Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TT600-S za tepla nechytá

#1 30.10.2009 08:14:27

TT600-S za tepla nechytá


Ahoj lidi, potřeboval bych poradit. Kámoš má TT600-S r.v.1986 a za tepla ne a ne chytnout.
Musíme vždycky počkat až ta mrcha vychladne. Nevim jestli je to hladinou v karburátoru,
ale když motorku naklonim nebo na ni hamtám jak blázen, tak s přepadu chčije benzín.
Motorka celou dobu fungovala a najednou toto. Svíčkama to není, karburátor jsem čistil, kupoval
nový příruby karburátoru a nechal seřídit ventily a furt nic. Joa když zkoušim bohatost směsi,
tak se to zase dusí a nechce to jet a stejně to za tepla nechytne  a31 

 offline 

 

#2 30.10.2009 12:21:25

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: TT600-S za tepla nechytá


když nechytá za tepla tak by to mohla byt bohatá směs, zkus ten šroubek trochu přitáhnout.

Mohla by to dělat aji ta hladina v karbecu že by se to uchlastávalo, ale když se nakloní tak benzin vytikat má.

Ať zkusi zatepla když to nepujde chytnout, tak ať vypne zapalování, dá plnej plyn a několikrát prošlápne (třeba 10x). Pak plyn pustit, zapnout zapalování a zkusit nastartovat. Jestli to chytne, tak to znamená že to bylo ulitý a je moc bohatá směs


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 30.10.2009 14:38:14

Re: TT600-S za tepla nechytá


mates666:

Ahoj, mockrát dík za radu. Zkusíme tu fintu s plynem a dám vědět. Ta bohatost je záhadná, páč když ji trošičku přiškrtim,
tak už to nejde moc za plynem a nemá to vršek. I když ono to teď nahoře stejně moc nejede. Mě připadá, jak když se to ulejvá
a bohatost nemá moc vliv, když jsem to minule přiškrtil, tak to stejně nechtělo chytat a je fakt, že to začala dělat ta potvora
z ničeho nic. Buď je něco špatně s karburátorem nebo CDIčko.
Při seřizování ventilů mi chlápek, kterej to dělal řekl, ať s tim jedem do prdele, že to neháže jiskru, ale když jsme dali fajfku na
svíci, tak chytla. Tak jestli třeba není slabá jiskra ??

Ale každopádně mockrát dík za radu...

 offline 

 

#4 30.10.2009 16:26:35

Rush
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: XT 600 2kf
Věk: 25
0 0

Re: TT600-S za tepla nechytá


mates666:
Viděl bych to spíš na zápalko, nebo na snímač. Teplá mi nechtěla chytat, jedině když jsem jí nakopával s plynem.


Jen chudoba je bezpečná, velké bohatství přivolává nebezpečí. Proto zatím 2kf enduro bike.

http://img228.imageshack.us/img228/3413/xzrv2.th.png

 offline 

 

#5 30.10.2009 16:41:08

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: TT600-S za tepla nechytá


to by mohlo byt něco s elektrikou. Ale 1 otázka. Máš tam baterku? Na XT s baterkou to házelo jiskru jak sviň, zato na TT-R bez baterky sem zkoušel jiskru na nové svičce a nic. Tak sem zkusil starou a taky nic. Musi se kopnout pořádně aby se to nabylo a hodilo jiskru


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#6 30.10.2009 18:00:40

pecan
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 221
Založená vlákna
Motorka: TT 600R GSF 1200N
Věk: 27
0 0

Re: TT600-S za tepla nechytá


A co jednoduše novou svíčku? Taky sem zkoušel kde co a byla to blbá svíčka..  ano 

 offline 

 

#7 30.10.2009 20:13:18

mzetz150.2
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 48
Založená vlákna
Motorka: XT 2KF
Věk: 24
0 0

Re: TT600-S za tepla nechytá


Tak já bych první koupil novou svíčku, potom bych laboroval s karbecem, každopádně pokud máš typ 2KF jak já tak ti to musí házet jiskru jako prase i bez baterky a na pomalé našlápnutí...Pokud ti to chytá za zimna v pohodě, tak v elektrice bych problém neviděl....samozřejmě pokud ti to háže dobrou jiskru...říkám zkus dát novou svíci, pouprav odtrh, protože od novotí je nastaven jinak než potřebuje tvůj motor. Pokud i tak nechytá tak pootoč šroubek bohatosti o 3 otáčky a musí to chytnout jak za zimna tak za tepla. Když ani to nepomůže tak nastav hladinu benzínu, může se to uchlastávat a se šroubkem bohatosti můžež dělat co chceš a stejně si s tím nepomůžež.

PS: Jedna rada ať jseš si jistí s tím snímačem impulsů, tak to proměř multimetrem mezi těmi 3-mi dráty, musí ti to dávat 80, 80, 120 ohm. Myslím že je to červenobílý, zelenobílý a zelený.

Každopádně dej vědět jak jsi dopadl.

Zdar jak sviň smile 

Tak beru zpět vytočit šroube´k o tři otáčky, nevím kde jsem na to přišel, ale myslel jsem si že máš typ 2KF to je asi tím rumem:-)
Jedna kontumační otázka máš nabitou baterku?? A máš benzín? Je to píčovina, ale někdy pomůže wink 

Editoval mzetz150.2 (30.10.2009 20:17:52)

 offline 

 

#8 03.11.2009 11:09:29

Re: TT600-S za tepla nechytá


Díkes lidi za rady.  big_smile 

Dneska jsem s majitelem motorky mluvil a říkal, že jediný co funguje za tepla je, když vypne benzín a chvíli na tom hamtá bez plynu jak vůl.
Takže to vypadá, co se týče startování, na ten karbec. Buď ta hladina nebo jestli není v řiti ventilek.  a22 
Ale dneska mi říkal další novinu. Prej to složil a když to leželo, tak motor šel najednou v něm zachrastilo, chcípnul a když ji zvedl,
aby ji nastartoval, tak byla zaseklá nakopávačka, tak to musel roztáhnout autem a nakopávačka zase funguje.
Což mi připadá taky divný, ale možná to byly kulisy. Ta motorka mě začíná srát víc než ta moje.
Joa co se týče toho snímače otáček, tak to už mi taky říkal jeden týpek, že když to nechytá, tak buď tim snímačem anebo CDIčkem...
Každopádně svíčka je nová. Takže se to buď uchlastává anebo to při nakopávání háže slabou jiskru.
Joa baterka je samozřejmě suchá a nefunkční  a2 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů