Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

POLICIÉÉ

#321 25.11.2019 12:24:51

Re: POLICIÉÉ


Kdyby enduraku bylo jako myslivců...to by pak bylo i hodně enduraku ve vyšších sférách...a to by pak šlo snáze spousta věcí.....

 offline 

 

#322 25.11.2019 12:57:42

Re: POLICIÉÉ


S.h.I.t. napsal(a):

Ano, to ma logiku... muj pohled je pokriveny, ale tvuj, postaveny na tom, aby se ti o veci staral stat, je spravny  lol  lol  lol 

co to meles s.h.i.t.? Někde píšu o tom, aby se mi stát staral o mé věci? Brečím někde?
Ale podle tvý logiky, doufám, že pokud jste jako rodina pobírali, porodný, přídavky (nebo jak se to nazývá) na dítě, tak je vrátíš, přeci nechceš, aby se stát staral o tvé věci.
Myslel jsem, že vidíš dál než za rámečky tvýho monitoru.

 offline 

 

#323 25.11.2019 12:59:57

Re: POLICIÉÉ


gsxrm napsal(a):

Kdyby enduraku bylo jako myslivců...to by pak bylo i hodně enduraku ve vyšších sférách...a to by pak šlo snáze spousta věcí.....

A teď si vem, že značná část myslivců jsou k tomu policajti  lol 

 offline 

 

#324 25.11.2019 13:23:11

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Janek napsal(a):


žádný abnormální rozkvět, stačí se podívat na celkový počty prodaných motorek, kdy jsme na počtech prodaných z roku cca 2005 -2006
V 2008 se nově registrovalo 27 222 moto a poslední roky je to cca 16 - 17 000
Zároveň se průměrný stáří z 28,57 let z roku 2011 posunulo na 32,2 v roce 2018. Od toho se dá v celku přesně dopočítat počet soutěžáků.
Celkově je u nás registrováno 
746 Bergů
711 Gasů
2648 HQ
12743 KTM
To nejsou žádný velký počty
Bum bude spíš regionálně, kdy chudší kraje se trochu dorovnávají bohatším aglomeracím a hlavně kolik těch lidí vydrží u endura dýl než rok? Stejný to bylo i u 4kolek, kde ten bum byl velký a s nimi přišly problémy, protože zásah 4 kolky je oproti enduru obrovský, ale i to odeznívá.
Jsem v městský části, kde žije cca 1000 lidí starších 18ti let + mnoho nehlášených a k tomu mladší 18ti. Jsem tu s endurem jediný už cca 9 let. Od nás 2 km ještě větší obvod a jezdilo tam před 10ti lety nejmíň 5 lidí, dnes nikdo.
Tom R1 kousek odsud bydlí vedle cca 7000 města a hledá tu někoho, kdo by s ním jezdil ....

Zase dezinformace... celkově u nás registrováno... co motorky bez přihlášení?  Jestli spis enduraci z tvého okolí nejdou nejdřív sem a paK radši nedělají mrtvého brouka...  lol 

Dezinformace jen pro toho, kdo si myslí, že umí docela slušně s Googlem a technický info získává jako prodavač s rozhovory se zákazníky

Z dat roku 2016, kdy se masivně dohlašovaly Euro 3, kterých bylo nedoregistrovaných dost, se dá odvodit v porovnání s roky okolo, že prodaných a nedoregistrovaných endur není ani dnes tolik, aby ovlivnily zásadně statistiky resp. realitu. Například jsem v prosinci 2016 dohlašoval /1. registrace moto prodaný v roce 2008 kdy vrcholil skutečný bum a od té doby dramatický pokles. konjuktura je už několik let a počty se ani zdaleka nepřibližují stavu z + 10 let zpět.

Další ukazatel je nabídka inzerce, která je z let 2005 - 2009 zhruba 1/3nová spíš menší. to se týká i MX ... prostě žádný bum v offroadu není, MX tratě se zavírají, .....je to spíš na ústupu i když třeba v tvým regionu je to jinak. Je to daný asi tím, jakou tam mají jezdci mezi sebou ikonu českoskovenskýho endura, co má zkušenosti ze světových závodů ano . Příklady prostě táhnou  ano 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 167_st.jpg


Prosinec 2016 suveréně nejvíc registrací z prosinců od 2004, proč asi? Z rozdílů mezi listopadem a prosincem roku před a po lze i jako člověk, který umí počítat raz, dva, tři a mnoho, dopočítat, kolik moto nedoregistrovaných u nás je. Pro to jsou dobrý statistiky.

Tohle jsou všechno jenom dohady ředitele autobusu co vychází z informací co někde vyčte nebo na půl ucha zaslechne.... Nenapadlo tě třeba že spoustu lidí se na doregistraci prostě vybodla? Co ojetý motorky dovezený z ciziny a nepřihlášený u nás? Evidentně jste asi divnej kraj když to je všude jinde přesně obráceně jestli to není tím že tam je takový všeználek co má na všechno zaručené info přímo z továrny popřípadě ministerstva vesmíru popřípadě si to vycucá z prstu a napíše k tomu story na půl stránky aby to vypadalo věrohodně jako to s těma ložiskama. Já potkat v úplném začátku někoho takového tak se dám radši taky k myslivcům....

 offline 

 

#325 25.11.2019 13:35:42

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

Kdo to dnes vlastni, at je rad, ze to ma, ale ja pres to pojedu bez vycitek. Kdyz na to prijde, klidne stredem repkou osetyho pole. U obili bych se snazil jet krajem, pokud by to slo. Ridim se v zasade jen mravnim zakonem, ktery ma kazdy v sobe.
 

tohle bych taky nechal vytesat do skály  lol  už vidím jak by jsi se tvářil kdyby jel kolem zemědělec s traktorem a vzal ti to přes živej plot a středem zahrady a pak by to obhájil slovy: "buď rád že to máš já jsem ti přes to jel bez výčitek a jednám v mezích vlastního mravního zákona, protože to jinak nešlo, objíždět tvůj pozemek by pro mě bylo moc zdlouhavý a nepohodlný"  ano   lol  lol 

 offline 

 

#326 25.11.2019 13:38:10

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

S.h.I.t. napsal(a):

Ano, to ma logiku... muj pohled je pokriveny, ale tvuj, postaveny na tom, aby se ti o veci staral stat, je spravny  lol  lol  lol 

co to meles s.h.i.t.? Někde píšu o tom, aby se mi stát staral o mé věci? Brečím někde?
Ale podle tvý logiky, doufám, že pokud jste jako rodina pobírali, porodný, přídavky (nebo jak se to nazývá) na dítě, tak je vrátíš, přeci nechceš, aby se stát staral o tvé věci.
Myslel jsem, že vidíš dál než za rámečky tvýho monitoru.

Tohle je naprosto nesmyslna konstrukce. Zase michas jabka a hrusky (mozna spis melouny) dohromady. Veci vychazejici z platy socialniho VS zabezpeceni nejakych nadstandard sluzeb ze strany statu a jeho organizaci.
A mimochodem, penez od statu dostava Autoklub CR hodne... ze je rozjebe na ne-endurove veci, to je uz jina pisnicka.


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#327 25.11.2019 16:28:46

Re: POLICIÉÉ


sirr napsal(a):

gsxrm: hustej model  a1 

A teď si vezmi jak se nedávno psalo že se nebude moci ani pěšky do lesa... no a kdyby to byl nahoře samý endurak...  stačí jen přehodit flinty za moto a jé tu krásný zákon a1  a1 

 offline 

 

#328 25.11.2019 17:55:30

Re: POLICIÉÉ


sirr napsal(a):

gsxrm: kolik ze ti je?

Neber to vážně... spíš bych se ptal těch co nadhodili ten zákaz vstupu do lesů kolik jim je wink 

 offline 

 

#329 25.11.2019 19:05:37

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

 offline 

 

#330 25.11.2019 20:06:21

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Raduz TT600r napsal(a):

PANCHO:

Jéje, děkuji. wink 
Už mě to párkrát napadlo, ale nedotáhl jsem to...

Má-li někdo podobná pravidla, hrňte to na mě a pokud mi věříte, zkusím vyrobit nějaké dvacatero, jak se chovat, abych nebyl za kreténa.

info@offmoto.com nebo SZ.

Díky vyk! 

tohle je dobrej vtip  lol  a pak napiš návod jak vykrást banku nebo ukrást auto tak aby jsi nebyl za kreténa  lol 

To není vtip a banku vykrádat neumím.
Ale druhému ukázat, jak se dá chovat nejen na "mém", ale i na "cizím", dokážu. A o to tu jde. Nic víc, nic míň.
A dá se to namontovat na kdejaký případ, nejen na enduro.

Hele porad to bude jen návod skupiny lidi co jezdí na moto jak se chovat podle jejich měřítek... Ani sami se tady neshodneme co je ještě v pořádku a co už je za čarou pro někoho je OK projet středem řepky pro někoho jezdit jen na MX trati a pro někoho je za čarou jakákoliv motozabava....

 offline 

 

#331 25.11.2019 23:57:54

Re: POLICIÉÉ


tank napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Janek napsal(a):

Kdo to dnes vlastni, at je rad, ze to ma, ale ja pres to pojedu bez vycitek. Kdyz na to prijde, klidne stredem repkou osetyho pole. U obili bych se snazil jet krajem, pokud by to slo. Ridim se v zasade jen mravnim zakonem, ktery ma kazdy v sobe.
 

tohle bych taky nechal vytesat do skály  lol  už vidím jak by jsi se tvářil kdyby jel kolem zemědělec s traktorem a vzal ti to přes živej plot a středem zahrady a pak by to obhájil slovy: "buď rád že to máš já jsem ti přes to jel bez výčitek a jednám v mezích vlastního mravního zákona, protože to jinak nešlo, objíždět tvůj pozemek by pro mě bylo moc zdlouhavý a nepohodlný"  ano   lol  lol 

Mravni zakon...tak takoveho jezdce bych asi vyresil v souladu s mym vlastnim mravnim zakonem. Ale Janek ma vyhodu. Jemu nema pres co ten traktor prejet. A jeste me bavi to rozdeleni, repku stredem, obili objet smile

Presne tak, ja zadny pozemek nevlastnim, mne nema kdo na cem prejet.
Rozdeleni obili a repka je jednoduchy, obili je svine a zasekava se do chladicu, obleceni, jinak je mi to jedno, klidně i obili stredem lol 
Ono jakkoliv to zni blbe, tak jizda stredem je nejkratsi mozna cesta s tim, ze skody jsou mensi, nez jet krajem, mit na srdci hrejivy pocitm, jak jsem ohleduplny .... a pritom poskodit daleko vic plodin nez jizdou nejkratsi moznou cestou, klidne stredem, kdyz uz je potreba po poli prejet. Jizdu po poli nevyhledavam, netesi me, ale kdy uz, tak jedu max efektivne a snazim se minmimalizivat skody byt termin stredem pole vypada hrozne.
A nejvic jsou tyhle moralisti, co jedou stejnym stredem pole jako ja  lol 
To je tvoje reseni, tak radsi mlc ano a nepis o svym vlastnim mravnim zakonu, jako by to bylo neco buh vi co.
Spolu jsme jeli nekolikrat a snad vzdy se jelo pres pole ....nikdy jsi neprotestoval. U me jsi jel stredem pole jako fik ... jen pro pripomenuti na konci ses zapichl do odvodnovaciho zlabku zarostlyho travou ....
Roxtedy a jejich najezd na drazku z Mezirici ....stredem pole v obili tak pul metru vzrostym .... cestou tam i zpet. A nazyvate to rallyovy prejezd  ano 
Narozdil od vas nelzu aspon sam sobe.
Od tebe bych necekal takovou ubohost.

Editoval Janek (26.11.2019 00:33:07)

 offline 

 

#332 26.11.2019 01:02:07

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

Já jsem zvědavej, kdy moderátor zasáhne...
Jeho pohled na věc mne bude zajímat.

Až bude zasahovat, ať vezme v potaz, že i S.H.I.T byl u mě jezdit a i on jezdí po zasetým poli, Tank jezdil po zasetým poli, Roxtedy jezdila po zasetým poli... prostě jede se davem, když na to přijde, žádná osobní morálka "Já tedy nepojedu, pojedu radši 3 km po asfaltu oklikou než přejet třeba 200 m polem" Ale tady se budou prezentovat jako že oni ne .... To je fakt k popukání.  ano 
S.H.I.T.a jsem tahali, když na louce zahrabal motorku dio půl pasu .... ale on nic, on muzikant.

Moc nerozumím tomu, o co tu jde?
Kdo tu chce koho poučovat, jak se má chovat, když sám se chová stejně?
Pochopím to od třeba od Sirra, který ježdění v lese nemá rád, jak by naložil s endurákama tu jednou dost popisně vyjádřil, ale pokud on v lese nejzdil a nejzdí, beru to od něj ano 
Ale neberu to od lidí, co si sami nevidí do úst, ....
Takže námět do tvých pravidel:
Nebuď pokrytec, nekecej to tom, co se nemá, když to sám děláš.

 offline 

 

#333 26.11.2019 01:26:29

Re: POLICIÉÉ


Raduz TT600r napsal(a):

Píšeš o koze a já o voze  hmm 

Když si přečtu příspěvek PANCHA a tvoji odpověď, jak mám vědět, že myslíš na vůz, když píšeš o koze?
PANCHO píše a nevytrhuju z kontextu

PANCHO napsal(a):

,.... pravidla, potkas nekoho. jedu pomalu krokem,volnobeh..nebo kdyz to jde,objedem ho...kone..zastavime a chcipnem motor,pockame az prejde, zadne zasete pole atd,hoblovani drazek,,u chat ,kde sou lidi,     proste jak napsal Raduz "nejezdi a nechovej se v přírodě jako hulvát a dement."

Ty odpovídáš

Raduz TT600r napsal(a):

PANCHO:

Jéje, děkuji. wink
Už mě to párkrát napadlo, ale nedotáhl jsem to...

Má-li někdo podobná pravidla, hrňte to na mě a pokud mi věříte, zkusím vyrobit nějaké dvacatero, jak se chovat, abych nebyl za kreténa.

info@offmoto.com nebo SZ.

Díky vyk!

Kolik času myslíš potřebuješ na ten návod, když píšeš, že umíš druhému ukázat, jak se chovat na cizím, atd....? To nejde zvládnout třeba za jeden večer? To to máš tak složitý? Mám za to, že aby věci mohli spolehlivě fungovat, musí být jednoduchý. Myslím, že pokud to máš v sobě, dáš to za hodinu.
A neber to prosím jako navážení, protože vím, že to nemáš rád. taky to nemám rád.
Prostě pro mě platí jednochý věci - vím, umím, udělám nebo nevím, ale chci aby to vypadalo, že vím, neumím, ale musí to udělat tak, jako že umím, ale nemám na to čas a nakonec přijdou ti dva japonci onoseto a samoseto ....
Věřím ti, že to tedy uděláš a napsal jsem podnět ano 

 offline 

 

#334 26.11.2019 03:50:57

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

S.H.I.T.a jsem tahali, když na louce zahrabal motorku dio půl pasu .... ale on nic, on muzikant.

Napis mi zcela konkretne, idealne s citaci zcela kokretniho prispevku, kde jsem napsal ze ja nic. Nebo si o me prestan timhle zpusobem otirat hubu. Kopes hezky, ale dost blbym smerem.

A jinak to, ze sem nekde pred kolka? 8?, 10? rokama nekde zakopal motorku... jo... to hodne znamena no  lol 


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#335 26.11.2019 07:23:43

Re: POLICIÉÉ


S.h.I.t. napsal(a):

Janek napsal(a):

S.H.I.T.a jsem tahali, když na louce zahrabal motorku dio půl pasu .... ale on nic, on muzikant.

Napis mi zcela konkretne, idealne s citaci zcela kokretniho prispevku, kde jsem napsal ze ja nic. Nebo si o me prestan timhle zpusobem otirat hubu. Kopes hezky, ale dost blbym smerem.

A jinak to, ze sem nekde pred kolka? 8?, 10? rokama nekde zakopal motorku... jo... to hodne znamena no  lol 

A kde pisu, zes to psal?
Ono se timhle stylem tady jen prezentujes. Kdybys byl uprinmy, tak nspises, taky jsem jezdil pres pole, kdyz jsem jezdil, taky jsem rajboval louky, kdyz jezdil, taky jsem rajboval les a vyjezdy, kdyz jsem jezdil ....
Kdyz na moto pojedes, jsi stejny sobec jako kazdy jiny.
Jezdil jsem spolecne s desitkama ruznych lidi a pouze jeden jediny v jednom pripade rekl vodici, ze tudy nejede, protoze nas zatahl do CHKO. A i tomuhle vydrzela jeho osobni moralka jen par minut, protoze jak se mu zacla skupina vzdalovat, jeho strach byl silnejsi nez presvedceni. Takhle funguji skoro vsichni a kdo ne, ten je skutecny hrdina  ano 
Jinak funguje efekt stadoidniho chovani, kdy jedem vsichni sborem, za tim prvnim volem, zadny zasady, zadna moralka .... tak proc si na foru hrat na nekoho jinyho, ze?
Tvy zasahy do prirody endurem souvisi v primy umere jen s tim, kolik si toho za ty roky potom najel.  lol  lol 
Schvalne, kolik to bylo letos, loni, predloni, sedel jsi vubec na enduru?.... Nejlepsi kdyz se k enduru vyjadruji internetovy jezdci ....  ne 
Ono vzdy platilo, ze syty hladovemu neveri. Kdyz nemas potrebu jezdit a nejezdis, nepochopis toho, kdo jezdi treba 2x tydne. Ten musi resit prave to dilema, kdy je jeste co unosny, kdy ne, nevolime mezi dobrym a spatnym, ale jen mezi mensim zlem, ale porad volime zlo.

 offline 

 

#336 26.11.2019 08:18:52

JirkaR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 353
Založená vlákna
Tel: mobilní
2 0

Re: POLICIÉÉ


A další vlákno zakydaný honěním ega a prokazováním pravdy za každou cenu.  a31 

Editoval JirkaR (26.11.2019 08:19:15)

 offline 

 

#337 26.11.2019 08:20:12

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: POLICIÉÉ


Janek napsal(a):

tank napsal(a):

roxteedy napsal(a):

tohle bych taky nechal vytesat do skály  lol  už vidím jak by jsi se tvářil kdyby jel kolem zemědělec s traktorem a vzal ti to přes živej plot a středem zahrady a pak by to obhájil slovy: "buď rád že to máš já jsem ti přes to jel bez výčitek a jednám v mezích vlastního mravního zákona, protože to jinak nešlo, objíždět tvůj pozemek by pro mě bylo moc zdlouhavý a nepohodlný"  ano   lol  lol 

Mravni zakon...tak takoveho jezdce bych asi vyresil v souladu s mym vlastnim mravnim zakonem. Ale Janek ma vyhodu. Jemu nema pres co ten traktor prejet. A jeste me bavi to rozdeleni, repku stredem, obili objet smile

A nejvic jsou tyhle moralisti, co jedou stejnym stredem pole jako ja  lol 

Roxtedy a jejich najezd na drazku z Mezirici ....stredem pole v obili tak pul metru vzrostym .... cestou tam i zpet. A nazyvate to rallyovy prejezd  ano 
Narozdil od vas nelzu aspon sam sobe.
Od tebe bych necekal takovou ubohost.

Janku kde přesně tě moralizuju kvůli tomu že jezdíš přes pole a kde lžu? Kde jsem napsal že přes pole nepřejíždím?

edit: úprava podle pravidel

Editoval roxteedy (26.11.2019 09:29:50)

 offline 

 

#338 26.11.2019 08:46:04

Re: POLICIÉÉ


VAROVÁNÍ

OSOBNÍ SPORY ZAKÁZÁNY VIZ www.offmoto.com/viewtopic.php?pid=327973#p327973

 offline 

 

#339 26.11.2019 08:49:42

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: POLICIÉÉ


roxteedy: hele já mi taky nic moralizujíciho o ježdění nenapsal a stejně to na mě taky šije. Holt nechápe psaný text ani kontext a jen má potřebu se hádat a být za  vyk! vyk!  vyk! .

Editoval MODERATOR (09.12.2019 12:22:41)


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#340 26.11.2019 09:53:04

Re: POLICIÉÉ


JirkaR napsal(a):

A další vlákno zakydaný honěním ega a prokazováním pravdy za každou cenu.  a31 

Díky za přínos tématu a názor  ano 

Jen jdu opět proti proudu a snažím se podpořit ty, kteří reálně jezdí vč. Roxtedyho ... aby si příliš nebrali negativní kritiku a nepovažovali se za idioty, kteří potřebují nějakou radu, jak se chovat v lese.
Statistika nehod srážek se zvěří + odhadovaná škoda v Kč, řešeno PČR - takže jen hlášený srážky a tudíž jen podíl.
2010       3219             126 482 000,00   
2011       3693             144 797 200,00   
2012       5513             217 435 100,00   
2013       6348             203 840 000,00   
2014       7409             250 940 600,00   
2015       9199             298 744 300,00   
2016       10448             363 535 800,00   
2017       12043             436 743 800,00   
A kolik z těch stamilonů škod kompenzovali majitelé honiteb? Číslo nula je dost pravděpodobný.
Když jsem vzal srnu zánovním autem, byla z toho škoda za + 100 000,- Kdo ti co dá, když nemáš pojistku? Jakto že já musím mít povinný ručení, ale majitele a pronajimatele honiteb nemusí mít povinně pojištění za škody způsobené jejich používáním. Až ti kvůli srážce se zvěří někdo zmrzačí blízkého nebo ten umře, protože i to se stává nebo ti jen způsobí škodu, kterou si ty sám musíš řešit .... jak na to budeš koukat. A k max drzosti, kdyby sis tu zvěř, která není vlastně ničí naložil a použitelný zbytek chtěl sníst a chytnou tě, máš na krku ještě asi trestný čin pytlácví.

Zvěř napáchá ročně v lesích škody i za desítky milionů, například 35 000 000 a opět jen zlomek toho, s čím si dal někdo práci.
Dál škody páchané zemědělcům, majitelům pozemků okolo honiteb ... co jsem o tom kdysi četl, tak pokud si nejsi schopný do 5 dnů zajistit záznam od policie, posudek soudního znalce, ... a to vše odeslat tomu, kdo honitbu vlastní, máš smolíka. Zákonná lhůta je tak krátká, že jako neznalý jsi vyřazený. Zpravidla ti potom, pokud chceš jít cestou dohody, nabídnou nej nefinanční náhradu ve formě naturálií. Když chceš peníze, tak se suď, opět je břemeno hozený na tvou hlavu.

Zemědělci zničili téměř všechnu vodu a tvoří mrtvou půdu používáním chemie jen ze sobeckýho zájmu maximalizovat výnos a vydělávat. Co se používá některá chemie u nás, tak např. v americe prokázali jako rakovinotvorné a mají to zakázené. Ty hovada tu regulerně mají podíl na vysokým nárůstu rakoviny, ale jsou to strašný chudáčci - opět tvořená image.
Když je sucho, tak řvou o další dotace z našich daní, že bylo sucho, když moc prší, řvou o další dotace, že bylo moc mokro, když je normální rok, tak řvou o dotace, protože byl normální rok, ale to nikdo nemohl tušit ....
Jejich neschopnost je jedna z příčin záplav, které opět působí škody na našich majetcích, když prší třeba jen jeden den ...

Těžba dřeva tunel jako prase. Přetížený kamiony se dřívím působí škody na komunikacích v řádech miiard - opět placeno z daní třeba i tvých. Kůrovec, schválně se zeptej, kam putuje ve velkým použitelný kůrovcem zasažený dřevo nakládaný na vagony .... budeš koukat.

Škody a to je uvedený jen krátký výčet, páchaný zemědělci, myslivci, uživateli honiteb, lesníky, rozkrádání,  ..... jsou miliardový a platíme je všichni. Ano, je to zjednodušený pohled, ale ....

Myslím, že chtít po státu, kde žiju, platím daně, ... neni tolik, aby třeba v blízkosti krajskýho města byla vybudovaná lokalita enduro parku nota bene když se ta lokalita třeba pro enduro stejně využívá .... nejde o nějaký hektar, kde s bídou namotáš pár zatáček ....A ať se o to stát stará. Když můžou vynakládat miliony na ochrany fotbalových stadionů těžkooděnci a zas jen řeší problémy něčího koníčku ... 2 správci enduroparku nejsou tolik. Klidně to půjdu dělat za průměrnou mzdu v ČR.
Stejně stát za to naše ježdění stejně má nákladovou položku, náklady na perzekuci, nahánění, pořizování techniky, za chvíli na nás pošlou dron za miliony na sledování .... místo toho, aby se něco vytvořilo, tak se bude jen potírat a jsou v součtu vyšší náklady. Prevence je vždy levnější, než řešit následky ....

Proč jsem tu napadaný, že brečím, že chci, aby se o mé potřeby staral stát .... Jen jsem to uvedl v kontextu toho všeho marastu, kde žijeme. (A potom se ten, kdo napadá, cítí ukřivděný, když uvedu věci do obrazu)
Tím marastem nemusím omlouvat svý chování, ale díky tomu marastu si ho omluvit mohu.
Mít nějaký přehnaný výčitky svědomí z toho, že v jedný stopě přejede třeba i 10 motorek za sebou polem, že jezdím v lese .... to prostě není u mě na pořadu dne. Vůbec netvrdím, že je to správný a vím, že za každou nesprávnou věc ponesu následky = oblíbené zdejší slovo karma ano 
Náš zásah do přírody je v porovnání s těmi, kdo nejkíc kříčí, minimální ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů