Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Enduro Eddie Edwards

#1 30.12.2016 09:49:22

Enduro Eddie Edwards


přátelé, na jiných serverech, třeba o cvičení, můžu mít něco jako svůj deníček, kde si zapisuji svoje tréninky. Tady nic takového nevidím. Nechci otravovat v jiných vláknech s hovadinama, ale pár věcí mně zajímá, kdyby někdo měl náladu třeba odpovědět, budu vděčný.
Takže: včera jsem si na první trošku větší vyjížďce narazil žebra a zjistil jsem, jak se mi to stalo, a že se mi to stalo každou chvilku. A totiž, že jsem někde z kopce nebo na kopci nedošlápnul na "krátkou nohu", protože mám cca 175 cm. Jak se to řeší? Není enduro pro mně a mám si koupit Xtrainer nebo Freeride?
A s těma zraněníma, to je fakt tak, že jakože si něco narazím, pak nejezdím a pak zase začnu a zase si něco narazím? Včera jsem potkal ve Slatině chlápka co ke svojí crossce přišel tak, že mu ji přenechal kamarád, co si na ní zlomil ruku se slovy "a teď si zase něco udělej ty"smile))
P.S. Eddie Edwards jsem já a to si ještě hodně přidávámsmile
P.S.II pro mladší Eddie Edwards https://cs.wikipedia.org/wiki/Eddie_Edwards


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#2 30.12.2016 10:39:00

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel:

určitě ti odpoví někdo povolanější   ano2   za sebe můžu doporučit třeba trénink rovnováhy (abys nemusel šlapat na zem  wink )...

o výšce jezdce to není, viz např. Gaston Rahier

http://possi.de/hpn/hpnideen/rahier.jpg


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#3 30.12.2016 11:07:51

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel:
rovnovaha se urco hodi.. ( pomuze trenovat balanc na prkne podepreny polenem, na balonu .. drepy na jedny noze apd.. je toho plnej internet)
a hlavne nejezdit sam .. nikdy nevis kdy te muze sundat treba jen blba hluboka louze nebo vetev pod listim
kdyz uz se stane ze jedu sam, tak jezdim jeste pomaleji nez ve skupine a snazim se davat fest bacha, da se to ale neuzijes si to na plno

 offline 

 

#4 30.12.2016 11:26:14

Re: Enduro Eddie Edwards


Chtěl jsem aspoň něco málo natrénovat, než se k někomu přidám a budu ho prudit:)


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#5 30.12.2016 11:30:45

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel:
No...nejlépe natrénuješ, když se k někomu přidáš a budeš prudit dotazy, jak na to. Vyhneš se spoustě "zlozvyků", které sám nejspíš získáš. Bude to tak i míň bolet smile


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#6 30.12.2016 12:53:44

Re: Enduro Eddie Edwards


Časem na to přijdeš Já jsem taky hrozně padal na 'krátkou' nohu a byly to hrozný držky, ale to pak přijde samo a i když jsem se v ježdění nikam moc neposunul tak už tolik nepadám a vůbec ne na krátkou nohu, už jedeš potom tak aby v případě problémů si šel an stranu do svahu nebo na nohu kam došlápneš. To samé z padáním ve výjezdech, taky to přejde až budeš používat spojku tak jak se má, tak prostě zastavíš otočíš se a zkusiš to znova.

V začátcích jsem se chtěl dostat na kopec za každou cenu i když už bylo jasný že to nedám a to byla potom salta a pády... smile

Tom

Editoval TomR1 (30.12.2016 12:54:00)

 offline 

 

#7 30.12.2016 12:55:24

Re: Enduro Eddie Edwards


TomR1:

Jo a chce to hlavně si nechat poradit od někoho zkušenějšího a spojka, spojka, spojka...

 offline 

 

#8 30.12.2016 13:23:34

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel:

Zranění je o náhodě, někdo spadne 100× a nic a někdo 10× a 5× si z toho něco udělá, hlavně o tom nepřemýšlej. Já jezdím sám a to jsou takový tlamy, že si někdy říkám, tvl máš rodinu, ale snažím se si to nepripouštět


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#9 30.12.2016 14:52:30

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Enduro Eddie Edwards


jopr:
kdo nepada jezdi pod sve moznosti  a1 
mam uz urcite pres 100 padu, a zatim jen max narazeniny.. nejhorsi byla sipka v kratkym dresu do sipku v 50kmh  a1 

 offline 

 

#10 30.12.2016 15:02:04

Re: Enduro Eddie Edwards


luke21:

Šipky se nepočítaj  lol, ale když mě motorka pristane na zádech, hlavě a nebo mě přimáčkne ke stromu a já se z toho vysoukávám i několik minut, to jsou potom zážitky  ano2 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#11 30.12.2016 15:24:33

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Enduro Eddie Edwards


jopr:
šipka byla do šípkovyho keře.. vysvětluj pak zene ze nejsi celej podrapanej od nejaky mlady rusovlasky.. lol 

 offline 

 

#12 30.12.2016 15:52:38

Re: Enduro Eddie Edwards


luke21 napsal(a):

jopr:
šipka byla do šípkovyho keře.. vysvětluj pak zene ze nejsi celej podrapanej od nejaky mlady rusovlasky.. lol 

 ano tak to chápu  lol 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#13 30.12.2016 22:39:18

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel napsal(a):

přátelé, na jiných serverech, třeba o cvičení, můžu mít něco jako svůj deníček, kde si zapisuji svoje tréninky. Tady nic takového nevidím. Nechci otravovat v jiných vláknech s hovadinama, ale pár věcí mně zajímá, kdyby někdo měl náladu třeba odpovědět, budu vděčný.
Takže: včera jsem si na první trošku větší vyjížďce narazil žebra a zjistil jsem, jak se mi to stalo, a že se mi to stalo každou chvilku. A totiž, že jsem někde z kopce nebo na kopci nedošlápnul na "krátkou nohu", protože mám cca 175 cm. Jak se to řeší? Není enduro pro mně a mám si koupit Xtrainer nebo Freeride?
A s těma zraněníma, to je fakt tak, že jakože si něco narazím, pak nejezdím a pak zase začnu a zase si něco narazím? Včera jsem potkal ve Slatině chlápka co ke svojí crossce přišel tak, že mu ji přenechal kamarád, co si na ní zlomil ruku se slovy "a teď si zase něco udělej ty"smile))
P.S. Eddie Edwards jsem já a to si ještě hodně přidávámsmile
P.S.II pro mladší Eddie Edwards https://cs.wikipedia.org/wiki/Eddie_Edwards

Klidně si kup Freeride a budeš na tom líp ano , aj Beta 300 je docela nízká.
Já jeden čas jezdil bez výplně sedla jen s plastem a potom jsem si udělal snížený sedlo. To mi hodně pomohlo, mít 175, tak si pískám, na enduro je to už docela dobrá výška ano 
Můžeš si popustit přední tlumiče v brejlých, i ten cenťák bude znát.
Ale pokud se nebudeš učit jezdit, bude ti časem i Freeride vysokej big_smile Zainvestuj si enduroškoly třeba u Korbera, naučí tě za jedno odpoledne tolik, že za týden trénování toho, co tě naučí, z tebe bude o 2 levely lepší jezdec.

 offline 

 

#14 31.12.2016 10:38:06

Bakemono
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 6
Založená vlákna
Místo: Skoro Brno
0 0

Re: Enduro Eddie Edwards


175 je ti málo???!!!  nee1 Já mám 167 a moc nepadám i s vysokým endurem. Samozřejmě ta výška dost chybí, ale až se to člověk naučí, tak je to dobré. Jak tu už někdo psal, učit se balanční techniky na moto a bude to v pohodě. A padat budeš, jen je otázkou jak. Já už spadla mockrát, ale až na dva případy vždy zcela řízeně (když už prostě víš, že padáš,nemá cenu se snažit udržet se na kolech wink ) ale zatím jsem neměla žádné zranění, i přes to, jaké jsem nemehlo.


Já nepadám, já stylově zastavuji!

 offline 

 

#15 03.01.2017 11:27:36

Re: Enduro Eddie Edwards


Další z debilních dotazů. Polepy jsou k něčemu dobrý? Ochrání ten plastik před větším doškrábáním? Nebo je to jenom machrovina?


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

#16 03.01.2017 11:48:10

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel: polepama si uděláš ze závodního endura závodní závodní enduro (třeba z R uděláš RR, nebo ze six days seven days), ochranu bych tomu nepřisuzoval, aspoň mě to tak nefunguje

Já mám na Gasu polepy buď prodřené nebo odlepené

Editoval jees (03.01.2017 12:52:31)

 offline 

 

#17 03.01.2017 11:59:40

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel napsal(a):

Další z debilních dotazů. Polepy jsou k něčemu dobrý? Ochrání ten plastik před větším doškrábáním? Nebo je to jenom machrovina?

To bude asi věc názoru.  Určitě je motorka s polepama hezčí, já je osobně strhnul,když část byla poškrábaná a část odtrhnutá wapkou, jestli se teprve učíš, jako já, tak je stejně odřež a kupovat sadu cca +- za 2000kc  a zase to odřít, je pro mne zbytečné,  to si radeji koupím pořádnou nabíječku, nez objíždět 10 Lídlů, kvůli zlevněnému zboží. Samozřejmě, že něco jiného je u kluků,  co už umí, ty to neposkrábou.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#18 03.01.2017 12:07:20

Re: Enduro Eddie Edwards


Miguel napsal(a):

Další z debilních dotazů. Polepy jsou k něčemu dobrý? Ochrání ten plastik před větším doškrábáním? Nebo je to jenom machrovina?

Kvalitni polepy ti urcite  plasty ochrani ... muzes si sehnat folii bez grafiky a polepit nachylny mista jeko spodni cast nadrze, ....

 offline 

 

#19 03.01.2017 12:43:56

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Enduro Eddie Edwards


Janek napsal(a):

Miguel napsal(a):

Další z debilních dotazů. Polepy jsou k něčemu dobrý? Ochrání ten plastik před větším doškrábáním? Nebo je to jenom machrovina?

Kvalitni polepy ti urcite  plasty ochrani ... muzes si sehnat folii bez grafiky a polepit nachylny mista jeko spodni cast nadrze, ....

Jj funguje to stejně jako ochrané folie u aut u nových aut nebo starších polaku je transparentní folie na přední haupnu a nárazník k nezaplacení kord ted v zimě  ano 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#20 04.01.2017 12:04:11

Re: Enduro Eddie Edwards


děkuju za odpovědi. zkusím najít nějaký celopolep.


Teoreticky není mezi teorií a praxí žádný rozdíl. Prakticky tam ale rozdíl je.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů