Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jsem chodec,Kdo je víc ?!

#1 26.10.2016 10:03:26

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Chování lidí na silnicích,vypadá jak kdyby si spousta lidí ani neuvědomovala svou smrtelnost  a11 Pokud člověk provádí opakovaně nějakou činnost,po čase se z ní stává rutina na kterou se ani nemusí nějak soustředit,bohužel si stále mnozí neuvědomují rozdíl v tom když díky své nepozornosti udělá chybu řidič auta,a když takvou chybu udělá chodec. Pokud díky rutině přecházím silnici,i kdyby po přechodu sledujíc své špičky bot,nebo píšu nějaký chytrý koment na Fejs. Tak jsem Idiot,který si neváží života svého natož cizího,není příjemné zabít či zmrzačit člověka který Vám skočí pod kola,i kdyby to byla stokrát jeho vina,ale bohužel nad tímto se obyčejný do sebe zahleděný a nepozorný chodec nedokáže zamyslet,pokud by tomu bylo jinak,nikdy by nedokázal vstoupit do cesty rozjetému automobilu s tím,že Já mám přednost a proto se nemusím ani rozhlížet,a ty řidiči ty se třeba pos..  blee1                        Nevím kde,tito lidé nabyli přesvědčení o své nesmrtelnosti!? A stará pravda,že řidič je vždy pravděpodobně chytřejší než chodec,zakládající se na principu "Každý řidič je i chodcem,ale né každý chodec je někdy řidičem"   Proto lidé bděte  wink                     Přikládám pár tragických událostí  dead    https://www.novinky.cz/krimi/418706-aut … lnici.html           https://www.novinky.cz/krimi/418712-bez … -ujel.html      a trochu osvěty: https://www.novinky.cz/domaci/418698-po … eruje.html


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5365_1025989-303164.jpg


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#2 26.10.2016 10:25:30

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Každé den při cestě do práce kolem 4-5h ranní potkávám u krajnice na konci města 1-2 lidi kteří jdou do práce. Bohužel bez žádných reflexních prvků (občas baterky na telefonu)  a jsou vidět až na poslední chvíli... když jedou v protisměru auta není moc šance je rozpoznat od stromu  a8 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#3 26.10.2016 11:08:53

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Největší problém spatřuji v tom,že chodec nebo cyklista vidí ve tmě dobře (je snadné si ověřit),auta svítí lampy svítí a on vcelku nemá problém s orientací,ale neuvědomuje si v jaké pozici je řidič,který je neustále oslňován,protijedoucími vozidly tak odrazem od dopravního značení a pod..Pak se mohou přidat faktory,jako orosené či částečně zamlžené,špinavé čelní sklo,únava nebo oční vada v počátečním stadiu,kdy o ni řidič třeba ani neví. Můžu přidat dítě v autě které rozptyluje pozornost,vyřizování telefonátů a u hňupů též psaní SMS a11 Takže po tomto mixu možných příčin přehlédnutí i viditelného chodce,může každý neosvětlený chodec i cyklista děkovat Pánu Bohu,že zůstal na tomto světě o den déle,což si ovšem tito hloupí lidé ani neuvědomují a berou to jako samozřejmost hmm    Jen my co jsme se jim na poslední chvilku vyhnuli,když se zjevili z ničehonic uprostřed naší cesty,my neseme následky jejich nezodpovědnosti a to vpodobě šedivých či vypadaných vlasů,neurotického tiku, zvýšeného tlaku a občasné touhy jim zakroutit krkem big_smile 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5365_jb5fd000_profimedia_0150070292.jpg


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#4 26.10.2016 11:45:33

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jo, je to tak, jezdím denně do práce na kole a je tam 1,5 km úsek cyklostezky vedle hlavní silnice bez lamp (asi idiot to vymyslel) a když jede auto proti a svítí mi do ksichtu , mám občas co dělat,  abych se vyhnul debilum ( chodcům neosvětleným) , co jdou proti a ještě vlevo.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#5 26.10.2016 12:26:16

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


jopr:
Největší problém je vtom,že bys každého takového vola musel do toho auta naložit a svézt ho,aby měl možnost se na vlastní oči přesvědčit,že opravdu ale opravdu nesmyslně riskuje svůj život,přičemž se vůbec nezaobírá tím,jaké Sáhodlouhé následky jeho nezodpovědné počínaní může znamenat,nejen pro jeho rodinu,která přijde o svého živitele,či syna nebo bratra,manžela(doplň si sám). To nejhorší je,že ho podělá Tobě a tvé rodině,která se bude muset potýkat s tím,žes někoho zabil,či zmrzačil byť se nakonec prokáže chyba na straně neviditelného. a7 A to se nedá jen tak přejít a33   Bohužel tohle v hlavě tito postižení lidé nenosí,oni jsou ublížení,že je někdo chce šikanovat tím co musí a měli by,oni na to zvysoka serou (jdu jen kousek,se stihnu uhnout kdyby něco,má jet pomalu atd.) Bych vypadal jak idiot,před chlapama( před ženskýma,v práci,v hospodě) to je pro děti,do mě se neserte,chodím takto celej život a jsem stále tady. blee1         Do zítřka heh1 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5365_-id2644_03.jpg

Editoval Svarog (26.10.2016 12:30:27)


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#6 26.10.2016 13:04:49

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Ve všem máš pravdu, ale proč jsi s tímhle začal zrovna tady? Večer k tobě sestoupil svatej a dal ti za úkol šířit osvětu? Myslím, že každej z nás je každodenní řidič a s tímhle prostě musíme počítat, stejně jako s tím, že si máš držet odstup protože toho řidiče před tebou může chytit sraní a zaflekuje to před tebou na puntíku aby stihnul doběhnout do lesa  lol 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#7 26.10.2016 13:42:17

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


WoxmenRX:

Zabývám se tímto tématem cca tři roky,takže to není momentální vzplanutí emocí wink  A můj postřeh?  Mluvit o tomto nešvaru co nejvíce,pokaždé to někoho zasáhne a zamyslí se nad sebou,ať už je na straně řidiče,či v kůži člověka,který si ani neuvědomuje,že není nebezpečný jen sobě,ale jeho jednání ohrožuje životy ostatních lidí a to i těch co se snaží chovat ohleduplně a doplatí tzv. " Na srážku s blbcem"  hmm 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#8 26.10.2016 14:33:41

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Tak ono treba v létě to jeste jde, kdyz je jasno a je aspon něco videt. Ale ted jak začínají deště a mrholení tak v kombinaci s protijedoucim autem je to jako loterie. Bude na silnici chodec nebo nebude. Přitom reflexní páska je za 10 kc. Nechápu.

 offline 

 

#9 26.10.2016 18:29:52

_zdenda_
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 14
Založená vlákna
Motorka: KTM 990 Adventure R
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Zkus osvětu raději na nějakém chodeckém fóru - třeba mimibazaru, tam se zvládne vše a ty vykojený mozky co tam jsou 100% spadají do kategorie "jsem zasloužilá matka, já mohu vše" :-)

 offline 

 

#10 26.10.2016 19:27:02

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:

určitě máš pravdu, ale tenhle problém se vleče po celou dobu co jsou tu automobily se světly (jedno jestli karbidkami či xenony) a jak kolem pozoruješ tak to nějaký průlomový posun nenastal.

Ráno potkávám dost lidí kteří "přecházejí" na krásné rovince mimo obec s jednou křižovatkou do "T".
Omezení rychlosti na 70km/h (20m/s) značkou v době od 6-18 (kdy už je povětšinou vidět) a to jak lidi hazardují je opravdu úžasné..srnky, zajíci by se mohly učit ano 

Za sebe jako chodce to beru tak, že mimo obec ve vestě ideálně se svítilnou, jde přece "jen" o moje zdraví, a bude mi houby platné, že on si poškodí auto a já exnul..


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#11 26.10.2016 20:21:24

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


_zdenda_ napsal(a):

Zkus osvětu raději na nějakém chodeckém fóru - třeba mimibazaru, tam se zvládne vše a ty vykojený mozky co tam jsou 100% spadají do kategorie "jsem zasloužilá matka, já mohu vše" :-)

Ukázková reakce ( reflexní oblečení,na kole má všechny odrazky a světla ) ten si může dovolit říct "Táhni s těma kecama do ... my jsme tady chytří dost a takovýhle rady tady nepotřebujem " a1   Děkuji ti,za tvůj postoj ano 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5365_398105-top_foto1-1gahb.jpg

Editoval Svarog (26.10.2016 20:36:47)


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#12 26.10.2016 20:38:26

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


_zdenda_ napsal(a):

Zkus osvětu raději na nějakém chodeckém fóru - třeba mimibazaru, tam se zvládne vše a ty vykojený mozky co tam jsou 100% spadají do kategorie "jsem zasloužilá matka, já mohu vše" :-)

 ano  lol jsi zabil....

Svarog :
Jo, dobrý. Chodci jsou ohrožený, OK. Co budeme zachraňovat dále -jeleny, nosorožce, migranty...Pro mě trochu mimo, kolego zakladateli -tedy na tomto foru, Zdenda má bohužel recht.  Matka Tereza už není.

Editoval tank (26.10.2016 20:43:33)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#13 26.10.2016 20:55:40

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


tank napsal(a):

_zdenda_ napsal(a):

Zkus osvětu raději na nějakém chodeckém fóru - třeba mimibazaru, tam se zvládne vše a ty vykojený mozky co tam jsou 100% spadají do kategorie "jsem zasloužilá matka, já mohu vše" :-)

 ano  lol jsi zabil....

Jo, dobrý. Chodci jsou ohrožený, OK. Co budeme zachraňovat dále -jeleny, nosorožce, migranty...Pro mě trochu mimo, kolego zakladateli -tedy na tomto foru, Zdenda má bohužel recht.  Matka Tereza už není.

Ty jsi štastný člověk,když nemáš rodinu o kterou by jsi mohl mít strach a19  My ostatní zkontrolujem dětem na kolech světla,vyměníme baterky v blikačkách a samo,že se kouknu na kola i rodičům,ta chvilka pozornosti stavu jejich kol,z kterými jezdí po silnici, kde je může díky vybité baterce někdo přehlédnout a srazit z cesty, tak ta mne nezabije wink    Ale díky své lenosti a sobeckosti přijít o člena své rodiny Já rozhodně nechci heart 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#14 26.10.2016 20:59:19

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog: Můžu se zeptat, jestli víš, jaká je přiměřená rychlost jízdy za tmy při tlumených světlech?

Když chodíme, tak jsme všichni chodci a vidíme, jak ty plechovkáři blbě jezdí, nedají nám prostor ....
Když jedeme autem, tak bychom nakopali všechny chodce a pumpičky do škarpy ....
Když jedeme na kole, tak bychom sebrali plechovkářům řidičáky a střísjkali je pumpičkou ....
Když jsme za turisty v přírodě, tak jsme zas děsný turisti ....

Je to takový kolorit  lol  lol  lol 

 offline 

 

#15 26.10.2016 21:02:03

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog:

Doufám, že další téma bude nějaké politické bahno, popřípadě chlapi v hospodě říkali.....

 offline 

 

#16 26.10.2016 21:06:31

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Svarog napsal(a):

tank napsal(a):

_zdenda_ napsal(a):

Zkus osvětu raději na nějakém chodeckém fóru - třeba mimibazaru, tam se zvládne vše a ty vykojený mozky co tam jsou 100% spadají do kategorie "jsem zasloužilá matka, já mohu vše" :-)

 ano  lol jsi zabil....

Jo, dobrý. Chodci jsou ohrožený, OK. Co budeme zachraňovat dále -jeleny, nosorožce, migranty...Pro mě trochu mimo, kolego zakladateli -tedy na tomto foru, Zdenda má bohužel recht.  Matka Tereza už není.

Ty jsi štastný člověk,když nemáš rodinu o kterou by jsi mohl mít strach a19  My ostatní zkontrolujem dětem na kolech světla,vyměníme baterky v blikačkách a samo,že se kouknu na kola i rodičům,ta chvilka pozornosti stavu jejich kol,z kterými jezdí po silnici, kde je může díky vybité baterce někdo přehlédnout a srazit z cesty, tak ta mne nezabije wink    Ale díky své lenosti a sobeckosti přijít o člena své rodiny Já rozhodně nechci heart 

Jak souvisí starost o rodinu  s tímhle tématem ? To je o osobní zodpovědnosti, ne téma pro Mesiáše.
Možná jsem egoista, sobec -ale naučili mě starat se o sebe, svoje blízké. Ne "řešit" problémy světa. Akademické diskuse, hodně slov, vznešená hesla, na konci je stejně shit.

Editoval tank (26.10.2016 21:09:15)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#17 26.10.2016 21:13:14

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Chlapi v hospodě říkali,že je jim u prdele,že na svých Ukrajinách nemaj světla,oni trefí i poslepu a1  Jenže pak mi zavolal kámoš,že mu tátu přejel náklaďák  ee2 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#18 26.10.2016 21:18:56

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Tvl to neeee,smazte to tady prosim!
Je to velmi podobne vlaknu co zde kdysi nekdo zalozil o konci sveta a jak se mame pripravit...

 offline 

 

#19 26.10.2016 21:23:08

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jarynn napsal(a):

Tvl to neeee,smazte to tady prosim!
Je to velmi podobne vlaknu co zde kdysi nekdo zalozil o konci sveta a jak se mame pripravit...

 lol druhej kterej zabil ano 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#20 26.10.2016 21:30:56

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Jsem chodec,Kdo je víc ?!


Jarynn napsal(a):

Tvl to neeee,smazte to tady prosim!
Je to velmi podobne vlaknu co zde kdysi nekdo zalozil o konci sveta a jak se mame pripravit...

Fakt pobavilo,pokud jsi si jistý tím,že tady není nikdo komu by to připomělo,že stačí málo k tomu aby byl štastný a ještě míň,aby si trhal vlasy. Tak milerád toto inteligentního člověka nedůstojné téma smažu sám. wink 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů