Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Odhlášení auta

#1 03.01.2017 23:37:29

Kubik96
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Motorka: Honda crf 250
Věk: 20
0 0

Odhlášení auta


Zdravím všechny,bohužel v týdnu jsem měl bouračku.Má tu někdo prosím zkušenost s odhášením auta abych auto si mohl nechat na díly?Moc díky,případně kdo v tom dělá zadarmo to nechci roll díky za info a zkušenosti smile depozit asi nemá smysl co?


Odvaha je překonávání strachu,jeho ovládnutí,nikoliv absence.

 offline 

 

#2 04.01.2017 04:34:52

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Odhlášení auta


Kubik96:

Resil sem podobný a snadno to nejde, chtělo to hodně přemlouvání umlouvani a podplácení.. záleží na koho narazis, nejlíp je mit známého na eko likvidaci co ti vystaví papír ze vozidlo je zlikvidováno, ale o tom ze si to pak musis vsechno nechat pro sebe nikde se nechlubit nemusim asi mluvit.. stejně jako je lepsi radši nepatrat po tom co se muze stat kdyz nekdo udela pruser s autem co bude mit motor z tvyho ekologicky zlikvidovanyho auta, nechtěl bych to zažít, sice jsou to krajní případy kurevskejch náhod, ale stejně...

 offline 

 

#3 04.01.2017 06:22:15

Re: Odhlášení auta


Kubik96:

Zeptej se na urade, pred par lety to slo legalne na zaklade cestneho prohlaseni, ze si vozidlo ponechas pro sberatelske ucely a ze bude umisteno mimo verejnou komunikaci - na soukromem pozemku - dokladal jsem k tomu z netu vytiskly vypis z katastru .... Jestli to jde dnes nevim, ale gugluj nebo volej.
Jinak vrakarny prodavaj dily jako motory ... Klidne ti odprodaj i tvy auto, ktery tam ty zdarma das k likvidaci :-) :-)

 offline 

 

#4 04.01.2017 08:05:32

Re: Odhlášení auta


Jak píše Janek, zajdi na úřad a tam ti to řekne technik (já to tak dělám, 5 minut a víš ), tady ti 100% nikdo neřekne,  protože se toho poslední dobou dost mění.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#5 04.01.2017 08:37:49

Re: Odhlášení auta


Janek napsal(a):

pred par lety to slo legalne na zaklade cestneho prohlaseni, ze si vozidlo ponechas pro sberatelske ucely a ze bude umisteno mimo verejnou komunikaci - na soukromem pozemku

Tuhle variantu bohuzel zrusily se zmenami ktere probehly v roce 2015. Ted uz jde jen deposit, nebo vyradit s dokladem o eko likvidaci.
Je to statem posvedcena zlodejina. Zakon te nuti zdarma odevzdat svuj majetek lidem kteri ho nasledne rozprodaji po dilech.

 offline 

 

#6 04.01.2017 08:52:16

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Odhlášení auta


My to resily tak ze jsme na sedacku posadili psa vyfotili napsali prohlaseni ze auto slouzi jako pribytek pro psa. Ale je to dlouho tak nevim v jake zmene doslo ve 2015


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#7 04.01.2017 10:52:03

Re: Odhlášení auta


Tristan napsal(a):

My to resily tak ze jsme na sedacku posadili psa vyfotili napsali prohlaseni ze auto slouzi jako pribytek pro psa. Ale je to dlouho tak nevim v jake zmene doslo ve 2015

Nevím jestli to ještě jde, ale u tohoto způsobu zase hrozila kontrola, lidi to takhle ojebávali.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#8 05.01.2017 08:46:55

Re: Odhlášení auta


jopr napsal(a):

Nevím jestli to ještě jde, ale u tohoto způsobu zase hrozila kontrola, lidi to takhle ojebávali.

Kontrola ano, ale ne z uradu evidence vozidel. Pro ty to auto prestalo existovat v momente kdy ho vyradily. Jen na tom protokolu o vyrazeni bylo uvedeno ze ho musis skladovat podle nejakeho predpisu a az doslouzi ucelu uvedenem v protokolu tak odevzdat k ekologicke likvidaci. Takze az chcipne pes, odvezt auto na srotak a vzit si potvrzeni. Pamatuji si ze tam bylo napsano ze pod motorem musi byt umistena nadoba pro zachyceni mozneho uniku kapalin.

 offline 

 

#9 05.01.2017 08:51:58

Re: Odhlášení auta


kick-start napsal(a):

jopr napsal(a):

Nevím jestli to ještě jde, ale u tohoto způsobu zase hrozila kontrola, lidi to takhle ojebávali.

Kontrola ano, ale ne z uradu evidence vozidel. Pro ty to auto prestalo existovat v momente kdy ho vyradily. Jen na tom protokolu o vyrazeni bylo uvedeno ze ho musis skladovat podle nejakeho predpisu a az doslouzi ucelu uvedenem v protokolu tak odevzdat k ekologicke likvidaci. Takze az chcipne pes, odvezt auto na srotak a vzit si potvrzeni. Pamatuji si ze tam bylo napsano ze pod motorem musi byt umistena nadoba pro zachyceni mozneho uniku kapalin.

No nevím kdo provádí tu zpětnou kontrolu, ale vím , že byly případy,  kdy právě lidí nahlásili, že to budou mít, jako kurnik pro slepice atd., ale s autem naložili jinak ( prodali na díly atd.) a pak jim přišla kontrola a měli velké problémy. Mám za to, že pár případů bylo v televizi nebo v novinách,  když to začalo platit, ale hádat se nebudu.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#10 05.01.2017 09:18:45

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Odhlášení auta


Kubik96 napsal(a):

Zdravím všechny,bohužel v týdnu jsem měl bouračku.Má tu někdo prosím zkušenost s odhášením auta abych auto si mohl nechat na díly?Moc díky,případně kdo v tom dělá zadarmo to nechci roll díky za info a zkušenosti smile depozit asi nemá smysl co?

Legálně to nejde vyřadit a ponechat si vozidlo na díly.
Jedině známosti na ekolikvidaci aby napsali doklad bez odevzdání vraku nebo v sz.
Hlavně se pak nesmí nikde objevit kastle nebo VINko,ostatní věci z auta sou běžný náhradní díly,aj motor ( výmaz čísla motoru ) a pak by to šlo. Nikde nevytrubovat,ze máš ekol. zlikvidovaný vrak,ale máš ho doma.

E:odkaz.
http://www.auto.cz/od-1-ledna-2015-jiz- … asit-83994

Editoval MotoDriver (05.01.2017 09:52:13)


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#11 05.01.2017 09:23:35

Re: Odhlášení auta


jopr:

Me na to taky ten urednik upzornil, kdyz jsem auto vyrazoval, ze ke me muze prijit kontrola, ale nepamatuji se uz pod jaky urad to spada. Kazdopadne ta kontrola mozna je, ale uz je to pase, protoze tenhle zpusob vyrazeni uz zrusily.

MotoDriver napsal(a):

Depozit je jenom na rok a půl,pak musíš ekol. zlikvidovat.

Depozit je uz ted neomezene. Po roce od ulozeni SPZ do depozitu musi prijit nahlasit co bude s vozidlem dal a je vystarano. Hlasil jsem to na urade loni v cervnu.
To co platilo drive, ze deposit byl na rok, potom na pul roku prodlouzit a pak vyjmout nebo zlividovat uz zrusily prave tou zmenou v 2015. Tim ze zavedly depozit na neomezenou dobu zrusily prave tu moznost o niz se tu bavime (vyrazeni za ucelem zmeny uzivani). Jen se musis po roce trvani depositu dostavit na urad a nahlasit co bude s vozidlem dale. Vyplnis na urade formular, uvedes v nem duvod depozitu, urednik ho oskenuje a vlozi do systemu. Ja napriklad renovuji.
Uz je tu na tohle tema vlakno a psal jsem tam o tom. Nekde za to (nahlaseni po roce) chteji 50,-Kc, ja za to neplatil nic.

Editoval kick-start (05.01.2017 09:41:26)

 offline 

 

#12 05.01.2017 09:49:45

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Odhlášení auta


kick-start napsal(a):

jopr:

Me na to taky ten urednik upzornil, kdyz jsem auto vyrazoval, ze ke me muze prijit kontrola, ale nepamatuji se uz pod jaky urad to spada. Kazdopadne ta kontrola mozna je, ale uz je to pase, protoze tenhle zpusob vyrazeni uz zrusily.

MotoDriver napsal(a):

Depozit je jenom na rok a půl,pak musíš ekol. zlikvidovat.

Depozit je uz ted neomezene. Po roce od ulozeni SPZ do depozitu musi prijit nahlasit co bude s vozidlem dal a je vystarano. Hlasil jsem to na urade loni v cervnu.
To co platilo drive, ze deposit byl na rok, potom na pul roku prodlouzit a pak vyjmout nebo zlividovat uz zrusily prave tou zmenou v 2015. Tim ze zavedly depozit na neomezenou dobu zrusily prave tu moznost o niz se tu bavime (vyrazeni za ucelem zmeny uzivani). Jen se musis po roce trvani depositu dostavit na urad a nahlasit co bude s vozidlem dale. Vyplnis na urade formular, uvedes v nem duvod depozitu, urednik ho oskenuje a vlozi do systemu. Ja napriklad renovuji.
Uz je tu na tohle tema vlakno a psal jsem tam o tom. Nekde za to (nahlaseni po roce) chteji 50,-Kc, ja za to neplatil nic.

Máš pravdu,sem to popletl
[color=Green[url]]OMLUVA ZA MYSTIFKACI[/[/url]color]

Mělo by platit viz odkaz.

http://www.auto.cz/od-1-ledna-2015-jiz- … asit-83994


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#13 06.01.2017 19:36:41

Kubik96
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Motorka: Honda crf 250
Věk: 20
0 0

Re: Odhlášení auta


Moc všem děkuji smile jinak nakonec pro auto si přijedu nějaký pán a přepíšu to na něj smile


Odvaha je překonávání strachu,jeho ovládnutí,nikoliv absence.

 offline 

 

#14 06.01.2017 21:00:34

Re: Odhlášení auta


pred lety jsem mel taky nehodu a odhlasoval to prave tim cestnym prohlasenim. S tim ,ze me pekne tahle situace sere, protoze je to muj majetek a mam ho nekomu dat aby na tom vydelal?
Takze jsem napsal cestne prohlaseni,ze vozidlo po tezke havarii jiz neni mozne provozu a jeho oprava se nevyplati a tudiz bude nadale uskladneno na soukromem pozemku a bude plnit funkci sucheho zachodu.

Kdyz to urednik precetl, tak se na me podival a rika... a jak ten zachod bude jako fungovat?
Tak jsem mu rekl,ze mu do toho sice nic neni ,ale protoze mam dobrou naladu, tak mu sdelim...vozidlo ma stresni okno, cili ovladani toho okna predelam z interieu nahoru na strechu. No a pak prijdete, otevrete okno, vyserete se a zas zasebou zavrete.

Urednik byl pobaven a sdelil mi, ze na takova evidentne smyslena prohlaseni bude chodit kontrola...
Na to jsem odpovedel, ze jednak je vubec nemusim pustit na muj soukromej pozemek, to leda by prisli se soudnim prikazem ,ale jen tak ze oni chcou, tak proste smula... a druhak, tady se jiz nejedna o vozidlo,ale o suchy zachod, jako vozidlo to jiz neexistuje a se suchym zachodem si nadale muzu nakladat jak uznam za vhodne...kuprikladu ho prodat. A neni moji povinnosti nekomu sdelovat komu jsem prodal nebo daroval scuhy zachod...

takze asi tak... na zmrdske zakony se musi zmrdsky..

dnes bych to resil tak,ze bych zasel na urad, vymazal cislo motoru z technicaku,myslim,ze je tam poplatek 50kc.
Nasledne bych vzal flexu a vyriznul vinka z kastle. S nima bych zasel na srotak, ze potrebuju doklad o likvidaci tohoto vozu...myslim,ze kdyz se jim doda nekompletni vozidlo tak si uctuji max 10 000kc. pokud by se to vyplatilo, sel bych timto oficialnim poplatkem, pripadne bych se zkusil domluvit za flasku petihvezdickove metaxy..
Ne kazdej srotak ma ale opravneni vystavit tek ekosracskej papir...seznam je k dohledani na netu.

Nejjednodussi je samozrejme sklopit sulina, zasoupat nohama a podvolit se mocizmrdum.... a13  a13  a13 


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#15 06.01.2017 21:09:40

dejvV
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 241
Založená vlákna
Místo: Všetaty
Motorka: JAWA PICO ! Praga ED250, Gilera RC600R, AfricaTwin XRV750 RD07
Věk: +30
Tel: na požádání
Web
0 1

Re: Odhlášení auta


jediná nejrychlejší a nejlevnější možnost, bohužel třošku ilegální a chce na to mít žaludek. nahlásit krádež vozidla. chce to mít dobře naplánované, auto už zlikvidované, protože můžou během měsíce od nahlášení u vás zazvonit (taky že zazvonili) jestli o něčem nevím tu konkrétní noc co auto bylo ukradeno.

1) Takže auto zlikvidujete (rozeberete na díly).

2) na nejbližšší služebně PČR nahlásíte krádež, ale musíte uvést že vám stálo na dvoře, na našem soukromém pozemku, protože v té době již nemělo STK, tudíž nemá co dělat na pozemní komunikaci, aby se po vás nemohli navíc ještě pokutovat.

3) do měsíce dostanete vyjádření že se auto nenašlo od PČR a s tím na DI (dopravní inspektorát) a vyřadit z evidence.

Bohužel stát si zařídil zlodějnu, a to takovou, že pokud si koupíte jakékoliv motorové vozidlo, tak si uvědomte že nejste zcela jeho vlastníkem ! Ještě ho musíte ekologicky zlikvidovat (odevzdat státu), poté vám ho milostivě vyřadí.


Život  se dá prožít, proflákat, nebo enduro !

 offline 

 

#16 06.01.2017 21:13:03

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Odhlášení auta


cuir napsal(a):

pred lety jsem mel taky nehodu a odhlasoval to prave tim cestnym prohlasenim. S tim ,ze me pekne tahle situace sere, protoze je to muj majetek a mam ho nekomu dat aby na tom vydelal?
Takze jsem napsal cestne prohlaseni,ze vozidlo po tezke havarii jiz neni mozne provozu a jeho oprava se nevyplati a tudiz bude nadale uskladneno na soukromem pozemku a bude plnit funkci sucheho zachodu.

Kdyz to urednik precetl, tak se na me podival a rika... a jak ten zachod bude jako fungovat?
Tak jsem mu rekl,ze mu do toho sice nic neni ,ale protoze mam dobrou naladu, tak mu sdelim...vozidlo ma stresni okno, cili ovladani toho okna predelam z interieu nahoru na strechu. No a pak prijdete, otevrete okno, vyserete se a zas zasebou zavrete.

Urednik byl pobaven a sdelil mi, ze na takova evidentne smyslena prohlaseni bude chodit kontrola...
Na to jsem odpovedel, ze jednak je vubec nemusim pustit na muj soukromej pozemek, to leda by prisli se soudnim prikazem ,ale jen tak ze oni chcou, tak proste smula... a druhak, tady se jiz nejedna o vozidlo,ale o suchy zachod, jako vozidlo to jiz neexistuje a se suchym zachodem si nadale muzu nakladat jak uznam za vhodne...kuprikladu ho prodat. A neni moji povinnosti nekomu sdelovat komu jsem prodal nebo daroval scuhy zachod...

takze asi tak... na zmrdske zakony se musi zmrdsky..

dnes bych to resil tak,ze bych zasel na urad, vymazal cislo motoru z technicaku,myslim,ze je tam poplatek 50kc.
Nasledne bych vzal flexu a vyriznul vinka z kastle. S nima bych zasel na srotak, ze potrebuju doklad o likvidaci tohoto vozu...myslim,ze kdyz se jim doda nekompletni vozidlo tak si uctuji max 10 000kc. pokud by se to vyplatilo, sel bych timto oficialnim poplatkem, pripadne bych se zkusil domluvit za flasku petihvezdickove metaxy..
Ne kazdej srotak ma ale opravneni vystavit tek ekosracskej papir...seznam je k dohledani na netu.

Nejjednodussi je samozrejme sklopit sulina, zasoupat nohama a podvolit se mocizmrdum.... a13  a13  a13 

Pekne som sa  big_smile  big_smile  big_smile zasmial na prvej casti!Inak pitaju za eko doklad 1000 plus odfotia ti auto u nich na pozemku donesies im vyrezane vinko ktore bude samozrejme citatelne plus stitky

 offline 

 

#17 06.01.2017 21:59:14

Jaara
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 57
Založená vlákna
Motorka: 990 Advík, XR 650R, EXC 300
Věk: 27
0 0

Re: Odhlášení auta


Ahoj, řeším ted podobný problem a napadlo me zajít na urad a rict, ze auto prodavam do zahraničí, tzn. vývoz mimo ČR. Auto "prodam" známýmu do Afriky, kde pak bude jezdit. U nas se odhlasi a nikdo uz nebude zkoumat, kde je a co se s nim stalo. Ale ještě jsem nedošel do fáze, abych mohl rict, ze je to jde...

 offline 

 

#18 06.01.2017 22:18:52

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Odhlášení auta


Jaara napsal(a):

Ahoj, řeším ted podobný problem a napadlo me zajít na urad a rict, ze auto prodavam do zahraničí, tzn. vývoz mimo ČR. Auto "prodam" známýmu do Afriky, kde pak bude jezdit. U nas se odhlasi a nikdo uz nebude zkoumat, kde je a co se s nim stalo. Ale ještě jsem nedošel do fáze, abych mohl rict, ze je to jde...

V roku 2016 to slo,nemusis Afriku staci na Slovensko akurat musis mat platnu TK cool 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů