Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

"Ostré" endurko pro velké postavy

#21 05.03.2018 22:16:40

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Já teda nevím, ale podle mě bylo na základní otázku odpovězeno v prvních 3 příspěvcích. A to je že čolověk se 190cm může pohodlně jezdit třeba na enduru od ktm nebo hq a nebo třeba na jakékoliv od jiného výrobce. I když je otázka co je pro koho pohodlné...

 offline 

 

#22 05.03.2018 23:33:53

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


... jeezisi ste tu uz niekedy jak na motorkarich  buee 

to Toman: riesim to same, akurat ze uz akutne. Pri jednej skusobnej jazde cca pred rokom na mna pozitive dojem zanechala husquarna te449 az teraz som zistil ze to bol asik placebo efekt ale nespominam si ci mal majitel nejak dvihnute/predsunute rajdy - co dost riesi situaciu zirafoidnych clovekov
Tak som nural technicke data mojich favoritiek: exc450/525(07,10-11) husqa te449(2011) husaberg fe 450/570 (11-12) a vis co? takmer su na jedno kopyto:
exc450/525 r.v.2007 - razvor1481mm sedlo925mm svetlavyska 380mm
exc450 r.v.2010-2011 - razvor1481mm sedlo985mm svetlavyska 380mm
husqa te449 r.v.2011 - razvor1490 sedlo952/963 svetlavyska 333mm
husaberg fe450/570 - razvor1475 +/-10mm sedlo985mm svetlavyska 390mm
vsetky maju vidle zo sklonom 63st50min len husqa o 1st menej cize narovnako
Tolko technickych rozmerov ale niezanedbatelna je ergonomia "trojuholnika" rajdy-stupacky-posed, ale to zistis/me/ az po skus jazde
.... tak a fcul si vyber kera je pre nad190cm xlapa. .... hm ani jedna bez kondicie schopnosti udrzat sa v stupackach s pokrcenymi kolenami silou v rukach a nejakym brusnym svalstvom yikes) - nic z uvedeneho nemam yikes)
Dvihat rajdy do neba a od seba je z technickeho hladiska pre "jazdcov" smiesne alebo dehonestujuce, kazdopadne 2-3cm zdvih a nejaky ten 2-3 cm odsun od tela nie je na skodu ......... ale to uz podla xuti a kondicky kazdeho sudruha
Tiez "tvrdim" ze na 194cm xlopa enduro nespravili, takze zostava upravit na svoj obraz bozi ( dvihnut-posunut rajdy, dvihnut-pretiahnut sedaciu cast vzad, uprava stupaciek-nie znizovat )

.... jak by sa mne pacilo endurko s razvorom 1600mm svetlouvyskou 380mm sedlom 990mm a hmotnostou do 120kg - poznate niekto? yikes)

Editoval vlcak (05.03.2018 23:37:14)

 offline 

 

#23 05.03.2018 23:35:26

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


sirr napsal(a):

Obavam se, ze vsechny ostre motocykly jsou si rozmerove v zakladu podobne.....rozdil bude par mm...
Jak uz bylo psano vyse, upravuji se sedla...., da se pritahnout pruzina centralu, nekomu podlozky riditek vyhovuji....., ale nic vic zasadniho, se asi vymyslet neda...
Tak jako ve vetsine pripadu je to o vlastnim pocitu svezenim se na poptavane moto..
Na foto z GP Jasikonis.....s vyskou prez 2m


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 673421.jpg

......... a presne takto som vyzieral na TTR  lol  a1  a1 

 offline 

 

#24 06.03.2018 08:42:21

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Toman:
Prijde mi pro velky ze soucasny produkce asi nejvhodnejsi Husqvarna.
Kdyz das na prepakovani fastway,  muzes si diky excentr podlozkam nastavit vysku zadku, dolu urcite,  nahoru nevim,  ale da se zjistit od kluku,  co to jezdi.
Taky se daji resit stupacky, ale neni to taky nijak levny.
Roman Korber je taky haban a jezdil uspesne trial i enduro a, to i na GasGas.

U nastaveni riditek 7 cm si dej pozor pri padech.  Staci relativne malo a ohybaji se srouby pevnost 10g. Chce to udelat tak,  abys mel zvyseni chyceny krz obe diry na obou stranach bryli ....
Na pohodovy jezdeni si to klidne podloz a nedej na zdejsi kecy rozbijecu hub, buziku a drticu drazek.  Bezne si i prckove okolo 170 cm davaji 2-3 cm. 
Koneckoncu zvyseni okolo 2 cm ti udela i montaz rotacniho Scott tlumice rizeni - zalezi na modelu moto.
V tezkym terenu ti bude zvyseni na skodu,  ale ono jestli te to chytne, tak ti motorka rekne,  co potrebuje. Dulezity je,  aby ses na svy moto citil dobre ano 
Doporucuju navstivit dobrou enduroskolu a tam ti poradi a ukazou,  co a jak je dobry a hlavne proc  ano 

Jinak v tom nehledej moc vedu,  kluku okolo 190 + jezdi na enduru dost. Treba nekolokanasobny mistr sveta David Knight  wink 
Kluk vedle z vesnice ma asi 120 kg,  urcite 190, jezdi husku 501 a jezdi krasne ano 

Asi takhle se ti bude sedet  smile 
Odkaz jestli te bavi si hrat
cycle-ergo.com


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_screenshot_2018-03-06-08-27-35.png http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_screenshot_2018-03-06-08-25-26.png http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_screenshot_2018-03-06-08-22-44.png http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_screenshot_2018-03-06-08-15-03.png

 offline 

 

#25 06.03.2018 08:59:35

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Raduzi, jsou tady dvě varianty.
Buď jsou osobní útoky běžné a tolerovány a budu se tomu muset přizpůsobit, nebo s nimi něco dělej.

Protože aby se mě piča z tohohle strašidelného hradu big_smile  big_smile  big_smile 

brala do huby v každém druhém příspěvku, a ještě tady o mě vykládala, že jsem teplej - no mě je to fuk, Janku, řekl bych přiveď mi starou, a já ti ukážu,
ale to by byl ve finále trest tak akorát pro mě a1  a1  a1 

Editoval Miguel (06.03.2018 14:24:00)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#26 06.03.2018 09:20:13

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


sirr, janek, vlcak: díky za info  ano 

Tuším, že konkurence bude podobná, ale když přirovnám k supersportům tak např. hondy (cbr) byly/jsou pohodlnější/civilnější a né tak radikálně sportovní jak např. yamahy (R1, R6). U cross/enduro se taky asi dost vybírá na papíře a kilogram za "větší" motorku by zhatil prodej?  a11 
Takže asi než určitá značka rozhodne aktuální stav, cena.. "Pohodlí" vím že bude vždy horší než na aktuální moto, ale tento snižující trend dělám postupně sjuk 

 offline 

 

#27 06.03.2018 09:40:53

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Toman:

Ahoj na WRF 450, mám vše v originále, merim 190 cm a 95kg. Vcetne podvozku, jen pritahnuti zadni pruziny. A funguje vic nez dobre. Zvysovani riditek pri jezdeni v tezsim terenu je k nicemu. Motorka se mnohem lepe ovlada kdyz mas riditka niz a u tlaceni to plati 2nasob.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3313_20180304_134141.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3313_20180304_140122.jpg

 offline 

 

#28 06.03.2018 11:15:29

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Miguel: co je strašidelnýho na rozestavěném domě kromě překvapení co tam zase "řemeslníci" vytvořili nebo jiný stavebník ukradl?

 offline 

 

#29 06.03.2018 12:24:07

PetrXX
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 75
Založená vlákna
Místo: Heřmanůf Mjestets
Motorka: KTM EXC 250
0 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Toman:
mam tedy jen 188cm/105kg, ale treba WR jsem mel podlozene riditka o 2cm a stacilo mi to naprosto (bavi me technicke pasaze). Pro me bylo dulezite "natoceni riditek" dostatecne dopredu od sebe plus fakt velkou roli hraje nastaveni sklonu pacek a nozni brzdy + radicky.
Na poslednich dvou EXC uz zadne podlozky nepouzivam, zvykl jsem si na riditka nize a pocitove mi to velmi vyhovuje pro lepsi ovladatelnost.

Pokud na lehkych ostrych nemas odjezdeno tak bych se take primlouval na dobre zakladni nastaveni, par hodin "enduroskoly" s nekym zkusenejsim (spravny posaz, zataceni, brzdeni, balanc) a az potom ma smysl uvazovat na zmenou ergonometrie.
Enduru zdar  smile 

 offline 

 

#30 06.03.2018 12:54:04

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


jees napsal(a):

Miguel: co je strašidelnýho na rozestavěném domě kromě překvapení co tam zase "řemeslníci" vytvořili nebo jiný stavebník ukradl?

Nic. účel světí prostředky.
Krom toho, že tady někomu před časem omlátil o hlavu pan pička z Cedrový, že úspěšnému obchodníkovi stojí na dvorku X6ka a tudíž on je nula...
krom toho, že jsem nenapsal nic jiného, než co tady napsali ostatní, ale na ty se místní "veteráni"nenesypali, s vylhanýma argumentama...
zvýšení řidítek o sedm centimetrů je naprostý nonsens a proto ho ani nikdo z výrobců nenabízí...
A dům na obrázku bude po dostavění nepochybně v časopisu Architekt vyhlášen stavbou roku, omlouvám se:)

Editoval Miguel (06.03.2018 12:54:33)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#31 06.03.2018 14:03:04

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Miguel: Hele čoveče a nepřeháníš to už? Psát hovna na net je OK na to jsme už všichni a od všech zvyklý ale že sem začneš házet adresy ti přijde normální? To už je skoro jako dávat někomu tip na vybrání garáže... zamysli se ty pane pičko z internetu.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#32 06.03.2018 14:12:55

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


když tady Janek házel moje jméno a příjmení tak to bylo ok? to ti nevadilo?

Editoval Miguel (06.03.2018 14:13:24)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#33 06.03.2018 14:22:45

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Miguel: O tom nic nevím je těžký sledovat X stran cintů o ničem v X tématech. Radší to smaž než se toho chytně nějakej kripl a někomu vybílí barák.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#34 06.03.2018 14:25:56

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


ok.
ale nejvíc mě pobaví, když mi někdo řekne: vy tady jenom špiníte celé offmoto
napíšu totéž co další, a tři veteráni se sejdou a pustí se do mě...
kdo chce psa bít, hůl si najde, že?

Editoval Miguel (06.03.2018 14:26:21)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#35 06.03.2018 14:30:39

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Kup KTM 950 superenduro to je pro habány akorát taky po jednom pokukuju  wink 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#36 06.03.2018 19:33:18

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


dobře, tak já jsem po ruce, kdyby něco:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#37 06.03.2018 23:21:37

Hoždy jitrnice :D
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 595
Založená vlákna
Motorka: Ktm 350 SD, TM 144 EN
Věk: 32 +
Tel: s pavoukem
1 0

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


sirr napsal(a):

Miguel:
proto že tu jsou kamarádské party, co se znají, jezdí spolu  beer  a32  beer  ... a vždy když příjde někdo novy, přispěje svým moudrem - je kamenovan přesilou pro zábavu...tak to tu prostě chodí

ámen  wink 

 offline 

 

#38 07.03.2018 00:44:20

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Miguel napsal(a):

dobře, tak já jsem po ruce, kdyby něco:)

Ty jsi jen při noze  ano 

Hlavně si tu pobrečte chudinky. Se divím, že takový fundovaný borci nemaj haldy kamarádů na podporu. Hold jste tým Sirr, Miguel, Roxana, Jitrnice, AJP fans a ještě ten péťa brňák ...  lol lol  .... hold mám hovno a jsem nula, ale aspoň nemusím platit za to, že mě má kdo učit jezdit a předat cenný zkušenosti .... viď drahoušku. Prej si platíš Faryna, jóó? lol 

Sirr tu nedávno enduráky střílel, že jsou hovada, co jezdí po lese .... a ejhle, je z něj rázem endurák ....a jakej panečku lol 
Miguel - drtič pískoven, co jezdí 3x v týdnu (leda ho*no) - v lese má najeto kulový a natož něco těžšího .... na netu si přidává centimetry, aby měřil aspoň 175 a bude radit dvoumetrovýmu klukovi, co si má jak dát .... sám jezdí na rozmrdaný spojce, což ani neumí poznat a do kol si dá pičovinu technomousse  lol  ..... a jediný se umí otírat o ženskou 152 cm a 44 kg. Jinak se na nic nezmůže než u klávesnice lol  ano 
Sám tu vědomě lže a říká tomu "účel světí prostředky" a přitom obviňuje jiný ze lhaní (když mmj. píšou pravdu) a jak je to špatný lol  lol 
Jitrnice strčí hlavu do pr*ele každýmu, kdo ho poplácá po ramenou, že je dobrej a vezme ho jako kamaráda na milost .... jen aby nebyl jak ocásek sám  lol 
Jste to ale pakáž k popukání lol
Vlastě chudinky ublížený ....  lol  vrána k vráně sedá ano 

Míšo, až tu zase budeš plácat, že jsem tu psal tvý jméno, tak to bylo až potom, cos tu napsal moji adresu .... A to jen proto, abys věděl, že nejsi, a nikdo z nás, imaginární. Mám taky fotky tvýho baráku, telefonní číslo, email a jestli nepřestaneš vysírat s elementární ochranou soukromí, tak tu založím téma "Info pro zloděje" - přijďte si ukrást .... Mám dost adres, telefonních čísel, email adres ... na spoustu offmoťáků a napálím to sem, facebook, m.cz s tím, ať ti poděkujou, co jsi za idiota, který neunese něco tak triviálního jako je "slovní" rozepře. Když do toho budeš máčet mě, tak já ostatní - účel světí prostředky - učím se od tebe ano 
100% jsou tu tipaři pro zloděje a jestli nevíš, kde je hranice, jsi opravdu zoufalec ne 
IQ máš opravdu jako tykev ne 

Něco malýho pro tebe ano 

 offline 

 

#39 07.03.2018 02:36:19

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


V tvojí garáži ale není co ukrást:(  Účel světí prostředky znamená, že bych se za normálních okolností nikomu neposmíval za to, že bydlí v hnusným baráku,
ale protože mě neustále urážíš, nevidím důvod si brát servítky. To není žádné lhaní.
V moji garáži co ukrást je, ale zase je to všechno pojištěný, takže sem klidně dej, co chcešsmile
A to ostatní? Já jsem pouhý uživatel motorky, nikdy se v ní nebudu hrabat, zrovna tak, jako nespravuju lednici, televizor, počítač, auto. Jestli v Husqvarně
prodávají Technomousse a dali mi ho tam - tak ho tam dali... V té nové už mám mousse od Michelinu, spokojený? A že jsem nepoznal pokaženou Rekluse spojku?
V kolika motorkách jsi ji měl, experte? Já v první...
A že jsem platil někomu za to, že mě učí jezdit? no pane jó, to je ale ostuda, nikomu to neříkej, to bych nemohl mezi lidi... že někomu "musím platit" a1 
A neříkej mi tady, jaká je to odvaha otírat si hubu o 44 kg ženskou, vod někoho, kdo jí řeže jak žito, je to fakt k smíchu a1 

Editoval Miguel (07.03.2018 02:46:06)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#40 07.03.2018 02:56:11

Re: "Ostré" endurko pro velké postavy


Co se týče té adresy, to jsem opravdu nedomyslel, to máš pravdu. Myslel jsem, že se objeví jenom fotka té tvojí barabizny, že tam zůstane i tvoje velectěná adresa, to mi nedošlo.
Ale jak už jsem vysvětlil, tvoje motorka zatím nemá historickou cenu a tu současnou zase "už" nemá a1 
A tvoji adresu jsem sem předtím nedal. Janek z Cedrové ulice totiž žádná adresa není.
To domácí video ti chválím. Ani jsi neudělal žádnou hrubku, kupodivu...


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů