Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

přepis motorky

#1 29.08.2016 20:12:30

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

přepis motorky


mám dotaz ohledně prodeje motory , nějaký člověk by si ode mě chtěl koupit moto a tvrdí mě že se to nemusí přepisovat u mého dopravního inspektorátu , ale že mu dám plnou moc ohledně převodu motocyklu číslo SPZ a že si to přepíše sám , já si jen zruším pojistku 
Funguje o tak ?

 offline 

 

#2 29.08.2016 20:24:45

mv84
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Horoměřice
Motorka: Sx525
Věk: 32
0 0

Re: přepis motorky


Je lepší aby ti dal plnou moc on a ty jsi to na něj rovnou přehlásil.  Odhlazka už  neeksistuje .
Časem se to má změnit  a půjde to i tak že přehlášení půjde  i mimo misto trvaleho bydliště  stavajiciho majitele.
Teď  musíš ty u sebe přehlásit  na noveho majitele. S plnou moci na něj  je to taky možné  ale musi on na tvem inspektorátu.

 offline 

 

#3 29.08.2016 20:30:48

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: přepis motorky


Pokud se to nezměnilo, motorka se musí odhlásit v místě bydliště majtele.....Já koupil moto, udělal pojistku, evidenčku a poslal všechny papíry zpět majteli i s plnou mocí a on mi to pak poslal papíry kde už to bylo na mě přehlášený.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#4 29.08.2016 20:39:48

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: přepis motorky


wáca: Přesně takhle jsem myslel že se to udělá , on mi ale tvrdí že si to přehlásí u sebe s mou plnou mocí  nee1 

 offline 

 

#5 29.08.2016 20:45:18

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: přepis motorky


ee, nepřehlásí. To musí původní majitel (prodávající) na místím úřadě, kde je moto registrováno/přihlášeno/evidováno.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#6 29.08.2016 21:21:11

Re: přepis motorky


Thomaster napsal(a):

wáca: Přesně takhle jsem myslel že se to udělá , on mi ale tvrdí že si to přehlásí u sebe s mou plnou mocí  nee1 

Pokud mu dáš plnou moc a on to i tak nepřepíše - samo na tvým odboru dopravy - tak jsi ze zákona ručitel případný pokuty myslím do výše 50t.
Takže žádná plná moc, vyhraď si na to čas a vše vyřešit v úřední den - dá se to stihnout, pokud máš moto ok a projde evidenčkou.
Kolega v práci si takhle naběhl při prodeji auta a dostal pokutu 2500,- ve správním řízení. Kupce zastavila std silniční kontrola a přišlo se na to hned, když se prokázal kupní smlouvou jako majitel ....
Dnes už to řeší docela často - snadno vydělaný prachy pro stát ne 

 offline 

 

#7 29.08.2016 21:47:28

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: přepis motorky


Janek:

Hezky popsáno - je to až 50tkč, jsou zatím "mírní", ale nemusí být!


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#8 29.08.2016 21:56:53

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: přepis motorky


Partak na motorku si takhle nabehl. A dokonce dvakrat. Kratce po sobe prodaval motorky a ani jedna neni jeste prepsana. Od jedny ma doma papiry ,ale uz je snad prodana dal jako bezpapirak. A od druhy nema nic a kupec nereaguje. No na pytel


Co shoří neshnije

 offline 

 

#9 30.08.2016 00:51:43

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: přepis motorky


Fireman:

Hmm, to je pecka, přeju mu hodně štěstí  cool   ano   hmm 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#10 30.08.2016 07:06:18

Re: přepis motorky


Fireman:

Normálně ať to ten kamarád odhlásí a kupec má  smůlu, jde to a bude bez starostí.
Pokud jde o přepis na nového majitele, musí se to řešit v místě, kde je vozidlo přihlášeno. S tím,  že si to kupec odveze i s vaší pl. mocí a přihlásí u sebe je hloupost, nepřihlásí to, jak tu už bylo napsáno.

Editoval jopr (30.08.2016 07:07:19)


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#11 30.08.2016 07:07:00

Re: přepis motorky


Thomaster:

Uz to funguje tak jak pises v prvnim prispevku. Jen musis mit v plne moci vyslovne napsano ze souhlasis i s prevzetim TP, ORV, RZ.

 offline 

 

#12 30.08.2016 07:12:38

Re: přepis motorky


kick-start napsal(a):

Thomaster:

Uz to funguje tak jak pises v prvnim prispevku. Jen musis mit v plne moci vyslovne napsano ze souhlasis i s prevzetim TP, ORV, RZ.

Pak nastává situace,  ze to nepřihlásí a jak píše Janek, zaděláváš si o problém, takže opět Honzy slova, udělat si čas a nic nepodcenit.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#13 30.08.2016 10:16:54

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: přepis motorky


jopr napsal(a):

Fireman:

Normálně ať to ten kamarád odhlásí a kupec má  smůlu, jde to a bude bez starostí.
Pokud jde o přepis na nového majitele, musí se to řešit v místě, kde je vozidlo přihlášeno. S tím,  že si to kupec odveze i s vaší pl. mocí a přihlásí u sebe je hloupost, nepřihlásí to, jak tu už bylo napsáno.

Jednu tak udela, i kdyz pak muze vzniknout problem kdyz se ten bezpapirak nekde ukaze a ty jsi udal ze je zlikvidovany. A ta druha ,tam je to v riti. To asi musis dojet a chytit dotycneho za hubu


Co shoří neshnije

 offline 

 

#14 30.08.2016 11:16:33

Re: přepis motorky


Fireman:

Jestli nezapomenu, zajedu se zeptat technika na DI , vím,  ze se  mělo zase něco měnit . Mám to při cestě z práce.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#15 30.08.2016 15:40:18

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: přepis motorky


Super takže jsem si to myslel správně , a na pojistku by mu měla stačit kopie velkého TP nebo potřebuje origoš ?

 offline 

 

#16 30.08.2016 18:34:24

Re: přepis motorky


Takže jsem byl na DI a opravdu se to musí přehlásit v místě, kde je registrováno vozidlo. To jak psal kick -star NEJDE. Jestli to bude přehlašovat prodávající, nebo kupující je jedno, ale musí mít plnou moc od toho druhého, ale doporučil ať to udělá prodávající,  aby nedošlo k našemu druhému problému a to, že to kupující nepřihlásí  a tím vznikají velké problémy. Na otázku jestli to můžu odhlásit sám, když to kupující po delší době nepřehlásí na sebe, rekl ne, protože to nejde. Tímto se omlouvám, za to že jsem psal, že to jde, ale neuvědomil jsem si, že dnes se musí vozidlo ekologicky zlikvidovat a já to udělal před lety, když se to ještě nemuselo. Na otázku,  co když mám známého a ten to oficiálně zlikviduje, tak ho braly mrákoty, ze to je podvod a kdyby v budoucnu to vozidlo někde bude figurovat, byl by to obrovský malér,  takže to NEJDE. Na otázku co tedy prodávající má v takové situaci dělat,  řekl stále dohánět kupujícího a nebo podat trestní oznámení. Takže hoši, opravdu to nenechávejte na kupujícím a udělejte si čas a zařiďte to osobně.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#17 31.08.2016 07:13:30

Re: přepis motorky


jopr:

U nas to jde a udajne by to uz melo fungovat celorepublikove, je to zmena v legislative ktera k vam zrejme jeste nedorazila.

 offline 

 

#18 31.08.2016 07:31:31

Re: přepis motorky


kick-start napsal(a):

jopr:

U nas to jde a udajne by to uz melo fungovat celorepublikove, je to zmena v legislative ktera k vam zrejme jeste nedorazila.

Ok, jen píšu co mi řekl a i z vl. zkušenosti.
Ale až to sem k nám přijde,  Tak to stejně přehlásím sám,  abych někoho nemusel nahánět.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#19 07.09.2016 18:14:09

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: přepis motorky


hosi sem z toho trošku jelen tak bych potreboval poradit  ou2 

o vikendu chci koupit sportovni enduro s propadlou technickou / prodavajici technickou nechce resit ( sundana elektrika) radeji nabidl lepsi cenu / ja uz mam domluvenou evidencku i technickou tak aby to proslo / nemam cas resil koupi pres tyden ...jak postupovat a neudelat chybu? diky za radu  ugh1 

 offline 

 

#20 07.09.2016 18:25:05

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: přepis motorky


kossak:
Napises smlouvu, odvezes si velky a maly technicak

Doma udelas evidencku/technickou
Udelas pojistku
Napises plnou moc na stavajiciho majitele aby te zastupoval pri prepisu
Vse mu posles zpatky a on zajde na magistrat a prehlasito. Prepis je vzdy v miste  majitele uvedeneho v tp

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů