Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jsem chodec,Kdo je víc ?!

#21 26.10.2016 21:34:30

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:
Svarog: Můžu se zeptat, jestli víš, jaká je přiměřená rychlost jízdy za tmy při tlumených světlech?

 offline 

 

#22 26.10.2016 21:34:43

prackarr
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 100
Založená vlákna
Motorka: EXC450 six days
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


mě z toho vychází, že za 99% nehod s chodci, můžou chodci.


إندورو
na enduru se snažím být en duro.

 offline 

 

#23 26.10.2016 21:41:57

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:

Uprimne,nevim co te primelo zalozit zde toto vlakno,jestli osobni zkusenost,nebo trauma z okoli. Kazdopadne se s tim budes muset nejak poprat sam. Nebo se pokus najit spriznene duse na nejakem BESIP foru,popr nekde u psychologa.Nebo zmen medikaci,to taky casto pomuze.

 offline 

 

#24 26.10.2016 21:42:55

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Janek napsal(a):

Svarog:
Svarog: Můžu se zeptat, jestli víš, jaká je přiměřená rychlost jízdy za tmy při tlumených světlech?

Chceš po mě vzoreček,nebo co? big_smile  Za snížené viditelnosti jedu takovou rychlostí,abych dokázal zastavit na vzdálenost potkávacích světel,pak bych mohl započítat povětrnostní podmínky,reakční dobu ovlivněnou mnoha faktory,únava atd..


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#25 26.10.2016 21:43:54

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jarynn:

No, ty dnes jedeš smile  medikace


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#26 26.10.2016 21:53:21

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jarynn napsal(a):

Svarog:

Uprimne,nevim co te primelo zalozit zde toto vlakno,jestli osobni zkusenost,nebo trauma z okoli. Kazdopadne se s tim budes muset nejak poprat sam. Nebo se pokus najit spriznene duse na nejakem BESIP foru,popr nekde u psychologa.Nebo zmen medikaci,to taky casto pomuze.

Pardon,teď jsem si teprve všiml,že se to vlastně nikoho ani netýká a pouhá narážka na stav na našich silnicích způsobí takovéto pohoršení. Ještě jednou se ti omlouvám za svoji neomalenost.  Pardon ano 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#27 26.10.2016 21:57:59

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:

 ano omluva se prijima. Ted jeste mazni to vlakno a budem.zas kamosi wink 

 offline 

 

#28 26.10.2016 22:03:38

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jarynn napsal(a):

Svarog:

 ano omluva se prijima. Ted jeste mazni to vlakno a budem.zas kamosi wink 

Zatím jsme ani nebyli,tak to by bylo super  ano  Budu se muset optat doktora,zdali mne s tebou někdy někam pustí a1 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#29 27.10.2016 06:51:23

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog napsal(a):

Janek napsal(a):

Svarog:
Svarog: Můžu se zeptat, jestli víš, jaká je přiměřená rychlost jízdy za tmy při tlumených světlech?

Chceš po mě vzoreček,nebo co? big_smile  Za snížené viditelnosti jedu takovou rychlostí,abych dokázal zastavit na vzdálenost potkávacích světel,pak bych mohl započítat povětrnostní podmínky,reakční dobu ovlivněnou mnoha faktory,únava atd..

Nechci vzorecek, chci vedet, jestli ty kritiku ostatnich sam neco vis.
Chtel jsem vedet, jestli vis, jaka je primerena rychlost jizde pri tlumenych svetlech - tzn takova rychlost, ze kdybys nahodou nekoho sundal a potom rekl, jel jsem rychlosti xy .... a soud ti rekne, zes jel neprimerenou rychlosti. Ber to, ze je obyc letni noc, sucho, teplo a gumy maji grip.

Zatim mi pripada, ze vis kulovy. Ja uz jednoho chodce srazil, umrel mi v naruci, nez prijela zachranka ..... Nemam z toho zadny trauma.
Casto jsem premyslel, co bych delal, kdyby moje deti nejak tragicky umreli .... obcas si rikam, ze by to mohlo byt paradoxne vysvobozeni z tohoto sveta, ktery bude jen horsi a horsi .... ale to je delsi povidani a chapani smyslu zivota. Na osud neverim, takze reflexni pasky manzelka sije na kazdou detskou bundu, bez helmy decka nejezdi na kole ani po louce natoz na silnici ..... ale nenapadlo mi, zakladat tu tema  lol 
A dobra rada nakonec, kdybyste nekoho srazili, tak to udelejte poradne a fakt lepsi, kdyz je z toho smrtak bez svedku. Potom z toho snaz vyjdete bez zakoneho trestu ... zvlast, kdyz nevite, jaka je primerena rychlost.  big_smile 

 offline 

 

#30 27.10.2016 07:56:57

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Janek:

Je smutné,že se ti takováto tragická událost ve tvém životě přihodila. Neštěstí nechodí po horách,ale po lidech. Tvůj přístup k ochraně tvé rodinny,by měl být příkladem ostatním. Promiň,ale nechci se v tomto dále pitvat,neumím se vžít do tvých pocitů.             Přiměřená rychlost,toto se nejčastěji řeší pokud se stane nějaká nehoda,když je padlá hustá mlha a tomto případě je ta rychlost třeba 30 Km/h.  Jenže jsou střelci co znají cestu a ženou se v tom mlíku vpřed jak nevím co ne 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#31 27.10.2016 08:35:13

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:

Neptal jsem se na mlhu, ale v lete, sucho, teplo ... Proc se vyhybas odpovedet? Jednoduse nevis .... Treba neni problem tolik v chodcich  lol 

 offline 

 

#32 27.10.2016 11:11:57

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Janek napsal(a):

Svarog:

Neptal jsem se na mlhu, ale v lete, sucho, teplo ... Proc se vyhybas odpovedet? Jednoduse nevis .... Treba neni problem tolik v chodcich  lol 

Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Edit: Jedna zkušenost. Byli jsme posláni na úklid po DN. Po příjezdu tam stál maník a strašně se rozčiloval že si zničil auto. Máme tu lom a z nějakého náklaďáku spadl kamen. No a zůstal pěkně za zatáčkou uprostřed pruhu. Pán ho vzal pěkně na komoru a zmastil vanu a podvozek. Po příjezdu PČR na ně spustil ať  najdou ten naklaďák a tak. Ty ho z toho rychle vyvedli. Nepřízpůsobení jízdy pane. "když tam bude ležet člověk tak ho taky přejedete ? "to ho trochu uzemnilo. Mohl klidně dostat pokutu. K tomu ale nedošlo. Pokud někoho smázneme, půjde to skoro vždy za náma.

Editoval Fireman (27.10.2016 11:56:18)


Co shoří neshnije

 offline 

 

#33 27.10.2016 13:14:20

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Fireman napsal(a):

Janek napsal(a):

Svarog:

Neptal jsem se na mlhu, ale v lete, sucho, teplo ... Proc se vyhybas odpovedet? Jednoduse nevis .... Treba neni problem tolik v chodcich  lol 

Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Edit: Jedna zkušenost. Byli jsme posláni na úklid po DN. Po příjezdu tam stál maník a strašně se rozčiloval že si zničil auto. Máme tu lom a z nějakého náklaďáku spadl kamen. No a zůstal pěkně za zatáčkou uprostřed pruhu. Pán ho vzal pěkně na komoru a zmastil vanu a podvozek. Po příjezdu PČR na ně spustil ať  najdou ten naklaďák a tak. Ty ho z toho rychle vyvedli. Nepřízpůsobení jízdy pane. "když tam bude ležet člověk tak ho taky přejedete ? "to ho trochu uzemnilo. Mohl klidně dostat pokutu. K tomu ale nedošlo. Pokud někoho smázneme, půjde to skoro vždy za náma.

Takze taky nic nevis  lol 
K tvemu pribehu ... ze ty koko*i fizlacky zas nekoho zastrasili vyhruzkou ... se nedivim. Musis predvidat, ale nesmi to jit do absurdit jako ze mas cekat za kazdou zatackou lomovej sutrak atp.- v tom smyslu, ze mas predvidat vse a cokoliv zakon neni  nee1 

 offline 

 

#34 27.10.2016 13:31:46

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Janek napsal(a):

Fireman napsal(a):

Janek napsal(a):

Svarog:

Neptal jsem se na mlhu, ale v lete, sucho, teplo ... Proc se vyhybas odpovedet? Jednoduse nevis .... Treba neni problem tolik v chodcich  lol 

Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Edit: Jedna zkušenost. Byli jsme posláni na úklid po DN. Po příjezdu tam stál maník a strašně se rozčiloval že si zničil auto. Máme tu lom a z nějakého náklaďáku spadl kamen. No a zůstal pěkně za zatáčkou uprostřed pruhu. Pán ho vzal pěkně na komoru a zmastil vanu a podvozek. Po příjezdu PČR na ně spustil ať  najdou ten naklaďák a tak. Ty ho z toho rychle vyvedli. Nepřízpůsobení jízdy pane. "když tam bude ležet člověk tak ho taky přejedete ? "to ho trochu uzemnilo. Mohl klidně dostat pokutu. K tomu ale nedošlo. Pokud někoho smázneme, půjde to skoro vždy za náma.

Takze taky nic nevis  lol 
K tvemu pribehu ... ze ty koko*i fizlacky zas nekoho zastrasili vyhruzkou ... se nedivim. Musis predvidat, ale nesmi to jit do absurdit jako ze mas cekat za kazdou zatackou lomovej sutrak atp.- v tom smyslu, ze mas predvidat vse a cokoliv zakon neni  nee1 

Nahoře jsem citoval zákon 361 § 18 . Podle tebe možná nic nevím a vysmíváš se jak je tvým zvykem . Ale vědět nemusím ,  zákon hovoří jasně.  koko*i fizlacky -  a30 


Co shoří neshnije

 offline 

 

#35 27.10.2016 13:48:20

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Fireman:
Tak jakou max rychlosti pojedes po silnici mimo dalnici ... je leto, sucho teplo, je tma a ty mas tlumeny svetla.

Jinak se navysmivam, ale usmivam nad realitou, za umis odcitovat zneni zakona, ale neumis odpovedet k jadru otazky...jen uhybate ...

 offline 

 

#36 27.10.2016 14:15:52

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Janek napsal(a):

Fireman:
Tak jakou max rychlosti pojedes po silnici mimo dalnici ... je leto, sucho teplo, je tma a ty mas tlumeny svetla.

Jinak se navysmivam, ale usmivam nad realitou, za umis odcitovat zneni zakona, ale neumis odpovedet k jadru otazky...jen uhybate ...

Tak mimo dálnici pojedu max ( podle předpisu )90, já bych jel asi rychleji, protože v tmě se mi jezdí líp,  protože vím jestli někdo jede proti mě  ( podle světel ). Stačí to takhle Honzo.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#37 27.10.2016 14:29:51

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


jopr:
Diky  ano 
Pockam, co vypoti zakladatel tematu, Fireman a dalsi ridici, jezdime tu autem skoro vsichni ... se fakt divim, ze to leze jak z chlupaty deky .... jo vono nejde vyguglovat  lol  lol 
Ale u soudu vam to potom reknou .... no ale pane suline, mel jste prizpusobit jizdu ... chodec byl sice bez reflexnich oznaceni ... ale to nic nemeni na tom, ze vy jste jel rychle a za tmy pri tlumenych svetlech .... je primerena rychlost ... ?
Berte to jako kviz lol 

 offline 

 

#38 27.10.2016 16:10:40

zachvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 445
Založená vlákna
Místo: Jindř. Hradec
Motorka: Husaberg Fe450
Věk: 43
1 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jen citace, nechce se mi to počítat:

Ve stovce ujedete 28 metrů za sekundu. Mnohdy až 2,5 sekundy reagujete a pak teprve 40 metrů brzdíte. Dosvit potkávacích světel bývá kolem šedesáti metrů. To znamená, že při potkávacích světlech můžete jet pouze sedmdesátkou.

Ale myslím, že by to mělo být méně, fakt se mi to počítat nechce.

Editoval zachvat (27.10.2016 16:13:47)

 offline 

 

#39 27.10.2016 16:22:46

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


zachvat napsal(a):

Jen citace, nechce se mi to počítat:

Ve stovce ujedete 28 metrů za sekundu. Mnohdy až 2,5 sekundy reagujete a pak teprve 40 metrů brzdíte. Dosvit potkávacích světel bývá kolem šedesáti metrů. To znamená, že při potkávacích světlech můžete jet pouze sedmdesátkou.

Ale myslím, že by to mělo být méně, fakt se mi to počítat nechce.

Když má někdo reakční dobu 2,5 sekundy, měl by se na řízení asi vysrat a jezdit autobusem.

 offline 

 

#40 27.10.2016 17:39:31

shark39
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 8
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TE
Věk: 39
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Nemůžu jinak než souhlast. Téměř denně potkávám chodce, kteří mi skáčou do silnici a spoléhají na takovéto "vždyt on přece zastaví, musí zastavit, jestli mě nechce mít na svědomí". Jsem na to vysloveně alergický a nechápu takovéto počínání chodců. Příjde jim snad logické svěřovat svůj život do rukou onoho řidiče, který budto zastáví, ale možná je jeho pozornost zrovna jinde a taky možná nezastaví?! asi tak.  a13 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů