Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rozpěrky KTM

#21 29.08.2016 09:02:39

pretekardano
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: Hlohovec
Motorka: YZ250F, RM250 enduro(carpimotor)
Věk: 30
0 0

Re: Rozpěrky KTM


Kubajz: čistá nerez neexistuje. Čistý je bud chróm, alebo železo. Všetko medzi tým je zliatina nerez. Od cca 40% chrómu je nerez nekorodujúca.

 offline 

 

#22 29.08.2016 09:40:38

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Rozpěrky KTM


Kubajz: dobre píšeš je to tak, mám rozdrvený magnet a len kúsočkom vždy skúsim či prichytí nerez... lacné a presné  smile 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#23 29.08.2016 12:53:41

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


bobkuuu:

Každá nerez je magnetická, stejně jako každá koroduje. Liší se jen v tom v jaký míře koroduje a přitahuje magnet, na některý ruční magnet ani nechytíš, některý zase korodujou skoro jako uhlíková ocel. Závisí to na způsobu obrábění a použití. Když třeba nějakou solí narušíš pasivní povrchovou vrstvu, rezne uplne krásně..

 offline 

 

#24 30.08.2016 11:55:25

Re: Rozpěrky KTM


koll:
Pašáku asi jsi odborník na slovo vzatej a jak se obrábí třeba nerez hrnce a jiné nerezové nádoby a věci které příjdou do styku se solí i třeba kyselinou smile třeba takovej obyč hrnec kterej myje tvá máma v myčce ? Nemyslíš si že je to spíš o obsahu chromu a jiných legujících prvků ?
Pokud vezmeš nerez která na dešti rezaví nepomůže ji ani když ji vyleštíš do skleněného lesku .
stejně chytí lišku smile

 offline 

 

#25 30.08.2016 16:44:05

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


jenda62:

Snažil sem se tim jenom rict ze často nekdo rekne nerez a mysli si ze nikdy nerezavi. Přitom je ji spousta druhu, ale nechceš mi rict ze nádobí z nerezu nekoroduje, že ne?....

 offline 

 

#26 30.08.2016 21:16:37

Re: Rozpěrky KTM


koll napsal(a):

jenda62:

Snažil sem se tim jenom rict ze často nekdo rekne nerez a mysli si ze nikdy nerezavi. Přitom je ji spousta druhu, ale nechceš mi rict ze nádobí z nerezu nekoroduje, že ne?....

Co mame doma hrnce par let tak ve smyslu koroze jako ze by rezately, tak teda nereznou

 offline 

 

#27 30.08.2016 22:29:08

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


Janek:

Jako ze by tam byla prolezlá díra to se asi fakt nestane  big_smile  ale určitý stopy koroze jeví snad každej kov. Nicméně aby jsme zůstali u tématu tak kdyz se na nerez rozpěrkach objeví koroze tak na funkci nema vliv, je to spis estetickej problem  cool 

 offline 

 

#28 30.08.2016 22:33:15

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


A jinak je skoda ze sem jeste nikdo nehodil nějakej poradnej vykres, mam v praci zrovna dost času mohl bych tich rozperek udelat mraky. Na moji motorce jsou dojebany takovým způsobem ze bych na nich nameril úplný kraviny jinak bych si vykres udělal sam  neutral 

 offline 

 

#29 30.08.2016 23:45:09

S4ne
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 448
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300, HBG FE 350
Věk: 28
0 0

Re: Rozpěrky KTM


ak to teda fakt na funkciu nema vplyv tak potom pohoda smile na estetiku sa pri takomto endure predsa nehra smile ked dam dole kolesa tak ich skusim pofotit, pomerat a nakreslit...ale upozornujem niesom strojar tak neviem ci to bude dobre big_smile

 offline 

 

#30 31.08.2016 00:07:30

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


S4ne:

Ja strojař jsem, tak to snad nějak dáme dohromady  big_smile 

 offline 

 

#31 31.08.2016 07:07:33

Re: Rozpěrky KTM


koll napsal(a):

Janek:

Jako ze by tam byla prolezlá díra to se asi fakt nestane  big_smile  ale určitý stopy koroze jeví snad každej kov. Nicméně aby jsme zůstali u tématu tak kdyz se na nerez rozpěrkach objeví koroze tak na funkci nema vliv, je to spis estetickej problem  cool 

Takže když břit gufera bude běhat po špatně opracovaném popřípadě po zkorodovaném povrchu, tak to nevadí?... Vím, gufera jsou za pár kaček, ale...
Já používám rozpěrku normálně z hliníku a ní je v místě kontaktu s guferem nalisovaný kroužek, v mém případě z hastelloye (ale běžně lze podobné řešení koupit např. v motoline). Vše mám pak překryto racecap. Za mě jde o bezproblémové řešení a neváží to půl kila smile  Fotky stažené z netu, ale všichni asi ví, oč jde...


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4313_rozpirka.png http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4313_racecup.jpg

 offline 

 

#32 31.08.2016 07:33:02

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rozpěrky KTM


koll napsal(a):

S4ne:

Ja strojař jsem, tak to snad nějak dáme dohromady  big_smile 

Mám takový všetečný dotaz - když jsi strojař tak co ti brání sundat kola a nakreslit to??? Pro tebe snad práce na chvíli ne? Oměříš to docela snadno jen si to chce trochu promyslet nebo ne? Tak co třeba se tomu pověnovat,nakreslit a hodit to sem a ne tu somrovat výkres a pak když prostě není tak chtít to namalovat po nekom kdo nemá moc páru co a jak  a11  Jo je to snadnější, to chápu ale  proč se namáhat , že jo..a31 

 offline 

 

#33 31.08.2016 07:41:44

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


Jarynn:

Mam všetečnou odpověď: nahoře sem psal proč nebudu měřit ty moje, nemám se čeho chytit protoze moje rozpěrky jsou proste nasracku. Navíc jsou možná upravovany protoze tam mam i jinej rozměr gufer nez ma originál bejt. proste se tomu nedá věřit, nerad bych vyráběl paskvil na kterej by si každej kdo ho bude mit bude muset kupovat jiný gufera. Nejsem černej abych se bal prace, jen nemám rad kdyz neco delam zbytečně.

 offline 

 

#34 31.08.2016 07:46:15

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


MXbazar.cz

Myslim ze tam kde běhá břit gufera to nezkoroduje.

 offline 

 

#35 31.08.2016 08:02:10

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rozpěrky KTM


koll:
Prosímtě jako strojař nevíš průměry na ložisko a gufero? Myslím origo? Strojnické tabulky nemáš když nevíš takovou banalitu? Stejně ty rozměry budeš muset udělat podle toho jak to máš dobastlené ne? Tak ti takový výkres  nebude zas na nic, nebo ne?Nechci prudit, jen mě to donutilo se nad tím usmát wink 
Hodím ti do SZ dva výkresy co mám, ale přeměř to podle sebe,tvar sedí ale hloubky pod límcem ne a jedna kóta tuším někde chybí, musel jsem upravovat za pochodu a blbec jsem to nedopsal  hmm Do SZ proto že je to fakt blbě (možná se venek náboje drobně liší podle roku, nevím) a někdo se toho chytne a nebude to pasovat .

 offline 

 

#36 31.08.2016 08:36:03

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Rozpěrky KTM


Jarynn:

Muzu vedet co tady na mne zkousis? Dotklo se te nejak ze sem si o sobě dovolil rict ze sem strojař? Tabulky mam v obejvaku v šuplíku nahlížím do nich docela často, jen bych rad mel nějaký rozměry od někoho dalšího alespoň pro porovnání kdyz tomu co tam mam nemuzu zas az tak věřit. Chtěl jsem proste pro ty co by meli zájem vyrobit náhradní díl za par korun, tak jako to delam pro lidi kolem sebe

 offline 

 

#37 31.08.2016 08:47:54

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rozpěrky KTM


koll:
ani ne, jen nechápu že je snadnější nechat si to oměřit od někoho s nejistým výsledkem než to udělat sám když je to vlastně tvůj chleba  lol 

 offline 

 

#38 31.08.2016 09:16:07

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Rozpěrky KTM


koll:

A není jednoduší koupit nové rozpěrky, hezky si je sám proměřit, udělat v práci několik párů a ty pak tady prodat za cenu, která bude výhodná jak pro nás, tak pro tebe, aby se ti vrátily veškeré náklady  za celou akci? smile

 offline 

 

#39 31.08.2016 09:31:30

Re: Rozpěrky KTM


koll:

On to Jarynn myslí asi tak, že  tvé rozpěrky jsou dojebané, ale části na tvé motorce, na které rozpěrky mají pasovat jsou v poho, tak podle nich to máš naměřit a udělat výkres.Jsem vyučený soustružník,  ale 20 let to už nedělám, ale viděl bych to asi takhle.
K těm hrncům, je jasný že doma ti nezreznou, protože tam je sucho a teplo a i když na ně působí různé vlivy z potravin, nejsou jim vystavené dlouhodobě , nezrezne ti tam ani ta nerez ocel, ale jakmile je dáš ven, kde na ně působí vlhko a kyselé deště atd. zreznou také,  samozřejmě podstatně později než ta nerez.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#40 31.08.2016 09:39:46

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rozpěrky KTM


jopr:

No právě že píše že to má přebastlené na jiné gufera, tak mu výkres origo rozměrů bude k prdu  lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů