Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50

#21 08.03.2023 12:58:41

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Ona je věc pohledu a úmyslu...co kdo od toho očekává a jaké požadavky klade rodič na dítě/ bude jezdit samo na dvoře, v parku u činžáku....samo na louce...nebo má možnost v partě s X dětma na trati???
Protože předchozí generace Kučírků, Žeravůa, Smetsů .... začínala na motorce až okolo 10-15 roku života a protože můj synátor není tak bystrej zmeťour jako ostatní lumpové ze třidy.....volil pozvolnější a pozdní začátek s motorkou....
Koupil jsem mu čínu Xmotos 90ccm automat v 6 letech k narozeninám, ale protože byl o hlavu menší než jeho vrstevníci....,bál se...nedostal na zem...ta motorka byla moc těžká...začal sám jezdit až od 7 let....a to jsme mu dodělával doraz plynu aby nejel na full gas, a hned jsem mu předělal špatně a velice málo brzdící nožní brzdu a nahradil jí na pravou stranu řidítka jako na jízdním kole...
Začal sám loni  v dubnu (7let) ...na louce na chalupě....protože jsme pozvolna začli koketovat s tratěma v okolí - dali jsme se dohromady parta asi 5 stejně starých dětí, kdy se domlouváme na společné tréninky... - 3 už jezdili na KTM SX 50....byli vidět obrovské rozdíli a hlavně nedostatky čínského stroje....
Mladej se rozjel a v létě už jezdil téměř na dorazu limitu číny po cca 20 - 30mth :
- po dodání motorka nechytala, strašně slabá baterka - která tim motorem neotočila, problém byl že silnější do zástovbových prostor baterka vůbec nešla dát...
- extrémě tvrdé přední vidlice - konstrukční chyba kdy při plném propružení přední kolo se zasekávalo o hlavu motoru
- povolující se a zalámané šrouby
- doštelování karburátoru, po pádu zůstaval věčně viset plovák ...
- zadní centrál tvrdý, nefunkční útlum......jak houpačka - nahradil jsem DMN - ale musel ještě kůli baterce a delšímu tlumiči převařit celej podsedlovej rám...
Atd.....atd...
Motorku jsem prodal a pořídil KTM SX50 Factory - kluk se zprvu bál , i když jsem mu spojku téměř povolil....(kamarád měl starší model SX50 ještě se spojkou co nešla štelovat klikáním a jeho mladej věčně brečel...jak se bál že na té motorce nechctěl jezdit - kůli brutálně agresivnímu nástupu rozjezdu odstředivého automatu...)
No postupně už má spojku téměř utaženou...za rok vyrost, že by už potřeboval větší kola a kyvku ale je to dalších +30tis...
Další kámoš měl Oset...na louce a asfaltu dobrý, ale na trati hlavně písčitější se kluk nesvez a byl furt na hubě - má to těžiště strašne na předním kole, které se furt zapicuje do měkčího materálu podkladu...
Další z party pořídil čínskou NGR50 (je to kopie KTM vzduchem chlazené)... nové to jede velice slušně, dělají 2 velikosto kol 12/10" a pro větší děto od cca 7-8 let větší kola 14/12"....tak po 8mth dělal psojku , píst, zapalování.....(další kámoš co to měl, tak tvrdil jako dotoho lili jen benzín a furt jen jezdili...)

Když to vemu zpětně....
Určitě jít cestou PW 50, nebo kdo nemá louku za barákem Osetem  ano následně třeba i PW 80
Ta čína není špatná když člověk nic neočekává...... a se spoustou věcí si poradí sám...jako s tou VVMX450, AJP a podobně


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#22 08.03.2023 22:20:24

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Mladýmu bude 5 v létě a co mu dělá největší problém i na odrážedlu / kole tak když nedosahl bezpečně na zem. Z toho mi vychází nejlépe to PW jelikož má sedačku tušim 47cm, ale pořizovací cena je hold jinde, ale věřím že by se to za ty samé zase prodalo.

Na tu činskou gazelu jsem koukal nejvíc, ale problém je ta výška sedla 60cm, ale to bych asi dokazal vyřešit nějakým snížením.

Navíc nemáme žádnou výbavu, takže další prachy a to už jsem společně s PW cenově vysoko. Zkusím asi tu čínu a když to bude mladýho joo bavit a nebude mu to už stačit tak zkusíme PW nebo TTR popřípadě CRF. KTM je uplně mimo a dělat z něho mistra  vMX asi nehodlám.

Děkuji všem za info a zkušenosti.

Jinak kdyby se někomu válely nějaký věci na kluka 5-6let dejte vědět třeba do SZ. díky


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#23 09.03.2023 03:01:18

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


wáca:

TTR ani CRF nekupuj to jsou těžký krámy, TTR má 57 kilo to je těžký jak pionýr. Já to furt nechápu že řešíš cenu. Ta motorka i ty věcičky když koupíš jetý tak za rok prodáš z stejnou cenu a11 protože 5 let už je hraničních mezi PW 50 a 80, máme doma obě kdybys chtěl vyzkoušet se svézt.

Editoval chalka (09.03.2023 03:05:06)

 offline 

 

#24 09.03.2023 06:37:16

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


wáca:
Na tu čínu se vyser a kup hned PW50........
Mezitím co se na té vysoké a těžké číně se můj kluk bál rozjet (hlavně proto že nedostal na zem) utek minimálně rok....a následně se vracet k PW když by to  tomu tvému nešlo, je kravina - protože na PW50 už bude zase velkej...(než to prodáš, než něco seženeš atd...)
Oni ty CRF110, KLX110 jsou super na louku - ale né pro děti do terénu


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#25 09.03.2023 07:05:22

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


díky chlapi, bude PW  ano 


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#26 09.03.2023 08:07:18

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


 offline 

 

#27 09.03.2023 08:08:27

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


 offline 

 

#28 09.03.2023 08:15:24

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


chalka: s váhou máš pravdu... pw 50 cca 41kg, pw 80 cca 60kg.. ty crf 110 4T jsou na 77kg...  na druhou stranu ty OSETy  16-20 jsou na váze cca 35-38kg..

Jinak jak psal SIRR - záleží kdo má jaké podmínky, kde s kým se bude jezdit... Za mě asi není extra důvod to nějak uspěchávat, pokud neumí prcek dobře na kole, není jistota, balanc, šlapání ve stoje... tak proč kupovat motorku  big_smile  My začali po 3roku na 16kole a jezdí teď po 4roce slušně... i malé pumptracky atd.  Uvidíme co ten oset a na motorku může jít kdykoli v 8 - 10 - 12 letech..  závodníky doma mít nechci tak není důvod spěchat. (já začal na moto po 22 roku, na enduro po 30roku a taky to jde  lol )

 offline 

 

#29 09.03.2023 09:04:43

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Mám to taky tak....
Já začal v 7 na stavbě z fichtla co mi táta postavil, pak jsem přešel v cca 9 na Simsona (a to už byla nádhera ježdění).....v 11letech na KX85
- od těch 11let jsme jezdili s tátou jen po závodech a vůbec jsme netrénovali, to byla obrovská chyba , protože jsem byl furt zrakvenej a ve stresu......
- viděl jsem spoustu talentovaných kluků co jeli na 50 a 65 extrémní střelbu jako Pepča Kulhavej, V.Kovářu atd......a kde jsou dnes? Maj obrovský zdravotní problémy....a někteří se na motorce ani nesvezou....
Takže když vidím okolo fotry jak to hrotí, posazujou je na motorku jen co se dítě sotva začne chodit (nutí děti do ježdění a jebou je, soustředění, řvou naně u trati ...) .......jdu rači pryč a je mi těch dětí líto!
Ty děti z toho do puberty nemaj stejně rozum....a až v té pubertě ho dostanou tak se nato těm fotrům nato vyserou...
Vše by mělo bejt formou hry....je extrémě důležitá celková motorika, atletika, všeobecný sport.....to ježdění na motorce by měla bejt radost bez stresu.... ano 
Takhle mladej jezdil loni v létě po půl roce co vůbec sednul na motorku v 7 letech...
Žádné dětské závody vůbec neplánuju jezdit...jen pro radost spolu a s klukama jeho vrstevníkama jako trénink...
www.youtube.com/watch?v=RqUe8PeBc1Y

Editoval sirr (09.03.2023 09:06:33)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#30 09.03.2023 12:04:06

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Možná lehce mimo téma, ale Hejník v rozhovoru krásně jmenoval aktuální mistry světa v Moto GP, MxGP a enduro a pokud se nepletu všichni začínali na moto po 10 roce života, ale všichni měli průpravu  jiném sportu, kde rozvíjeli balanc, stabilitu, motoriku (kolo, surf apod..).

Popisoval tam i jak nastoupili mezi ty kluky co jezdili od 3-4let a do roka je dotáhli a překonali...


Tom

 offline 

 

#31 09.03.2023 12:29:44

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


TomR1 napsal(a):

Možná lehce mimo téma, ale Hejník v rozhovoru krásně jmenoval aktuální mistry světa v Moto GP, MxGP a enduro a pokud se nepletu všichni začínali na moto po 10 roce života, ale všichni měli průpravu  jiném sportu, kde rozvíjeli balanc, stabilitu, motoriku (kolo, surf apod..).

Popisoval tam i jak nastoupili mezi ty kluky co jezdili od 3-4let a do roka je dotáhli a překonali...


Tom

Nevím jak v Moto GP, ale úřadující mistr světa MXGP Tim Gajser určitě nezačínal až v 10 letech.

 offline 

 

#32 09.03.2023 13:29:21

Carlito
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 181
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE 300
2 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


TomR1:
myslíš Hejníka,který se hrozně rád poslouchá a vše se odvijí od balancu a postřehu. Nemám rád lidi, kteří ti něco vnucují a přesvědčují tě, že ta věc kterou on dělá a vyučuje, je ta nejlepší. Nemám rád lidi, kteří neumí naslouhat ostatním. Nemám rád lidi, kteří vyučují jízdu na motorce a sami na tom vypadají jak moje 80letá babička. Určitě něco na těch jeho metodách je, ale za mě jako člověk .....

 offline 

 

#33 09.03.2023 13:38:00

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


SethX:
Ono je to taky o tom, že čím dřív ty děti jezděj na motorce...tím dřív mají hodně úrazů....
Starší děti v juniorském věku mají větší sílu, jsou mentálně vyspělejší a chápou víc a dřív co se jim říká , dokážou snáz vyhodnotit situace...mají větší a lepší cit....odhad...atd...
Např. 5 násobněj mistr světa  a šíf divize KTM - Joel Smets začínal v 17 letech hned na 500 2T....(protože maloobjemové motorky měli větší předpoklad poruchovosti a tím větší výdaje.....)

Editoval sirr (09.03.2023 13:41:27)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#34 09.03.2023 14:42:47

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


sirr napsal(a):

SethX:
Ono je to taky o tom, že čím dřív ty děti jezděj na motorce...tím dřív mají hodně úrazů....
Starší děti v juniorském věku mají větší sílu, jsou mentálně vyspělejší a chápou víc a dřív co se jim říká , dokážou snáz vyhodnotit situace...mají větší a lepší cit....odhad...atd...
Např. 5 násobněj mistr světa  a šíf divize KTM - Joel Smets začínal v 17 letech hned na 500 2T....(protože maloobjemové motorky měli větší předpoklad poruchovosti a tím větší výdaje.....)

Tak o Smetsovi to vím  smile  Ale to tak nějak už neni generace dnešních mistrů světa, to by mohl být jejich děda a1 V dnešní době, žádný vrcholový sportovec nezačíná v 10 letech. Ale já toho rozhodně nejsem zastánce dřít děti od 3 nebo 4 let. Vlastním dětem bych to nikdy neudělal, mě se líbí ten přístup co máš ty a je jedno o jaký jde sport a sám se to tak snažím dělat  smile 

 offline 

 

#35 09.03.2023 14:52:30

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Carlito:

Hele Já ho neznám jen jsem slyšel rozhovor na Spotify... Ty ho evidentně nesnášíš, takže úplně ani Já tvůj názor neberu za objektivní. Já to mám úplně stejně taky s jedním českým radoby mistrem světa...

SethX:

Ty jména můžu najít - jak řikám jen jsem poslouchal rozhovor na Spotify, ale říkal konkrétní jezdce a i přesně to co dělali za sport. Nikde jsem nepsal, že začali sportovat v 10 letech. Naopak jeden byl nejdřív USA nějaký lokál mistr na kolech pak až mu táta koupil motorku. Druhý byl taky hodně úspěšný na surfu a jeho táta bývalý mistr na surfu...

Ale to jedno, jen jsem to chtěl napsat tak nějak mimo téma. Když tak je v rozhovoru na Spotify - na Tandemu s Vládou.

Tom

 offline 

 

#36 16.03.2023 10:37:54

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


Chlapi chtěl bych se vyjádřit k tomu co tady všechno padlo.
Za mě určitě nenutit děti jezdit. Nikdy nekupovat první motorku, tak aby dítě nedosáhlo na zem=totální kravina vyk!  a22  A jak již zaznělo. Děti do puberty vlastně vůbec nechápou oč jde. Je to prostě hra nebo měla by být, tak aby je to především bavilo a ne, že musí! Mě osobně ani nebaví jezdit 2x týdně na enduru. Mě to prostě stačí 2x do měsíce=no stress. Obdivuju magory, kteří jezdí vyloženě jen hobby jako já, ale drtijou to 3x týdně + závod. Tihle lidé mi ani už nedokážou odpovědět, proč, proč vlastně jezdí tak často? Nikdo z nich mi neřekl, že je to baví. To už je tak nějak stranou a je to spíše zaběhlá rutina, což mi přijde absurdní. A řvát po dětěch v jejich 6 letech na trati? Další totální absurdita největšího kalibru! a11  S dítětem by měl být rodič kámoš a ne takový ten trenér/učitel přísný co většinou jen řve  ne  a22 

K motorkám. Moje zkušenosti. Jelikož mě můj fotr nikdy k ničemu nevedl a nebyli prachy, tak jsem měl touhu svým dětem to dopřát. Tudíž někdy kolem 2,5 roku Oset 12.5. Za mě největší bomba jako první moto Stačí tomu dvůr, dítě nikde neujede, malý plácek, jezdí dokud nevybije baterky, bomba! 4 roky PW50 Dostatečně vysoký, dosáhl v klidu na zem a líbil se mu konečně, že to má zvuk, ale bylo to na něj těžké, šlo vidět, jak se s tím pere. Z Oseta zvyklej na úplně jinou váhu. Koupil jsem mu tedy k tomu PWčku ještě Oseta 16.0. Za mě jasně vítězí! Dítě se na tom nebojí. Samo si to zapne klíčkem, dá nabít, vytáhne z garáže atd. Nedělá to hluk, takže u nás dvůr, zahrada a lítal dokud nevybil baterky. jakmile se otrkal, přestal mu stačit výkon, takže ihned přesedlání na PWčko a už lítal, byl vyježděnější z Oseta, už prostě věděl! Po 1.dni jsem na Pwčku povolil šroubek dorazu plynu na max. neměl žádný problém, ale narovinu je rozumný a poslouchá co mu říkám a když jezdím s ním, tak na trialce a to dělá taky své, jezdím stejně pomaličku jako on... Vidí, že se zamnou nemusí hnát a tak nějak se naučil spíše pomalé technické jízdě a nemáme potřebuju ani on ani já nějak divočit! na co taky, jen z rychlosti vznikají úrazy! Jakmile jsem začal pociťovat, že už ví a občas, když mu teda řeknu tady je rovinka zkus tomu dát, tak tohle všechno už dokáže vyhodnotit sám a už tomu umí dát a chápe to, tak v 6 letech přišlo PW 80. Na tom se učí řadit a poslouchat motor. Trošku to dítě degeneruje, protože nemá tam tu spojku a potom je to porod, který jsem zažil u známýho přeorientovat to děcko , že tam je ta spojka a je to vlastně to nejdůležitejší co je na motorce při jízdě potřeba! Ale dobré, každopádně po PW80 už to musí striktně být motorka ze spojkou vyk! 
Druhý synek je trošku opak a je velice opatrný a taky neroste jako ten první a tím pádem se drží zatím jen Osetů, takže využití elektriky v tomhle případě je u mě úplně maximální a sem rád, že jsem touhle cestou šel!
Toť jen moje postřehy a poznatky. Bahnu zdar  ano  cool 

 offline 

 

#37 18.10.2023 17:40:53

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Koupím dětskou motorku Yamaha pw 50


wáca:

Cos nakonec pořídil?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů