Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Tlmice(skusenosti)

#1 26.01.2017 15:59:09

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Tlmice(skusenosti)


Ahojte chcel by som vediet aky mate nazor a podlozene skusenosti.
Jazdenie v lese, co vam viac vyhovuje a preco ci podvozok viac do maka alebo tvrda(jednokomory,dvojkomory,4CS)
Jazdenie zavody CC ENDURO co vam viac vyhovuje a preco ci podvozok viac do maka alebo tvrda(jednokomory,dvojkomory,4CS)
Este ma zaujma ci riesite nastavenie podvozku podla charakteru trate,terenu(sucho,mokro)
Ja mam jasno len ma zauima vas nazor

 offline 

 

#2 26.01.2017 17:02:25

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Tlmice(skusenosti)


mkrata napsal(a):

Když máš jasno, tak se o zkušenosti poděl wink 

nechcel som hned pisat moje skusenosti lebo ostatný sa budu chytat toho co napisem a zase tu bude vojna.

moja skusenost LES kludne stacia jednokomory (pruziny na vahu pilota su samozrejmost+pravidelne výmeny oleja)
velkou vyhodou je jednoduchy servis co zvladne clovek aj doma
avsak nevyhoda je ze tlmice pracuju v celom rozsahu rovnako moj pocit (cize su bud TVRDE alebo MAKE) takze sa podla mna nedal najst kompromis medzi drobnými nerovnostami a nap. odskokmy na rovinu alebo velkými dierami

Co sa tyka CC a ENDURA tak mne viac sedia dvojkomory(pruziny na vahu pilota su samozrejmost+pravidelne výmeny oleja)
nevýhoda je zlozitejsi servis.Vyhodou je ze tlmice sa daju upravit viac univerzalnejsie aj na drobne nerovnosti a vedia vedia pobrat aj odskoky a velke diery.

4CS som nejazdil takze neviem posudit

a osvecilo sa moto naklikat viac do maka na rozmocenom terene

 offline 

 

#3 26.01.2017 18:28:48

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Tlmice(skusenosti)


cimo2T:

No vidis,ja jsem nikdy nejel nic jineho nez jednokomory,ale takovou hlupotu ze pracujou v celem rozsahu stejne by me.nenapadlo napsat. Tusis aspon trochu jak to uvnitr funguje? Predpokladam ze asi moc ne vid?

 offline 

 

#4 26.01.2017 18:37:55

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Jarynn napsal(a):

cimo2T:

No vidis,ja jsem nikdy nejel nic jineho nez jednokomory,ale takovou hlupotu ze pracujou v celem rozsahu stejne by me.nenapadlo napsat. Tusis aspon trochu jak to uvnitr funguje? Predpokladam ze asi moc ne vid?

Ano viem ako to funguje a je my jasne ze nefunguju v celom rozsahu rovnako a preto som napisal ze je to moj pocit prepac zle som sa vyjadril.dvojkomory maju nastup tuhosti uplne ini a vyslovene citit ako tvrdnu s bliziacim sa dorazom

 offline 

 

#5 26.01.2017 19:06:31

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Tlmice(skusenosti)


cimo2T:
Takze nesmysl v samem pocatku. Je tu mrda info o tlumicich ale aspon mame novou informaci ze jednokomory se hodi do lesa a na trat ne  ano 
Sorry ja uz fakt nevim co si myslet.

 offline 

 

#6 26.01.2017 19:08:44

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Ako uplny hobby-jazdec, po zmene jednokomor za dvojkomory, by som to zhodnotil, ze neporovnatelne lepsie, citim to tak ze 2k aj pri nastaveni na tvrdsie dopady, su stale dost citlive v zaciatku rozshau na endurko a pri tych dopadoch sa da stale dost vyhnut dorazom. + priebeh tlmenia uplne prirodzeny.
Jednokomory = bud makke az po doraz alebo necitlive a aj tak obcas doraz smile  (ale je dost mozne, ze som len nemal spravne struny, naladenie vo vnutri atd.. resp. mozno origo WR boli az moc shit..  )
Ale myslim ze aj sebelepsie nastavene 1 kom. sa nedaju zrovnavat s 2kom, a asi ani so 4kom..

Editoval Indian (26.01.2017 19:09:57)

 offline 

 

#7 26.01.2017 19:12:51

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Jarynn napsal(a):

cimo2T:
Takze nesmysl v samem pocatku. Je tu mrda info o tlumicich ale aspon mame novou informaci ze jednokomory se hodi do lesa a na trat ne  ano 
Sorry ja uz fakt nevim co si myslet.

Mal si zly den?alebo oco ti ide? Len som sa spytal a napisal som svoj nazor a ty hned od zaciatku utocis nechapem to  a11 

 offline 

 

#8 26.01.2017 19:23:36

Marek Prokš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: Sherco 300 SE, Sherco 300 SEF
Věk: 36
Tel: jo mám
0 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Kucí máte tam tolik proměnných že se snažíte srovnávat co nejde srovnat  wink 


Dole to musíš rozkuřit!

 offline 

 

#9 26.01.2017 19:48:14

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Tlmice(skusenosti)


cimo2T:

Omlouvam se ti,ja tady nejak posledni dobou za vsim neco vidim,pokud se te to dotklo sorry.Nemam spatny den jen mi to oroste prijde stupidni. Presne jak pise Marek Proks: milion promenych,nejde to srovnat uz jen kvuli toho ze kazdy jedeme jinak a tady mezi nama vsema je vykonostne tak propastny rozdil ze se neni od ceho odrazit. A to ze jednokomory nemaji progresi je fakt hloupost jak jsi sam uznal. Pokud tedy fungujou ze..

 offline 

 

#10 26.01.2017 19:49:59

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Jarynn napsal(a):

cimo2T:
Takze nesmysl v samem pocatku. Je tu mrda info o tlumicich ale aspon mame novou informaci ze jednokomory se hodi do lesa a na trat ne  ano 
Sorry ja uz fakt nevim co si myslet.

Jj big_smile vždycky u těchto debat, marně zkouším v paměti spočítat, kolikrát byl třeba Joel Smets, Mistr Světa v MX na (u FREE tolik kritizovaných) jednokomorách WP43 tongue 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#11 26.01.2017 20:16:50

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Jarynn napsal(a):

cimo2T:

Omlouvam se ti,ja tady nejak posledni dobou za vsim neco vidim,pokud se te to dotklo sorry.Nemam spatny den jen mi to oroste prijde stupidni. Presne jak pise Marek Proks: milion promenych,nejde to srovnat uz jen kvuli toho ze kazdy jedeme jinak a tady mezi nama vsema je vykonostne tak propastny rozdil ze se neni od ceho odrazit. A to ze jednokomory nemaji progresi je fakt hloupost jak jsi sam uznal. Pokud tedy fungujou ze..

Nemusis sa my zanic omluvat ja som sa spatne vyjadril a ano samozrejme maju jednokomory progres.ja som nechcel porovnavat jedno a dvoj komory iba ma zauimal nazor ostatnych.ja jazdim hoby a aj houby  big_smile  cc a enduro tam su dvojkomory vyhoda ale netvrdim ze jednokomory su spatne tlmice len si myslim ze nemaju taky potencial ako dvojkomory

 offline 

 

#12 26.01.2017 20:19:40

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Tlmice(skusenosti)


PETARDAK napsal(a):

Jarynn napsal(a):

cimo2T:
Takze nesmysl v samem pocatku. Je tu mrda info o tlumicich ale aspon mame novou informaci ze jednokomory se hodi do lesa a na trat ne  ano 
Sorry ja uz fakt nevim co si myslet.

Jj big_smile vždycky u těchto debat, marně zkouším v paměti spočítat, kolikrát byl třeba Joel Smets, Mistr Světa v MX na (u FREE tolik kritizovaných) jednokomorách WP43 tongue 

Nepochybne tlmice steba pilota neurobia a nechcel som zrovnavat co je lepsie a co horsie chcel som len vediet co komu viac sedi a preco ale toto forum je poslednou dobou akesi nabrusene  a2 

 offline 

 

#13 26.01.2017 21:46:09

Re: Tlmice(skusenosti)


  Nemas zadnou fotku v titulku key 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5166_otakarkotrba_suspension.png

Editoval xfany (26.01.2017 22:38:24)

 offline 

 

#14 27.01.2017 07:30:32

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Suhlasim s CIMO2T

Seriove jednokomory su ovela linearnejsie ako dvojkomory - pokial sa nastavia na maksie - aby brali jemne nerovnosti - tak su moc makke pri doskokoch. A zase naopak - pokial ich clovek nastavi aby nechodil pri skokoch na dorazy - tak su na malych nerovnostiach moc tvrde.

Ja osobne do teraz ( a aj za cely cas co som zavodil CC a Enduro) - aj ked mam trocha vyssiu hmotnost - jazdim skor maksie nastavenie. Skoky nejak extra nemusim - mam rad skor les a blato ....

Editoval jojkoz (27.01.2017 07:34:51)

 offline 

 

#15 27.01.2017 07:33:14

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: Tlmice(skusenosti)


PETARDAK napsal(a):

Jj big_smile vždycky u těchto debat, marně zkouším v paměti spočítat, kolikrát byl třeba Joel Smets, Mistr Světa v MX na (u FREE tolik kritizovaných) jednokomorách WP43 tongue 

A kto mal vtedy proti nemu dvojkomory ?

Trocha blbe porovnanie wink

Ano lepsie tlmice z hocikoho majstra nespravia - ale dobre naladene (ci upravene) tlmice su daleko pohodlnejsie a ovela menej unavuju aj hobby-ka - a ovela viac si clovek uziva jazdu a napr. ustoji krizovky ktore by inac neustal ...

Editoval jojkoz (27.01.2017 07:37:25)

 offline 

 

#16 27.01.2017 08:05:57

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Tlmice(skusenosti)


kluci, nějak nechápu, proč chcete srovnávat jednokomory a dvoukomory ?  a11 

někomu můžou přijít 4CS podobné jako jednokomory
http://toje.mypage.cz/menu/endurko/ctyrkomory-wp-4cs

osobně volím na CC tvrdší nastavení - větší rychlost v terénu, lepší reakce na nerovnosti, motorka by se neměla tolik "topit" při brzdění

na enduro terénu jde tvrdší CC nastavení znát, člověk by to chtěl měkčí, protože za těma řidítkama tráví klidně osm hodin, kdežto na CC bouchneš max 3 hodiny a valíš domů smile pohybuješ se v malých rychlostech a reaguješ na kdejaký kámen nebo nerovnost  jinak, než při větší rychlosti CC tratě...........je to alchymie big_smile

 offline 

 

#17 27.01.2017 08:11:14

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Tlmice(skusenosti)


Strejda-GC:

na 4 CS z XC moc rád nevzpomínám, tak 25h a byly hotový...

 offline 

 

#18 27.01.2017 08:15:09

Re: Tlmice(skusenosti)


jojkoz napsal(a):

Ano lepsie tlmice z hocikoho majstra nespravia - ale dobre naladene (ci upravene) tlmice su daleko pohodlnejsie a ovela menej unavuju aj hobby-ka - a ovela viac si clovek uziva jazdu a napr. ustoji krizovky ktore by inac neustal ...

Na to ale uz tema je a jsou tam uzitecny informace.
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=4602&p=35
Premyslim a furt mi nenapada, k cemu mi bude informace, jaky tlumice nebo nastaveni komu vic vyhovuje  a21 
Jsou tu jitrnice, co nepoznaj rozdil po 130 - 180 mth bez servisu, ale bezpecne vi, co je top  big_smile 
Me vyhovuje, kdyz je to tak do 2/3 mekky a potom  progresivni komprese, aby mi necvakaly dorazy a zuby. 
Jenze to tak nemam  big_smile , tak se snazim prizpusobit tomu, co mam
Vlastne jsem i rad, ze to tak nemam, protoze se mam vzdycky na co vymluvit  ano 
To kluci s xplor uz vymluvu nemaj  lol 
Holky to maj zase rady tvrdy hned od zacatku a nesmi to vadnout moc brzy  lol 

 offline 

 

#19 27.01.2017 08:21:16

Re: Tlmice(skusenosti)


Strejda-GC napsal(a):

kluci, nějak nechápu, proč chcete srovnávat jednokomory a dvoukomory ?  a11 

někomu můžou přijít 4CS podobné jako jednokomory
http://toje.mypage.cz/menu/endurko/ctyrkomory-wp-4cs

osobně volím na CC tvrdší nastavení - větší rychlost v terénu, lepší reakce na nerovnosti, motorka by se neměla tolik "topit" při brzdění

na enduro terénu jde tvrdší CC nastavení znát, člověk by to chtěl měkčí, protože za těma řidítkama tráví klidně osm hodin, kdežto na CC bouchneš max 3 hodiny a valíš domů smile pohybuješ se v malých rychlostech a reaguješ na kdejaký kámen nebo nerovnost  jinak, než při větší rychlosti CC tratě...........je to alchymie big_smile

To bylo ale Markovo první seznámení s prvníma 4CS, měl jsem je taky, byly v základním nastavení opravdu měkké, horší, jak klasické jednokomory, Faryn mi je upravil tak, že nahoře byly citlivé, braly kořínky, ale byly pěkně progresivní, teď mám poslední 4CS a to je v základu jiný žrádlo, po drobných úpravách na svou váhu fungují perfektně, lepší tlumiče jsem zatím neměl, cca 5-10cm měkčích, pak progrese....mám naklikáno na mx i do lesa, a je mezi tím opravdu znatelný rozdíl.... mám rád taky tvrdší nastavení...

Jinak souhlasím, tohle téma je o ničem, každý to má nastavené jinak....někomu může jednokomora fungovat lépe, než celé dvou a čtyř komory dohromady a naopak, moc proměnných, plácání o ničem...

 offline 

 

#20 27.01.2017 08:25:46

Re: Tlmice(skusenosti)


chalka napsal(a):

Strejda-GC:

na 4 CS z XC moc rád nevzpomínám, tak 25h a byly hotový...

To máš pravdu, možná tak 40mth max, asi podle oleje, když po 40-50 vyměním olej, je to opravdu znát....jinak teď po 50mth, už bylo třeba měnit i těsnící kroužky uvnitř, poznal jsem to tak, že se vidlice hrozně zavzdušňovaly...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů