Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Elektro kolo

#1 02.09.2019 12:25:42

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Elektro kolo


Má z vás někdo e-bike jako doplněk/alternativu k enduru či motokrosu?

Zkušenosti, výhody, nevýhody, postřehy...?

 offline 

 

#2 02.09.2019 12:58:37

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Elektro kolo


JirkaR: Co od toho kola čekáš? jak kde chceš jezdit?..
FULL horák aby to dávalo smysl začíná na 50-60tis.. s El pohonem jsi dalších +20/30tis. Jestli s tím chces jezdit traily tak to pomůže nahoru, i když u nás to není zas tak kopcovité-dlouhé, aby to člověk nevyšlapal. Na našich větších horách tě pak vytáhne lanovka.

Za mě na "turistiku" dejme tomu jo, pokud to je na čistě na sjezdy a zábavu tak lehčí FULL bez motoru....

edit: Já šel do hard XC kola s pevnýma osama a slušnou výbavou a 12kg. Lehčí traily se na tom dají a hlavně se netrápím na rovinách-silnici kde to relativně taky jde.

Editoval Toman (02.09.2019 13:04:24)

 offline 

 

#3 02.09.2019 13:22:47

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Toman: S cenami jsem obeznámený a vím do čeho jdu (v hledáčku mám celopéro 150/150 zdvih a střední výbava).
Jsou oblasti, kde bych se po pěšinách rád vydal, ale jsou v chráněné oblasti a nechce se mi to tam prasit na motorce.
Pod barákem lesní cyklostezky a stezky, skoro singletrack. Navíc mě láká, že si můžu udělat výlet do míst, kam
bych na normálním kole nejel, protože by mě to totálně vyšťavilo. A jako bonus skoro nikoho nenasírám hlukem
motorky.
O zákonných problémech vím, neřeším. E-kolo beru jako "zelenou" alternativu k moto enduru. Vyčištění hlavy
po práci bez toho, aniž bych musel nakládat a dělat přesun na "trať".

 offline 

 

#4 02.09.2019 14:42:28

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Elektro kolo


JirkaR:

cau, kamarád kupuje tohle:

https://revx.pro/en/home/

nemění za mx, ale kupuje protože o víkendu nemá spaní a za barákem má les, ale na motorce by ho tam ukřižovali.
oproti elektro KTM levnější a hlavně výdrž baterie dvojnásobná, váha cca 50kg
vozil jsem se na tom, chtělo to naladit tlumiče a výkonu to měla až moc, takže pokud máš peníze a místo v garáži proč ne.
jako největší nevýhodu vidím že budeš asi jezdit sám protože to má zatím málo lidí


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#5 02.09.2019 15:17:32

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Elektro kolo


JirkaR: Tak pak vše OK... mít na to cash tak by to mohl být dobrý "sportovní" doplněk. ano 
Za mě tedy lepší el kolo než el. moto typu Kuberg apod. Takových kdyby jezdilo více po lese, tak za pár let nadávají všichni stejně jak na enduro moto.

 offline 

 

#6 04.09.2019 10:46:21

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Elektro kolo


Toman:

Minimálne argument, že to nerobí hluk, obstojí vždy. Motorku proste počuješ v lese na kilometre, to musí vadiť, a aj vadí každému...


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#7 04.09.2019 10:58:42

Re: Elektro kolo


kiwibibo napsal(a):

Toman:

Minimálne argument, že to nerobí hluk, obstojí vždy. Motorku proste počuješ v lese na kilometre, to musí vadiť, a aj vadí každému...

Mne to treba nevadi. :-)
Bohuzel oslovske vetsinove populaci vadi i kdyz pujdes pesky. Elektro/obyc kolo je a bude na urovni motorky, bohuzel.
Taky by me zajimaly naklady na provoz takoveho top elektrokola v terenu. Kdyz vidim ceny nekterych dilu na kola, tak za cenu zadniho pastorku mam pologeneralku na dvoutaktu ....  big_smile 
Kolega z prace jezdi hoby enduro na kole a kdyz rika, co nasype do dilu, tak je v porovnani s moto jeste drazsi.

 offline 

 

#8 05.09.2019 07:46:26

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


JirkaR:  hledáš klasické elektrokolo, které vypadá jako kolo a splňuje legislativu jako kolo, nebo to co postnul Seznam? Protože ten Rex oficiálně nemůže vůbec nikam, ale je na tom zábava jak na motorce  big_smile  A ebike může oficiálně úplně všude kam běžné kolo, ale je to stále kolo co ale vyjede klidně po schodech, prudký kopce apod. Ebike váží 20-25kg a slušnej full bude od 100.000. Většinou se dá domluvil sleva okolo 20%

 offline 

 

#9 05.09.2019 09:14:25

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Palo7: Chci normální kolo s případnou odstraněnou restrikcí limitu 25km/h. Je právě fajn, že to je street legal. A navíc nenasereš tolik lidí.
Je otázkou, kdy to taky zatrhnou.

 offline 

 

#10 05.09.2019 10:07:26

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Elektro kolo


Loni udělali hezký test elektrokol na motorkářích, je tam i ten RevX
https://www.motorkari.cz/clanky/redakcn … 9671.html?

 offline 

 

#12 05.09.2019 10:48:16

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


JindraMZ napsal(a):

Loni udělali hezký test elektrokol na motorkářích, je tam i ten RevX
https://www.motorkari.cz/clanky/redakcn … 9671.html?

Tohle právě není ani jedno elektrokolo a můžeš s tím akorát na soukromý pozemek apod. Nebo pak ilegal stejně jako na krosce a11 

 offline 

 

#13 05.09.2019 10:53:14

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


JirkaR:

Co chceš vědět? Mám elektrokolo full Merida Onetwenty 800. Letos jsem do toho zatáhl další tři lidi  big_smile  Kross Soil Boost 1.0SE, Giant Trance E2 a KTM s 29 kolama. Za mne spokojenost, určitě doporučuji pneu 27,5 + a nebo jak u moto vepředu 29 a vzadu 27,5 +
Pokud bys netrval na fullu, tak koukni na ebike RB. Je to český výrobce a je to staveno pro Heinika na blbnuti ve městě místo motorky.

 offline 

 

#14 07.09.2019 09:30:31

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Pro ty co se o to vážně zajímají - můj předvýběr.
full Allmountain, tzn. zdvih 140 + (mám vybráno 150/150 Rockshox - Fox nechci pro drahý servis), teleskopická sedlovka, kola 27,5/29 nebo 29/29
Nečekal jsem, kolik variant odpružení se na kolo dělá. Je docela peklo pro amatéra vybrat, ani prodejce neumí pořádně poradit.
Výběr motorizace:
1) motor Bosch CX 4. generace (prozatím nejde zrušit limit 25km/h a prý se Bosch hodně snažil, aby to nešlo). Technicky top motor s tech. podporou, výhoda baterie 625 Wh.
2) motor Bosch CX 3. generace (hmotnost o 0,9 kg plus oproti 4. gen.). Už není skoro nic skladem a pokud ano, tak můžu za stejné peníze mít 2020 model, který se mi víc líbí.
3) Brose v upravě Specialized 2.1 (víc ždíme z baterie, kratší dojezd). Nejsou už modely skladem, poslední "dream" kousek skladem u prodejce, který je slibotechna (kolo nemá teleskop, slíbil zjistit zda by šlo doplnit a za kolik a vyprdnul se na to. Když jsem byl na prodejně, skoro odhodlaný že kolo beru, prodejce byl tak otrávený, že jsem vycouval.) - nechce se mi to tam brát.
    (velmi zajímavá novinka je motor Sachs s krouťákem 110 Nm - prozatím ale nevím, kdo bude montovat)

Sirr: nepočítej, že s plynem to pojede jako motorka. Navíc je pak viditelné, že máš odstraněnou restrikci a nejsi street legal. Je jenom otázka času, kdy po tom půjdou.
Jestli si na tom jel, stačí fakt jenom točit nohama a kolo jede skoro samo. Navíc s plynem a bez šlapek můžeš koupit rovnou SurRon wink
Jinak Sur-Ron má na spadnutí nový model elektrického endura https://surron.co.uk/blogs/news/new-sur-ron-model-storm

 offline 

 

#15 08.09.2019 12:04:41

Re: Elektro kolo


sirr napsal(a):

JirkaR:
Ekolo se slapkama pro nejaky pohyb, epohon se da vypnout, plyn rukojet jako zabava ?
Elektro motorka me zatim neleka..
Ze potom pudou? Zahradnik s kucharem pozna hovno, to spis to do budoucna omezej z vyroby, aby nesel obejit SW čipem...

Nevím, jestli se to u třeba u Bosch motoru u středovýho uložení dá "ala plynová rukojeť" udělat. U motorů v zadním náboji je to stendard.
Kamarád servisuje elektrokola KTM, přečipovává ....., ale říkal mi, že když nešlapeš, tak asistence motoru není a máš možnost jen regulovat míru asistence.
Je tam jen funkce pro asistenci do rychlosti cca 5 km/hod např. pro vytlačení do kopce, schodů, ... ale tu čipem neumí přestavit.
Jinak s čipem naměřil nejvyšší rychlost 88 km na relativní rovině u kol KTM s bosch motorem.
Taky říkal, že byl na školení pro modely 20 a vyplatí se prý počkat a nekupovat z podzimních výprodejů modelů 19

 offline 

 

#16 08.09.2019 12:29:41

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


sirr napsal(a):

Taky me to delsi dobu zajima např :

https://www.akumo.cz/haibike-sduro-full … -0-2019-40
- odblokovani SW + prej umej pridat za 750Kč "plynovou rukojeť " pouzitelnou jako bez slapani ...👌

Slabý kolo, nic moc podvozek, razeni 2x je na ebiku do terénu nesmysl a motor je slabší (od Yamahy jedine PW-x). Brzdy a vše taky slabota  a11 

 offline 

 

#17 08.09.2019 12:33:52

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: Elektro kolo


JirkaR:

1. novy Bosch bude asi dobrý, ale spousta testeru říká ze je stále ne tak dobry jako Shimano 8000 a nebo Yamaha od Giantu
2. asi spolehlivý, ale tohle bych fakt na blbnuti nechtěl
3. Broše je v inzercích i na forech spousta vymen motoru. Sice u těch starších, ale tohle u ostatních výrobců není a to se jich určité prodalo víc než Brose

 offline 

 

#18 26.11.2019 17:37:16

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


Palo7: Nakonec jsem to vyřešil. Specialized Levo 2020 s Brose motorem. Odblokování restrikce 25 km. Jsem spokojený, naprosto to splňuje to, co jsem od toho chtěl. Nejlepší motor, co jsem zkusil na kole.
Jsem "street legal" nikde v lese nikoho neseru. Používám to jako doplněk ke motorce. Odpovědně říkám, že když je pěkně a mám 1-2 hodinky, tak váhám, po čem sáhnout.
Je to sice naprosto jiný druh srandy, ale je to přesně co jsem chtěl.

Pokud bude dobrá cenovka, tak po tom novém SurRonu pošilhávám.

 offline 

 

#19 27.11.2019 12:16:58

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Elektro kolo


Street legal s odblokovanou reštrikciou nie si  wink 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#20 27.11.2019 12:28:08

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: Elektro kolo


kiwibibo: Viděl si uvozovky "street legal" ?  wink 
Navíc na silnici se dostanu asi tak na 1 km ze 100.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů