Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla

#1 13.06.2016 16:41:23

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Zdravim chlapi,

Mam zaujem o kupu moto tu na SK. Bola kupovana ako nova na SK, je od predajcu vystaveny TP komplet s VIN cislom a predajcom ale nieje uvedeny majitel (rv moto je 2009). Bol som sa pytat aj po uradoch ale tam nejako nevedeli pochopit ze dosial moto nebola evidovana a googlil som tiez riadne ale bez vysledku hmm. Aky by bol v tomto pripade postup ? Ako v pripade prihlasenia noveho vozidla? Takze na dopravny inspektorat len vypisat ziadost, zaplatit a dostat znacky? Ako hovorim, aj na inspektorate aj na okresnom nevedeli resp. nechceli pochopit ze dosial nebola moto evidovana. dakujem pekne

 offline 

 

#2 13.06.2016 18:43:49

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


S4ne napsal(a):

Zdravim chlapi,

Mam zaujem o kupu moto tu na SK. Bola kupovana ako nova na SK, je od predajcu vystaveny TP komplet s VIN cislom a predajcom ale nieje uvedeny majitel (rv moto je 2009). Bol som sa pytat aj po uradoch ale tam nejako nevedeli pochopit ze dosial moto nebola evidovana a googlil som tiez riadne ale bez vysledku hmm. Aky by bol v tomto pripade postup ? Ako v pripade prihlasenia noveho vozidla? Takze na dopravny inspektorat len vypisat ziadost, zaplatit a dostat znacky? Ako hovorim, aj na inspektorate aj na okresnom nevedeli resp. nechceli pochopit ze dosial nebola moto evidovana. dakujem pekne

Nechápu, jak může být TP bez majitele. Mám vlastní zkušenost s Ajp, když jsem jí kupoval. Nikde evidovaná, jen CO list, což je v pořádku, ale když jsem jí koupil prodejce na smlouvu (fakturu) napsal ,,jetý motocykl 618 km". Technik na úřadě mi to nechtěl přihlásit, protože na CO list se přihlašují nové  a já mám napsáno jeté, tudíž musím mít TP. Na otázku, co mám dělat, mi řekl ať na smlouvě nepíší, že to je jetý. Telefon prodejci, za hodinu nová smlouva v mailu, vytiskl jsem a ještě ten den jsem měl TP.
Rada pro tebe, jestli není motorka nikde evidovaná, jdi na dopravku s CO listem (pokud je) a řekni,  že motorka ležela 7 let ve skladě. Výhoda toho je,že máš technickou na 4 roky. Už jsem to slyšel i od jiných lidí, že motorku koupí a jezdí (nepřihlásí ) a při prodeji technická pro nového majitele na 4 roky, což je super.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#3 13.06.2016 18:55:13

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Není v tom velkém TP ani v poznámkách napsáno, že motorka byla přihlášena/odhlášena?
Pokud nikdy přihlášená nebyla tak by se to mělo řídit stejným postupem jako u úplně nové motorky.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#4 13.06.2016 18:58:04

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Je to klasicky cistopis....tudis motorove vozidlo je prihlasene do provozu jen nejni zapsan zadny majitel. U nas uz se cistopis nedela, Jak na Sk tezko rict, u nas by jsi sel  na pojistovnu a stk na dopravni inspektorat zapsat sve nacionale a hotovo.

V TP bude datum provozu na pozemni komunikaci k datumu ke kteremu to dohlasis.

Editoval xfany (13.06.2016 18:59:15)

 offline 

 

#5 13.06.2016 19:00:27

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Chlapik by mi to mal dnes odfotit co je to vlastne zac...Sam som zvedavy co tam bude a potom to hodim aj sem wink Po telefone mi proste povedal ze je tam uvedeny predajca, normalne vin cislo, vsetko... len nieje vypisany majitel

Edit xfany : cital som aj na offmote nieco o cistopisoch a vyzera to ze v CZ to ide vcelku lahko...uvidime ako u nas no...

zatial dik moc wink este taka pikoska : typek na okresnom riaditelstve mi hovori nech donesiem original TP aj ked este ju nemam kupenu ze ziadne kopie a tak...vcelku som sa zasmial big_smile

 offline 

 

#6 13.06.2016 19:01:37

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


S4ne:

Je to jako s novou motorkou s čistopisem. Absolvoval jsem to samé minulý rok. Největší problém měl technik s tím, že jsem v papírech měl napsanou starou emisní normu (2009) a oni měli nařízeno, že nové motorky musí splňovat minimálně normu myslím z roku 2013.  Tak mi řekl ať přijdu za měsíc, že se mezitím zeptá na školení na ministerstvu  big_smile  Když jsem přišel podruhé, přihlásil mi to.

 offline 

 

#7 13.06.2016 19:07:05

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Já to absolvoval asi dva týdne zpět.
Normálně velký TP bez žádného majitele - čistopis. Pojistil jsem to, zašel na úřad a přihlásila mi to jako novou moto. STK až za čtyři roky. Nemusel jsem na evidenčku.

E: ještě jsem zapomněl dodat že motorka byla koupena v roce 2010

Editoval Řezňa (13.06.2016 19:26:49)

 offline 

 

#8 13.06.2016 19:10:28

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Řezňa napsal(a):

Já to absolvoval asi dva týdne zpět.
Normálně velký TP bez žádného majitele - čistopis. Pojistil jsem to, zašel na úřad a přihlásila mi to jako novou moto. STK až za čtyři roky. Nemusel jsem na evidenčku.

Hotove vyrizene-realne  ano 

 offline 

 

#9 13.06.2016 22:20:27

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Tak, chlapik mi to uz poslal a je to nieco taketo...Myslim ze s tymto by nemal byt problem nie ?



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3062_fullsizerender.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3062_fullsizerender_1.jpg

 offline 

 

#10 13.06.2016 22:59:51

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Ne, normal cistopis platne TP  ano 

 offline 

 

#11 14.06.2016 14:52:25

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Takze konecne mam verdikt big_smile na DI mi povedali ze mi to normalne prihlasia ale potrebujem k tomu fakturu, tu predavajuci ale nema hmm tak neviem ci oficialny dovozca to moze vystavit nanovo hmm uz som tam pisal tak som zvedavy

 offline 

 

#12 14.06.2016 15:14:53

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


S4ne:

A k čemu by jsi potřeboval fakturu vdiť by měla stačit kupní smlouva od stávajícího majitele. Ty přeci potřebuješ pouze doklad o nabití vozidla a to je buď faktura a nebo kupní smlouva.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#13 14.06.2016 15:38:57

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Teta na DI za okienkom vravela ze faktura kedze je to "nove" aj ked tiez si myslim ze doklad o nadobudnuti by mala stacit aj ta kupnopredajna zmluva...uvidime co na to povedia v KTM.

 offline 

 

#14 14.06.2016 18:22:55

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


Tak z KTM mi prislo toto :

Dobrý deň,

Pokiaľ bol predávaný u nás, tak kupujuci dostal aj faktúru.Teraz je majiteľlom on a on Vám vystavý príjmový dolkoad alebo zmlúvu o kúpe motorky

co je v podstate aj logicke...len ci to prejde taka kupno-predajna zmluva... Joraell ty si s tym problem nemal ?

 offline 

 

#15 14.06.2016 18:29:12

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Prihlasenie doposial neevidovaneho vozidla


S4ne:

Ahoj no já motorku novou kupoval jen jednou ale mela fakturu ale  uredníkovy je uplne jedno zda mu das fakturu nebo smlouvu o koupi proste potrebujes jen doklad ze jsi legalne nabil dané vozidlo.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů