Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM 690 SMC žere olej

#1 15.08.2016 09:45:55

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

KTM 690 SMC žere olej


Ahoj Pánové,

loni jsem koupil novou 690 s tím, že si udělám konečně radost... A jsem tedˇspíš nasranej. Od začátku brala olej, dle KTM v Hradci normální postupně až skoro litr, takže jedu 2000km dovolenou a tahám dvě lahve oleje ... Byl jsem v KTM, že to budu chtít reklamovat a servisák mě řekl, že je to ještě v normě ale že když bude hůř že se na to přez zimu podíváme. Jinak mě řekl, že si to ještě sedne najeto 9000km big_smile

No schodil jsem výfukový koleno a ejhle... Viz foto.

Pak jsem přez známého sehnal kameru z kontroly a mrkli jsme přez svíčku kamerou dovnitř do válce, bohužel nemám fotky, ale budˇ se to samé děje i na sání, nebo to jde olej okolo krožků...

Tak jsem zvědavej jak se k tomu KTM postaví  key  a19 

Nicméně na rok starý mašině o kterou se starám a olej měním na polovině servisních intervalů  a5 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/420_1.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/420_2.jpg

 offline 

 

#2 15.08.2016 10:58:23

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik: mám KTM 690R 2009 a olej nedolívám během 3tis. takže litr/tisíc standartu nevěř

 offline 

 

#3 15.08.2016 12:29:58

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


brzdap: Ahoj no, ale tím, že to maj takhle nastavený a tuším že je to i v manuálu tak se tím hezky krejou, pro to jsem zvědavej jak se k tomu postavěj. Jak je vidět na fotkách, minimálně gufero na výfukovejch ventilech je špatný, ale bude toho asi víc...

 offline 

 

#4 15.08.2016 15:14:00

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


No to jsem z toho jeleň jak cyp...koukal po té motce už dlouho a toto není dobra informace,ze to žere by ani nevadilo,j e to jen stroj jako fakt jak se k tomu staví prodejce. A zrovna u takové znacky. Je s podivem jak se k tomu dealer staví. Přeji ti ať to dopadne dobře. Jen malá odbočka,pred lety jsem lizoval nového sprintera a bylo tam asi 4celkem závažné poruchy,u dealera který mi řekl že s tím jezdím špatně a moje tepová frekvence vzrostla na rychlost světla,jsem se odhodlal ke stížnosti přímo do Stuttgartu,stalo mě to čas a peníze za překlad,ale co se dělo potom stalo za to. Vše vyřešeno s omluvou,nestalo mě to ani korunu nebo ve finále mi dali na cestu nove pneu za můj čas a nervy. Podotýkám že jsem měl placenou asist a všude jinde v EU když byl nějaký problém na cestě,prijel pikolik,dal kávu nějaký koláč a čičovinu opravil, já jen podepsal a jel dál nic jsem necaloval. Chci říct,ze tohle dělají jen dealeři u nas v Cr,vic k tomu nemám co dodat. Tobě přeji ať to vyřešis rychlr a kladně,za mě nic neodkládej a jednej tvrdě,nenech se ojebavat. Bahnu zdar.

Editoval blejdamint (15.08.2016 15:18:22)


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#5 15.08.2016 15:33:27

Re: KTM 690 SMC žere olej


velika nadhera big_smile vim ze tobe do smichu moc neni, ale proste tohle je tak vyjebana doba az to pekny neni... prej ze spotreba oleje je v norme big_smile a ze kdyz se to zhorsi tak se na to v zime podivaji big_smile big_smile no fakt lol.....sem zvedavej na zaver cele situace...

napadla me nova rikanka pro KTM

KTM - kokoti to mrdaji


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#6 15.08.2016 16:58:03

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

psal si, že si koupil novou, potom píšeš rok starou, ono se toho za rok při špatnym užívání dá podělat dost.
Ale vůbec, divim se ti, že si skočil na takovýho přiblblýho špeka, jakože taková spotřeba je v normálu, to mě poser, to bych se jim vysmál a začal bych se snima bavit taky jako s debilama, včetně toho, že bych jim to vrátil.
A ty ještě budeš čekat, jak se k tomu postavěj. a11  


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#7 15.08.2016 17:38:50

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


to jsem bral Trojana z HK jako solidního dealera, kámoš se tam stavoval na 660SMC a prej hned jestli si nechce projet předváděčku co maj na krámě apod..
Sám se tam stavuju tak 1x za rok na "čumendu" a přišli mi celkem OK.

Jak píše blejdamint, vyjet servisní historii a zkusit dovozce do ČR případně evropské zastoupení, ta motka byla ku$evsky drahá, tak by podle toho měl vypadat přístup mechanika a samo přístup dealera vyk! 

ale jsme v ČR viz 1.2 HTP, 1.2 a 1.4TSI atd.. viz podobný moloch jako KTM...
každopádně dej vědět jak to dopadlo a dle výsledku uděláme KTM reklamu


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#8 15.08.2016 19:58:07

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Krátkodobý Terénny Motocykel kurva by ma jeblo  mad 

 offline 

 

#9 15.08.2016 20:21:58

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


I jiné značky mají problémy,muze tam být i lidsky faktor a dostat takovou motku do limitu už chce řádného pilota...ale nová nemůže žrát litr na 1000. Deci beru ale litr. .... fuckera na ně,postavim na krám,reklamacni řízení,do 30dnu musí vyřešit,po třetí reklamaci stejne věci můžeš vrátit,nebo nový stroj. Tečka.zakony platí jak pro ně tak pro tebe,na nic nečekej,bez lejstra a bez jejich pochybení,ktere muzes dokázat jen když budeš reklamovat,b ez toho Hraješ jen jejich hru,,na počkej to si sedne,,kurva ve mně to vaří,byt to moje tak je zrusim a budou padat hlavy.😬

Editoval blejdamint (15.08.2016 20:23:52)


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#10 16.08.2016 07:06:27

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


SojkinXR6R: Ahoj abych to upřesnil koupil jsem jí novou a mám jí zhruba rok...

 offline 

 

#11 16.08.2016 07:17:18

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Zdravím všechny tak jsem se tam včera stavoval znovu, tentokrát tam byl jiný mechanik a majitel. A zrovna prodáváli 690 ale enduro tak jsem měl chutˇ udělat jim reklamu big_smile
Ale na to jsem bohužel moc slušnej.
No ukázal jsem jim foto výfukovýho ventilu co je tady, s tím že tohle si opravdu už nesedne.
Tak to v rámci reklamace půjde 29.8.2016 na rozborku a do týdne bych jí měl mít doma, tak jsem zvědavej...  key 

Neproběhlo žádný sepsání, takže si udělám reklamační protokol a dám jim motorku až po podepsání, aby pak neprobíhali nějaký chujoviny...

Doufejme, že vše proběhne v pohodě, bez vytáčení a že bude motorka šlapat a nežrat olej...

Rád bych na dovoléné jezdil bez olejem v báglech...

Budu vás informovat, případně varovat...

 offline 

 

#12 16.08.2016 07:21:52

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Slow: Asi to nebylo úplně jasně napsané, ale kupoval jsem jí novou a mám jí rok...

- zajížděl jsem s trpělivostí
- olej jsem měnil na polovině servisních intervalů
- motor nepřetáčím, na zadní jen občas, gumování, nebo túrování motoru na prázdno nevedu
- nechávám jí zahřát a dokud neukazuje cajk teplotu tak jí nedávám

Občas si zajedu na okruh do Mejta, ale to snad není nic proti ničemu smile gp 

 offline 

 

#13 16.08.2016 08:58:00

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Bez sepsání reklamace nedávat z ruky a vše zapsat na papír a proti podpisu. Bez reklamacniho protokolu nic nedávat ,jo ještě to pěkně děj přehledné do jednotlivých bodů,ktere si při vyřízení reklamace preberes. Bylo by dobré a to píšu jen za sebe,než bych na to sedl znova tu kameru a  Jukl do vnutri,ale to už člověk zachází daleko a vypadá jako paranoik...... ale S takovým přístupem je prostě důvěra totálně v piiiici. Pánové Promiňte mi ten slovník,ale jak kdyby to dělal někdo mne. a13 

Bahnu zdar.

Editoval blejdamint (16.08.2016 09:00:04)


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#14 16.08.2016 10:10:44

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: KTM 690 SMC žere olej


Včera jsem tu měl o5 KTM 990 Adventure.
Minulej týden jsem mu měnil svod zadní hlava - koncovka (JEN TAK SI PRASKL A UPADL  a31 ). V Sette se k tomu postavili hezky - objednali nový a poslali na záruku.
Když dojel včera, měl blesky v očích - odpadávají mu šroubky za cesty ze stroje, zadní kotouč(plovoucí) je po 8.000km jak novej, ale řinčí jak starej kombajn před smrtí a má vůle výrazně větší než můj na YZFku po 8mi letech provozu. Už to chce prodávat, že na to nemá nervy.
Ale neberte to jako bernou minci.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#15 16.08.2016 10:35:31

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


blejdamint:

Ahoj, jj sepíšu problémy a snad se nebudou cukat při podpisu... Olej jsem měnil na 5000km a olej byl čistej tak snad je to jen vršek... tedˇ mám 9200km

Stát se může vše asi jsem měl smůlu na páteční kus...

Jen pro info když předávali tu novou a zákazník se ptal na různé věci tak moc nevěděli, tápali hledali... Pomalu jsem o motorce věděl víc big_smile Zvláštní...

 offline 

 

#16 16.08.2016 10:44:09

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Raduz TT600r:

Je fajn že na 05 dodali nový na záruku ano 

Také doufám, že se pak nebudu dohadovat o tom, že jsem zlikvidival gufera, nebo co se ještě najde, špatným používáním jak je u nás zvykem...

Jinak kotouč jde zlikvidovat a nemusí to být výrobní vada. Zapomenutej zamknutej kotouč, pád... A vůle je na světě. Navíc to jsou spotřební díly, takže čert to vem, ale motor u nový motorky by měl bejt cajk ee3 

Pro to si člověk koupí novou ne? Jsem z toho prostě zklamanej, první nová mašina a ...

Mám dva starší Japonce a vždy vše v cajku...Ale nemyslím si, že je KTM špatná, jen mám prostě smůlu.

Když se vše vyřeší a nebude žrát olej budu spokojenej a než mě skončí záruka tak dalších 10 000km snad dám smile

 offline 

 

#17 16.08.2016 10:52:54

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


blejdamint: Jinak motorka je to super svezení parádní, podvozek heart  v zatáčkách člověka jen tak někdo nevytrestá ani se silnější mašinou. Vzhledem k váze jde dobře ustát i ustřelení gum. Podařilo se mě v Hořicích, že jsem jel neúmyslně do zatáčky bokem oběma gumama a dal jsem to díky motorce bez brzdnýho pruhu na trenkách...

 offline 

 

#18 16.08.2016 13:09:14

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


PAvelProvaznik:

proto nemam a nechci novou motorku a  ani auto v CR, jsem vyleceny, v zahranici kde pracuji je to jinak, kdyz to zlehcim jde jen o pristup dealera ci zastupce znacky a ten to proste posere a nehaji zajmy klienta proti korporaci, protoze by mu sebrali procenta z prodeje, protoze dealer je stejny zakaznik jako ty, koupi od nich a dale prodava, nechapu ten skurvenej postoj dealera, vemu nafotim napisu protokol odeslu do KTM a finish story, vyjadreni je na fabrice, toto je jediny a spravny postup. Delaer to nevyrabi. A kdyz vyrobi zmetka tak at si to fabrika vyresi, delal jsem pro STIHL a jam jsou cisla dilu stroju, cili oni jsou schopni dohledat kdo to delal, nerikam ze konkretni clovek ale treba smena a vetsinou co jsem jim reklamoval presne udali pricinu vzniku zavady/poskozeni. To jsou nemecke firmy a maji na to systemy. Akorat tady z nas delaji furt debily,jako ze tomu nerozumime a jen se jezdi jako je tomu v zahrabici u vetsiny motorkaru, kteri chodi s picovinama do servisu. Ale to je jina politika, zijes tady a musis bojovat na tomhle hristi a v ramci posranych zakonu, ktery te proste neochrani a musel bys byt v dane veci a problematice kovany. Tak to proste je. Proto zde vznikaji ty neuveritelne famy o ruznych znackach jak kdo s kym vydrbal. Jsou to jen stroje at je to japonec, cinan, nemec nebo co ja vim jeste, je vse jen o pristupu daneho prodejce, protoze kdyz mi prisel zmetek/zakaznik do prodejny, tak pak se take podle toho  i choval. To uz prodejce vidi a citi na 100honu, tak jako ty citis, ze se ONI nesnazi resit hovna fabriky treba. a2 


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#19 16.08.2016 13:45:49

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: KTM 690 SMC žere olej


blejdamint:

Hele, nemůžeš všechny házet do jednoho pytle, třeba kluci co si koupili AJP, mají perfektní servis a spoustu ochotných dealerů, kteří si jezdí pro motorky až k nim domů  a prakticky mají 24 hodinovou službu a čekají, kdy budou moci vstříc svým spokojeným zákazníkům a23  a to je jen špička ledovce big_smile

 offline 

 

#20 16.08.2016 16:37:10

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: KTM 690 SMC žere olej


Strejda-GC:
to jsem nechtel aby to tak vyznelo,samozrejme mas pravdu nejsou vsichni stejni, ale AJP neni moje krevni skupina a firma potrebuje prodavat na trhu s konkurenci, proto to tak maji v AJP treba,myslel jsem to tak, ze by se meli chovat vsichni prodejci korektne, a musime si rici pravdu dat ctvrt mega za novou a toto by nastvalo  kazdeho. Ja hovorim jen z me zkusenosti o kupovani novych veci, konkretne aut tady v Cr treba je des. Bral jsem 4 sprintery pred lety, kazdy rok noveho a u prvniho hned des a srazka, rvani az ve Stutgartu a pak byl klid, pak jsme presli na Iveco nechal jsem si dat vse do smlouvy, kroutili se ale dali pak vse na papir, protoze chteli prodat a muzu rict, ze jsem rad ze jsem to udelal a posledni stace Peugeot a to tu nebudu rozepisovat co to bylo za hovna. Tot ma zkusenost, proto jsem napsal klucinovi co bych udelal byt na jeho miste, v zadnem pripade jsem nechtel hazet vsechny do jednoho pytle.

Cus a bahnu zdar.


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů