Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti

#1 10.12.2009 20:03:41

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


ahoj chtel bych rozjet tema na problematiku tyhle motorky vase nazory zkusenosti atd.... pry se kazi prevodovka atd...co je na tom pravdy??? tongue 

 offline 

 

#2 10.12.2009 22:32:48

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


už se diváš aji na 426? Chtěls 400, ne? 426 eště nemá titanovy ventily?

Jinak sem slyšel že 426 se uchlastávaj pokud se ti to nepodaři nastartovat max na 3 šlápnutí. S převodovkama měly problémy aji čtyřkila. Ale u takhle starejch strojů je to u všeho


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 11.12.2009 02:13:11

cizak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 191
Založená vlákna
Místo: Střední čechy okolo Prahy
Motorka: Enduro Boxer , Husaberg FE , obě modré - modrá je dobrá , 2x Babetta 207 , ČZ 175 / 477
Věk: prý 15
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Po technické stránce WRka supr, držáky , levné díly atd. sám jsem ji skoro měl a dost se ptal servisáků ale...


Jel jsem na tom , dost tvrdej nepříjemnej motor odspodu , jinak dobré  a ač do té doby neposlušen rady nebrat čtyřtakt bez starteru tak bych ji možná měl kdyby jsem ji pak nepotřeboval v terenu nakopnout a nepařilo by na mě sluníčko tak asi dobrý ale to že jsem na tom málem vypustil duši při startování, to o nic nešlo , nikdo na mě nečekal , nikdo mě z lesní zprávy nehonil atd a při představě že budu někdy v terenu unaven a čekal by mě ještě terén domů a já si ho neužiju protože mně to vyplivalo totálně při jednom chcípnutí , tak po tom jsem se zařekl NIKDY NECHCI ČTYŘTAKT BEZ STARTERU  a radám všech okolo co jsem se ptal půl roku předem DÁVÁM TÍMTO ZA PRAVDU !!!  ne  ne  ne  ne  ne  ne  ne  ne  ne  ne  ne  vyk!  vyk!  vyk!  vyk!  vyk!  vyk!  vyk!  vyk!

Ale WR 450  je jiná káva , motor nejde tak tvrdě ale supr křivka , má to starter  vyk!  vyk!  vyk!  , prej, nejel jsem ...  wink  

Editoval cizak (11.12.2009 02:20:10)

 offline 

 

#4 11.12.2009 08:45:42

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


400 u me vede ale tak jsem jen pokukoval po 426 tak me zajimaly vase nazory tongue 

 offline 

 

#5 11.12.2009 10:03:34

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


cizak> Já sem na 450 jezdil a mužu to jenom potvrdit. Jezdil sem na dvou nulašestkách, jedna s origo laufem a druhá s WhiteBrothers. Obě jely parádně, ale ta s laďákem měla mnohem lepši nástup, ale měkce, nebylo to tak tvrdy jak 400. A startoval sem 400 a to nebyl problém, ale nestartoval sem to po pádu nebo po zašlápnuí. 45é je jiná liga, zmáčknout čudl a jedeš...

Jpour> Když už přemyšliš o 426, tak se radši zamysli aji nad 450. Zas až takovej cenovej rozdil tam není


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#6 12.12.2009 00:31:17

cizak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 191
Založená vlákna
Místo: Střední čechy okolo Prahy
Motorka: Enduro Boxer , Husaberg FE , obě modré - modrá je dobrá , 2x Babetta 207 , ČZ 175 / 477
Věk: prý 15
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Navrc.TT-R:  mé to právě pak říkaly když už jsem 400 a 426 nechtěl že to nemá starter tak že ta 450 je naprosto úplně něco jinýho a o generaci jinde  roll  ale ta 400-426 to rozdíl není nic skoro

 offline 

 

#7 12.12.2009 20:00:19

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Mám uplně stejný zkušenosti s těmahle strojema jako Cizak. Mě navíc jednodenní ježdění stálo jednu svíčku, protože jse mto zašláp, párkrát šlápnul a bylo po ní.
450 má podle mě už automatickej dekompresor, tak proto se i bez startéru startuje podstatně líp. Ten průběh výkonu je u 450 taky mnohem lepší.
Kámoš měl 426ku a vysrala se mu převodovka a vzalo to sebou i půl motoru, ale nevim jestli to je u těhle motorek běžný. Spíš to byla zanedbaná údržba. Já bych taky 4takta bez startéru nechtěl....


Dej koním pít...

 offline 

 

#8 12.12.2009 22:38:51

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


dobra presne to jsou dva neduhy tehle motorek prevodovka a startovani---proberme proc..?--rikam si 400=min namahana prevodovka ---a to startovani to je celkem otazka blbe mi startovalo tt nekdy slo nekdy ne nakonec se z toho viklubal spatnej stator vymenil jsem a byl klid.-co vy na to? tongue 

 offline 

 

#9 12.12.2009 23:55:22

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Já si myslim, že to je daný konstrukčně. Musel jsi umět opravdu dobře našlapat přes dekompresor a pak s dobrym grifem do toho dupnout. Jenže já se svejma 70kg, mám problém takovou kompresi ušlápnout, kort když máš hodinu ježdění za sebou a ještě to zvedáš ze země v nějakym těžkym terénu.
450 jede víc, má příjemnější spodek a ještě líp chytá. Nehledě na jiný neduhy, jako je nic moc ovladatelnost a těžiště. Když k tomu přičteš, že ta motorka bude mít nalítáno minimálně 500 motohodin, je to dost důvodů proč si nechat zajít chuť.


Dej koním pít...

 offline 

 

#10 13.12.2009 23:53:46

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


a jeste dalsi + pro 4stovku je cena koupim 4stovku udelam GO a jsem na cene ojety 450 u ktery me muze GO cekat kazdou chvily wink 

 offline 

 

#11 14.12.2009 15:33:26

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Jpour:

Na jednu stranu chápu, že oproti XT to bude skok k lepšímu ve všech směrech a dnešní ceny starýho YZ400 jsou téměř k smíchu. Koukal jsem že jsou za 35-45tis.
Na druhou stranu můžeš dopadnout jako já kdysi se svojí starou KTM250. Taky byla 10 let stará, dvoutakt. Udělal jsem repasi jednoho a vyběhlo něco jinýho. Takhle to šlo furt dokola. Prostě únava materiálu ze všech stran.
Můžeš na tom YZ udělat novej píst, nikasil, ojnici, ložiska na klice, ventily,pružinky, rozvody, těsnění a budeš v tom minimálně za 35tis. Pak se ti le ozve převodovka, spojka nebo třeba vodní pumpa a lítá to zas. K tomu přičti klasickou spotřebku, jako řetězovka, pravidelný oleje, filtry, drapáky,  který odcházej mnohem častěji než na XT a budeš nešťastnej.


Dej koním pít...

 offline 

 

#12 14.12.2009 15:42:27

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Semis:

jj, staré sportovní náčiní ne 

Někde jsem koukl, že i některé ročníky YZ 426 měla titanové ventily ne 


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#13 14.12.2009 22:20:42

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Nešťastný bude při koupi jakékoliv starší ostré motorky. S těmito stroji nikdo nejezdí, jak se říká v rukavičkách, od toho se pak odvíjí i stav stroje a budoucí možné investice. Ať už koupíš ostrou motorku za jakkoliv dobrou cenu, stejně do toho během roku až dvou nasypeš majlant. Pokud máš závodní ambice nebo chceš jezdit cross tratě, tak na to holt musíš mít dostatek financí. Podobné je to i s ostřejšími endury- finančně náročná údržba, spolehlivost je také někde jinde.
Osobně rád vzpomínám na staré XT 350- tři roky ježdění bez jediného problému, jen olej a gumy.

 offline 

 

#14 15.12.2009 15:51:13

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Ten Gas Gas byl vlastně převlečená Cagiva WMX 125 z roku 1989-90 :

http://p1.bikepics.com/pics/2008%5C11%5C23%5Cbikepics-1490275-full.jpg

Jen to mělo malinko upravený detaily a bylo to enduro. Zjistil jsem že to mělo stejnej píst jako nová Cagiva Mito.
Po mě to koupil kámoš, kterej s tim taky jezdil ještě do roku cca 2002 a furt bez poruchy. To znamená cca 6 let bez zásahu do ničeho. Neuvěřitelný.

Editoval Semis (15.12.2009 15:52:38)


Dej koním pít...

 offline 

 

#15 15.12.2009 15:56:17

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Ta Gilera je na dnešní domu ošklivá, ale tehdy to bylo super. Ten motor opravdu tahal neuvěřitelně.

http://www.bikepics.com/pictures/099851/


Dej koním pít...

 offline 

 

#16 15.12.2009 22:08:09

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


Těch 5s u TT-R se mi nějak nezdá, když vmu v potaz že musíš zařadit minimálně 3ku nebo 4ku (nevim na jakej kvalt se z toho dá vyždímat 100km/h).
Další věc je že se endura stavěj na zadní jak jsou vysoký.

No trošku jsme sešli od tématu big_smile ale to neva...


Dej koním pít...

 offline 

 

#17 16.12.2009 23:48:06

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


viteka 32 napsal(a):

Nešťastný bude při koupi jakékoliv starší ostré motorky. S těmito stroji nikdo nejezdí, jak se říká v rukavičkách, od toho se pak odvíjí i stav stroje a budoucí možné investice. Ať už koupíš ostrou motorku za jakkoliv dobrou cenu, stejně do toho během roku až dvou nasypeš majlant. Pokud máš závodní ambice nebo chceš jezdit cross tratě, tak na to holt musíš mít dostatek financí. Podobné je to i s ostřejšími endury- finančně náročná údržba, spolehlivost je také někde jinde.
Osobně rád vzpomínám na staré XT 350- tři roky ježdění bez jediného problému, jen olej a gumy.

mel jsi nejakou tu "ostrou motorku" doma ze tady pises takoveto zavery??? ja mam doma YZ426f a nic z toho co tady pises neni pravda. po koupi jsem nechal preventivne zgeneralkovat motor - pist, krouzky, vsechna nova tesneni asi dve loziska, ojnice byla OK, jese se muselo menit 3-kove kolecko protoze bylo nacnute (tak pro sichr).  na prepakovani jen vymenit gufera, predni tlumice take gufera a jedna prachovka. novy vzduchovy filtr.  vsechny dily (krome filtru) Yamaha zadna druhovyroba.
od te doby menim jen olej. olejovy filtr mam ocelovy takze jen zubnim kartackem pri kazde vymene vycistim a davam zpet. 
nejak me to nepripada jako "majlant" a "sypu" jen u pumpy za benal.

takze, kdyz uz se zapojis do debaty kde chce nekdo radu o konkretnim tipu motorky tak asi jen na zaklade zkusenosti s ni ne?? tyhle "vseobecne pravdy" o starsich storjich se mi fakt libi cist. obzvlaste kdyz se NE-tykaji tematu  ano 

dale tady byla nadhazovana funkce aut. dekompresoru. ja si teda nemuzu vynachvalit kdyz je ovladani dekompresoru na riditkach. v pripade zaslapnuti, uliti atd... se pave diky rucnimu ovladani da otevrit na libovolnou dobu a proslapanim pres start. paku valec i svicka krasne "vyvetrat" - kdo nezkusil neuveri  hmm 

 

 offline 

 

#18 17.12.2009 01:35:27

cizak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 191
Založená vlákna
Místo: Střední čechy okolo Prahy
Motorka: Enduro Boxer , Husaberg FE , obě modré - modrá je dobrá , 2x Babetta 207 , ČZ 175 / 477
Věk: prý 15
0 0

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


kick-start> Krásně jsi to popsal , to je všechno hezký ale to co píšeš je spíše vyjímka kdy v ČR narazíš na kus staré krosky aby ses do toho nevysypal a nemusel se bát co se kdy vysype , v základu ojeté staré ostré moto je vylítaná vražda protože často nikdo moto co je v pořádku a v perfektním stavu nebude prodávat pokud tu historii neznáš ze známosti tak je třeba nedůvěřovat že všechny motorky u kterých se píše po GO jsou udělané pořádně jak by bylo třeba a nikdo by to tak asi nedělal aby to hned prodal. Kolik tě stálo to všechno co jsi dělal , kolik stála moto kterou si koupil, jaký rok ?

 offline 

 

#19 17.12.2009 09:26:46

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


kick-start:
Nemáš tak úplně pravdu. Je to jak píše Čížák. Doma mám ostřejší enduro Beta 450 a KTM 520, protože tratě nejezdím. Jinak jsem měl XR 400 a TT 350. Pokud ale koupím motorku po GO, tak si myslím , že by měla vydržet a ne abych do toho musel stále něco vrážet. Možná jsem s oběma motorkama jezdil na doraz, ale každá mne stála za rok dost peněz a to by měly být držáky.
Jak píšeš o preventivním zgenerálkování- určitě to bylo kolem 15 000 kč a to pro někoho může být třeba už dost peněz. Betu jsem kupoval taky na inzerát, kde byly psány nesmysly, jako ježděná v topánkách,  nepadnutá, bez investic. První dojem z motorky byl dobrý, ale až po důkladnější kontrole zjistíš, že je rozlámaný plast sedla, ohlé klemy pod řídítky, vyrezlé přepákování, které nikdo ani nerozebral, zrezlé ložiska v kolech a pod.  Vše je jen o údržbě a seroznosti lidí, ale to se v dnešní době nenosí.
Mám dva kamarády s ostrými  motorkami a můžu říct, že za rok do nich nasypali pro mne strašné prachy. Ten , kdo si pořídí ostrou motorku, ale musí počítat s vyššími provozníni náklady. Holt na to musíš mít.  Pokud máš třeba jak já čtyřčlennou rodinu, manželku rok bez práce a sám vyděláš kolem 13 000 Kč, tak se musíš dobře rozmýšlet, co si můžeš dovolit dát do oprav.

Editoval viteka 32 (17.12.2009 11:39:51)

 offline 

 

#20 17.12.2009 21:54:52

Re: Yamaha YZ 426 vaše zkušenosti


cizak
jsem tady ale jasne popsal ze jsem koupil cross a hned jsem si na nem nechal udelat GO motoru. to jestli nekomu pri koupi veris nebo ne ze to prodava s GO je vec jina. byl tady dotaz na zkusenosti s presnym tipem motorky a odpovedi?? tlachani ze vsechny starsi krosky jsou vylitane vrany, vrazdy atd. ...... o YZ426f tu od nikoho nepadlo ani slovo, ale prispevku je tu 20 a skoro ve vsech je napsano ze stoji za hovno. kolik z tech co odpovedeli ji melo doma, nebo se na ni aspon chvili povozilo   a4 
ted k tvemu dotazu. je to r.v. 01 koupil jsem ji v r. 2006 za 2650eur. material na GO motoru me stal 9tis, prace 2800,-

viteka 32
na tvych vlastnich zkusenostech vidis ze starsi enduro neni ta nejlepsi volba na kraveni v terenu a o trati ani nemluve. pises co te ty XR-ka a maly TT-cka staly penez. tady jasne vydis ze kdyz poridis starsi cross rozumne znacky (Yamaha) kteremu doprejes pocatecni servis (nejlepe rovnou GO) tak mas pokud nejsi profi-jezdec vicemene po starostech. ta motorka je postavena na hrube zachazeni coz enduro neni. sam jsi poznal a tady popsal.

takze muj zaver: neverit povidackam o vylitanejch vrazdach a motorkach po smrti. je jasny ze koupi starsi moto investice nekonci. pokud ji planujes mit na par sezon doma tak asi koupit s tim ze si nechas udelat GO motoru (zbytek vetsinou pokud nejsi uplnej trotl zvladnes sam)
je to potom krasnej pocit kdyz vis na cem jezdis a ze se nemusis bat dat tomu nekdy poradnej zahul ugh2  je to lepsi (aspom pro me) nez kdyz das vsechny penize co mas za novejsi taky-ojetou moto. vrta ti potom tisickrat v hlave pri kazde vyjizdce jak to s tim motorem vlastne je, musim uz s nim neco udelat, nebo to jeste vydrzi, jen aby tam neco nekleklo zrovna ted kdyz jedem nekam dal, nebo jedu sam ..... a vvvvo tom to je ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů