Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (111)
Srazy (68)
Výlety (106)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#161 17.06.2016 23:19:37

danka
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

Hele kdo ma zkusenosti s Alavis Duoflex? Hlavne davkovani, pro kone 500kg se davaji 3 odmerky, tak kolik pro cloveka? smile ta jedna odmerka mi neprijde ani jako moc.

Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

#162 17.06.2016 23:26:08

danka napsal(a):

Hele kdo ma zkusenosti s Alavis Duoflex? Hlavne davkovani, pro kone 500kg se davaji 3 odmerky, tak kolik pro cloveka? smile ta jedna odmerka mi neprijde ani jako moc.

Cajova lzicka cca 5g na 100 kg , pak srazit podle navodu na pulku.....pecka je zapijet jablecnym juice.

#163 17.06.2016 23:28:01

danka
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
1 0

xfany:

Jj to zni rozumne. A rozpoustet nebo snist a zapit?

#164 17.06.2016 23:29:54

danka napsal(a):

xfany:

Jj to zni rozumne. A rozpoustet nebo snist a zapit?

Vyzkousej vsechny varianty a zustan u te co ti vyhovuje lol 

#165 18.06.2016 08:59:55

danka napsal(a):

Na netu jsou diskuze od lidi. Nekdo ma pri vyssich davkach sracku, tak bych zacal nejdriv treba 2g, po par dnech bez problemu zvysit .....
Proc nejdes do triple?
Po nedeli mi prijde geloren horse, tak jsem zvedavy.

#166 18.06.2016 09:14:01

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Tel: jablečný
3 0

Janek:

Žeru alavis tripl blend a jedna odměrka je na 100 kg a tu si dávám( mám váhu pod 90)
Bral jsem to tři měsíce každý den, teď vynechávám a od září to zase budu brát. Vedlejší příznaky nepozoruju nic. Na ty klouby bych řekl, že je to lepší, než cokoliv jiného co jsem kdy bral.

#167 18.06.2016 09:35:07

jopr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: Kladno
Motorka: Á JÉÉ PAŠTIKA
Věk: 41
3 0

Janek napsal(a):

Hugila napsal(a):

Janek: jako si strčil špičku boty do řetězovky?

Sundaval jsem to rukou .... ale vofatrně ... na chirurgii jsem byl pro vyplněný papíry na pojistku ... takže v pohodě ano 
Jen jsem myslel, že ta představa, co se "jako stalo", udělá někomu tady radost a potěší  lol  ano 

To by tešilo jen DEBILA, ale už jen to, že tě to napadlo, nesoudíš podle sebe ?

Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

#168 18.06.2016 09:49:11

Se pletes, debilove jsou vetsinou hodny a zamerne neskodi, nemaj radost ze skodolibosti  ano 
Jinak nic lidskeho mi neni cizi. Jen jsem chtel udelat radost ...  smile 

#169 18.06.2016 16:01:53

danka
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
1 0

DUTOHLAV:

Diky za info. Triple jsem nevedel ze existuje, to duo jsem videl u kamose na veterine a vzpomel si, ze se to tady resilo, tak jsem si vzal baleni. Az ho doberu tak zkusim ten triple.

#170 18.06.2016 17:06:20

DUTOHLAV napsal(a):

Janek:

Žeru alavis tripl blend a jedna odměrka je na 100 kg a tu si dávám( mám váhu pod 90)
Bral jsem to tři měsíce každý den, teď vynechávám a od září to zase budu brát. Vedlejší příznaky nepozoruju nic. Na ty klouby bych řekl, že je to lepší, než cokoliv jiného co jsem kdy bral.

ano  ano 
Poznam hned, jestli to funguje, tak pisnu jaka bude zmena po gelorenu, kdyz tak potom zkusim alavis nebo kombinaci ...

#171 18.06.2016 20:59:17

WoxmenRX
Bahňák
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 22
0 0

Fuj ty Janku já už myslel že ti to ucvakalo prsty... Radši jsem se ani neptal  nee1 

Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

#172 22.06.2016 08:58:09

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Cestik zrovna lezim po operaci kolene doktor prisel s tim ze mi odstranil cast menisku a mam uplne ko krizove vazy mate stim nekdo zkusenosti? Ta jak dlouho jste se vratili do sedla?  Jake jste delali cviky? Jsem z toho docela rozhozeny vubec nevim co me ted ceka sad

#173 22.06.2016 09:31:10

jopr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
3 0

Ditrow napsal(a):

Cestik zrovna lezim po operaci kolene doktor prisel s tim ze mi odstranil cast menisku a mam uplne ko krizove vazy mate stim nekdo zkusenosti? Ta jak dlouho jste se vratili do sedla?  Jake jste delali cviky? Jsem z toho docela rozhozeny vubec nevim co me ted ceka sad

Takže ti dělali jen artroskopii ( dirkama odštípl meniskus a při tom zjistil ty vazy ), nebo komplet plastiku. Každopádně si nedávej žádný ortézy a berle. Pomalu zatěžovat, po artroskopii za týden chodíš, plastika cca 14 dní ohýbat do bolesti 30 ° a pomalu víc a víc. Jak dlouho se nesvezeš ? To je individuální,  Po artroskopii klidně za měsíc,  Po plastice je víc faktorů, po měsíci si budeš myslet, že to je dobré,  ale ve vnitř to chce čas,  aby si to neutrhl znova ( můj případ, mám 4krát levý a jednou pravý a levý zas utržený kř.vazy), tam to může trvat i 3 až 4 měsíce.

#174 22.06.2016 09:53:12

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
4 3

Jou jen artroskopii krizovy vaz je pry ko a rekl mi doktor ze to je v pohode ze je treba posilovat nohy ze stim aktivne sportuje 75% lidi
Ortezy nemam jen prevazane koleno berle jsem dostal ale rano uz jsem sel po svych na halzl takze jim je tu asi necham

Editoval Ditrow (22.06.2016 09:56:05)

#175 22.06.2016 11:39:07

jopr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
3 0

Ditrow napsal(a):

Jou jen artroskopii krizovy vaz je pry ko a rekl mi doktor ze to je v pohode ze je treba posilovat nohy ze stim aktivne sportuje 75% lidi
Ortezy nemam jen prevazane koleno berle jsem dostal ale rano uz jsem sel po svych na halzl takze jim je tu asi necham

Tak to je v poho. Jo doktor má pravdu, koleno ti drží  teď svaly, ale čím budeš starší  ( je ti 30, to je ok) , tak ti svaly budou ochabovat a bez plastiky ti nebude koleno držet. Po zkušenostech co mám bych si nechal plastiku udělat v listopadu (prosinec) a na jaře budeš ok. Čím budeš starší, bude delší rekonvalescence.

#176 22.06.2016 12:59:22

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
4 3

jopr:

No uvidime jak se to vyvrbi ale na tu plastiku urcite pujdu ted budu rad jak to rozhybu mas nejake spesl cviky?? Pristi tyden jdu nakontrolu tak doufam ze me posle hned na rehabky

#177 22.06.2016 13:15:28

sirr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: pár naleštěnejch býd
Věk: 33 let v Depu
1 0

Ditrow:
Jopr má pravdu  ano 
- jen doplním, nejlepší rehabilitace je už dneska na lůžku zatínej stehení sval (pokud možno bez propínání nohy) spening, pak kolo, plavání ...nepřekračovat bolest!
- na plastiku vazů jdi až tě bude koleno bólet při klinkání, vystakování atd.. - pokud budeš mýt silné svaly, tak to třeba ani nepoznáš ..., pokud tě to nebude během pohybu v budoucnu bólet a omezovat, tak na plastiku nechoď!
- choď s berlema, dělej co řekne Dr.

Věřím že na vrchol nevedou zkratky, jen krev, pot a slzy !

#178 22.06.2016 14:11:56

jopr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
3 0

sirr:

ano  zatínat st. sval, kolo a plavání. S berlema nesouhlasím (už jsem to tu psal kdysi )a aby nechodil na plastiku, no je mladej, ale nevíme těl. dispozice ( tlustej,  šlachovitej atd. ). Druhá věc, jestli dělá něco (sport) vrcholově, nebo se valí na gauči. Pokud vrcholově ( v uvozovkách ), v určitých kolizích mu v tom bude rupat  ( bolest odezní během chvíle, ale),pořád v tom koleni něco chybí ( nahradí se plastikou). Je jasný, že  u každého to je individuální.

#179 22.06.2016 15:30:56

sirr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
Motorka: pár naleštěnejch býd
Věk: 33 let v Depu
1 0

jopr:
Pred plastikama celkem OK...
Na plastyku jsem se nechal ukecat ze strachu pred artrozou a aby kloud co nejdyl vydrzel..., pri uraze jsem byl mladej, jeste v rustu (nemuze vrtat rustova zona kosti aby nebyla noha kratsi)
1 plastyku mi delali (prednich + zadnich vazu) z mrtvoli, hrozny ... po mesici 40citkach teplot to telo vstrebalo...
2 operace byla replastiky (predni +zadni) me stepy..., pak jeste nejaka kontrolni artroskopie...
Od tech plastyk mam problemy, ktere jsem predtim nemel ne ...
Doktorum je to jedno, jen dalsi kus, jehoz lecba se da nauctovat pojistovnam, cim drazsi tim lepsi..
Jakekoli cviceni je vzdy do bolesti i dnes, nasleduji otoky, po jakemkoli treninku na moto, tyden nemuzu chodit.., pri zmenach pocasi jako dnes, bolesti nemuzu spat..., temer furt kulham..
No uz jsem se nabrecel dost...., jen radim, pokud to po nejake lecbe neomezuje - na operaci plastyk dych sel az v nejkrajnejsi nouzi !

Věřím že na vrchol nevedou zkratky, jen krev, pot a slzy !

#180 22.06.2016 16:29:20

jopr
Bahnomil
Fotogalerie
Založená vlákna
3 0

sirr:

Tak je jasný,  ze záleží kdo ti to dělá a máš pravdu, že jsme pro ně pokusný prasata, proto jsem po několika operacích vyhledal dr.Dvořáka ( operoval několik reprezentantů v různých sportech) a jen jsem valil oči.  Přístup a způsob, úplně někde jinde. Když jsem si to urval poprvé bylo mi 20 a taky říkali, si mladej a blabla stačí vyštípat menisky a bez vazů můžeš fungovat. Jasně že funguješ ( je to o náhodě, blbě došlápneš atd. při sportu), ale jak. Když budu chodit s babou na procházky a rekreačně pinkat tenis ( obrazně ), budu v poho. Tobě to udělali blbě,  navíc nechápu proč si si na poprvé nenechal vzít vl.stěp. Silon, mrtvola a prase je špatný,  Tak chápu, že  máš špatnou zkušenost. Já bych dnes jednal už jinak ( plastiku dřív). Čeká mě opět replastika a jelikož chci vl. štěp , čekám na regeneraci toho místa, odkud mi brali před dvěma lety štěpy ( dělali mi obě kolena po měsíci ).

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů