Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?

#1 18.05.2016 10:54:30

Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Zdar.

Vždy jsem se připojistil na extrémní sporty a počítal jsem s tím, že pojistka kryje i enduro a "volnou" jízdu terénem. Každopádně při čtení pojistných podmínek trochu podrobněji tomu asi tak není.. Všechny pojišťovny mají mezi nepojistitelnými sporty "automobilové a motocyklové sporty všeho druhu". V některých případech vyjma čtyřkolek a motokár, ale ani jedno není motorka smile.

Znáte nějakou pojišťovnu, která pojistí a plní případné výdaje spojené s úrazem na moto někde mimo cestu a silnici v zahraničí?

 offline 

 

#2 18.05.2016 11:07:40

Bahnak1991
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 71
Založená vlákna
Motorka: Ktm exc 250
Věk: 25
0 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Čau teď jsem to řešil a pojistí tě Kooperativa ale asi jenom pokud jsi klientem. Musí se zažádat na ředitelství, mam ve smlouvě napsáno jízda na motocyklu ve volném a horském terénu cena na den cca 100 Kč.

 offline 

 

#3 18.05.2016 11:51:10

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


mkrata:

Díky za tip. Už mám na sjednáno a v pátek odjezd směr RO wink 

 offline 

 

#4 18.05.2016 11:59:08

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


mkrata napsal(a):

https://cesty.uniqa.cz/Pojisteni/Cestovni

- v podmínkách jsou mimo jiné uvedeny mezi nebezpečnými sporty - motoristické a letecké sporty všech druhů


Osobní zkušenost s proplacením nemám, zatím všechny Rumunska bez vážného úrazu a1 

Zrovna UNIQA je dobrý příklad. O dva body dál mají odstavec
Mezi nepojistitelné sporty jsou zařazeny následující aktivity:
a tam je mimo jiné ...  lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy ... a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Tak je otázkou, jestli jízda na motocyklu mimo vyznačené cesty a pozemní komunikace nepatří pod aktivity srovnatelné rizikovosti...  hmm 

 offline 

 

#5 18.05.2016 12:17:14

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Ja myslim, ze jizda na motocyklu po nejake lesni nebo polni ceste (rekne se, ze se uraz stal na ceste, kdyz to bude jen trochu mozne) neni brana jako sport. Sport by byl az organizovany zavod.
Timto bych se snazil argumentovat.

 offline 

 

#6 18.05.2016 12:33:05

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


RadoTP: Taky si dej pozor, protože některý pojišťovny pojišťují cestovní úrazovku, ale jen trvalý následky - zas malý písmenka.
Jinak prostě spadneš při jízdě na kole, nebo pěšky ... já uklouznul při nakládání věcí do auta na kluzké hraně podlahy ... no, je to peklo ty dodávky lol 
Motorka, extrém, ... to je problém, vůbec bych na nespoléhal, prostě to v případě potřeby řešit zdravým rozumem a cestou nejmenšího odporu.

 offline 

 

#7 18.05.2016 12:39:52

orry
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 92
Založená vlákna
Motorka: EXC 300 16
0 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Už loni na Rumunsko jsem byl pojištěný u VZP. Bylo to pojištění na rizikové sporty a jako jedna z mála by měla umět pojištění na enduro.  V útery vyrážíme znova  do Rumunska a tak jsem neváhal a pojistil se znova u VZP. Vychází to na nějakých 465kč na 8 dní když nejsem pojištěnec u VZP.

Editoval orry (18.05.2016 12:41:37)

 offline 

 

#8 18.05.2016 12:48:10

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


orry napsal(a):

....jako jedna z mála by měla umět ....

By měla nebo umí?
Nemáš nějaký odkaz na pojišťovací produkt a smluvní podmínky?

 offline 

 

#9 18.05.2016 13:01:32

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Janek napsal(a):

orry napsal(a):

....jako jedna z mála by měla umět ....

By měla nebo umí?
Nemáš nějaký odkaz na pojišťovací produkt a smluvní podmínky?

Opravdu tam mají zmíněné i enduro. ... "motoristické sporty v náročném
terénu (motokros, autokros, enduro, apod.);" Viz https://cestovni.pvzp.cz/Data/PdfTempla … seznam.pdf

Ale pořád to podle mě platí jen na oficiálních tratích a cestách. Když se do zprávy dostane informace, žes ležel s motorkou uprostřed svahu 100m nad nejbližší cestou, tak asi nic.

Nepojistitelné
jízda nebo sjezd mimo běžně
užívané, upravené a
vyznačené terény,
označované jako
„freeride” (na kole, na
lyžích, skateboardu,
snowboardu, apod.);

 offline 

 

#10 18.05.2016 13:06:58

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Janek napsal(a):

RadoTP: Taky si dej pozor, protože některý pojišťovny pojišťují cestovní úrazovku, ale jen trvalý následky - zas malý písmenka.
Jinak prostě spadneš při jízdě na kole, nebo pěšky ... já uklouznul při nakládání věcí do auta na kluzké hraně podlahy ... no, je to peklo ty dodávky lol 
Motorka, extrém, ... to je problém, vůbec bych na nespoléhal, prostě to v případě potřeby řešit zdravým rozumem a cestou nejmenšího odporu.

přesně....já když sem si zlomil v Oldřichově malíček, tak u doktora sem tvrdil, že sem si ho přibouchl do dveří u auta.
A když sem si v RO trochu pootočil koleno, tak sem se oficiálně uhýbal na motocyklu stádu ovcí na úzké asfaltové cestě po krajnici, kde byl ve vzrostlé trávě patník a já sem o něj zavadil, protože nebyl vidět.

Takže hlavní je nesportovat , ale spíš být tak trochu nemotorný nešika:)

 offline 

 

#11 18.05.2016 13:40:29

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Hugila:  ano  ano2 
Já osobně nejezdím do Rumunska sportovat, ale poznávat krásy tamní přírody. A k tomu používám dopravní prostředek motocykl. Cokoli se mi stane, stane se vždy na místní komunikaci a hradí to běžné cestovní pojištění  tongue 

Samozřejmě neplatí pro těžké úrazy, kdy není možné se zraněným manipulovat a svážet ho do civilizace, ale nebudeme malovat čerta na zeď  bliz2 .

To, že jedu na motorce do Rumunska ještě neznamená, že tam jedu sportovat. Jízda na motocyklu není apriori sport  smile Takřka denně jezdím "Farinovu zatáčku" na starém Masarykáči a taky si neplatím závodní licenci  a24  a1 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#12 18.05.2016 22:21:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Kooperativa to řeší, má pojištění na extrémní sporty + všechny moto sporty, kromě rallye, celoroční kartička - pojištění stojí 400 Kč

 offline 

 

#13 19.05.2016 06:27:22

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


moje zkušenost - pojištění všech rizik enduro Rumunsko na týden za cca 1200,-czk - extrémní sport, mimo zpevněné komunikace atd. - běžné pojistky to neřeší - asi nejlepší dojít na pobočku pojišťovny nebo probrat s dobrým makléřem nebo neřešit a věřit, že se nic nestane

 offline 

 

#14 20.05.2016 09:54:33

lečo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 215
Založená vlákna
Místo: Zlín
Motorka: yamaha xt 125 r, WR 250 F
Věk: 22
0 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


Loni jsem to řešil a nakonec se pojistil u Kooperativy. Cena cca 600 na 6 dní... Několikrát jsem řekl, že budu jezdit na motorce po horách a prý není problém...

 offline 

 

#15 20.05.2016 10:40:37

tchert
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Motorka: KTM LC8 Adventure
0 0

Re: Jak řešíte pojištění do Rumunska a podobných končin?


to oni tě rádi pojistí, ale aby pak nebyl problém při plnění... to že Ti to paní napřepážce odkejvala ještě neznamená, že skutečně plnit budou... ta paní tam je od toho aby prodávala a nemusí tomu vůbec rozumět... to žes jí to několikrát řikal ti ona sama nebo někdo nestranný  nepotvrdí...

důležitý jsou právě ty pojistný podmínky a vyjímky z pojištění...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů