Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX

#1 03.07.2017 16:40:22

Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


Ahoj. Našel by se někdo kdo by mi poradil s nastavením karbce KEIHIN FCR 39 MX??? Už si s tim nevím rady - Yamaha WR426 r.v.2001 - startuje v pohodě studená i teplá, po přidání plynu na neutrál jde krásně za plynem až do omezovače, zařadím 1 přidám plyn a vyrazí v pohodě ... pak kuckání ... a zase vystřelí do plnejch. Prostě ten přechod a střed plynu se mi nedaří vyladit. Všechno je nastavený do továrního nastavení dle manuálu - trysky, jehla, otáčky na směs. S hladinou v plovákovce jsem nehejbal a podle toho manuálu se to na pikaču měří. Nemáte s tim někdo zkušenost? Co jsem tady našel tak jsem zkusil, ale zatim bez výsledku Díky za rady.

 offline 

 

#2 03.07.2017 18:04:10

Michal76
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 12
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: Ktm 620 Lc4
Věk: 40
0 0

Re: Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


xoffroad: Ahoj, zkus povolit šroubek na bohatost, to tovarni nastaveni je vetsinou jen jako zaklad čeho se maš chytit, u DR 650 jsem mel šroubek az pomalu nedrzel v karbecu :-) ale jinak to proste nejelo. A u KTM mi to podobné dělalo když jsem měl prasklej mezikus mezi karbecem a hlavou, ja dělal vše možné a pořad nic až jsem vše vyndal na světlo a našel prasklinku, při jizdě se oklepal vždy karbec těma vibracema :-) a sosalo to faleš. Je to laborovaní no  a11  a11  key  vyk! 


Radit já umím ale jezdit né :-)

 offline 

 

#3 04.07.2017 09:12:24

klubko
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 3
Založená vlákna
Motorka: VOR 503SM, Berg TE250
0 0

Re: Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


xoffroad:pokud je to opravdu ve středu otevření plynu, tak pozice a tvar jehly. https://www.thumpertalk.com/application … 53dd89aa87

https://www.thumpertalk.com/application … ed251bf2cf

ty obrázky jsou z tohoto tématu:
https://www.thumpertalk.com/forums/topi … -too-lean/

nakresli si na plynovou rukojeť rysku, na objímku na řídítka stupnici 1/8 - 8/8 jak je to na tom obrázku (1/8- W.O.T. Wide Open Throtle = plnej plyn) a podle toho dokážeš odečíst docela přesně, ve které poloze to dělá a podle toho z diagramu (hlavně ten druhej) určit, která část karburátoru potřebuje změnu. Zároveň je tam napsany doporučení, o kolik změnit.
Shodou okolností těď ladím 41čku karbec a já mám problém s volnoběhem. Je to moc chudy a jak popisuje Michal76. Co jsem si o tom vyhledal já, tak šroub bohatosti by neměl být vyšroubovanej o moc víc, jak 3 otáčky od zašroubovanyho. Pak už je to na změnu "slow jet".

 offline 

 

#4 04.07.2017 18:47:39

Re: Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


Ahoj. Teď jsem ještě zkusil hejbnout jenom šroubkem bohatosti a v rozsahu 1.5-3.5ot. se nic nezměnilo v průběhu přidání plynu. Ale nejlíp to chytá na 2ot. naprosto v pohodě studený i teplý.

Dík za pomoc a odkazy a snad to s tim nějak poladim  ou2 

 offline 

 

#5 04.07.2017 19:28:21

Re: Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


Jak by jste to viděli s nastavením hladiny v plovákovce? Jak má být vysoká hladina - měření pomocí hadičky. Nastavení hladiny tak jak je to v manuálu nejsem schopen pořádně změřit  hmm 

 offline 

 

#6 05.07.2017 12:25:41

Re: Pomoc ... KEIHIN FCR 39 MX


klubko: tak jsem začal laborovat dle tvých odkazů a ... na plyn jsem udělal stupnici a opravdu to škytá při půl plynu. Takže podle obou diagramů bych měl hejbat s "clip position" (což je předpokládám poloha zářezu jehly) a "needle taper" (kužel jehly) což nevím jak nastavit  roll 

Další věc je jak podle těch diagramů poznám kam mám hejbat tou jehlou - nahoru, nebo dolů. Jelikož je svíčka černá, tak je to moc bohatý a předpokládám že teda jehlu pustit níž = o zářez nahoru?

A jak už jsem psal tak šroubek bohatosti má vliv jen na starty, ale na průběh plynu ne.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů