Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej na vzduchove filtre skusenosti

#81 29.12.2017 00:11:08

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Super zhrnutie..
Ja oplachnem naftou -pusti aj belray a potom tepla jarova voda, necham ususit, a dalej sacok atd.. +robim vzdy 2 filtre naraz.

 offline 

 

#82 29.12.2017 02:48:29

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


koll napsal(a):

Janek:

A jakej je v tom zázrak? Filtr obrátím naruby, nadobkou s olejem udělám na filtr "berusku" promackam nasadim zdar. 100 ks latex rukavic cca 60 korun. Jen ten nelepivej ridkej putoline se mi moc nesvědčil  a8 

Psal jsem neco o zazraku?
"Beruska" mi neprijde dobra.  V miste,  kde ji udelas,  jde olej turchem turch a promackanim to misto nezbavis nejhustsi aplikace.  Vzduch si potom stejne hleda "cesticky" nejmensiho odporu - to je na filtru potom i videt,  kdyz se dobre podivas. A beruskou po nasazeni na kosik neudelas hranu dosedaci plochy. Musis to nejak patlat...
Nejlepsi aplikace mi prijde sprejem,  ale je to i nejdrazsi... Rozprasovac mi prijde dobry v tom,  ze je to neco mezi beruskou a sprejem... promnes,  vidis "hluchy" misto,  dostriknes,  nikde nic zbytecne neukapne a olej se ohrati filtru na moto nehromadi v nejspodnejsim miste fitru ...
Ale je to porad jen jeden zpusob mazani,  at si kazdy pouziva svuj  ano 

 offline 

 

#83 29.12.2017 07:42:36

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Já používám Motorex i praní i olej (přesto že nechci podporovat Švýcary) tak mi přijde že funguje super.

Dělám taky tu ¨berušku¨ ale přemýšlel jsem nad tím jako Janek že to není ideální...

Zkusím ten rozprašovač - to máš olej naředěný benzínem, aby se to rozprášilo...? Myslím, že ten Motorex se asi nerozpráší...

Používáte někdo taky chirurgické čepičky přes filtr...? (buničinu)

Tom


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4058_cepice.png

 offline 

 

#84 29.12.2017 08:38:16

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Taky používám rozprašovač, olej Motorex a teď mi přišel pod ruku Silkolene (Fuchs), ten mi přijde o trošku hustší a asi 2x tak lepivej, už třeba po 2 minutách se zněj tahaj pavučiny. Jinak rozprašovač díky hustotě oleje nerozpašuje, ale dělá asi 4mm čárky, na celém filtru udělám jakoby mřížku a pak promačkám, udělám ještě linku po dosedačce, nechám 10 min ležet a nasadim.

Čistič jsem používal Motorex, je slabej, ale když se dá ještě s Jarem do horký vody, funguje obstojně. Jinak klasicky Denicol, Putoline po namočení čisto. Teď mám čistič také od Silkolene a ten mi přijde docela agresivní - rozpustil mi latexové rukavice ve kterých peru big_smile

 offline 

 

#85 29.12.2017 08:39:08

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Mě tedy Putoline rukavice rozpouštěl a zbytky rukavic se pak lepily na filtr, tak už to dělám bez rukavic a přemýšlím o návratu k Motorexu.

Já naliju prostředek do asi 3l kyblíku od nějaké hořčice nebo čeho v tom namočím filtr, ten se tam akorát vejde a pak to sliju zpět do plechovky

 offline 

 

#86 29.12.2017 10:16:11

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


jees:
Obyc rukavice se rozpustej, zkus si koupit nejaky lepsi, drzej mi uz celou sezonu, holou ruku bych do toho nestrcil.

 offline 

 

#87 29.12.2017 12:26:21

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


tadeo22: zkusím něco v drogerii. Když jsem viděl tu rozpuštěnou hmotu na filtru, představil jsem si, jak nějaký kousek vleze někam do karburátoru a já pak budu řešit podivný chod motoru, tak jsem rukavice dal radši bokem

 offline 

 

#88 29.12.2017 12:41:28

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


jees:
Já používám normální jednorázovky, nitrilové, ale žádné rozpouštění se nekoná....Peru v Denicolu nebo Putolinu, mažu Putoline.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#89 29.12.2017 12:41:59

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


já mám taky motorex olej + čistič,.. a ten čistič mi taky přijde slabý kor když se zředí,...když je filtr nachcaný vic olejem tak to nechtělo ani pustit,...tak jsem použil normálně benzín a pak do horké vody s jarem a filtr jako nový,...předtím sem měl olej Valvoline a ten mi přišel ještě hustší než ten Motorex

jo a k tomu tyhle rukavice a je klid

https://www.inzep.cz/rukavice-gumove-dg … CQQAvD_BwE

Editoval Rischwon (29.12.2017 12:59:07)

 offline 

 

#90 29.12.2017 13:37:08

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


tank: tak to jsem blázen, nějaké tedy ještě koupím a uvidíme. Ty moje Motorex snesly v pohodě, ale na Putoline pohořely. Díky za info

Měl jsem nějaké jednorázové, snad latex ?

Editoval jees (29.12.2017 13:39:27)

 offline 

 

#91 29.12.2017 13:40:23

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Janek:

Zadny slepý mista nebo tak neco tam nemám stačí bejt pečlivej. Hranu filtru stejně beru vazelinou.

 offline 

 

#92 29.12.2017 14:47:43

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


jees:

konkrétně používám tyhle - jsou silnější, dají se použít i opakovaně (ale já je mám k dispozici volně, jinak cena nic moc...)

http://www.profarm.cz/prodej/rukavice-n … t-xxl-1191

nebo jednorázové -a bez problémů

http://www.profarm.cz/prodej/rukavice-n … 0ks--10882


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#93 29.12.2017 16:01:39

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


tank: díky, za chvíli vyrážím do města, tak se poptám někde v drogerii

 offline 

 

#94 29.12.2017 16:09:50

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Mám 2 kyblíčky, jeden v tom už je humus na to první vyprání, bruhej dole s mřížkou, tam to doperu a pak klasika jarovka a usušit.
Pak třetí kbelíček, v tom mám olej, tam to namáčíma promačkávám, až je to celé Ok.
Rukavice jednorázovky, když už začnou vráskovat, tak je vyměním a jedu dál. Namáčení v oleji dělám taky v nich. Většinou je dostanu, tak to zatím neřeším. Ruce mám furt čistý a vím že je to 100% udělaný. Spray moc nemusím.
Na podzim pužívám ještě předfiltr na větší bordel a nemusím pak tak často prát. V létě je prach, tam je to v řiti.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#95 29.12.2017 16:21:38

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


tank napsal(a):

jees:
Já používám normální jednorázovky, nitrilové, ale žádné rozpouštění se nekoná....Peru v Denicolu nebo Putolinu, mažu Putoline.

Presne tak jenpotreba koupit nitrilove a nerospousti se . 100ks kolem 120 kc..


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2744_20171229_162008.jpg

 offline 

 

#96 29.12.2017 20:00:10

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Kdyby ndkdo chtel setrit na cistici tak kupuji benzinovy cistic P7005
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/c … p-7005-9-l
Za jiny nerucim. Pak hazu do teple vody s jarem a zahradni hadice z vodou.

E:rukavice zdarma neomezeny pocet na kazde benzince

Editoval Tristan (29.12.2017 20:01:27)


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#97 29.12.2017 20:07:44

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


kornout napsal(a):

Mám 2 kyblíčky, jeden v tom už je humus na to první vyprání, bruhej dole s mřížkou, tam to doperu a pak klasika jarovka a usušit.
Pak třetí kbelíček, v tom mám olej, tam to namáčíma promačkávám, až je to celé Ok.
Rukavice jednorázovky, když už začnou vráskovat, tak je vyměním a jedu dál. Namáčení v oleji dělám taky v nich. Většinou je dostanu, tak to zatím neřeším. Ruce mám furt čistý a vím že je to 100% udělaný. Spray moc nemusím.
Na podzim pužívám ještě předfiltr na větší bordel a nemusím pak tak často prát. V létě je prach, tam je to v řiti.

Ahoj nekdy vyzkousej. V Jeden den cisty fultr jen  nastrikat a druhy namocit a vyzdimat jak to delas ty , pokud mas 2t motorku neskutecny rozdil ve vykonu a prubehu vykonu. Podle me je to namaceni moc nepruchodne. Ale muj nazor ma zkusenost za zkousku to stoji.
Od jiste doby jen potiram povrch nebo strikam.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#98 29.12.2017 20:52:21

Weeman
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Beta 250RR 2016
1 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Přidám tedy taky svojí zkušenost:

1. filtr nejdříve vyperu v čističi(značku si teď nepamatuji), poté v teplé vodě s jarem
2. filtr nechám vysušit, pak vyfoukám kompresom
3. olej(putoline) nanáším klasickou natěračskou štětkou
4. filtr po natření vyždímu a promasíruju, aby všude byla stejná vrstva
5. nechám 30- 40 minut "vydejchat" a šup s ním do motorky

Toto je pro mě zatím nejlepší varianta, tímto jsem si jistý, že je filtr pořádně namazaný.

Filtr čistím a mažu 1x za 2 vyjížďky. Když je hodně prachu, tak každou.

 offline 

 

#99 30.12.2017 08:06:08

Blatakk
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 119
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Weeman:

Umyjem v cistiacom stoliku,vyperiem v teplej jarovej vode kym netecie cista voda necham vysusit nanesiem olej teraz mam motul pred tym putoline,vymackam necham vysusit mam 3 nahradne filtre este pred montazou ich vymackam.motul sa lepsie nanasa pocitovo je lepsi.pred tym som pral v origo cistici na filre v kybli akurat to peries vo vlasnej spine prachu,olej na filtre som mal taktiez v  3 L kybli nebolo to dobre olej vysichal a po riedeni benzinom stracal svojej vlasnosti nedoporucujem riedit!


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5274_screenshot_2017-12-30-07-42-58.png

 offline 

 

#100 30.12.2017 09:23:57

Re: Olej na vzduchove filtre skusenosti


Tristan napsal(a):

Kdyby ndkdo chtel setrit na cistici tak kupuji benzinovy cistic P7005
https://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/c … p-7005-9-l
Za jiny nerucim. Pak hazu do teple vody s jarem a zahradni hadice z vodou.

E:rukavice zdarma neomezeny pocet na kazde benzince

Neumim si predstavit,  ze si koupim litr nejakyho cistice na filtry za cca 220 a vic penez a jdu delat 2 a vic filtru.  nee1 Kdyz se to da do kbeliku o podobnym prumeru jako je ktm filtr,  je to jako nic. Kdyz si nekdo da na dno nejaky rost, je to jeste nizsi hladina...
Ted do toho strkam jednotlivy filtry,  staci jednou vymacknout a napln je rozkatbovana ....kde je potom to cisteni, kdyz se ty nejmensi necistoty dostavaj zase do molitanu... a kazdym mackanim se dostavaj hloubs do filtru. 
Jak dlouho trva,  nez se potom z cistice separuji necistoty a separuje se z nej i olej,  co se uvolni z filtru? Nebylo by lepsi po kazdym jednotlivym proprani jednotlivyho filtru celou napln nechat ustat a prelit treba zas pres kus molitanu do cisty nadoby,  aby melo cisteni nejaky smysl?
Uz jen predstava, ze musim k nejakymu zakladnimu cisteni kupit aspon 2-3 litry cistice za x set,  pri myti to prelivat,  protoze nebudu cistit v rozkarbovany spine, po myti musim dat do uzavreny nadoby,
protoze jinak se mi napln bude odparovat,  pochybuju,  ze olej z filtru se bude od cistice separovat, takze myti v neustale mastnejsi kapaline ... me od tehle cisticu odrazuje.

Proto peru v benzinu.  Na 4 filtry dam cca 2 litry. Pri hodne spinavych vic.  Na jeden filtr menim 3x napln komplet,  vytru do cista nadobu... treti cisteni potom napln pres kus molitanu precedim a pouziju na 1. cisteni dalsiho filtru.... Kdyz nejsou filtry tak spinavy, postup upravujuvdle potreby...
Po myti filtr jakoby vyboucham na kousek hladky desky nebo pres hadr,  aby vypadla zamackana spina nebo si spon myslim,  ze to tak funguje. Kdyz vidim,  jak vystrikava z poru benzin,  je predpoklad,  ze to samy dela i spina.
Potom hned do co nejteplejsi jarovy vody jakou snesu na ruce. A tam to jde do cista.  Proc jarova voda?  Odmastuje. Zas lehce vyboucham, ususit,  vyfouknu kompresorem a je pripraveno.  Udelat takhle 5-6 filtru je pro me docela pracny, ale zas to delam tak 2x za rok a filtry jsou cisty. Nemenim filtr driv nez 10 mth.  V lete,  kdyz se prasi, skoro nejezdim a vetsinu mth najedu pri jezdeni sam, takze filtr nezere tolik bordelu, co vznika pri hromadnym jezdeni ... Jezdit hromadny zavody,  tak chapu,  ze po kazdy jizde je to potreba...

Benzin opravdu filtr casem poskozuje,  je to na molitanu videt. Neni to videt pri prani,  kdyz se fitr pouziva.  Ale staci vyprat, vyschnout,  nevymyt v jaru a dat nekam do pytliku na par tydnu.  Potom je to videt.

Koupim ten P7005 cistic a vyzkousim ano . Kdyz ho budu filtrovat,  vydrzi mozna vic nez std.  benzin, ale i tak mi tech par korun nesere,  kdyz vim,  ze filtry fakt cistim a nezapiram spinu.

Koukal jsem na cistic filtru denicol a pisou,  ze je vhodny i na myti motoru. Nezkousel nekdo opacne cistit filtry v pripravcich na myti motoru?  Jsou mozna o polovinu levnejsi nez cistice na filtry a efekt by mel byt 100% stejny.  Pripravky na cisteni motoru nepouzivam,  tak nevyzkousim, co to udela s molitanem.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů