz na ten křemíkový film?


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#19 25.10.2019 10:07:01

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


TomR1:

Asi záleží, jak se používá, já nanáším rozprašovačem na mokrou moto, jen rychle rozmydlím stětcem, spláchnu, už to používám třetím rokem a právě je to první čistič, to mi nevyžírá hliník a barvu.

 offline 

 

#20 25.10.2019 12:29:45

Dan39
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 25
Založená vlákna
Místo: Kostelecký doupě
Motorka: KTM 200 EXC, KTM 950 ADV
0 0

Re: Stále čistá - snadno omyvatelná


Já už roky používám čistič od Force. Momentálně tenhle: https://www.forceshoppraha.cz/udrzba-ko … uty-extra/
Používám ho na kola, motorku a zaschlý mouchy na autě. Když se špína hodně drží stačí vzít štětec nebo jemnej kartáč. Takhle se dají snadno vyčistit i bílý poškrábaný plasty. Pro někoho může být nevýhoda že se smeje i drtivá většina olejů a maziv. Ale jak už je psáno výše, nesmí zaschnout. Pak dělá těžko smytelné mapy. V létě ho stříkám na už mokrou motorku a efekt je podle mě stejný. Měl by být i ekologicky šetrný wink 
A pak silikon nebo vyjetej olej a pro jistotu nejezdit do terénu...  big_smile 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů