Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

přepis motorky - kupující nereaguje

#1 14.06.2016 13:25:07

lados350
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Místo: Přerov
Motorka: HSQ FE 250
Tel: 777 976 331
Web
0 0

přepis motorky - kupující nereaguje


Čau kluci, řeším následující problém. Prodal jsem rám a papíry z bourané motorky s tím, že si nový majitel motorku poskládá a přihlásí. Bohužel ani po roce přepsáno není a motorka je stále v depozitu. Řešil někdo podobný problém? Existuje nějaká páka jak přinutit toho člověka aby motorku přepsal na sebe nebo ji přímo vyřadit z registru? Díky

 offline 

 

#2 14.06.2016 13:40:22

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


No, tohle nezávidím. Ale zeptám se - sepsal jsi s ním smlouvu?


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#3 14.06.2016 14:57:15

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


lados350:
Zdar, netuším jak je to s moto, ale já jsem na začátku 2015 prodal auto, který si milá zlatá nebyla za celej rok schopná se mnou dojít převést. Ani po opakovaných a prokazatelné doručených urgencích dělala mrtvýho brouka. Od 2016 už to nikdy nepřihlásí, doložil jsem pojišťovně kupní smlouvu i urgence a love za pojistku, jsem dostal ode dne podpisu kupní smlouvy do konce přeplaceného období zpět. Auto jsem pak našel na inzerci na ND...

 offline 

 

#4 14.06.2016 15:04:56

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


lados350:
Taky ti to nezavidim ... ale v podstate zas takovy problem to neni pokud je v depozitu a pokud mas smlouvu tak je to cajk. Pokud s tim bude chtit vyjet tak to musi pojistit, z depozitu vyzvednout, zajit na evidencku a "po novu" to musi prepsat v miste kde je prihlasena s tebou, pripadne s plnou moci.
Spis bych tipoval, ze uz to poslal dal, nema ji ... proto nekomunikuje

 offline 

 

#5 14.06.2016 15:13:19

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


lados350:

Musíš počkat, přepsáno to nemá, páč ještě asi nenašel vhodnou čórku, kterou na ty tvoje noty postaví... a31  Jestli přijdeš s touto verzí  (prodej not a rámu) na ouřad, tak tě asi nepochválí. Ale když jim řekneš, že šlo o celou moto a najde se "nějaká" smlouva, tak ti poradí, co dělat.

 offline 

 

#6 15.06.2016 07:24:23

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


co zkusit zajít na úřad že jsi ztratil velký i malý TP a nechat si vystavit nové a pak třeba úplně moto zrušit, dát do depozitu apd. No a panáček má celkem smůlu a rám s papíry si může strčit do ....

 offline 

 

#7 15.06.2016 09:01:38

lados350
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Místo: Přerov
Motorka: HSQ FE 250
Tel: 777 976 331
Web
0 0

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


Díky za reakce kluci, smlouvu mám. Je v ní napsáno, že se jednalo o prodej celé motorky, takže o prodeji pouze rámu není oficiálně nikde ani zmínka. Motorka je stále v depozitu a nikdo na ní nejezdí. Včera jsem to předal Policii, která se s tím člověkem spojila a on slíbil, že do konce měsíce motorku přepíše.

Pokud to neudělá, řekli mi že si mám nechat vystavit duplikát velkého TP a nahlásit ztrátu motorky - na základě toho ji potom vyřadí z provozu a panáček bude mít doma nepřihlásitelný vrak. Pokud by to začali řešit oficiální cestou, tak by jsme oba dva dostali pokutu a motorka by se vyřadila z evidence.

Problém je ten zprasenej zákon o přepisech, protože tomu nikdo nerozumí a nikdo neví co přesně dělat.

 offline 

 

#8 15.06.2016 09:35:31

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


Myslím, že se ví, jak to dělat, ale vy jste ten zákon obešli = váš problém a stát za to nemůže.
Je to vcelku jednoduchý z hlediska registru vozidel - potřebuje smlouvu, pojištění, evidenčku. Měli jste to naložit na káru, odjet na stk, tam se domluvit, provést kontrolu z hlediska evidenčních údajů a s tím to jet přehlásit. Tak se to dělá normálně a běžně, motork po bouračkách se prodává hodně ...
Hlavně nemůžeš nahlásit ztrátu, pokud on má tebou podepsanou smlouvu a tys mu TP předal - byl by to podvod a jen to svědčí o kompetentnosti debilů fízlů ne .
Hlavně, pokud dostanete pokutu, tak pokud se nepletu, pokud ji on nezaplatí (mám za to, že to až 50000,-), tak ty jsi z toho nového zákona ručitel pokuty a to je ta největší lumpárna zákona.
Držím palce, ať to dopadne ano jsou to nepříjemný starosti, nahlásit ti byl dobrý nápad, protože to toho pitomce nakopne, aby něco dělal.

 offline 

 

#9 15.06.2016 12:17:51

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


sirr napsal(a):

Janek: máš pravdu  ano 
- za převod vlastnictví odpovídá původní majitel do 10 pracovních dnů od podpisu kupní smlouvy, sankce za nesplnění převodu až 50000Kč pro původního majitele
- ano, obešli jste předpis prodejem pouze části, což není možné pro evidenčku a STK...(samotný rám s TP není způsobilý provozu..)
- jsou ty noty ještě v depozitu vůbec živé??? Tuším že do 31.12.2015 se muselo na DI podat hlášení, kde se vozidlo s notama v depozitu nachází, kdo tak neudělal - měl DI noty zlikvidovat...
- jinak to bude asi trochu začarovanej kruh...

pokud nezlikvidoval,tak to zlikviduj sam,a nereš nic...času mel dost kupujici.

 offline 

 

#10 15.06.2016 21:09:39

lados350
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 210
Založená vlákna
Místo: Přerov
Motorka: HSQ FE 250
Tel: 777 976 331
Web
0 0

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


motorka je pořád v depozitu, nikam nezmizela, o pokutě jsem slyšel ale doufám, že tak daleko to nezajde

 offline 

 

#11 16.06.2016 00:21:29

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


Alf666:

A co když ho pak někdo obviní, že udělal podvod - vyřazení z registru = doklad o likvidaci. Proti tomu bude mít někdo už moto postavené + smlouvu v ruce. To mi nepřijde jako moc dobrý nápad.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#12 16.06.2016 07:17:47

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


sirr:

kvuli prepisu motorku z depozitu vyndavat nemusi. Musi jen udelat evidencni kontrolu. Staci kdyz to priveze na kontrolu v bednach. Musi tam byt dily co maji cislo (motor a ram), nejaky kus plechu kvuli barve (nejlepe nadrz) a neco k tomu aby toho bylo vic a vypadalo to ze ta hromada dilu je motorka.
Na prepis nepotrebuje ani zelenou kartu, jen se do TP udela poznamka "Depozit trva". Prepis muze udelat prodavajici nebo kupujici jen musi mit krome protokolu z EK jeste plnou moc k tomuto ukonu s overenym podpisem od toho druheho.

 offline 

 

#13 16.06.2016 07:44:37

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


delal jsem to takhle loni a uz tenkrat si to fotily. Jen teda ne detailne cisla ale jako celek. Mel jsem to ve voziku za autem to vyfotily to na lince i s tim autem. Predpisy jsou porad stejne, jen pribylo to foceni detailu do databaze, takze nevim proc by to ted nemelo projit.

 offline 

 

#14 16.06.2016 10:12:33

Re: přepis motorky - kupující nereaguje


Raduz TT600r napsal(a):

Alf666:

A co když ho pak někdo obviní, že udělal podvod - vyřazení z registru = doklad o likvidaci. Proti tomu bude mít někdo už moto postavené + smlouvu v ruce. To mi nepřijde jako moc dobrý nápad.

prdon nečetl Jsem pred tim:-)že prodal cele moto,a dalši vec že byl na bengarne:-)je to bermudsky treuhelnik,ktery ošetrit moc nejde,a verejne psat nektere veci nevim jestli je rozumny.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů