Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej na vzduchove filtre skusenosti

#101 30.12.2017 10:11:14

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Janek:

Benzin funguje taky klidne tomv.tom delej nic se tomu nestane jen mam pocitnzenten filtr ztraci tu cistou  bilou barvu ale na funkci to nema vliv a je to.ekonomictejsi. ja filtr proplachuju zevnitr ven hadici a hlavne pouzivam sitku na filtr coz setri hromadj prace pri prani.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#102 30.12.2017 10:54:52

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Tristan napsal(a):

Janek:
Benzin funguje taky klidne tomv.tom delej nic se tomu nestane jen mam pocitnzenten filtr ztraci tu cistou  bilou barvu ale na funkci to nema vliv a je to.ekonomictejsi. ja filtr proplachuju zevnitr ven hadici a hlavne pouzivam sitku na filtr coz setri hromadj prace pri prani.

Čistotu ztrácí, ale bude se časem měnit i struktura, proto po pár mytí filtr prostě vyhodím a kupím radši nový nebo i pěkný bazarový ...
Nedávno jsem měl dva sobotní tripy v totálních sračkách, déšť ... filtr na můj vkus hodně špinavý ... šel rovnou do koše a31 
A tím jak připravuju filtry i na půl roku dopředu nebo když půl roku nejezdím, tak mám filtry naděaný a používám až x měsíců ...vidím, že benzín není ideální. Je fakt, že jsem je za začátku nepral v jaru, ale jen benzín ....tak to možná bylo tím.
Taky co koukám na návody na flaškách od mazání, tak je vždy přeškrtlý mačkán / mnutí filtrů. Má se namočit, nechat vykapat a hotovo.
Jenže když tohle uděláš v Motulu, tak se motorka jen dusí a po ohřátí olej z odtoku airboxu teče jako z kohoutku big_smile
Takže i tím mačkáním "berušek" se struktuta mění a asi i víc, než praním v benzínu, ale to nikdo moc neřeší smile

Jakou máš síťku? Nechce se mi kupovat origo od twinu za + 200
Mažeš ji taky olejem?

 offline 

 

#103 30.12.2017 11:04:37

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Janek:

Já dávám síťky normálně z pracovních potřeb co jsou na hlavu  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#104 01.01.2018 19:41:46

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


To Janek:
podle mě jde hlavně o to, aby ten čistič dostal z toho filtru olej, samozřejmě že s tím odejde i větší část nečistot.
Pak finální jemnej bordel z toho už dostávám stejně jarovkou, kde už ulpí defacto jen zbytky oleje a prach. po druhém případně třetím vyprání už je voda čistá. V tom prvním kbelíku už mám ten čistitč hustej a je to kentus, ale ten nejhorší bordel to pokaždý pobere. Většinou mněním jen tu čistou náplň a tu původní čistou leju do té špinavé, na to to ještě stačí. spotřebuju kanistr 5l tak za rok a půl až dva.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#105 10.01.2018 09:02:22

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Ahoj, jakou mate zkusenost s olejem na filtry v plechu od motorexu?

Ja celou dobu pouzival motul a ten mi prijde skvelej. Ihned po namazani kdyz sem sundal rukavice a prilozil na nej prst tak se tahne.

No motul dosel tak sem sahnul po motorexu a byl jsem docela rozcarovanej ze je tekutej jak chcanky. Prijde mi ze musi filtrem protect skoro bez efektu. Motul i kdyz sem nechal mesis stat tak se furt po prilozeni prstu tahali krasny “vlasky” oleje ale z tohodle fakt nemam dobry pocit.

Koupim motul zase. Jo a peru v dnicolu. Je levnej mi prijde a na motul pusobi skvele.

 offline 

 

#106 10.01.2018 09:18:06

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Ahoj,

používám Motorex plecha  starší ¨verze¨ byla fakt hodně hustá a dost špatně se mi to aplikovalo, ale j pravda, že se táhnul jako smrad a lepil ihned po aplikaci.

Teď další plechovka už je dost vodovej a podstatně líp se aplikuje. Je pravda, že se tolik netáhne, ale je to ¨táhnutí¨ vůbec správný efekt, který má vliv na filtraci..??

Tom

 offline 

 

#107 10.01.2018 09:20:25

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


A to je dobře, čím je řidší tím rovnoměrněji se dostane do filtru. Po dvaceti minutách vytěká rozpouštědlo a pak je taky hustej. Asobne si myslím že hodně hustej a tahavej olej je taky špatně. Motor přece potřebuje vzduch
Já když už dodělávám plechovku a olej je už moc hustej tak ještě zredim benzínem.

Editoval novej (10.01.2018 09:22:53)

 offline 

 

#108 10.01.2018 09:32:26

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


novej:

Přesně jak píšeš, s tím starším jsem měl problém zbytek vymačkat ven - filtr byl i v ruce citelně těžší ¨nasáklej¨.

Možná to je lepší an filtrování, ale Já byl docela rád když jsem otevřel novej a byl řidší, dělá se s tím daleko lépe.

Tom

 offline 

 

#109 10.01.2018 09:41:22

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Fishmen napsal(a):

Ahoj, jakou mate zkusenost s olejem na filtry v plechu od motorexu?

Ja celou dobu pouzival motul a ten mi prijde skvelej. Ihned po namazani kdyz sem sundal rukavice a prilozil na nej prst tak se tahne.

No motul dosel tak sem sahnul po motorexu a byl jsem docela rozcarovanej ze je tekutej jak chcanky. Prijde mi ze musi filtrem protect skoro bez efektu. Motul i kdyz sem nechal mesis stat tak se furt po prilozeni prstu tahali krasny “vlasky” oleje ale z tohodle fakt nemam dobry pocit.

Koupim motul zase. Jo a peru v dnicolu. Je levnej mi prijde a na motul pusobi skvele.

byl sem taky rozcarovanej když sem ho poprvé pouzil...vypozoroval sem ze dost rychle vyschnul na filtru a tak sem se na nej vysral a pouzivam denicol nebo motul.....ale motorex uz nikdy.....

nevim jestli je lepsi nebo horsi ale pocitove se mi to nelibi a nevyhovuje mi .....protože když napaplu na filtr..dva tydny nejedu a sahnu na filtr a je suchej tak to neeee

 offline 

 

#110 10.01.2018 13:29:47

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Tak schválně na něj zítra mrknu.

Mazal jsem ho v sobotu 6.1. tak jestli to bude opravdu jak říká novej a bude lepivej, tak ho nechám ale jestli to bude suchejš z nosu jak říká Filip, tak pápá lála.

 offline 

 

#111 10.01.2018 22:18:34

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Používal jsem taky Motul. Ten mazlavej. Když  jsem ho po dvou nebo třech letech konečně spotřeboval, tu velkou flašku, tak jsem pořídil Putoline v plechu. Taky jak voda, ale já jsem šťastnej, že ho mám. Prach chytá krásně a z druhé strany je filtr čistý. Krásně se aplikuje a po vyťekání je krásně rovnoměrně modrý. Odjel jsem s ním tuto sezónu jak v extrémím prachu tak bahnu. No problem. Motorka jezdí 😊


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#112 18.04.2018 10:03:48

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Zdar, začal jsem používat Multi AIR olej na filtry a takhle mi to vyžírá molitan  ne  a30 ... Máte s tím taky někdo podobnou zkušenost?
Je to olejem nebo nekvalitním molitanem nebo já nevím co myši  lol  lol ..nebo nevím..
Peru v origo rozpouštědle a pak teplá jarová voda, žádný benzin...


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6053_img_20180417_204922.jpg

 offline 

 

#113 18.04.2018 10:34:37

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Žabák: nejsou už ty filtry starší? Časem se molitan trochu rozpadá, zvlášť když se při mazání ždíme

 offline 

 

#114 18.04.2018 11:30:33

Žabák
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Motorka: Betka 300 RR
Věk: 40
0 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


jees: hele nemyslím si... tak 4x možná 5x praný a mazaný. Nijak zvlášť to neždímu aby se to nepotrhalo. Tohle vypadá jak vyžraný něčím agresivním...

 offline 

 

#115 18.04.2018 11:51:34

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Žabák: to by bylo dost brzy, ještě mě napadá nekvalitní filtr. Já to měl takhle na jednom taky, ale už byl starší a používal jsem jenom Motorex a Putoline, jak čistič, tak olej

 offline 

 

#116 18.04.2018 14:07:36

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


já ho používám a tohle mi to rozhodně nedělá


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#117 18.04.2018 15:46:29

bolux
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: tt 600s , kle 500
Věk: 26
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


hovno tomu rozumím ale nemůže to být tím že to stříkáš moc z blízka a to rozpouštědlo ze spreje se nestihne odpařit a naleptá to ?

 offline 

 

#118 27.04.2018 18:52:17

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


TomR1 napsal(a):

Používáte někdo taky chirurgické čepičky přes filtr...? (buničinu)

Tom


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … cepice.png

Diky za capky,  fakt dobry  ano 
Pred 8 mth nova capka,  cisty filtr
Kdyz filtr vidi capku,  tak ji dekuje  lol  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180427_183351.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_img_20180427_183509.jpg

 offline 

 

#119 27.04.2018 20:41:52

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Není zaco, akorat si dej pozor aby ta gumicka nebyla skripla v dosedaci ploše filtru- muže ho pomalu prodrit..

Jo a gratuluju k dokoncenemu Drapaku ano .

Tom

 offline 

 

#120 28.04.2018 14:16:03

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


TomR1 napsal(a):

Není zaco, akorat si dej pozor aby ta gumicka nebyla skripla v dosedaci ploše filtru- muže ho pomalu prodrit..

Jo a gratuluju k dokoncenemu Drapaku ano .

Tom

Nasadím filtr do airboxu, přimáčknu a potom nasadím čepec ... přijde mi to nejjednodušší

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů