Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Karburátor na XT TT 600

#21 15.11.2018 21:25:50

tryskáč
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: TT 600e 1999
Věk: 43
Tel: 0905 311902
4 0

Re: Karburátor na XT TT 600


Takže, to bolo chudobné.
Ak si mal hladinu 18 mm pod deliacou rovinou, tak to mohol byť hlavný dôvod.
Hladina sa dá merať aj hadičkou, no musíš dať bacha aby si nemal bublinku v tom nátrubku na ktorý pripájaš hadičku, ak tam je ukazuje to blbosti.
Spôsob  merania hladiny ktorý popisuješ nepoznám, dáš nejaké info?
Myslím, že zatiaľ hýbať s ihlou nemá význam ak si ešte po úprave hladiny nejazdil, skôr by som ešte kontroloval tesnosť osky a hadičiek medzi karbmi a stav ovládacej membránky vzdušníku.

 offline 

 

#22 16.11.2018 13:20:40

Re: Karburátor na XT TT 600


tryskáč:
Ano, chudé to bylo určitě, dám to dohromady a zkusím to, rozebrat to mohu vždycky znovu  key 

Tak je to velice primitivní metoda, mohla mně napadnout samotného, žádná velká věda:
Je k tomu třeba sklenice o vhodném průměru hrdla (aby se na to karburátor dal bezpečně posadit a nedrhly plováky o stěny)
Já jsem použil sklenici od nějaké paštiky, která má výhodu v tom, že je válcovitá a hrdlo má tak stejný průměr jako stěny sklenice, pokud by se směrem k hrdlu zužovala, tak by ta hladina mohla mít větší vztlak a zvednout plovák dříve, než v origo misce, ale to jen odhaduji.
Odmontoval jsem plovákovou misku, připojit nádrž, kterou jsem měl položenou na kusu trámu vedle na ponku (aby byla výš než karburátor a benzín dobře tekl) Karburátor jsem pak posadil na sklenici a pustil benzín. Počkal jsem dostatečně dlouhou dobu, než se hladina přestala úplně zvedat a šuplérou to změřil. Napouštěl a měřil jsem to dvakrát, pak ještě dvakrát po nastavení/ohnutí plíšku na plováku.

Samozřejmě tak jsem zjistil hladinu za klidu, ne za chodu motoru, ale věřím, že to bude pro základní kontrolu snad stačit.

Každopádně ti děkuji za rady  ano , vyzkouším a uvidím.

 offline 

 

#23 02.03.2019 20:42:42

Paprikanos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 1
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: Yamaha TT 600 R
0 0

Re: Karburátor na XT TT 600


Zdravim borci, prosim pomozte.. koupil jsem yamahu 600r 98... dneska jsem po zime ji vytahnul a kupodivu chytla na drnc… otáčky držela docela v pohodě, radsi jsem ji dal vic, pak jsem jí projel a tepla držela otačky taky v pohodě, nechal jsem jí tak 3 hod na pokoji a chtěl jí nastartovat a tam už jsou problémy... jako chytne, chvili prdla a chcipne, a častějšim zkoušenim chytně ale chcipne, dam plyn na sytič chcipne, vypnu sitič chcipne, nechce se udržet a to byl motor vlažnej, karburator jsme před zimou čistili a tak nějak se zdá být vše ok... Kde by mohl být problém? Beztak se to tu někde řešilo, dneska jsem tuto stranku viděl prvně.. a snad mi tady poradíte... zkoušel jsem hýbat akorát s tim šroubem co je jakoby doraz na otevreni plynu(otaček motoru) ta bohatost smesy se ladi kde? díky moc.

 offline 

 

#24 02.03.2019 21:04:30

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Karburátor na XT TT 600


Zdarec.
Odkud jsi?
Může to být prkotina, může to být zásadní věc...
Zavoláme si? 723151102


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů