Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kvadrokoptéra pro natáčení videí

#1 17.02.2015 14:57:00

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Videa točené z dronu jsou špičková, ale technika je velmi drahá. Momentálně zkouším s tím vydrbat tímto způsobem. usch  Koupil jsem kvadro za 3000,- http://www.rcobchod.cz/produkty/rc-kvad … gorie=6207 kompletně odmontoval ochranou klec a nějaké zbytečnosti kvůli váze. Přimontoval jsem Go pro hero 3+ a na ovladač přidělal klasickej držák na mobil do auta. Nahrál jsem si do mobilu softvare z Go pro app a pomocí jej můžu vidět (přes bluetooth) vše co kamerka natáčí na mobilu. Samozřejmě jí i ovládat. První testy dopadly dobře. Dron má velice slušný gyroskop a drží krásně rovinu a s kamerkou jsem se o5 dostal na původní váhu dronu. Až se posunu k testům obrazu dám nějaké video.  lol  ano 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3861_10887224_1022644764419403_6376735265163014930_o.jpg

 

#2 17.02.2015 15:19:54

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


dobrý nápad smile  není ten obraz přenášeny spíše přes wifi? Ten modrýzub mám dojem že ani gopro nemají a s dosahem by to asi nebylo veselý...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 17.02.2015 15:31:19

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Dej si bacha ovládání quadu na 2,4G a wifi jede na stejné frekvenci rádo se to zaruší.. Ono z takový hračky bez gimbalu nebudou videa nic moc

 offline 

 

#4 17.02.2015 15:40:30

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Zavidím...  cool  ano  ano  ano  jen bacha na předpisy, sám jsem uvažoval o koupi, ale když si počteš na úřadu civilního letectví, tak se na dron nahlíží jako na bezpilotní letoun!!!
Nutné pilotní zkoušky a registrace stroje atd...

Vzhledem k tomu, že úřad je financován hlavně z pokut, tak bych se nedivil, kdyby někdo seděl na youtube a koukal na videa a vzhledem k tomu, že licenci má jen asi 60 nebo 80 lidí (někde mám seznam) tak to bude jednoduchý dohledat wink 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 17.02.2015 15:49:01

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Suchman napsal(a):

Zavidím...  cool  ano  ano  ano  jen bacha na předpisy, sám jsem uvažoval o koupi, ale když si počteš na úřadu civilního letectví, tak se na dron nahlíží jako na bezpilotní letoun!!!
Nutné pilotní zkoušky a registrace stroje atd... 

Kecy, kecy....přečti si pořádně doplněk X. Registrace je nutná jen za daných okolností.  S tím co má na fotce žádné předpisy ani porušovat nemůže.

 offline 

 

#6 17.02.2015 16:05:02

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Pravda jede to přes wifič  ano 

 

#7 17.02.2015 17:47:04

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Robinsson: slušnej gimbal stojí 3 tis což není moc ale myslím že už by ho x6  nezvedla.  sad 

 

#8 17.02.2015 18:14:43

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Celkem slušnej se dá sehnat i kolem 100dolarů mám jeden takový a funguje dobře, i když se zatím válí nevyužitý v šuplíku. Když vidím ty stejnosměrný motorky hnaný přes převod, tak je celkem odvaha na to pověsit gopro. Navíc s tou zapnutou wifi na kameře bych se celkem bál to vypustit do vzduchu. Nevím jak daleko si s tím zkoušel lítat, ale moc bych to nepokoušel, wifi kamery bude asi celkem zahlcovat přijímač na tý koptéře a může to hodně dosah. A ani to není ideální protože ta latence je u toho náhledu dost dlouhá, nevím jak hodně to zkrátili na GPH3+ ale na klasický 3Black si nedovedu představit, že bych se podle toho nějak řídil.

 offline 

 

#9 17.02.2015 18:34:48

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Robinsson: To máš recht obraz jde se zpožděním. Až se stím naučím tak pořídím něco lepšího.  Co by jsi mi doporučil tak do těch 25 tis. ? ano 

 

#10 17.02.2015 18:45:44

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Hoždy: Za ty peníze se dá sehnat DJi Phantom i s vlastní kamerou. Je to takový ready to fly řešení, když člověk nechce nic moc řešit a letět, ale zase si připlatí a i náhradní baterky stojí slušnou pálku. Já svůj koptér budu teprve stavět, ale počítám až v létě. Už mám nějaký komponenty vyhlídnutý a doufám, že se s cenou budu pohybovat kolem 10tis.

 offline 

 

#11 17.02.2015 18:49:03

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Robinsson: kameru nepotřebuju mam hero 3+ a je skvělá takže když bude levnější tím líp. ano 

 

#12 17.02.2015 20:27:53

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Hoždy:

Možná tě uplně nepotěším, ale pokud bys chtěl natočit alespoň trošku zajíavé video, tak to s výbavou pod 30tis nedáš smile
Koptery už jsem postavil 4 a pořá nejsem na 100% spokojen.
Teď mám hexakopetru za cca 40tis (vlastní výroby včetně příslušenství) i s poměrně kvalitním gimbalem pro Gopro a stejně by tam člověk našel nedokonalosti.
Už zase uvažuju nad další stavbou, tak tu mojí možná prodám a budu zase kutit.
Nicméně pořád se člověk motá okolo několika problémů:
1. doba letu - ta je krátká ale v nouzi se dá dohnat častější výměnou baterií.
2. stabilita koptery - ta je lepší s větší váhou koptery, ale tím se zracuje doba letu a celkově vše prodražuje
3. kvalita videa - ta je silně závislá na kvalitě použitých komponent a to je všechno otázka peněz.

Někde pak pohledám foto. Nemůžu nic najít smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#13 17.02.2015 20:40:29

Ditrow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1142
Založená vlákna
Místo: OSTRAVA!!!
Motorka: KTM 520exc
Věk: 30
Tel: nakousnutý
4 3

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


kdyby nekdo potreboval plastove dily na drony a qadrokoptery tak jsem schopny vytisknout i dle vaseho vlastniho navrhu v souboru .stl

 offline 

 

#14 17.02.2015 20:45:41

gal0s
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 157
Založená vlákna
Motorka: čína 125ccm
Věk: málo
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Ditrow:

Jop spolužak už si vytiskl tělo, ale myslim si že vrtulky se asi nevyplati tisknout btw chce tam nějaký střídavy motor který toči 18 000 otáček za minutu.

 offline 

 

#15 17.02.2015 20:54:18

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Semis: Kuwa to je moc to raděj narvu do motky  lol  lol  lol 

 

#16 18.02.2015 15:20:18

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Tahle diskuze vypadá zajímavě!Měl jsem malý vrtulníček z Lidlu a než jsem se naučil lítat po obýváku ta to byl porod.
S těma vašima dronama je to jednoduchší nebo složiější.Až jsem se pohrál tak sem to radši dal kámošce pro děcka na hraní a chudáček vrtulníček brzy umřel.
Je to sranda jak cyp.
Když jsem ho vytáhl ven do nižší teploty cca 5-10° tak uletěl cca 5m a spadnul zmetek.
Dodávka energie bude asik strategická záležitost :-).

Editoval Smrček (18.02.2015 15:21:29)

 offline 

 

#17 18.02.2015 15:55:28

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Smrček: s dronem je to jednodušší. Lépe reaguje a drží rovinu. Mě stačily na základní naučení 2 dny. Bez problémů si přistanu do ruky. Ale mám se hodně co učit  lol 

 

#18 18.02.2015 18:37:25

Taksnadtoto
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 314
Založená vlákna
Místo: Bahraim-Brázdim
Motorka: TT600R
Web
0 0

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


https://www.youtube.com/watch?v=p8t41avFuCc

něco mimo téma, ale asi by to kameru taky uneslo

než bych se to naučil tak bych jich tak 539 rozjebal, než by mi to usekl hlavu  ou2 

 offline 

 

#19 18.02.2015 19:23:28

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Moje první koptera co jsem postavil byla uplná socka s tou nejjednodušší KK deskou a řídila se opravdu docela težce. Udržet jí ve vzduchu bylo docela maso a vyžadovalo to furt korigovat.
Tohle co mám teď můžu pověsit do 1,5m vejšky, odložit vysílačku a jít na kafe smile
Umí se to v případě nouze nebo ztráty signálu i vrátit samo zpátky a přistát.
Nejlepší bylo , když jsem tuhle funkci návratu nastavil a pak jsem jí šel otestovat v reálu.
Fakt jsem měl hrášky, že o ní přijdu, nebo že jí rozsekám na kaši. Musel jsem s tím odletět asi 100m daleko a pak prostě vypnout vysílačku a doufat, že se to zachová tak jak má.
Ale dopadlo to dobře.
Už jsem to jednou při testování maximálního dosahu videopřijímače musel zapnout. Po cca 500m jsem ztratil signál videa a koptera už skoro ani nebyla vidět smile

Ještě mám FPV samokřídlo a tam mám zatím rekord cca 3,5km na vzdálenost.


Dej koním pít...

 offline 

 

#20 18.02.2015 19:37:07

Re: Kvadrokoptéra pro natáčení videí


Taksnadtoto:
to je ale drsná svině.Pohyby to má jak nějaká vážka.Ten borec by s tím asi klidně ostříhal i živý plot a možná by se s tím i oholil.Téhle bestii je jedno jestli letí čumákem prdelí nebo bokem-horem nebo spodkem.Síla.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů