Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)

#1 21.11.2016 06:07:22

Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Tohle vlákno je dílem místní všeználka Janka, (text vytržený z kontextu jiného vlákna)  ještě když dělal moderátora  a19
- je ve všem proškolený s certifikátem hlavně ve špiclování a neskrývá posedlost zesměšňovt ostatní!,má přítele  heart  na telefónu , někdo psal ,že když má v tomhle netsvětě někdo jiný názor než on a neskosne to - spor lečí doma proplesknutím starý i s dětma  gp 
www.youtube.com/watch?v=J2C0PL_zK2U
www.youtube.com/watch?v=P-D4sXnDpAE

Borcovi tekl chladič a chtěl poradit ochranu chladičů na Wr 450 co sebou mlátila o zem od roku výroby 2006!
Poradil jsem mu, že neexistuje 100% ochrana chladiče, (protože jsou výztuhy drahé, vzhledem k prodejní ceně wr 450 modelu 2006 a protože za ty roky pádů budou chladiče zkroucené a výztuhy nebudou pasovat), poradil jsem mu ať si pořídí rači chladič nový-čínský za pár korun !
Ostatní uživatelé se přidali ( i pod duplicitníma nickama), jak je důležitá ochrana chladiče , ale zapoměli, že jejích příklady jsou k novým motocyklům za čtvrt miliónu , čili mimo původní znění vlákna... usch 

Dopadlo to tak, že dotačný pořídil na rady ostatních nové výztuhy - které mu na zkroucený chladič nepasovaly, ptal se co s tim má dělat, ale to už mu nikdo neporadil...
nakonec jsem se dočetl, že dotyčný pořídil nové chladiče přez ebay  ano 

Editoval sirr (04.12.2017 22:19:45)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#2 21.11.2016 06:22:23

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

Indian:
žádnej dostatečnej chránič neexistuje ...
až ho zničíš, objednej si za pár korun novej  ano  
https://motorky.bazos.cz/inzerat/675230 … enduro.php

Oni tam mají aj Racing chladiče MX,třeba by mohli pásnout na nějaký důro.

https://motorky.bazos.cz/inzerat/657102 … ice-MX.php


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#3 21.11.2016 10:16:32

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

Indian:
žádnej dostatečnej chránič neexistuje ...
až ho zničíš, objednej si za pár korun novej  ano  

to je zase rada  roll  proč by neexistoval ?

tohle se dělá běžně i v náhradě
http://www.mxtech-eshop.cz/mxtech-eshop … 50-F-03-06

a pokud by chtě výztuhu i s ochranou proti propíchnutí, tak třeba tohle





kdyby jezdil KTM

tak tyhle
http://www.motorkari.cz/motobazar/nahra … 14145.html

nebo origo (jezdím a bez problémů)
http://www.zrmoto.cz/vyztuhy-chladicu-k … 500-08-14/

 offline 

 

#4 21.11.2016 12:29:20

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Mno to je zase o rozdilu enduro vs mx ze?
Kdyz s tim bacis u motokrosu,bude to asi mene casto ale za to poradne. U endura ji predpokladam odlozim casteji a hlavne do jineho povrchu nez ty,takze i pri malych rychlostech ho zmastis dost pokud trefis skalku nebo neco podobneho. Staci ji jen hodit na zem... Na enduro za me vyztuhy urcite,zachrani toho opravdu hodně!  ano 

 offline 

 

#5 21.11.2016 13:48:01

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Mi to připadá, že to pořád nechápeš, už to tady bylo několikrát zdůrazněno konkrétně tobě, že tvoje mx teorie neplatí u endura, je třeba toho více odzkoušet a pak radit  cool 

Ohledně výztuh, existuje ještě eventualita, že se na chladiči prostě vyvaří ta nejproblémovější místa a jezdí se bez výztuh  ano 

 offline 

 

#6 21.11.2016 14:25:48

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Proto je nejlepsi ajp pr4, stary poctivy drzaky xr, dr, ... se vzduchem chlazenym motorem a tak.  ano  ano 

 offline 

 

#7 21.11.2016 14:28:26

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Presne ako pisete vyssie, vcera pri rychlosti tak 10km/h male posmyknutie na dreve /pr. tak 10cm/,
kt. bolo v listi sikmo na smer jazdy a dym z moto.. nastie len vytlacilo "prebytok" vody niekade cez vicko,
ale v chladici uz ostalo drevo presne z boku otlacene. Keby je tam taka vystuha ko ste mi poslali link, tak ani
neviem, ze som to drevo chytil..

Ako opancierovat uplne sa to neda, to je jasne, ale myslim, ze za 55e co stoji ten jeden model, by to stalo za pokus.

Inak asi mam na to smolu, minule to iste miesto, tiez nejaky konarik.. a uz striekala voda cez hadicku :-D,
vdaka izolacke som ale domov dosiel.

Vdaka za radu, ten z toho odkazu skusim-.

 offline 

 

#8 21.11.2016 14:50:08

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Uražená ješitnost?
Pro ukázku se podívej ve svém okolí, jak vypadá mx motorka po sezoně, která má čistě na trati 60 mth (tohle už je pokročilý nájezd) a podívej se jak vypadá enduro ve stejném režimu jezdce, kde je obvyklý nájezd 120 mth a určitě uvidíš ten masivní rozdíl v amortizaci, z toho plyne, že to co je dobré na MX nemusí fungovat na enduru a určitě obráceně....

 offline 

 

#9 21.11.2016 15:54:44

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Janek napsal(a):

Proto je nejlepsi ajp pr4, stary poctivy drzaky xr, dr, ... se vzduchem chlazenym motorem a tak.  ano  ano 

Ale slisel sem ze tam lidi davaj taky chladice a termostaty a tak. Jinak to prej nejede a motor se prehriva.

 offline 

 

#10 21.11.2016 16:23:35

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


ještěže tu sýr je, to vždycky rozseká  lol 

 offline 

 

#11 21.11.2016 16:31:28

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


enduroracer napsal(a):

ještěže tu sýr je, to vždycky rozseká  lol 

Jeste sem hodi predrazene chladice od kluka co s tim zasira celej fb a inzerci a nema nic skladem  lol 

Prumer ceny za jeden je 1300kc ale jsou pekny a pevny  ano 

Editoval xfany (21.11.2016 16:32:26)

 offline 

 

#12 21.11.2016 16:37:15

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Strejda-GC napsal(a):

sirr:

Mi to připadá, že to pořád nechápeš, už to tady bylo několikrát zdůrazněno konkrétně tobě, že tvoje mx teorie neplatí u endura, je třeba toho více odzkoušet a pak radit  cool 

Ohledně výztuh, existuje ještě eventualita, že se na chladiči prostě vyvaří ta nejproblémovější místa a jezdí se bez výztuh  ano 

Nutno podotknout, že "profi" ovaření chladičů, (které považuji za lepší a pevnější řešení ) není mnohdy levnější než výztuhy... ale bytelně se zpevní celý chladič a mj. se obvaří (původně jen letované) nátrubky hadic a hlavně hrdlo zátky, které už sem mnohokrát vyděl "ustřelené" dobře mířenou větví... já ještě z vnější strany navařuji nízký "U"profil z duralu 3mm, který je přetažený až přes boky dolních komor wink 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4863_img_0096.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4863_img_0094.jpg




http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4863_img_0095.jpg

Editoval PETARDAK (21.11.2016 16:56:52)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#13 21.11.2016 21:28:17

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

Strejda-GC napsal(a):

sirr:

Uražená ješitnost?
Pro ukázku se podívej ve svém okolí, jak vypadá mx motorka po sezoně, která má čistě na trati 60 mth (tohle už je pokročilý nájezd) a podívej se jak vypadá enduro ve stejném režimu jezdce, kde je obvyklý nájezd 120 mth a určitě uvidíš ten masivní rozdíl v amortizaci, z toho plyne, že to co je dobré na MX nemusí fungovat na enduru a určitě obráceně....

Sam moc dobre vis ze je to irelevantni....
V mem okoli jsou lidi, co zavodi a za rok nemusej upadnout, sotva protrhnou heft....
pak jsou lidi co nejezdej v blate, dalsi serou na veskerou udrzbu a po 20mth v pisku motorka vypada na kontejner...
Pak jsou tejpci co na youtube davaj videa jak motorky padaj z kopcu pana/vorel a narazej do stromu v plny rychlosti, motorky padaj karterama a chladicema na sutry a parezy...jedes na inzerat motorky , ta nefunguje tak jak ma a dotycnej ti rekne ze s tim jezdil enduro, ze mu to staci...
No furt opravdu nechapu to meritko porovnavani....
Kdyz chladice staly okolo 5-8tis Kc...byly vyztuhy a vyztuzovani nejschudnejsi spusob, jak oddalit deformaci  ano 
Pokud nekdo kupuje novej stroj, ok, vyztu urcite ano!
Borec indian psal o Wr 450/06 co mozna objela zemekouli v hodnote cca 50-70tis Kc,
Pokud si ty vyztuhy nevyrobi sam, tak jak sem to resil ja, postrada to dle me logiku na takhle starej stroj kupovat vyztuhy drazsi, nez novej chladic...

Ještě doplním jeden docela důležitý faktor a to je že pokud máš výztuhy, tak aby došlo k destrukci chladiců a zamezení další jízdě, tak to musí být opravdu pecka.
Vem si že jsi nekde v lese 15 km od civilizace a mas ko chladic. Potom budes muset resit jeeste problemy s logistikou atd.

To je parametr, ktery je u endura velice dulezity. O mx nalozis a jedes dom, tam je to mnohem jednudšší.

 offline 

 

#14 21.11.2016 22:12:25

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

xfany napsal(a):

enduroracer napsal(a):

ještěže tu sýr je, to vždycky rozseká  lol 

Jeste sem hodi predrazene chladice od kluka co s tim zasira celej fb a inzerci a nema nic skladem  lol 

Prumer ceny za jeden je 1300kc ale jsou pekny a pevny  ano 

Jj, klidne jsem moch dat odkaz asi tech samejch z motoline za cca 3000Kc, a ani nevim jesi tam jsou skladem :
https://www.motoline.cz/cs/chladice-yam … esults=243
Ten kluk na bazosi je ma nejlevnejsi co jsem videl a klidne nane 2dny pockam.
Prosim te, ukaz mi prodejce v Cr za 1300Kc/ks uctenku nebo odkaz , rad si je objednam  , diky

Za dva dny urcite ne, overeno, kdyz sem nedavno shanel, za tejden s chiny ano a za 1300 jeden a 98e za oba posta free  lol 

Jen skoda ze opet s tech tvejch blabolu vyztuhy enduro, lesni vylet vs mx, neumis vycouvat diplomaticky kdyz o tom vis prd   a31

  

 offline 

 

#15 21.11.2016 22:26:47

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Přestávám v té debatě vidět smysl big_smile
Takže raději X krát za sezónu vyměnit chladiče, párkrát nedojet závod, vrátit se z enduro výletu na kurtně, koupit čínu chladiče a spoléhat na "kvalitu", než na to všechno obětovat 2 tisíce Kč a být v klidu po celý provozní režim motorky   gp 

Já to fakt nechápu, asi tu motorku používáme každý na něco jiného a každý na jiné planetě ty SUPE  big_smile

 offline 

 

#16 21.11.2016 22:47:43

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Ty jsi ale fakt jitrnice  lol 

 offline 

 

#17 21.11.2016 22:50:36

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


Jarynn napsal(a):

sirr:

Ty jsi ale fakt jitrnice  lol 

Ale no tak, to bylo tenkrat....ted uz je to vyssi level lol 

 offline 

 

#18 21.11.2016 23:18:40

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

xfany napsal(a):

sirr napsal(a):


Jj, klidne jsem moch dat odkaz asi tech samejch z motoline za cca 3000Kc, a ani nevim jesi tam jsou skladem :
https://www.motoline.cz/cs/chladice-yam … esults=243
Ten kluk na bazosi je ma nejlevnejsi co jsem videl a klidne nane 2dny pockam.
Prosim te, ukaz mi prodejce v Cr za 1300Kc/ks uctenku nebo odkaz , rad si je objednam  , diky

Za dva dny urcite ne, overeno, kdyz sem nedavno shanel, za tejden s chiny ano a za 1300 jeden a 98e za oba posta free  lol 

Jen skoda ze opet s tech tvejch blabolu vyztuhy enduro, lesni vylet vs mx, neumis vycouvat diplomaticky kdyz o tom vis prd   a31

  

Jeste to o Popelce  lol 

Byl jednou jeden vul, neskodnej jen trochu zoufalej.....nechaval si v depu rikat Mirda. Krouzil kolem a nasaval informace od pilotu co aspon jezdej a mel jich tolik, ze se rozhodl  o ne delit na offmoto a motorkarich.
Je trochu skoda ze nenachazi to uznani a nedostava se mu pochval.....vzdyt to mysli dobre a rozhodne se nemuze plest, vzdyt mu to tak v depu rikali!

 offline 

 

#19 21.11.2016 23:33:59

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr napsal(a):

xfany:

Jj bude dlouha, jeste ze sem mimo ... big_smile 

 gp 

 offline 

 

#20 22.11.2016 07:07:23

Re: Chladiče x výztuhy aneb desetileté zkušenosti z chození po depu :-)


sirr:

Tak je jasný,  že když to někdo zboří , jako na té fotce,  tak mu nepomůže ani svatej. Kluci to spíš myslí při menších pádech atd. Taky jsem je neměl a při blbým menším odložení se mi kurvil chladič a křivil i ventilátor, teď mám výstuhy a je to lepší, samozřejmě,  když to zahodim a blbě to padne, tak je to ko i s výstuhou, ale ta pravděpodobnost je menší ano 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů