Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...

#21 06.12.2015 19:58:32

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jarynn:

vlastne mas pravdu..neverim.....az ted na poslední dva lol jak se nekdy uvidíme tak ti to urcite povypravim ale nechci to uplne házet na zed:-)

 offline 

 

#22 06.12.2015 20:48:40

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Jasne ano 

 offline 

 

#23 06.12.2015 20:55:33

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Hoši v roce 11/2012 sem si šlápnul při doskoku na levou nohu a bylo vymalováno. Přetržený přední křížový vaz a natažený postranní vnitřní vaz. Po měsíci doma artroskopie a pak další 2 měsíce doma.
Od té doby asi pul roka rotoped a chození pěšky. Na plastice jsem nebyl a sem tam cítím jak to vyskočí. Chrániče jsem si koupil http://www.motoin.de/Clothing/Protector … oChr7w_wcB
Jsou výborné ,že mají jak tenké pásky tak širší taky stahovací pásy které neřežou.
Zatím je to dobré bolest je sem tam když to moc přetížím mažu hřejivou mastí a mám klid.


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#24 07.12.2015 10:24:48

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Hele a dělali ti magnetickou rezonanci? Na tý by to mělo být vidět dobře všechno, na rentgenu asi vazy neuvidí ne?


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#25 07.12.2015 10:47:15

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr:

Hele nechci tě zklamat,ale tohle ti nepomůže na koleno.To pomůže jen na náraz,ale šlápnutí ne.Na to je nutná ortéza.

 offline 

 

#26 07.12.2015 12:49:14

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


danka:

s magnetickou je to boj.....nechcou ji delat....to prej se dřív dela artroskoopie ne je to levnejsí bo co...ale dnes sem byl na sonu a zacinam byt klidnejsi prtoze vazy jsou v poradku jen je tam uz snad jen problém se srazeninama....

 offline 

 

#27 07.12.2015 18:15:27

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


DUTOHLAV:

Já vím bohužel nemám 15k na ortézy.


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#28 10.12.2015 00:29:10

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN:

Tak drzim palce at je to brzo v cajku.


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#29 10.12.2015 10:55:55

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Pitr:Jasný,ale věř mi že když si to koleno fakt dokurvíš,tak tě to stojí mnohem víc a je to napořád(aspoň u mně) sad 

 offline 

 

#30 26.01.2016 10:42:02

jirka str.250
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 309
Založená vlákna
Místo: dlouhá loučka
Motorka: plyn plyn
Věk: 32
Tel: mám
0 20

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


zdravím všechny bahňáky .od ledna ležím doma, mám problém s ploténkami mám dva výhřezy v oblasti beder.nemá s tím někdo zkušenosti? co se týče léčení?atd. už mám za sebou léčbu kortikoidy ,kapačky a pořád se to nelepší .neuroložka hrozí operací já jen mám obavy jestli se ještě svezu sad  předem díky za odp.

 offline 

 

#31 26.01.2016 11:08:48

fiss
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 590
Založená vlákna
Místo: ???
Motorka: 36kw
Věk: 31%
Tel: cth
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jirka str.250:

kamarad  to měl taky kapaky a ty věci vubec nepomahali pak ho to složilo uplně nemohl ani chodit pak přišel na řadu fizioterapeut a ten mu pomhohl ale viš jak to je u někoho to zabere u někoho ne.to jenom cvičil a plotynky se mu vratili tam kde mají byt a je redy ano 

 offline 

 

#32 26.01.2016 11:19:55

jirka str.250
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 309
Založená vlákna
Místo: dlouhá loučka
Motorka: plyn plyn
Věk: 32
Tel: mám
0 20

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


fiss:díky za odp. na mám před sebou ještě začátkem února mag. rezonanci a tam se to asi ukáže jestli se to zlepšuje nebo půjdu pod kudlu.no já toho doma taky moc nepochodím sedět moc nemůžu jen ležet ale to je hrůza .bolí mě celá noha necítím prsty na noze no kdybych nebral nějaké oblbováky tak se ani nevyspím  hmm 

 offline 

 

#33 26.01.2016 11:53:08

Sendy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 128
Založená vlákna
Motorka: Běta 450 RR, Vmax, BMW GS1150
0 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jirka str.250:

Mám to samé co ty. 7 mm vyhřezlou ploténku. Žiju s tím už 12 let. Ze začátku jsem to řešil po doktorech, ale nic moc nepomáhalo. Tak mě to přestalo bavit ztrácet čas po nemocnicích a naučil jsem se s tím žít. Párkrát za rok chodím zkroucený v předklonu, nebo lezu po čtyřech. Podle toho jak se zrovna zadaří  smile 
Všeobecná rada doktora - zpevnit svalový korzet kolem páteře vhodným cvičením a přemýšlet před zvedáním břemene. Netahat to zádama.
Operace by mi sice pomohla, ale nedoporučili mi ji. Prý se stává, že po deseti letech od operace se začne něco kazit a pak už je to na vozejk. Dříve je sekali jak Baťa cvičky, ale teď operace opravdu jen v nejnutnějších případech. Asi také záleží na zdravotnickém zařízení jak chtějí mít plno  smile 
Paradoxně mě záda berou v tomhle zimním období kdy se moc nejezdí. Když jezdím tak mi je asi Běta pěkně protahuje a mám klid big_smile 

 offline 

 

#34 26.01.2016 12:50:25

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jirka str.250 napsal(a):

fiss:díky za odp. na mám před sebou ještě začátkem února mag. rezonanci a tam se to asi ukáže jestli se to zlepšuje nebo půjdu pod kudlu.no já toho doma taky moc nepochodím sedět moc nemůžu jen ležet ale to je hrůza .bolí mě celá noha necítím prsty na noze no kdybych nebral nějaké oblbováky tak se ani nevyspím  hmm 

Kolega z práce měl podobný problém, ploténka venku. Naše práce nedovoluje operace tak šel cestou masáží. Co si pamatuju , říkal velice bolestivých. Trvalo mu to sice asi půl roku, ale teď je fit a zpět v práci bez následků.


Co shoří neshnije

 offline 

 

#35 26.01.2016 13:47:46

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jirka str.250:
mám s tím osobní zkušenost - klasická medicína mi nepomohla - na operaci bych nešel - vyndají plotýnku a obratle jdou na sebe natvrdo - na dožití dobrý smile - problém zvládne nadstandardně kvalifikovaný chiropraktik/fyzioterapeut a pravidelné cvičení - zkus třeba někoho, kdo dělá Dornovku http://www.dornova-metoda.com/dornova-m … apeute.htm - nenech se vyděsit jejich "spirituální prezentací"

 offline 

 

#36 26.01.2016 14:36:31

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


jirka str.250:
Mně na bedra taky pomohlo až cvičení u fyzioterapeuta. Jo a až ti dají záda do cajku a řeknou každej den cvičit, tak je poslechni, mě stačí vynechat 3-4 dny a kroutim se jak paragraf usch 


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#37 26.01.2016 19:34:11

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Mam taky vyhrez ,ale nastesti relativne.maly ,kortikoidy to napoprve   rozehnaly podruhe uz nic moc,ale prestalo ason brneni v noze. Pak jsem zacal jezdit na ostre a od te doby relativni klid. Jak pise Sendy,nejhorsi je kdyz delsi dobu nejezdim ,kolikrat lezu z postele po ctyrech. Staci mi 3 hodky na moto a je hned lepe. Fyzioterapeut mi rikal ze vlastne ten pohyb panvi na moto (fakt jedu 90%stupacky a nesedim)je fajn cviceni a posilovani tak mozna proto je to lepsi,jinak totiz necvicim vubec..Jak.moc skodi ty razy do patere kdyz obcas sednu nebo posedavam ze uz nemuzu lol tezko rict..

 offline 

 

#38 26.01.2016 20:07:21

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Nebyl tady prispevek od Janka???

 offline 

 

#39 27.01.2016 19:20:50

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Jarynn napsal(a):

Mam taky vyhrez ,ale nastesti relativne.maly ,kortikoidy to napoprve   rozehnaly podruhe uz nic moc,ale prestalo ason brneni v noze. Pak jsem zacal jezdit na ostre a od te doby relativni klid. Jak pise Sendy,nejhorsi je kdyz delsi dobu nejezdim ,kolikrat lezu z postele po ctyrech. Staci mi 3 hodky na moto a je hned lepe. Fyzioterapeut mi rikal ze vlastne ten pohyb panvi na moto (fakt jedu 90%stupacky a nesedim)je fajn cviceni a posilovani tak mozna proto je to lepsi,jinak totiz necvicim vubec..Jak.moc skodi ty razy do patere kdyz obcas sednu nebo posedavam ze uz nemuzu lol tezko rict..

taková pěkná rehabilitace. Měla by ti ujeté mth proplácet zdravotní pojišťovna, když bahenní jízda působí blahodárně ano  usch  Je ale fakt, že to hýbání se takhle funguje, mám to odzkoušené taky.

 offline 

 

#40 27.01.2016 23:41:23

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Kolena, operace, přetržené vazy,menisky, artróza...


Filip - SANDOKAAN napsal(a):

danka:

s magnetickou je to boj.....nechcou ji delat....to prej se dřív dela artroskoopie ne je to levnejsí bo co...ale dnes sem byl na sonu a zacinam byt klidnejsi prtoze vazy jsou v poradku jen je tam uz snad jen problém se srazeninama....

Hele, nechci ti do toho kecat, ale vaz ti pozná dobrej ortoped zahýbáním kolene rukama, na to nepotřebuje nic. Jak bude vaz, už jen natrženej, tak tam bude určitá nestabilita kolene. Hlavně vaz nebolí, to pak jsou menisky, nebo chrupavka. To ale pak většinou nohu nepropneš uplně dozadu, nebo jí uplně nepokrčíš. Altroskopie ti pomůže, pokud to máš stabilní.
Ta rezonance, to ti asi fakt jen tak neudělaj, je to prej dost drahý. mě to teda dělaly, ale jen kvůli tomu, že už to koleno mám potřetí a potřebovaly vědět, v jakém stavu jsou chrupavky a podle toho jak dál postupovat. Na sonu jsem byl taky, tam ale toho moc nepoznaly.
Průser je taky to, že jak to bolí, tak tu nohu šetříš a nemáš svalovou hmotu. To koleno by to samo klidně ustálo, ale jak tam nejsou svaly, tak je problém. Motorku ustojím v poho, ale na lyžích jezdím jak prvnička a neopřu se o tu nohu.
http://www.clpa-mediterra.cz/


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů