Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Funkční oblečení

#1 04.10.2019 13:53:43

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Funkční oblečení


Tak a je to zase tady, zima a sychravý počasí. Chtěl jsem se zeptat jak se oblékáte do extrému? Dám příklad, jedeme třeba potok člověk se brutálně zpotí - durch, potom se jede kousek přejezd a je to, do dvou dnů nachlazení a pořád dokola. Jezdím termotrika, neprofoukavou vestu a sustakovou bundu. Neporadí někdo jak se oblíkat aby to člověk po každé vyjížďce neodskakal?

 offline 

 

#2 04.10.2019 14:31:28

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Funkční oblečení


Jestli nejsi sněžný muž tak ideální je do extrému šusťákovku sundat a na přejezd obléknout... Hádám žes to slyšet nechtěl.  lol 


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#3 04.10.2019 15:23:49

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Funkční oblečení


chalka:

nevím jestli pomůžu, extrém nejezdím... ale na dráhu se přesouvám pár km po ose a zpotím se tam taky jako prase  a1 

takže to řeším jednak šusťákovkou, jak píše Stanďour a při teplotách pod cca 7° ještě v kombinaci se zimníma cyklistickýma hadrama, kalhoty i triko jsou zesílený s neprofukem zepředu, vzadu větrají...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#4 04.10.2019 15:42:41

Re: Funkční oblečení


chalka:
Tak pokud máš na sobě funkčnï prádlo (triko, mikinu, bundu) a zabiješ to šusťákovkou, tak se nediv, že to nefunguje. Je logické, že se pod šusťákovkou zapotíš, když máš výdej energie, jezdím v ní také (kdyby náhodou pršelo) a jsem také mokrý durch a při přejezdech, nebo kecání je docela zima. Podle mě neexistuje nic, aby si se nepotil, když dřeš (třeba se pletu), takže nezbývá nic jiného, než čekat, jestli nechytneš rýmičku.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#5 04.10.2019 16:05:15

Kouba
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Motorka: Montesa Cota 315R, KTM XC-W 250, Honda NTV
Věk: veterán
0 0

Re: Funkční oblečení


chalka: jednoduché to není, ale jde to řešit:-) když pominu, že každej se potí jinak tak v zásadě platí, že nejkvalitnější potřebuješ I. vrstvu, která odvede pot od těla, čím propracovanější, tím lepší! Na ni pak II. vrstvu, která pot absorbuje a ty jsi v suchu - toť ideál:-) na to pak něco proti větru.. mně se osvědčila lehká bunda na běžky, která má zepředu nefuk, ale záda jsou prodyšné. Trochu v tom zlobí krunýř, jde to. Okolo 0 ještě pohoda, když je míň tak přejezdy jsou nepříjemné. Když je velká zima navíc používám teplo do noh do bot (jednorázová poduška, která hřeje 6 hodin)

Top I vrstva je https://www.repasport.cz/produkt/x-bion … -mk2-shirt



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/32_710a7709-b7e4-4aac-a938-e7bb8a06a10a.jpeg

Editoval Kouba (04.10.2019 16:10:57)

 offline 

 

#6 04.10.2019 16:57:17

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: Funkční oblečení


Já vozím funkční spodní cyklo triko, na to funkční mikinu a dres.. Nic víc. Ale při extrému propotíš všechno..
Jestli by to spíš v tvým případě nechtělo posílit imunitu.. Máš tu rýmičku nějak často vyk! 

 offline 

 

#7 04.10.2019 17:46:08

Re: Funkční oblečení


graham a spol jezdi jen v dresu..nic vic big_smile 

 offline 

 

#8 05.10.2019 10:37:35

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Funkční oblečení


VanDam:
Tak to ťa chcem vidieť ako v tomto vohoze zvládneš 10km prejazd v 5°C, umreš zimou usch 

Ja to riešim hodne rozopínateľnou neprefuk. bundou - v potoku rozopnúť spredu, rozopnúť v podpaží, povoliť sťahovacie sucháče na konci rukávov - tým získam dobré vetranie, po výjazde z potoka pozapínam a mám ochranu pred prefúknutím. Prúser je chrbát v mieste pod batohom, to sa spotí vždy nech robím čokolvek.
Ešte dôležitým doplnkom pre mňa je tunel na krk - tým si uzavriem vstup vzduchu zvrchu, pri prejazde je to brutál rozdiel s/bez tunelu na krku. Bez tunelu na krku cítim jak ma prefukuje až na krížoch  a30 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#9 05.10.2019 11:13:11

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: Funkční oblečení


kiwibibo napsal(a):

VanDam:
Tak to ťa chcem vidieť ako v tomto vohoze zvládneš 10km prejazd v 5°C, umreš zimou usch 

Ja to riešim hodne rozopínateľnou neprefuk. bundou - v potoku rozopnúť spredu, rozopnúť v podpaží, povoliť sťahovacie sucháče na konci rukávov - tým získam dobré vetranie, po výjazde z potoka pozapínam a mám ochranu pred prefúknutím. Prúser je chrbát v mieste pod batohom, to sa spotí vždy nech robím čokolvek.
Ešte dôležitým doplnkom pre mňa je tunel na krk - tým si uzavriem vstup vzduchu zvrchu, pri prejazde je to brutál rozdiel s/bez tunelu na krku. Bez tunelu na krku cítim jak ma prefukuje až na krížoch  a30 

To máš pravdu 10 km by asi bylo náročných.. Naštěstí nemám důvod jezdit takto dlouhé přejezdy.. To už by mi asi to oblečení fakt nestačilo.. Ale my tu delší přejezd než cca 2 km asi ani nemáme i ty 2 km už je asi moc. Bohu dík.

 offline 

 

#10 05.10.2019 13:40:38

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Funkční oblečení


Čau, kup saunu  a13  a sud z ledovou vodou poc , často otuzovat a pak bys to měl dát v tom v čem jezdíš  cool 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#11 05.10.2019 14:48:05

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Funkční oblečení


Chce to dodržovat správné vrstvení, jako při jakémkoliv sportu - 3 vrstvy. Spodní prádlo, které odvádí pot od těla je nejmenší problém. Největší problém je vrchní vrstva. Aby neprofoukla, ale zároveň propouštěla pot ven.
Jezdil jsem v šusťákovce - to je dobrá nouzovka, když na chvilku sprchne (vejde se do batohu), ale na větší ježdění to není. Po chvíli je v tom jak v pláštěnce. Koupil jsem Sette bundu s odepínacími rukávy, má to nějaké rozepínací ventilační otvory. Cena/výkon mnohem lepší. Po odepnutí rukávů je z toho jenom vesta, která drží tělo (a pro mě hlavně záda) v teple, ale větrá to.

Editoval JirkaR (05.10.2019 14:49:11)

 offline 

 

#12 06.10.2019 20:22:28

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Funkční oblečení


Díky za tipy, ideální oblečení nebo kombinace asi není. Nejlepší by bylo se prevlekat do sucheho. Přecejen člověk v potoku, ve skalách jede nulovou rychlosti se 100% fyzickou námahou. Při prejezdu, cestě domů se jede svižně a když je člověk total durch tak nepomůže ani neprofoukavá sustakovka.
Jinak saunu mame, už ji zase plánují rozjet, ale z loňska efekt nic moc....

 offline 

 

#13 06.10.2019 21:04:45

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Funkční oblečení


na lesní enduro vozím poslední roky softshell vestu - hřeje a nepotím se v ní - rozepnu dle potřeby - a do batohu tenkou šusťákovku (když začne pršet), pod dres&chrániče klasická moira nebo v zimě něco teplejšího - je pohodlnější než klasická enduro bunda s odepínacími rukávy - to jsem jezdil dřív - obojí vyzkoušeno několikrát i na enduru v Rumunsku

 offline 

 

#14 06.10.2019 21:16:21

Re: Funkční oblečení


chalka napsal(a):

Díky za tipy, ideální oblečení nebo kombinace asi není. Nejlepší by bylo se prevlekat do sucheho. Přecejen člověk v potoku, ve skalách jede nulovou rychlosti se 100% fyzickou námahou. Při prejezdu, cestě domů se jede svižně a když je člověk total durch tak nepomůže ani neprofoukavá sustakovka.
Jinak saunu mame, už ji zase plánují rozjet, ale z loňska efekt nic moc....

Kup si moiru. Kluci si ji chválí  ano 
Pokud v korytech jezdíš na motorce a netlačíš, tak to není žádná 100% námaha. 100% námaha je Yamaha big_smile . Pokud moto víc tlačíte než jedete, tak to je potom na zvážení snížit obtížnost alespoň pro tohle počasí.
Na otužování ti stačí studená sprcha - minimum spotřebovaný energie, času, jednoduchá krása .... sauna nemá o nic větší efekt a vůbec bych neřekl, že je to nějaký otužování, při sauně se na ledovou vodu člověk přímo těší, ale dát si denně studenou sprchu, to už chce větší morál.
Ráno pij vodu z ledničky a budeš si otužovat místa, kudy ti potom jde chladný vzduch. To je výborná jednoduchá prevence proti nachlazení.
Taky platí, že nejvíc se nachladíš od nohou, tak pořiď vyhřívaný vložky a uvidíš, jak se ti při stejným oblečení zvedne tepelná pohoda celýho těla, když budeš mít nohy v teple  ano 
V každým dobrým krámu s termohadrama ti poradí líp než tady. Hledej termopradlo, co hřeje a odvádí pot a neravírej to ničím neprdyšným. A když už to zavřeš neprodyšným, tak ať se v tom pěkně zapaříš třeba na dojezd domů .... Běžkaři jsou taky propocený jako svině, prohání se ve větší zimě než mi enduráci .... a taky se umí oblíknout.
Nejhorší jsou endurobundy. Snažit se jezdit co nejdýl vestu, třeba softshellovou. Něco takovýho by mohlo být fajn
https://www.decathlon.cz/panska-vesta-r … 10338.html

 offline 

 

#15 06.10.2019 21:24:45

Re: Funkční oblečení


Za pětikilo https://www.aliexpress.com/item/4000096 … b201603_52
Dřív se pod dres na hrudník dávaly noviny, ty taky neprofouknou, dobrý na přejezdy

Editoval Janek (06.10.2019 21:26:09)

 offline 

 

#16 06.10.2019 21:45:25

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Funkční oblečení


Jakékoliv termo s merinem odvádí pot. Nesmrdí a funguje! Na to softschell vestu.  wink  když ti bude horko jen rozepneš. Hlavně vždycky je míň víc v extrému než se navlíknout jak lofas.  lol 

Editoval Hoždy jitrnice :D (06.10.2019 21:48:35)

 offline 

 

#17 24.02.2020 21:38:54

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Funkční oblečení


Pár lidí tu zmínilo, že jezdí v bundě na běžky. Jakou máte?

Objevil jsem na netu tuto s děrovanými zády, to by mohlo fungovat. Viděl ji někdo naživo?  big_smile 

https://www.decathlon.cz/bezkarska-bund … 48445.html

 offline 

 

#18 24.02.2020 22:37:10

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: Funkční oblečení


Cokoliv s Merinem  ano  funguje - nesmrdí ….pecka ano  ano  ano Základním znakem vlny je její hřejivost, respektive schopnost zachytávat teplo. To je dáno díky struktuře vlněného vlákna, které obsahuje velké množství výstupků a „kapes“, ve kterých se zachytává teplo, jenž produkuje nositel. Vytváří tak pocit tepla, který známe z klasických vlněných svetrů. Merino vlna je schopná absorbovat vlhkost v míře až 30 % svého objemu. V porovnání například s polyesterem je to mnohonásobně více. Vlhkost ve vlně se snadno zahřeje, nedochází tak k nepříjemnému, chladivému pocitu při pocení. Dalším důležitým faktorem je antibakteriální schopnost vlny. Je to dáno opět nepravidelnou strukturou vlákna. Bakterie, které se tak snadno množí na dokonale rovném vlákně umělých materiálů jsou zřejmě na vlněném vlákně zpomaleny a nemají tak dostatek živin z potu. Oblečení z merino vlny tak nezapáchá ani při dlouhodobějším nošení.   viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Merino

Editoval Hoždy jitrnice :D (24.02.2020 22:44:40)

 offline 

 

#19 08.06.2020 08:00:35

Barney.m
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: DR 350
Věk: '93
0 0

Re: Funkční oblečení


Opačný extrém - horko. Jaké doporučíte funkční triko s dlouhým rukávem?  smile 

 offline 

 

#20 08.06.2020 08:40:48

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Funkční oblečení


Barney.m: https://www.meliora.cz/under-armour-pan … Z0EALw_wcB .. jezdím prakticky celoročně, mám i spodky a ty si dávám i v létě.. je to opravdu tenoučký, jak píšou "druhá kůže".. pod chráníče ideální.
Je to pružné, běžně nosím XL, toto jsem vzal v Lku spodek i vršek a sedí dobře.  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů