Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Helma + dioptrické brýle

#1 20.11.2009 11:24:52

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Helma + dioptrické brýle


Chtěl bych se zeptat jestli někdo jezdíte v dioptrických brýlích. Já je mam už od malička a poslední dobou mi to dělá celkem neplechu, ve spojení s brýlemi na moto. Když jezdíme nějakym většim bordelem a musim na motorce stát tak musim sundat brýle z helmy (ne ty dioptrické) protože mi z nosu schazují dioptrické a nebo když někde chvilku stojíme tak se mi oboje zamlží a je po srandě. Máte na to někdo nějakou fíčuru, upravujete si brýle aby měli více větrání nebo tak?  cool 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#2 20.11.2009 11:39:22

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Helma + dioptrické brýle


taky sem to řešil, buď sem jezdil bez brejlí dioptrickejch, nebo bez krosovejch. Pak sem se na to vysral a koupil si čočky, od té doby o 100% lepši. Vidim pořád, brejle mi nezavazijou, nic se mi nemlží, v očich čočky necitim...


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 20.11.2009 18:18:04

dragonhunter
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 226
Založená vlákna
Motorka: KTM LC4 640 Adventure
Věk: 21
1 0

Re: Helma + dioptrické brýle


Ja jazdím v dioptrických okuliaroch uplne v pohode, ale mam prilbu integralku. Občas sa mi ale tiež stáva, že sa mi zamlžia a musím kôli tomu zastavovať - takže plánujem skúsiť čočky  tull 


Cesta je cieľ !

 offline 

 

#4 20.11.2009 18:31:32

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Helma + dioptrické brýle


No já taky plánuju čočky ale jen jednodenní protože na brýle už jsem si zvykl a čočky na trvalo nevyjdou moc levně a potřebuju je třeba jen na fotbal nebo tak. Takže hledam nějaký dobrý krosový brejle který by mi padli do helmy a byly dobrý i s diop. brýlema  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#5 20.11.2009 18:34:13

Lada.s
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Rosice
Motorka: DR-BIG
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


Já jsem to vyřešil naprosto snadně, do molitanu na bocích jsem musel vyříznout mezery na nožky od dipoptr. brejlí, a díky tomu tam jde vzduch a větrá to a nic se nemlží, ani při ježdění v zimě atd. Takže  ano 

 offline 

 

#6 20.11.2009 19:54:42

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Helma + dioptrické brýle


Lada.s:

Jo tak na tohle jsem taky myslel, až seženu nějaký brejle co mi budou pěkně pasovat do helmy tak prostě ostříham kousky molitanu a snad to bude v "oukeji". Oni se prodávaj i antifog spreje s kterejma by se to nemělo mlžit ale např v maskách na paintball nebo airsoft vim že se mlžej i se sprejem smile do těch se daj aspoň pořídit mini větráčky  geer  key  tull 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#7 20.11.2009 21:38:05

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


presne muj pripad kdys jedes nejaky dlouhy rikam tomu "dakarovky" tak jsou dioptricky +cross v poho ale jakmile jedes trat les vyjezdy kde ses poradne spocenej proste jen dioptricky a cross mam na krku jak retize a taky to jde wink 

 offline 

 

#8 22.11.2009 20:16:00

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


Navrc.TT-R napsal(a):

taky sem to řešil, buď sem jezdil bez brejlí dioptrickejch, nebo bez krosovejch. Pak sem se na to vysral a koupil si čočky, od té doby o 100% lepši. Vidim pořád, brejle mi nezavazijou, nic se mi nemlží, v očich čočky necitim...

Hele Navrců ještě si ale nezmínil bacha na dopady po výjezdech v pískovně! wink  To se pak čočka v písku hledá dost blbě! bliz2 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#9 22.11.2009 21:07:26

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Helma + dioptrické brýle


mě eště nikdy čočka nevypadla. Jenom jak sme litali po rokli v tom prachu, tak sem toho měl plny oči a vydloubnul sem ju mrkáním


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#10 16.12.2009 19:04:02

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Helma + dioptrické brýle


Tak jsem si dneska objednal k vánocům brýle k helmě. Jsou to sice asi docela šunky ale měli by dobře sedět v tý mojí helmě (mam helmu taky od Worker) takže by se mi ani nemuseli mlžit dioptrický.  oko1 Tak sjem na to zvědavej  a2 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/996_bryle.jpg


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#11 16.12.2009 19:10:43

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Helma + dioptrické brýle


Carel:

Pošli pls odkaz kde si je objednával.. smile 


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#12 16.12.2009 19:27:02

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


jawacekk:

Vždyť Carel píše, že má helmu taky od Worker oko1 , tak zkus napsat worker do vyhledávače a jsi tam roll 

 offline 

 

#13 16.12.2009 19:28:24

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Helma + dioptrické brýle


Vláďa:

Takou odpověd jsem mohl čekat.. tull 


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#14 16.12.2009 19:59:47

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Helma + dioptrické brýle


jj to jsi teda mohl, objednával jsem přímo z workeru maj tam i docela dobrý chrániče a oblečení (bundy, kalhoty atd) na to moje ježdění a za tu cenu sem tam dá nakoupit celekm slušně, ale já stejně nemam peníze tak nic nekupuju  lol Jinak když chci/chceme s tatíkem koupit něco dražšího tak si radši počkáme na jaro na Výstavu v Praze Holešovicích a tam se dá koupit s pěknejma slevama. Kupovali jsme tam celý vybavení a protože výstava už pomalu končila tak to bylo až s 50% slevama.  ano 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#15 20.12.2009 12:14:16

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


taky jsem to řešil a řešil a NEvyřešil(fotbal hokej  lyže moto však to znáte)vždy něco bylo tak jsem 2 roky šetřil jel do zlína na operaci a za 10 min bylo po všem.a věřte stojí ty prachy za to !!!!!už jenom proto že se vada skoro každýmu věkem zhoršuje.a když spočítáte ceny čoček té vodičky k nim brýlý který se taky časem musí vyměnit(podřete je rozsednete ztratíte)

 offline 

 

#16 20.12.2009 12:47:16

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Helma + dioptrické brýle


jerabekdusan:

Jak ta operace probíhá? Uspijou tě nějak? Já bych měl strach že pohnu okem jak mi ho budou řezat a11 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#17 20.12.2009 12:59:45

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


kapnou ti do oka cca 10min počkají pak lehneš otevřeš oči dají ti držák víčka(jsou to takový nůžky s půlkruhama něco jak na kopečkovou zmrzlinu)necítíš to ani to nebolí a pak nad tebe najede takovej lítající talíř milion světýlek a svítícíh diod uprostřed je zelená na kterou se díváš.pak to na 2min zahučí ventilátory a je to.vše bezbolestně.asi za hodinu přestanou působit ty kapky tak to bolí jak když máš nablikáno od svářečky.druhy den už nic žádná bolest.byt tebou tak počkám s novou motorkou a jdu tam.udělej a ještě rád mě koupíš pivo za radu.

 offline 

 

#18 20.12.2009 13:03:04

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Helma + dioptrické brýle


A to ti nic neřežou? Já sem právě slyšel že oni ti laserem nařežou ten povrch, ale pak už ručně něco dělaj s čočkou.

Každopádně až budu vydělávat, tak na to určo pujdu. Teď jako student na to fakt  nemám  a7 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#19 20.12.2009 13:18:52

jerabekdusan
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Místo: brno
0 0

Re: Helma + dioptrické brýle


jako student bych na to taky neměl...ale myslel jsem že když máš na novou moto....ano řežou ti ale tím laserem.nevím v jakých řádech mm ale asi hodně málo.seříznou ti to s toho povrchu oka aby se ti to ohnisko zkrátilo(to je pro krátkozrak.)pokud jsi dalekozraký přidají ti na oko vrstvičku aby se to ohnisko prodloužilo(dalekozrakost neuměly dlouho vyléčit asi právě kvůli té vrstvičce)toto je takové laické vysvětlení jak jsem ho pochopil z netu a od doktora tak ne že mě tady budete chytat někdo za slovíčka.krátkozrakost je taky daleko levnější

 offline 

 

#20 20.12.2009 14:27:30

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Helma + dioptrické brýle


Já nemám ani zdaleka na novou moto. Chtěl sem jenom vyměnit s tim že bych prodal motorku a za stejny prachy bych koupil něco jinyho. Ale vzhledem k tomu že motorku nikdo nechce, tak si ju zatim nechávám, uvidim na jaře. A ty oči tak za 2 roky


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů