Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Co za ostre Enduro ?

#1 21.06.2016 15:29:02

Co za ostre Enduro ?


Zdravim ve spolek ,
tak jsem se hecnul a zaregistroval jsem se ! Na forum jsem nenasel odpověď na to co ja hledam. Nebo jsem debil co neumi hledat ! Snad me tu nesezerete za porad tu samou otázku  jak zerou lidi na motorkářích zacinajci jezdce !

Rad bych si nechal poradit mistnich odborniku , co za ostre enduro.
Jsem z Ostravy a jezdil jsem cca 6let asfalt , po par spatnych zkušenostech jsem se na to vysral a poridil domu na zkousku CR 125 jestli me to bude bavit.

Par vyjizdek a bylo jasno a hned jsem si rikal ze ja debil nezacal dřív jezdit.
CRKO slo novemu majteli a ja tedka hledam při svých malych zkusenostech a při sve male vysce a vaze  1,74m 60 kg  nejake vymazlene ostre endurko do cca 160 000 ,-. Svezl jsem se od kamaráda na exc 300 , usmev od ucha k uchu , ale nastala první myslenka " ma to cenu si kupovat takovou bestii u které vůbec nevyužiju jako nezkuseny hobby jezdec potencial motorky ? " Samozrejme me stvala i vyska jak na CRKU tak na EXC , sednu na to a jsem na spickach , prisel vyjezd kolmo a samozrejme motorku jsem neudrzel a uz jsem se valel ve srackach ( moje specialita ), coz bude problém u vetsiny stroju.

Pokladam si otázku , zda-li 2-takt nebo 4-takt ?

2-tak jsem zkusil , pro me jako novacka je to strasna vyzva a masakr , když se otevre privera ( mluvim o exc 300 )  o Crku se nebudeme bavit , tam to clovek musi porad drzet nad priverou at to dela srandu coz stejne za chvilku omrzi.

4-takt jsem nejezdil , není kde a u koho si to zkusit , takze neumim si jizdu na tom představit . Ikdyz je popsany prubeh motoru , ja jsem typ člověka co zije praxi a teorie me nic nerika.Clovek si to musí zkusit ( to je jak s zenskou ).

A co za obsah a znacku ? 250 2tak  nebo 350 4takt ? Husaberga , Ktm , Husqvarnu ?
Co jsem se docetl , nahradni dily stoji vicemene stejne a na trhu jsou normalne k dostani.

Servis ohledne 2taktu a 4 taktu nemusíme resit , kazda sranda něco stoji.

A to hlavni chci jezdit hobby enduro a snazit se překonávat sam sebe ! Bavi me na motorce delat samozrejme i pi**viny , wheelie , skákat ( coz poslední skok zkoncil , ze jsem si natřískal vajca )...

Po porizeni stroje a seznameni samozrejme plánuju enduro skolu ! 

Nejsem zadny pacient a za pravopis se omlouvam , jsem liny to po sobe cist pisu na tabletu.   

Tak za jakekoliv tipy dekuju a snad se to da po me cist ! Diky

 offline 

 

#2 21.06.2016 15:55:30

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

To zas bude poctenicko  a1 
Se tesim  tongue 

Moje rada ... kup si neco co se ti libi a uvidis, penez mas na to dost, mozna na zacatek az moc  smile 
Kazdemu sedi neco jineho a co clovek to nazor.
Pokud si mel usmev od ucha k uchu na exc300 tak do nej jdi

 offline 

 

#3 21.06.2016 15:56:50

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Co za ostre Enduro ?


AJP PR5 250 ano usch 

 offline 

 

#4 21.06.2016 15:59:49

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva napsal(a):

Zdravim ve spolek ,
tak jsem se hecnul a zaregistroval jsem se ! Na forum jsem nenasel odpověď na to co ja hledam. Nebo jsem debil co neumi hledat ! Snad me tu nesezerete za porad tu samou otázku  jak zerou lidi na motorkářích zacinajci jezdce !

Rad bych si nechal poradit mistnich odborniku , co za ostre enduro.
Jsem z Ostravy a jezdil jsem cca 6let asfalt , po par spatnych zkušenostech jsem se na to vysral a poridil domu na zkousku CR 125 jestli me to bude bavit.

Par vyjizdek a bylo jasno a hned jsem si rikal ze ja debil nezacal dřív jezdit.
CRKO slo novemu majteli a ja tedka hledam při svých malych zkusenostech a při sve male vysce a vaze  1,74m 60 kg  nejake vymazlene ostre endurko do cca 160 000 ,-. Svezl jsem se od kamaráda na exc 300 , usmev od ucha k uchu , ale nastala první myslenka " ma to cenu si kupovat takovou bestii u které vůbec nevyužiju jako nezkuseny hobby jezdec potencial motorky ? " Samozrejme me stvala i vyska jak na CRKU tak na EXC , sednu na to a jsem na spickach , prisel vyjezd kolmo a samozrejme motorku jsem neudrzel a uz jsem se valel ve srackach ( moje specialita ), coz bude problém u vetsiny stroju.

Pokladam si otázku , zda-li 2-takt nebo 4-takt ?

2-tak jsem zkusil , pro me jako novacka je to strasna vyzva a masakr , když se otevre privera ( mluvim o exc 300 )  o Crku se nebudeme bavit , tam to clovek musi porad drzet nad priverou at to dela srandu coz stejne za chvilku omrzi.

4-takt jsem nejezdil , není kde a u koho si to zkusit , takze neumim si jizdu na tom představit . Ikdyz je popsany prubeh motoru , ja jsem typ člověka co zije praxi a teorie me nic nerika.Clovek si to musí zkusit ( to je jak s zenskou ).

A co za obsah a znacku ? 250 2tak  nebo 350 4takt ? Husaberga , Ktm , Husqvarnu ?
Co jsem se docetl , nahradni dily stoji vicemene stejne a na trhu jsou normalne k dostani.

Servis ohledne 2taktu a 4 taktu nemusíme resit , kazda sranda něco stoji.

A to hlavni chci jezdit hobby enduro a snazit se překonávat sam sebe ! Bavi me na motorce delat samozrejme i pi**viny , wheelie , skákat ( coz poslední skok zkoncil , ze jsem si natřískal vajca )...

Po porizeni stroje a seznameni samozrejme plánuju enduro skolu ! 

Nejsem zadny pacient a za pravopis se omlouvam , jsem liny to po sobe cist pisu na tabletu.   

Tak za jakekoliv tipy dekuju a snad se to da po me cist ! Diky

skus od nekoho pujčit 4t.pokud pro Tebe masakr 300,tak nejsi jediny:-)po prvni hq570 ktera Mne docela pomlatila:-)včetne zlomeneho kotniku 2x pri startovani atd srala absenci starteru..pak hq 450 2010..ta byla suprova včetne motoru jen ta vaha byla trošku znat,exc 530 je hodny traktor(jedno jaky kvalt)vyjezd daš na (volnobeh)pak 450 six days 2013(motor super,podvozek taky moc dobry na to naše za..ne..zavodeni)chtel Jsem skusit 300 2T.mam betu:-)na chvili Jsem zradil pomeranče:-)ale asi u 300 2t zustanu,je to kolo vahove,a jede to krasne,podvozek trochu mekči ale funkčni,motorove Beta neni horši od konkurenci(pokud nebyl zasažen domacim kutilem)elekrika?(proste ital križeny z franckem...rozebrat a vše zaizolovat atd po svem)muj nazor je pokud nejsi kopyto,tak poradiš jak z 300,tak z husarem 570,tech stroju na vyber moc neni,a v dnešni dobe technika jde dost do predu,koupit dobre...pojezdit...prodat...a dalši stroj...tak to mam Ja.

 offline 

 

#5 21.06.2016 16:00:47

Re: Co za ostre Enduro ?


green.bear

Tebe mrzí, že  AJP téma nějak umřelo vid?😂

 offline 

 

#6 21.06.2016 16:00:51

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva: Já osobně bych bral 4t, ale s tvojí váhou tak max. 250/ 4t, jinak raděj 2t. 4t míň žere a celkově není tak náročná na údržbu. 2T je zase mrštnější. Nejlepší je zkusit oboje a co ti sedne - to jezdit. nebo prostě jedno pořídit a za pár let až to přestane bavit vyměnit za jinou koncepci. V tomhle ti asi nikdo nic moc neporadí, každej doporučí co jezdí sám  lol 

 

#7 21.06.2016 16:02:39

Re: Co za ostre Enduro ?


Dandyss napsal(a):

green.bear

Tebe mrzí, že  AJP téma nějak umřelo vid?😂

freeeerade taky:-)

 offline 

 

#8 21.06.2016 16:04:23

Re: Co za ostre Enduro ?


Hoždy napsal(a):

Huzva: Já osobně bych bral 4t, ale s tvojí váhou tak max. 250/ 4t, jinak raděj 2t. 4t míň žere a celkově není tak náročná na údržbu. 2T je zase mrštnější. Nejlepší je zkusit oboje a co ti sedne - to jezdit. nebo prostě jedno pořídit a za pár let až to přestane bavit vyměnit za jinou koncepci. V tomhle ti asi nikdo nic moc neporadí, každej doporučí co jezdí sám  lol 

u Mne par let ani baba nevydrži smile  smile  smile 

 offline 

 

#9 21.06.2016 16:10:25

Re: Co za ostre Enduro ?


V Ostrave mas jednu zdejsi tlupu enduraku, hledej pod slovem chemicka. Zkus je, treba se ti povede vyzkouset neco z jejich arzenalu. smile . Pokud ti 2t vyloudi usmev od ucha k uchu, tak proc ne? Me taky vyloudi usmev, ale jedu 4t, protoze je to pro me o dost lepsi.

 offline 

 

#10 21.06.2016 16:16:52

Re: Co za ostre Enduro ?


MaxTTR:

Nestras , nechci tady nikoho nasrat , rad si necham poradit.

Ohledne co clovek to nazor , s tim pocitam a ikdyz me tady lidi sezerou tak i za kazdou radu budu rad.
Jsem typ cloveka co zase novinarkym recenzim moc neveri.
 
Exc 300 me vykouzlila usmev , ale to bylo urcite tim ze to byla prvni ostra co jsem mohl zkusit ( clovek nevedel do ceho jde ).

Alf666

Kdyby byla moznost hned bych se na tom zkusil projet ale ono kdyz clovek nezna lidi co jezdi , malo kdo puci motorku na svezeni cizimu.  Ty obsahy co uz vypisujes 450+ z toho bych mel asi strach kvuli vahy ( musim kouknout kolik to vubec vazi big_smile ).  Diky za informace at beta jezdi a co nejmin urazu ! smile

 offline 

 

#11 21.06.2016 16:17:18

cimo2T
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 365
Založená vlákna
Motorka: HSQ TE 300
Věk: 28
2 0

Re: Co za ostre Enduro ?


na zaciatok urcite 2T neuci ta myslet dopredu a pouzivat SPOJKU uplny ideal je podla mna EXC 200 od 2014 hore ma  starter takze uplna pohoda  gp 

 offline 

 

#12 21.06.2016 16:20:22

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Dandyss napsal(a):

green.bear

Tebe mrzí, že  AJP téma nějak umřelo vid?😂

Nojo, je tady nuda, story o Docházkovi s Buzniakem byly super. a1 

Abych nebyl teda úplně offtopic, jezdil jsem 300 2T, teď jezdím 450 4T a i když mi občas chybí lehkost 2T, jako lenoch zůstanu u 4T. Vyjedu s tím všechno, co mám v okolí, moc to nežere, výkon v pohodě dávkovatelnej dle potřeby. Zkoušel jsem Freeride 350, ten je pro prcky super, ale pro mě nezajímavé výkonově a zas naopak mi to bylo malý. Potom EXC 350 F rok starou, ta jede skoro jak moje 450, ale přišla mi menší oproti 450, mám zvýšený řídítka na svojí, zak možná jen subjektivní pocit. Mám rád koně navíc, proto jezdím 450, ale ta 350 by mi taky stačila, na začátek bude asi vhodnější. 250 jsem zkoušel Yamahu WR 250 F, tam to bylo ale na mou váhu v prudkých výjezdech slabý, s majitelem o váze 60 kg to jede. Asi bych měl přestat tolik žrát... heh2 

 offline 

 

#13 21.06.2016 17:41:55

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

Pokud nebude jiný program, tak by se dalo domluvit o víkendu svezení na CC trati prakticky s výběrem všech kubatur a taktů  wink 
Když tak SZ  sms 

 offline 

 

#14 21.06.2016 20:08:26

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Co za ostre Enduro ?


Chemici tě zachráněj smile Strejdovi taky dávám  ano 

Vem dvoutakta.
Z toho co píšeš a jak to píšeš, tak ikdyž jak říkáš v terénu nejsi vyježděnej, na mě působí určitá rozvážnost a zkušenost, takže bych netroškařil a ikdyž na začátek 300 není málo, tak nebudme troškaři a poradil ti, běž do toho. přecejen je to sport o adrenalinu !
Já mám ztěžka 170 cm, 75kg, mám 250 2T 2010, a i s tou mojí nevejškou si to užívám, jen se vyjezdit. 300exc sem měl taky a jestli sis všiml kromě toho že to dokáže jet jak píchlá svině, tak dokáže bejt vcelku i hodná motorka, která při troše rozvážnosti a mozku na správnym místě - úměrně zkušenostem, dokáže jet na pohodu smile budeš mít obrovskej prostor a hafo času využít potenciál tý motorky, nemluvě o tom, jak psali výše, naučíš se se spojkou, technicky apod.
4T je moc jednoduchej  blee1 
Takže za mě smradlavej 2T only smile

Editoval SojkinXR6R (21.06.2016 20:08:42)


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#15 21.06.2016 20:55:36

kubajzs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 242
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
1 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Ven si 350 ve 4 taktu. Budeš moc spokojenej. Výkon to má ale je to krásně hodný, váha nízká takze Super. Počkej si jak vyjdou nový modely Exc nebo Fe a starší budou za dobrej peníz...

 offline 

 

#16 21.06.2016 21:22:53

Re: Co za ostre Enduro ?


Diky moc za ohlasy a plno ruznych odpovedi , tak nakonec me nikdo neukamenoval tak jsem rad  deb1.

Koukal jsem po modelech co tady padly a zatim jsou v hledacku :   Exc 300 vs berg 300 a nebo exc 250f vs exc 350f.

Vyuziju sluzby od pana Stryca a zkusim si ten 4-takt jak se to chova a zuzime vyber , taky zalezi co bude k mani na trhu , cekat na novy model se me zase nechce , mozna budu muset  ee5 .
Urcite to znate jak clovek je strasne nateseny a ja bohuzel netrpelivy ,ikdyz se nekdy vyplati pockat . viz ta moje CR125.

CR125 jsem koupil od frajera ktery na tom delal klasicky ( GO a vsechno kolem ) najeto prej cca 5mth ja jako lajk poznal hovno a slepe veril  , ale  po 10 hodinach jezdeni v lesich a po polich se pist kousnul tak se to delalo vsechno znova  ee3 . Tak snad se postesti a neporidim domu zase vylitanou bestii kterou poslu hned do servisu.

Samozrejme budu informovat co jsem nakonec poridil a snad vas zasypu funny momentama z kamerky jak si na tom namlatim  lol .

 offline 

 

#17 22.06.2016 08:57:47

Girsoft
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: už žádná
Věk: 24
0 0

Re: Co za ostre Enduro ?


za mě exc 300  ano  přesedlal jsem z DRZ-400 E (kterou jsem měl asi půl roku nikdy předtím jsem nejezdil )  na tuhle srandu  a už rok a půl  se sní peru ale stojí to za to, těžiště nizoučkou když jsem přesedlal s kamáradovo 450 na moji to je jako bych jezdil na horském kole ovladatelnost neskutečná, a nebál bych se toho. To 3kilo jde hodně uklidnit už jen pružinkama tak i 4hranem na přívěře jde s tím neskutečně laborovat + přepínat mapy ale dlouho jsem bojoval s tou spojkou a dost se učil s brzdou big_smile  za mě jedině tahle motorka !  heh1  heh1 

Editoval Girsoft (22.06.2016 09:04:39)


Když už nevíš jak, tak za to prostě zatáhni.

 offline 

 

#18 22.06.2016 09:00:59

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Beta Xtrainer  ano hodná jako 4t, lehká a rychlá jako 2t


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#19 22.06.2016 09:24:22

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva napsal(a):

Diky moc za ohlasy a plno ruznych odpovedi , tak nakonec me nikdo neukamenoval tak jsem rad  deb1.

Koukal jsem po modelech co tady padly a zatim jsou v hledacku :   Exc 300 vs berg 300 a nebo exc 250f vs exc 350f.

Vyuziju sluzby od pana Stryca a zkusim si ten 4-takt jak se to chova a zuzime vyber , taky zalezi co bude k mani na trhu , cekat na novy model se me zase nechce , mozna budu muset  ee5 .
Urcite to znate jak clovek je strasne nateseny a ja bohuzel netrpelivy ,ikdyz se nekdy vyplati pockat . viz ta moje CR125.

CR125 jsem koupil od frajera ktery na tom delal klasicky ( GO a vsechno kolem ) najeto prej cca 5mth ja jako lajk poznal hovno a slepe veril  , ale  po 10 hodinach jezdeni v lesich a po polich se pist kousnul tak se to delalo vsechno znova  ee3 . Tak snad se postesti a neporidim domu zase vylitanou bestii kterou poslu hned do servisu.

Samozrejme budu informovat co jsem nakonec poridil a snad vas zasypu funny momentama z kamerky jak si na tom namlatim  lol .

Na nový model bych se vykašlal - nebude vyzkoušený, testovací jezdci jsou pro KTM zákazníci ne ....
300 je "novodobá" enduro modla. ale viděl jsem jen málo jezdců, že by s tím uměli jezdit, spíš je utrpení nebo naopak sranda na ně koukat ne .
Pokud to máš jen jako koníček, bez ambicí a kapitálu na nějaký závodní ježdění, hledal bych něco univerzálního. Na nějaký řeči, že je 2t lehčí, bych se vykašlal, každá motorka ti ztěžkne a těch pár kilo je zandbatelných. Nejlehčí motorka je ta, kterou nemusíš zvedat.
Letos jsem se svezl na HQ 300 2016 a fakt obdivuju, jak na tom někdo umí zajet těžký věci. Ale jako zábavný to je, zadní kolo se mi líp řídilo plynem, pocit lehkosti způsoboval, že jsem byl furt dlouhý v zatáčkách big_smile  ...
Trochu jsem si zkusil i 350 HQ 2016 a EXC 350 SD 2016 a to je jiná liga pro hobíka ano , motorka mi dala spoustu zadarmo, ovladatelná, jede kam se podíváš, od prvního sednutí pocit, "že jsem doma" ano Výhrady mám jen k odstupňování převodovky, ale to bych si rychle zvykl.

Jestli budeš zkoušet nějaký stroje v realu, zkoušej primárně ročníky, co budeš chtít kupovat, aby sis nedělal závěry na nějakých rumpálech z roku 2006 a pod. To už jsou opravdu motorky, který těžko snesou porovnání s moderní technikou, ale srandy na nich zažiješ až až taky ano  ano  ano 

 offline 

 

#20 22.06.2016 09:44:41

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Co za ostre Enduro ?


Huzva:

nic nedej na kecy jestli je lepší 2t nebo 4t oboje je stejně dobrý záleží jen na tom jak se ti na tom jede a jakej z toho máš pocit a radost mě 4t moc nebaví a připadám si na tom v lese jako když jedu na krumpáči na mx se mi na tom nejede ale špatně  smile  každej jede jiným stylem a hlavně každej má svoji představu o tom co je enduro to taky stojí za to zvážit  a1  ano 

Editoval roxteedy (22.06.2016 09:45:59)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů