Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Motorka na enduro i supermoto v jednom.

#1 18.02.2019 22:24:52

Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Zdravím,chtěl bych pořídit motorku na enduro časem přikoupit SM kola na občasné ježdění po silnici do práce a kolem komína,viděl bych to na KTM exc 450 2009 nebo yamaha WR 450 (klidně i něco jineho).Přendaváte někdo taky kola?a jestli ta 450 je aspon trochu vhodná na silnici?nechci asi větší obsah aby to zas nebylo moc těžký do terénu. Za jakékoliv zkušenosti,rady tipy budu rád. Díky

 offline 

 

#2 19.02.2019 06:59:00

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Kola su podla mna najmensi problem..

Skorej by ma srali veci ako blinkre,znacka, svetla, spetaky, pov.vybava, zasrata moto atd.

Moja skusenost je taka, ze keby chcem byvalu wr po pol roku dostat do stavu sposobileho na cestu, tak akoze 2dni roboty...

Blatostroj je obcas problem unormalnit raz za 2r na stk a nie kazdy vikend na ine jazdenie..

 offline 

 

#3 20.02.2019 11:18:31

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Honouš866:
já to taky tak plánoval a mám WR250X a k tomu enduro kola (takže pak to byla WR250R), ne nadarmo se říká že jedna motorka je do garáže málo,...  big_smile  a1 ale abych to vzal po 4leté zkušenosti, tak musím říct ono to přehazování tě časem přestane bavit, hlavně z časových důvodů...a měl jsem to tak že jsem si přes léto to enduro musel odpustit a měl motard kola a zbytek roku enduro kola,..první sezonu co jsem to měl jsem přehazoval podle potřeby,..ale jak už jsem u enduro verze neměl blinkry značku zrcátka,..už jsem to moc na ty motárdy přehazovat nechtěl,..motardovou verzi jsem pořádně začal využívat až jak jsem pořídil EXC,..ale pak jsem zjistil že silniční motorku používám akorád na jízdu pár km do práce,..když už byl čas na delší vyjíždku jel jsem vždycky radši do terénu,...WRko budu letos prodávat pač sem loni na ni najel sotva 1000km a o nějakých motard kolech přemýšlím aspon na léto na vyzkoušení, ale už to určitě nebude na ježdění do práce,...už jenom k vuli tomu že ostrá není na klíček,..a u práce bych ji jen tak stát nenechal,...ale stejně ono si tu představu musíš udělat sám,..kdyby člověk měl víc času a peníze na zbyt tak bych to viděl asi tak,...250 2T enduro, nebo v dnešní době jsou už i ty 4T250 váhou srovnatelné a výkon to taky má, prostě aby to bylo lehké,...a na motard nějakou 5ti kilo,...tak to mám já, ale sto lidí sto chutí,..

 offline 

 

#4 20.02.2019 12:10:23

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Honouš866:úplně na pohodu.


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#5 20.02.2019 12:30:45

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Jestli to nechceš na blbnutí někde na okruhu nebo nějakej stunt někde na letišti tak na to kašli. Měl sem CRF 450 s válcem 500ccm a na silnici mě to omrzelo během chvíle.

 offline 

 

#6 20.02.2019 12:44:23

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Já jsem střídal jen gumy a taky mě sralo to přezouvat


Vem za ní

 offline 

 

#7 20.02.2019 13:09:32

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Jestli to máš na jezdění do práce a kolem komína, tak bych to řešil jen vhodným obutím na sériová kola R 21/18. Co se týče motorky.. jestli 450 nebo 500 nebo 2T 300 je víceméně jedno.. stejně se na tom na silnici "sportovně nesvezeš". Běžná silniční 600 (naháč, supersport) je na toto víc vhodné, endura mají měkký podvozek, max. rychlost ideálně 100-120max.. na silnici to plave a o tom, že je drahý provoz se bavit nemusíme.
Všichni co měli pseudomotárda, tak max na "blbnutí do města".

Na léto kup obutí typu mitas E08, dopředu o zub větší kolečko, na podzim přezuješ na C gumy a budes spokojenej. a4 

Editoval Toman (20.02.2019 13:51:37)

 offline 

 

#8 20.02.2019 17:59:23

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Ale nevyhne sa kolobehu zhadzovania a nahadzovania lahko rozbitnych casiti vzdy pri zmene..

Pokiak to akoze na jar hodi na dezen a nastroji a na jesen na stuple a odstroji, tak snad este ano, ale inak.. Nevien neviem.
Osobne som preto ani znacku na enduro uz znova neriesil, lebo s stk je tolko drbacky na enduro, ze sa mi to fakt nechcelo riesit.
A ano spz je polahcujuca okolnost, ale k comu znacka, ked na moto je aj tak vsetko nevyhovujuce..


Proste nebolo to ani na zvezenie sa offiko, sice na cross gumach, niekde k vode, lebo vse potrebne na moto chybalo a posledne, co by som chcel, je riesit zobrate tabulky z ostreho endura kvoli nevyhovukucemu stavu.

Skoncilo to tak, ze som na koniec dosiel k zaveru nenahadzovat znacku ani na prejazdy, lebo v dobe kamier by to uz ani na zdrhacku nebolo, a zavanalo pojebom..

Ale tak tazko povedat, zavisi to od toho, co od kt. jazdenia ocakavas.

 offline 

 

#9 20.02.2019 20:39:07

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Podle mě, jestli jezdíš s enduro motorkou nastrojenou do silničního provozu, jsi dědina/pole/louky/les jezdec a máš motorku na ježdění víc jak na kurvení a zahazování v náročným terénu, kola si poříď jestliže chceš z motorky na silnici dostat víc funfactoru než ti dovolí dual gumy. Jak píšou výše, pokud bys chtěl každej týden nahazovat a zase shazovat homologační sadu je to vopruz, uděláš to 3x a přestane tě to bavit. Na druhou stranu, pokud nemáš jasno, zjistíš jestli chceš jezdit enduro nebo motard...

 offline 

 

#10 21.02.2019 11:49:49

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


Kup si 690ku, je dost mrštná i na silnici a dost obratná pro lehčí terén... a obuj na něco univerzálního typu TKC nebo Anakee Wild... A nemusíš ani přezouvat. Nebude to samozřejmě do bláta ani na okruh, ale nemusíš nic řešit.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#11 21.02.2019 15:38:33

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Motorka na enduro i supermoto v jednom.


presne tak, času niet naviac ja obujem na apríl pirelyrely na cestu a v blate ma aspoň vycvičí ale on chce prezúvať alebo vymieňať kolá tak to bude jednoduchšie keď má času viac


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů