Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Helma FOX V1, V2 nebo V3???

#21 28.01.2016 09:04:48

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Joraell napsal(a):

Tak jak ríká kick-start, ale teda u mě bych to směřoval ani ne tak na váhu s tím problém nemám moje kompozitka važí 1300 a dříve jsem měl lehčí, ale rozdíl jsem nepoznal, ale jde hlavně o to bezpečí, stačí se podívat co udělá při nárazu kompozit nebo karbon skořepina a co udělá krásně barevně načančnej polykarbonát.  ne  ne  Prostě je to shit a je jedno jestli to vyrábí FOX nebo Jang-pong-feng.  ne  Podobně jsem psal i v tématu o DH přilbách, je to ale vaše hlava smile A kdo má pocit, že až na to dojde tak si hlavu vymení za jinou, tak mu to brát nebudu.  yikes 

určitě máš pravdu  ano a kdybych jezdil závody, tak bych postupoval úplně stejně a v cenový hladině min. 10 tis.


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#22 28.01.2016 09:28:00

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


mart napsal(a):

Joraell napsal(a):

Tak jak ríká kick-start, ale teda u mě bych to směřoval ani ne tak na váhu s tím problém nemám moje kompozitka važí 1300 a dříve jsem měl lehčí, ale rozdíl jsem nepoznal, ale jde hlavně o to bezpečí, stačí se podívat co udělá při nárazu kompozit nebo karbon skořepina a co udělá krásně barevně načančnej polykarbonát.  ne  ne  Prostě je to shit a je jedno jestli to vyrábí FOX nebo Jang-pong-feng.  ne  Podobně jsem psal i v tématu o DH přilbách, je to ale vaše hlava smile A kdo má pocit, že až na to dojde tak si hlavu vymení za jinou, tak mu to brát nebudu.  yikes 

určitě máš pravdu  ano a kdybych jezdil závody, tak bych postupoval úplně stejně a v cenový hladině min. 10 tis.

Není to o "cenové hladině" roll  pokud se přizpůsobíš ve volbě barvy, mnohdy ve výprodeji najdeš špičkovou přilbu i za polovinu ano  víz: třeba můj odkaz výše... ale při nešikovném upadnutí, trefíš hlavou kámen, při závodech, stejně jako při popojíždění za barákem... za mě: POLYKARBONÁT NÉÉÉ!!!


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#23 28.01.2016 09:38:01

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


PETARDAK:

jen čistě teoreticky - pokud je polykarbonátová helma homologovaná stejně jako ta kompozitová, v čem spočívá ten proklamovanej bezpečnostní rozdíl mezi materiály?


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#24 28.01.2016 09:44:58

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


mart napsal(a):

PETARDAK:

jen čistě teoreticky - pokud je polykarbonátová helma homologovaná stejně jako ta kompozitová, v čem spočívá ten proklamovanej bezpečnostní rozdíl mezi materiály?

Bohužel, homologační testy, jsou dnes krutě vzdálené od reality a mnoho nevypovídají...
Např. spadneš a uděláš pár kotrmelců = několik nárazů hlavou, plast praskne (rozpadne se ať už viditelně či ne) při první ráně a při druhé jsi nechráněn... a hlavně kdo z nás, se drží předpisu výrobců a po každé pádu helmu mění...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#25 28.01.2016 10:23:26

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


no na videu sice nejaka uplna cinska mrdka ale plast se chova podobne smile

https://www.youtube.com/watch?v=9LfEFhBelTY

Myslím, že není co dodávat.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#26 28.01.2016 10:47:45

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Nekdo resi homologacni testy, nekdo se na to diva obycejnym selskym rozumem. Pokud budu uvazovat o stejne hranici poskozeni pri niz helma rupne tak ta z "lepsiho" materialu muze byt lehci nez ta z "horsiho" aby vydrzeli stejne. A to je ten rozdil tech 0,4kg.
Kdyz budu mit 10kg pytel zradla pro psy tak jestli je v nem 10kg nebo 10,4kg nepoznam. Jestli mam na hlave 0,95kg nebo 1,35kg poznam hned. Chce to vyzkouset najednou, treba v obchode, nasadim jednu helmu, sundam, nasadim druhou.
No a kdyz potom nekdo vyrobi 1.3kg helmu z toho "lepsiho" materialu tak je samozrejme jeji odolnost vetsi nez helma 1,3kg z materialu "horsiho".
Zavodnik ktery trenuje 2x tydne a jeste o vikendu zavodi bude mit vytrenovane krcni svaly tak, ze klidne bude jezdit s tezsi helmou, narozdil od hobika ktery na moto sedne obcas a je rad ze na hlave nemusi tahat takovou zatez.
Jsou lidi co si vecer v hospode zamnou ruce nad tim ze koupil levnou tezkou helmu a usetrene 1-2tis. muzou prolejt krkem. A jsou lidi co si po kotrmelci vedle motorky zamnou ruce nad tim ze neusetrily 1-2tis. ale tahaji na hlave o 0,4kg mene. Oba dva maji na hlave helmu teoreticky stejne bezpecnou, jen ten druhy to ma trosku pohodlnejsi.

 offline 

 

#27 28.01.2016 10:50:09

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Já mám taky V1, jsem s ní relativně spokojený. Mám k ni brýle Oakley Mayhem, které mají nosník skrz který se mi ty brýle špatně dávají sundávají,... Jinak jak říkají borci,. skrz tu váhu taky přemýšlím o nějaké náhradě,..

 offline 

 

#28 28.01.2016 11:34:07

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Joraell napsal(a):

Tak jak ríká kick-start, ale teda u mě bych to směřoval ani ne tak na váhu s tím problém nemám moje kompozitka važí 1300 a dříve jsem měl lehčí, ale rozdíl jsem nepoznal, ale jde hlavně o to bezpečí, stačí se podívat co udělá při nárazu kompozit nebo karbon skořepina a co udělá krásně barevně načančnej polykarbonát.  ne  ne  Prostě je to shit a je jedno jestli to vyrábí FOX nebo Jang-pong-feng.  ne  Podobně jsem psal i v tématu o DH přilbách, je to ale vaše hlava smile A kdo má pocit, že až na to dojde tak si hlavu vymení za jinou, tak mu to brát nebudu.  yikes 

Jaký rozdíl je, jestli poletím z kola při downhillu třeba v 50 km na strom, pařez, šutrák .... a jestli poletím z moto třeba v 50 km na strom, pařez, šutrák ?
Limit nerní helma kvalitní polykarbonát, ale křehkost páteře, slabost svalů a šlach, ...
Kamrád jezdil downhill (skončil z důvodů častých drastických zranění a k tomu jezdil závodně MX (dnes už jen hobby) ... říkal, že MX se nedá z hlediska nebezpečnosti vůbec srovnávat s downhillem. Nemyslím si, že by na dh přilbě bylo z hlediska bezpečnosti pro použití na hobby enduro něco špatně.
Krom toho, když helma od určitý intenzity nárazu praskne, není na tom nic špatnýho, ... deformační zóna, rozložení nárazu ... neberu ty čínský kopie, ale strašit tu někoho Fox V1 je slušná debilita ne 
Se mi líbí, jak se řeší gramy přilby ... a potom na to plácnete kameru ... nejlíp pod kšilt, aby se krční svaly zatížily víc ... a nikdo to neřeší big_smile  big_smile .
Na posílení krku řádově o 100% za 1 měsíc (ze začátku to jde rychle) stačí cca 1 cvik. Můžeš u toho jen sedět u PC, koukat na film - stačí tlačit hlavou proti odporu ruky ... vyšší level jsou cviky, kdy ležíš .... ale dnešní svět je takovej, že si radši připlatím 2 litry na lehčí helmu, aby se řešil následek, místo toho, aby člověk řešil příčinu a tím je slabý svalstvo ... krom toho posílení svalů přinese daleko víc efektu do života i do ježdění. ano 

 offline 

 

#29 28.01.2016 11:37:47

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


seznam napsal(a):

tak zpatky na stromy  a1  taky jsem dosel na AIROH, dneska jdu zkouset  a2 

mam vybranou AIROH Terminator 2.1

Co vy na to???

co na to? asi tohle, cos psal v neděli big_smile  big_smile  big_smile 

seznam napsal(a):

Dik všem za radu, bode to FOX  big_smile

Ktery uvidim na vystave jak mi ktera sedne a taky jak se pochlapi s cenou  usch

 offline 

 

#30 28.01.2016 12:10:33

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Janku třeba rozdíl je v tom, že na tebe nepřistane jinej magor a nebo 100Kg motorka s ostrejma stupačkama a podobně, nepomluvím o tom v jaké rychlosti můžeš spadnout na kole a v jaké na motorce. A už vůbec ne o tom když s tebou zamete motorka o zem (highsider) Ty tu zase teoretizuješ svoje teorie, živené moudry jedna bába povídala. 

Ano plastovej V1 je shit, nemáme se o čem více bavit.

Na začátku jsem napsal, že nějaké gramy neřeším. Moje nová helma je těžší než předešlá a ještě těžší než ta před ní.  nevím teda kolik jsi měl přileb já letos jedu svou 5tou a plastová byla jen ta první a to z důvodu mladické blbosti.

Jestli je pro někoho důležitější jakou ma přilba barvu než jakou ma funkčnost tak promiň, ale problém není u mě, ale u něj smile
Aneb není důležité jak jedu ale jak u toho vypadám viď ? smile

Editoval Joraell (28.01.2016 12:25:08)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#31 28.01.2016 12:57:47

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Vencam666 napsal(a):

A proto jezdim TLD, jsou dobré a přitom vypadají suprově👍😍😜

Který model ?


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#32 28.01.2016 13:41:26

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Taky vybírám značku helmy prvotně podle toho, jak mi sedne na hlavu - každý výrobce používá jiné kopyto/tvar helmy - a potom beru nejvyšší řadu, kde je největší šance na bezpečnost, kvalitu zpracování a je i nejlehčí. Určitě bych nešel do DH helem - tipuji, že - vzhledem k určení - budou stavěny na menší nárazové rychlosti než moto helmy a možná i jiné parametry a nedává mi smysl to na sobě testovat, když MX helem je na trhu nepřeberně
Jinak doporučení - toto jezdí/radí/používá/apod. špičkový jezdec beru s rezervou - ve sportu se pohybuji od svých 6 let a nevěřím, že vysoká sportovní výkonnost je automatickou zárukou mozkového trustu smile 

 offline 

 

#33 28.01.2016 14:06:36

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Za mě Shoei vfx-W, na hlavě úplná pecka, neměnil bych.  Ale Airoh je lehčí .....

 offline 

 

#34 28.01.2016 15:03:58

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Nop jasně, polykarbonát je sračka  lol  lol  lol 
.... skla ochranných brýlí, zejména vojenských s balistickou odolností jsou převážně vyrobena z polykarbonátu .... mají dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu, vysoká rázová houževnatost atd. atd.
Pokud něco praskne jako helma ve videu, není to polykarbonát, ale plyněcojinýho vyk!  vyk!
Koukni, co se nechá z polykarbonátu vyrobit. Nezdá se to jako naaranžovaný  lol https://www.youtube.com/watch?v=hQdh41yivfg  - víc info najdeš třeba na policista.cz
Pokud je helma z kvalitního polykarbonátu - není plast jako plast - je z hlediska bezpečnosti perfekt - tolik teorie lol 

Jinak Fox V1 bych taky nekoupil, protože za cca 1/2 koupíš stejně dobrou helmu, ale hold nemáš Fox. A když trochu přitlačíš, máš řádově lepší helmu ...

 offline 

 

#35 28.01.2016 19:25:23

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Vencam666:

Tak to je věc názoru, já osobně s tím problém nemám. Na hlavě a na nákrčáku sedí úplně bezvadně. Určitě by stál v uvahu i Aviator, teďka jsem ho vychytal pro mladýho na ww.paolo.cz za 6,6 takže pecka. Mají tam teď pěkný slevy  ano 

 offline 

 

#36 28.01.2016 19:36:26

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Vencam666 napsal(a):

curcab napsal(a):

Vencam666 napsal(a):

A proto jezdim TLD, jsou dobré a přitom vypadají suprově👍😍😜

Který model ?

Mám jich více, kažbý rok mi ježíšek jednu  přinese😀

Např tyto :
http://shop.razzo.cz/helmy-mx-a-mtb/hel … le-zdarma/
http://shop.razzo.cz/helmy-mx-a-mtb/hel … le-zdarma/
http://shop.razzo.cz/helmy-mx-a-mtb/hel … le-zdarma/

Tak to jo ...Ale ta cena  ou2  no jsou věci na kterých se šetřit nemá. Já musel jít do levnější varianty helmy...
http://www.motovsem.cz/cz-detail-793083 … zlata.html


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#37 28.01.2016 20:05:55

Weeman
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Beta 250RR 2016
1 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Vencam666 napsal(a):

Teď bude asi dost dobrá helma od LEATTu

http://shop.razzo.cz/helmy-mx-a-mtb/hel … rey-white/

Editoval Weeman (28.01.2016 21:04:14)

 offline 

 

#38 28.01.2016 20:32:18

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Fantom1945:

Dneska jsem tam byl smile helma sedí líp jak prdel na hrncu,  váha super a odvětrání skvělé  a1 
Teď už jenom vychytat na webu cenu a bude doma!


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#39 29.01.2016 16:34:10

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Objednáno  big_smile 

Airoh terminátor 2.1 cool 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#40 20.02.2016 20:49:47

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Helma FOX V1, V2 nebo V3???


Tak dnes sem odskousel aviator.sice je to hodne individualni ale ja sem nemel na hlave lehci a pohodlnejsi helmu tak sem ji vzal.ta helma ma vyhled stejne vejkej jak fox to me mile prekvapilo na rozdil od ostatnich airohu

Editoval Zobák310 (20.02.2016 20:50:58)


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů