Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Cvičení, fyzička, strava atd.

#61 17.03.2017 21:10:56

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek:

S tou literaturou a učením proc zrovna od Slovenska na východ?

 offline 

 

#62 17.03.2017 21:31:06

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


peTTR:

Už to tady kluci psali jako negativní věc, čas strávenej přípravou jídla. Holt u toho, co jsem vkládal já je potřeba si věci nakoupit a navařit den dopředu a nakrabičkovat si to na den následující. Pitnej režim samozřejmě min. 2L denně.
Já sem tam taky směnuju /R,O/ a neměl sem v tom problém, problém je spíš pak v tom, když v práci lezeš do matu a taháš z něj sračky big_smile
Jak tady ještě zazněl půst, to je absolutně mimo téma, teda pokud se bavíme o aspoň trochu zdravý cestě jak shodit, třeba toho panďeráka.
Při půstu tělo požírá samo sebe, nehledě na to, že první jdou svaly a ty tuky jsou jako poslední, poňáč sou pro tělo nejvýživnější.
Jinak obecněji řečeno, tělo je schopno čerpat energii i třeba jen z tuků, sacharidy k tomu až tak nepotřebuje...


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#63 17.03.2017 22:49:17

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Půst je téma hodně na dlouho a už ani doktoři netvrdí takové ty bláboly, jak půst škodí. Půst umí velkou spoustu věcí, a pro mně to byla cesta si ukázat, jak pevnou vůli mám.
Hned napoprvé jsem vydržel hladovět týden. Pak jsem zkoušel i nějaké třídenní půsty, ale pil jsem dost kávy, což je samozřejmě nesmysl.
Při půstu tělo vyčerpá velmi rychle svoje zásoby glykogenu a pak se přepne do ketózy, a bere si energii prakticky jen z tuků. Což je cítit z pusy - ketony.
Samozřejmě se trochu svalů ztratí, ale to prakticky při každé dietě.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#64 18.03.2017 00:43:34

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


SojkinXR6R: souhlasím  ano  wink  pěkně popsané a hlavně žádnej blábol  ano 

 

#65 18.03.2017 08:46:08

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Hoždy napsal(a):

SojkinXR6R: souhlasím  ano  wink  pěkně popsané a hlavně žádnej blábol  ano 

Hoždy máš o tom nějaké povědomí? Kontrolní otázka: v jakém poměru si bere tělo živiny v klidu, v jakém při zátěži, v jakém při silové zátěži a v jakém poměru při aerobní zátěži?
Výživou se zabývám na trošku vyšší úrovni cca 20 let a když mi někdo řekne, že tělo pojídá samo sebe - ono se opravdu pojídá např. každou noc, a doufám, že nikdo nebude tvrdit,
že to je škodlivá věc a lepší nespat:)
Ale tohle je forum o ježdění na motorkách a tak to sem nechci tahat, jen, že ten půst je opravdu ozdravný a přináší rychlé výsledky. Svaly co ztratíš zase nabereš zpátky.
edit: a při půstu rozhodně nejdou první svaly, první se začně spotřebovávat glykogen /cukr/, ten je nejsnadněji dostupný, svalový protein se musí na cukr přeměnit a to už je práce
navíc pro tělo, zkrátka... úplně vedle.

Editoval Miguel (18.03.2017 09:17:53)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#66 18.03.2017 09:30:24

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Miguel napsal(a):

Hoždy napsal(a):

SojkinXR6R: souhlasím  ano  wink  pěkně popsané a hlavně žádnej blábol  ano 

Hoždy máš o tom nějaké povědomí? Kontrolní otázka: v jakém poměru si bere tělo živiny v klidu, v jakém při zátěži, v jakém při silové zátěži a v jakém poměru při aerobní zátěži?
Výživou se zabývám na trošku vyšší úrovni cca 20 let a když mi někdo řekne, že tělo pojídá samo sebe - ono se opravdu pojídá např. každou noc, a doufám, že nikdo nebude tvrdit,
že to je škodlivá věc a lepší nespat:)
Ale tohle je forum o ježdění na motorkách a tak to sem nechci tahat, jen, že ten půst je opravdu ozdravný a přináší rychlé výsledky. Svaly co ztratíš zase nabereš zpátky.
edit: a při půstu rozhodně nejdou první svaly, první se začně spotřebovávat glykogen /cukr/, ten je nejsnadněji dostupný, svalový protein se musí na cukr přeměnit a to už je práce
navíc pro tělo, zkrátka... úplně vedle.

Jen to sem tahej  smile Tohle vlákno je o cvičení a stravě a tomu evidentně rozumíš podle fotky a toho co píšeš smile 

 offline 

 

#67 18.03.2017 10:02:07

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Miguel napsal(a):

Hoždy napsal(a):

SojkinXR6R: souhlasím  ano  wink  pěkně popsané a hlavně žádnej blábol  ano 

Hoždy máš o tom nějaké povědomí? Kontrolní otázka: v jakém poměru si bere tělo živiny v klidu, v jakém při zátěži, v jakém při silové zátěži a v jakém poměru při aerobní zátěži?
Výživou se zabývám na trošku vyšší úrovni cca 20 let a když mi někdo řekne, že tělo pojídá samo sebe - ono se opravdu pojídá např. každou noc, a doufám, že nikdo nebude tvrdit,
že to je škodlivá věc a lepší nespat:)
Ale tohle je forum o ježdění na motorkách a tak to sem nechci tahat, jen, že ten půst je opravdu ozdravný a přináší rychlé výsledky. Svaly co ztratíš zase nabereš zpátky.

Díky za podporu ano , protože tady o půstu ví nejvíc ti, co ho nikdy nedrželi lol  lol  lol 
Hoždy ví, že Janek o tom nic neví, to je ve zkratce všechno.
Mám za sebou 2x cca 21 dní + x1-7denních. Vím, že když se postím, tak prvně jdou zásoby cukru a potom prvních pár dní převážně tuky, hleny (to člověk zjistí, kolik sraček v sobě má ..... Tělo je chytrý a dokáže je štěpit na užitečný látky pro ochranu svalů, ale zároveň tě přepne do režimu, kdy ze sebe dostaneš mnohem méně výkonu. Přesto to bohatě stačí na běhy do 10 km a kdo má natrénováno půstování, bez problémů při půstu běhá maratony .... ale to jde až při delších půstech po 7 -10 dnu ... čím dýl se postíš, tím úžecnejc tělo funguje. Mění se vnímání světa, priorit, funkce smyslových orgánů ....
Taky vím, že tělo dokáže za určitých podmínek čerpat energii ze slunce, vody, vzduchu, .... tak, jako to dělají třeba kytky. Mám to vyzkoušenýosobně, ne z knížek ... jenže aby tohle mohl někdo pochopit, musíš se bavit s lidma na stejný "vlnový dýlce"
Tady se neshodnem ani na tom, jak jednoduše shodit panděro lol  lol 

Mohl bych pro vás zdokumentovat pokus - aktual fotky + váha - 5 - 7 dní půst (dle vašeho výběru) jen o vodě - fotky + váha potom. A uvidíme, jestli tuky zůstanou a půjdou dolů jen svaly. Při tom budu muset shodit minimálně 5 kg - to jako potvrzení toho, že jsem skutečně nejedl. Ale před tím bych hodil do placu sázku o 10000,- Kč s každým zvlášť.
Tak můžete potvrdit svou teorii, doufám, že to zas nebude couvání. Mám před drapákama, takže bych to bral jako součást přípravy ano 
Tak jak?

 offline 

 

#68 18.03.2017 10:05:16

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Miguel: Já to už zbytečně rozvedl a ty to táhneš ještě nesmyslně dál  wink  O tom že máš pravdu asi není pochyb ale tohle nikomu nepomůže. Napsal jsem to jen proto aby laik pochopil jak zhruba tělo funguje a myslím že dostatečně. Já sportuju celej život a kolem posilování se motám cca 10let. Nemám žádnej problém hejbat s váhou, fyzičkou a vším o čem se tady bavíme tam kam potřebuji, takže ano mám ponětí  wink  Samozřejmě nejsem profesionál přes kulturistiku a ani být nechci a podle tvojí foto ani ty né  wink Takže za tebe půst ano za mě v žádném případě a tím bych to ukončil.  ano 

 

#69 18.03.2017 10:07:29

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek: Ty už si s těma 10000,- jak nemocnej  ne  lol  Woe najdi si práci a pokud se ti to nedaří můžeš dělat u mě  wink 

 

#70 18.03.2017 11:10:10

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Hoždy napsal(a):

Janek: Ty už si s těma 10000,- jak nemocnej  ne  lol  Woe najdi si práci a pokud se ti to nedaří můžeš dělat u mě  wink 

Vždyť je to devastace těla a to si oceňuju sakra levně  lol 
Práci mám a díky tomu můžu dát tuhle sázku. Leda by sis byl od začátku jistý tím, že zase nemáš pravdu lol  lol 
Já si sebou jistý nejsem, ale proč to nezkusit, kecy nemaj cenu. ano Jdeš do toho nebo ne? Můžu začít klidně dneska ...

S tématem tohle souvisí dost. Když má někdo nadváhu, je vždycky lepší ji korigovat, než se začně tělo a zatěžovat
Sundat 5 kg podle janka
A) 2-3 dny přejít na lehkou stravu min 50% ovoce zelenina, ale jídlo si připravovat chutně, přirozeně ...
B) 3 dny jen o čistý nejlíp destilovaný vodě a opravdu hodně pít - nutit se do pití - tělo se bude intenzivně čistit, pro ledviny je velká zátěž a když se tohle nedodrží, je to na zánět ledvin a možná i další komplikace .....
C) Další tři dny po půstu dodržet dietu a jíst jen zeleninu nebo ovoce. 1. den sníst jen to, co se vejde do hrstě z ohou rukou, 2. den 2 hrstě, třetí den 3 hrstě a postupně přidávat brambory, ... a přejít na původní stravu s tím, že budu už přemýšlet, co a jak ....
D) Každý den si dělat procházky +5 km, teplá sprcha, pohodička, komu to nevadí, podpořit to klistýrem pro vyčištění střeva - doporučuju to, protože průběh půstu bude výzazně snesitelnější.
Zabere to týden, člověk získá novou zkušenost, posílí se v odhodlání, trpělivosti, víře v sama sebe, vyčistí se (částečně), bude zravější, získá určitý poznání. Neutratí za to ani korunu navíc, naopak ušetří. A dole bude cca 5 kg. Je to v principu jednoduchý jak facka a dostupný každýmu, kdo nemá výživového poradce lol . A potm si člověk může dopřát luxus v tom, že bude sportovat 10 minut denně a bude to stačit pro udržení základního zdraví nebo může makat v posilovně, dělat cokoliv dalšího, motorka, kolo, vše ....
Pokud se stane, že vůle není tak silná, aby vydržela hlavně tu návratovou fázi po půstu (je to nejdůležitější část půstu) a začnete žrát jako před tím na co přijdete, tak se ze zdravotního hlediska nic nestane, jan se kila vrátí tak rychle, jak padla a nedostaví se efekt detoxikace + další bonusy, co jsem psal. tohle platí ale jen u půstů do max 7 dní. Nad 7 je nedodržení návratovky nebezpečný a může to poškodit zdraví. Náprava je možná opět přes půst ....

Sundat 5 kg komerčním způsobem.
A) Jít si koupit cvičky a oblečení vhodný do posilovny
B) Najít někoho, s kým budu cvičit a kdo mi ukáže jak na to, můžu si zaplatit fitnes trenéra ....
C) Zajdu si nakoupit pro začátek cca měsíční kůru doplňků, abych zvládal zátěž ....
D) připravím si stravovací plán
E) nakoupím potraviny
.
.
X) měsíc budu hákovat 3-5 týdně v různých tělocvičnách .... potit se ... a na konci měsíce budu mít 5 kg dole, pevnější a optřebovanější tělo, Za to zaplatím tisíce korun, krom úbytku kil nezískám prakticky žádnou přidanou hodnotu, protože tohle vydržím max několik měsíců a bude vše zase ve starých kolejích.
 
Proč info z východu? Západ je moc pokřivenej, vládnou tlaky korporací, medicina zkurvená lobby farmaceutických firem
Holky berou od 14 -15 let antikoncepci, potom nemůžou mít děti a když můžou, je v tom tolik komplikací, že dnes už většina těhotenství je rizikových ... a holky zas berou antidepresiva .... a tím je vytvořený základ pro nerozbitný kolečko dodávek léků a generování nepředstavitelných zisků .... východ je ještě mnohem čistší ....
Stačí se podívat na čísla spotřeby psychofarmak u nás, největší nárůst je mezi lidma okolo 30-35 let .... baby, chlapy je to jedno. proto komerční cesta nemá moc smysl. Nejde mi jen o půst, spíš celkový pohled, kterého půst je součást.

 offline 

 

#71 18.03.2017 11:28:10

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek:

Kdybych si tě moh ohlídat tak se s tebou snad i vsadim  smile Věřim, že po těch prvních 5 dnech stáhneš váhu o 5kg, ale po tom až začneš znovu jíst a tělo si díky cukru natáhne zpátky vodu zase ti váha skočí nahoru. To by si musel dát za těch prvních 5 dní tak 8kg dolu aby byl rozdíl před a po 5kg. Netvrdim, že to nejde, ale je to fakt hodně za tejden  smile 

 offline 

 

#72 18.03.2017 11:33:13

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek: Nebo varianta 3: Dělat co mě baví (sport) a posilovnu brát jako doplněk pro nabrání síly  wink Žádný nesmyslný váhy tam nejedu tak si nemyslím že si nějak zvlášť huntuju tělo. Enduro je pro tělo daleko větší svinstvo jak posilovna, alespoň v mém případě  wink  ano Co se týče stravy tak ano je dražší ale proč? Protože se snažím kupovat kvalitní suroviny právě kvůli zdravé stravě a to aby strava byla zdravá je pro nás na prvním místě ;-)  ano 

 

#73 18.03.2017 11:34:24

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


SethX napsal(a):

Janek:

Kdybych si tě moh ohlídat tak se s tebou snad i vsadim  smile Věřim, že po těch prvních 5 dnech stáhneš váhu o 5kg, ale po tom až začneš znovu jíst a tělo si díky cukru natáhne zpátky vodu zase ti váha skočí nahoru. To by si musel dát za těch prvních 5 dní tak 8kg dolu aby byl rozdíl před a po 5kg. Netvrdim, že to nejde, ale je to fakt hodně za tejden  smile 

Tak do sázky přidám zdokumetnování třeba po 14 dnech, měsíci. A když nebude dole stále min 5 kg, prohrál jsem.  ano 
Můžeš mi věřit, že když to spustím, vše dodržím podle úmluvy. Nebo navrhni podmínky a pokud budou realizovatelný, není problém ...  wink 

 offline 

 

#74 18.03.2017 11:51:12

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


sirr napsal(a):

Uz nasi predci drzeli tzv. uplňkove pusty nebo jen jablecne...atd..
Ja drzim 1denni max 3 deni pusty🖒.
Driv jsem vydrzel taky 7 dni a 8kg dole, uplne stejne jak psal Miguel, ale je to uz celkem dost velkej zahul, slabost, mzitky pred ocima pri prudkem pohybu jako drepu atd..
Tim ze nezeru, tak me podstatne driv vytoci samice...(vyssi podrazdenost)
Po pustu se opravdu cejtim lip, hlavne okolo toho 3tiho dne, clovek zazije pocit po ovocne stave silu, jako kdyz Pepek namornik sezere spenat... ano 
Pusty odjakziva patrej ke zdravemu zivotnimu stylu...
Uz v praveku lidi nemeli co jist, byli to sberaci plodu (lesni plody) potom lovci...
Par vyzivovych poradcu doporucuje stravu jako meli v praveku (ovoce, zelenina, orechy, maso atd..)
Dnes jsou lidi zhyckany prebytkem jidla a plytvaji tim...(vic zerou-vic serou 😆)  nemusej bejt bystry pro lov - tim jsme liny
Prosim, nechtytejte se toho slovickareni, nevim jak jinak to popsat..

 ano  ano  ano 
Mozek jede a čistý cukr a ten tělo spotřebuje nejdřív, proto ta podrážděnost, po delší době a stresech jsem často zoufale brečel.
Proto lidi dřív odcházeli do pouště, odlehlých míst pro klid .... po cca 7 dnech se smysly bystří, slabost mizí ... přechod do jiný funkční fáze, kdy už můžeš fungovat podobně jako když normálně jíš do cca 20 dne, kdy přichází další krize ... tím se pozná, že je dokončený celý ozdravný proces těla. Půst nad 21 dní je pootm zas o něčem jiném - spíš duchovní proces, 
Třetí den je fakt super, ráno nádherně prázdný břicho, člověk cítí, co je to konečně hlad .... tohle používám když na mě leze nějaká chřipajzna ... a když se zaleješ čerstvým džusem, je to bomba pocit, jak se buňky plní ... fakt jak Pepek lol A hlavně si při tom uvědomíš, že do sebe nechceš cpát žádný totál sračky, protože cítíš, co to s tělěm dělá.

 offline 

 

#75 18.03.2017 12:07:47

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek: Všude popisuješ pouze jak zhubnout a udržet si vyschlou schránku bez energie, nějaké výbušnosti  nee1  Nechápu jak tohle může mít někdo za cíl  ne  Od začátku je to téma na Cvičení, fyzička, strava .... a2  A ty tady radíš necvičit, fyzička žádná, nežrat  ne Nechci rejpat jenom nechápu co je toho cílem  nee1  To že to funguje a že bys to dal ti i věřím  ano  Ale k čemu to je?

 

#76 18.03.2017 12:25:15

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Hoždy:

To já to zase chápu, ono to význam má, tělo se pročistí a znovu nastartuje a funguje pak líp. Je jasný, že během toho jsi k ničemu a sport bude asi to poslední po čem budeš toužit. Taky to lidi praktikujou jen jednou za čas, třeba jednou za rok.

 offline 

 

#77 18.03.2017 13:21:53

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


SethX: Během toho přijdeš absolutně o všechno - sílou počínaje a svalama konče. Ta regenerace a dostávání se do nějaký formy stavu kde jsi byl před tím bude trvat měsíce tvrdé dřiny  a2  Pokud jsi hovno před tak chápu že nemáš co ztratit a bereš to jako pročištění  lol  Pořád ale nejsme vůbec u tématu ale u nějakýho detoxu  ne 

 

#78 18.03.2017 13:27:02

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Janek:

Nerozumim tomu,pust neni cesta pro mne. Nemam na to vuli,moral ibecne na toto jsem peilis pohodlny nebo slaboch. Verim ale ze to muze fungovat,minimalne po psychicke strance,z hlavou to musi fest zacvicit,ziskas urcite na spoustu veci jiny pohled. Jak moc je to zdrave pro telo absolutně nedokážu posoudit, ale tak nejak mi to pripada dost extrem,a to nevim jestli je uplne top. Stoprocentní pravdu mas v tom ze pojud je pust delsi tak bude potreba pak dodrzet urcite pravidla. Mam kamarada ktery jednou drzel hladovku (proc bych nechal stranou)   a nevim jak dlouho ale bylo to docela dost pac byl ke konci pod kamerama, nikdo neveril ze nezere a ze nechcipne.. Nicmene to ustal,dosahnul sveho ale uz nikdy nemuze jist maso ktere ma rad.  Neni to schopen zpracovat,po masu zvraci,sracka,zacpa,proste peklo. Takze je uz 15 let nedobrovolny vegetarian..

 offline 

 

#79 18.03.2017 13:52:07

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Hoždy: DETOXIKACE TĚLA!

Janek:Mě to osobně docela zajímá protože vím, že moje stravovací návyky jsou fakt hrozný (někdy smažák v housce k snídani, bílé pečivo apod  lol ) a nemám moc vůli (jak na co). Jinak zeleninu, ovoce, vločky, různý luštěniny atd s tím nemám problém, miluju to, ale jsem línej to připravovat. Vstávám okolo 4 až půl 5 ráno do práce ( v sezoně jsme v práci až ve 4) a tím mám rozhašenej celej režim. Tzn. najím se okolo 5 ráno protože je prostě hlad a jím znovu okolo 7 pak v 11-12. Dá se to zvládnout v tomto režimu? Díky  ano  Já bych do toho klidně šel, ale desítku do placu fakt nemám  lol 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#80 18.03.2017 14:31:26

Re: Cvičení, fyzička, strava atd.


Takze takto:
Kdyz za mnou prijde kluk, co maka na smeny, o zdrave vyzive vi kulovy, varit si nebude a vazit jidlo a pocitat kalorie uz vubec ne, doporucim mu neco jednoducheho k udrzovani. Nejist vubec neni tak tezke jak se zda, pomoci ketonu si telo samo zreguluje pocit hladu. Dalsi variantou muze byt prerusovane hladoveni - clovek si stanovi pust v obdobi od probuzeni az do ctvrte odpoledni, potom muze jist co ho napadne az do 20:00 a potom zase nic. Pro zajimavost, pri hladoveni zacne telo vylucovat ve zvysene mire rustovy hormon a ten snizuje katabolismus.
A potom bych alternativne doporucil dietu bez sacharidu, popr. ketogenni dietu. Je vic postupu, ale ten pust se dodrzuje nejsnadneji:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů