Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Ventilátor, starter, Husaberg

#1 06.02.2015 21:34:29

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Ventilátor, starter, Husaberg


Zdar.
Vzhledem k poddimenzovanému starteru u 2T motorek Husaberg, Husqvarna, KTM sem se rozhodl ho dát do police (nehodlám dávat kotle peněz za opravy) a zároveň odstranit přebytečnou kabeláž s tím spojenou, tudíž i baterku.Na tu mám napojenej přez tlačítko ventilátor.
A tady bych potřeboval radu.Mám takovou vidinu, že ventilátor zůstane přez tlačítko zap. vyp., ale spojení bude jen při běžícím motoru.To tlačítko tam bude, aby ventilátor zbytečně neběžel hned po nastartování.Na tento způsob spouštění sem zvyklej a nedělá mi problém.Drahou propojku na čidlo vody se mi kupovat nechce, i když by to bylo fajn.
Prostě nastartuju, díky tlačítku bude spojení ventilátor vs motor přerušené, pojedu, zahřeju, přijedu do extrému, sepnu obvod, ventilátorem pomůžu chlazení a pak zase vypnu.
Kam napojit dráty spínač s ventilátorem?Napadaj mě konektory od klaksonu, je to dobrej nápad?
Klakson sem dal hned pryč, tak nevim, jestli funguje jen při běžícím motoru, nebo i při vypnutém.
Díky za radu

 offline 

 

#2 06.02.2015 22:06:22

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


nevím jak je to u novějších bergů, ale u starších ( do 08) při oddělaní baterie přerušíš obvod pro 12V napájení a neběhá ti pak tachometr, ventilátory, klakson, startér... vše co potřebuje 12V stejnosměr... jede jen okruh pro světla a zapalování, které jsou uplně samostatné... světla jedou na normální střídavej co leze přímo z cívky...
Nejsem elektrikář... nevím co bude říkat regulátor, když bude napojenej na přímo bez zátěže... mám za to že moc šťastný nebude...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 06.02.2015 23:09:35

jojkoz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 227
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 2010
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Klakson ide na mojej KTM EXC300 2010 - aj pri vypnutom motore.

Tiez sa nieco podobne chystam robit - a mna napadlo vyuzit prepinaca a cast kablovania co je na smerovky - tie idu tusim az po nastartovani.

 offline 

 

#4 07.02.2015 00:16:18

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Na KTM 05 jede klakson furt.


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#5 07.02.2015 01:18:14

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Vojtas - ha, diky za info.Kouknu do manualu EXC 2009 2T, ta starter jeste nemela.Porovnam obj. cisla regulatoru a el. veci.Prinejhorsim necham baterku, stejnak mam tu lehounkou.
Jo, mam Husara 2T 2011

 offline 

 

#6 07.02.2015 08:37:09

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Já si nejsem jistej, že to ten spínač na klakson ukrmí aniž by shořel. Nejlepší je to zapojit přes rele a jiný spínač. Já to tak mám a je to v pohodě. Sepneš kdykoliv, i při vypnutém motoru, ale pokud máš uši a mozek tak víš kdy to běží a kdy ne. Stejně je to uplně jedno, protože ten větrák, teda co mám já kupovanej na chladič, prostě ten drahej, tak t totálně vymlátí baterku i za běhu motoru. oc to nepoužívám, protože pak mi nejde startér jak je baterka mrtvá. A to to fakt nepoužívám pořád. Je to na každém, ale pokud nechceš aby ti původní elektrika shořela, napoj to celé uplně bokem, přímo na baterku, nebo na kabel k ní. Nejsem si jistej, ale tam poteče šťáva jen když nastartuješ si myslím. A mě se teda osvědčilo že starter je někdy moc potřeba. Jen minimálně ale když tak ti fakt vytrhne trn ze zadele  key 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#7 07.02.2015 10:08:42

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Spinac na ventilator mam dokoupenej extra, tu silenou kaplicku oe prepinacu tam vubec nemam.Konekrory klaksonu byl jen smer dotazu, treba nekdo rekne, dej to na "modrej a zlutej" od svetel.
Hledam pripojeni ventilatoru, kterej pobezi jen za chodu motoru pri absenci baterky, starteru s tim, ze i za chodu motoru bude mozne ventilator vypnout.
Jinak cpat prachy do uhliku, do bendixu, porad starter cisti a nevedet, kdy me z nenadani opusti (jako na lonskym Drapaku) uz nechci.Proste to zkusim bez nej.Lonskou sezonu sem to dal v pohode.Ano, byla jedna dve situace, kdy si rikam kua, ted by se siknul, ale i tak sem se z toho dostal a nedonutilo me bendix koupit.
Ted mam ventilator prez pojistku primo na baterce, klidne to tak muze zustat, ale je zima a vymejslim jak moto "odlehcit"

 offline 

 

#8 07.02.2015 10:13:04

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


FoXR - Jo pockej, kdyz dam batetku uplne pryc a misto ni na kabely ventilator?Takhle si to myslel?

 offline 

 

#9 07.02.2015 14:17:53

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


pan W: Jo tak jsem to myslel, šlo by to pak z dobíjení pouze a to jde jen když běží motor. Problém by to být neměll, protože když jsem vycucal baterku, jelo to z toho stejně pak. Každopádně jsem ještě nikdy nevařil  a11  Takže jezdím tužku asi  lol  Nevím jestli za to nemůže EVANS kapalina, co tam mám  heh2 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#10 07.02.2015 16:38:27

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


a co se bude dít s regulátorem, když se ventilátor točit nebude?


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#11 07.02.2015 17:19:15

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Všímálek -  ano  a32  díky za osvětu co a jak.
Zároveň díky moc všem za rady a postřehy ano  ano  ano .
Teď koukám na ten kondenzátor a origo stojí necelé 2000.-, takže prdim na odstranění baterky, ta zůstane, jen pude ven starter a ventilátor nechám zapojenej tak jak je.
Škoda že 2T chladiče nemaj předpřípravu pro termospínač a musí se to páchat do hadice pomocí poměrně drahé propojky...

 offline 

 

#12 07.02.2015 17:23:04

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


hele, pro příště rozmysli si to pane roll ... víte co, vidím že tu máte odborníka ... tak se bavte :-) já tu jenom zdvihl prst, ale tady se začalo poučovat...

když už teda připustíme všimálkovu teorii....jenom hodím do placu...
myslíte že ten regulátor je dělaný na spalování takového ztrátového výkonu?! protože i ta baterka má pořád svuj vlastní odpor a kondík jakbysmet :-)

W: jo to je asi nejlepší řešení...

Editoval Vojtas (07.02.2015 17:24:13)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#13 07.02.2015 17:37:10

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


prodavaj nalepovaci termospinac ,nalepis ho na chladic a stoji kolem 100 kc

 offline 

 

#14 07.02.2015 19:19:59

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


FC nemají vubec regulátor :-) nepotřebuje ho, nemá 12V síť, která by něco hnala
já sem napsal hned od začátku že nejsem elektrikář, rád se přiučím, ale až ověřený věci :-) .. nemám čas a peníze na testování a vývoj serepetiček... tohle je všechno v rovině čistý teorie...
Neřešme vymyšlené... Myslím že Mikiberg to už dávno vyřešil svou baterii, která má necelé 0,5kg při zachování všeho ostatního...

Editoval Vojtas (07.02.2015 19:54:46)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#15 07.02.2015 19:28:06

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Já už si cenu nepamatuju, mám ji rok.Koupil sem a za 14 dní starter teda bendix pápá ee3 
Je fakt, že než vyjedu, tak je čas na experimentováni, ale zase bych nerad něco odpálil...

 offline 

 

#16 12.02.2015 21:40:12

pan W
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 179
Založená vlákna
Motorka: HusaberG TE 250
1 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


Tak jeden upgrade hotov.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4098_7.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4098_8.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4098_9.jpg

Editoval pan W (12.02.2015 21:42:54)

 offline 

 

#17 03.05.2016 08:53:39

Jardasonyx
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Lomnice nad Popelkou
Motorka: Honda XR 650 R
Věk: 44
0 0

Re: Ventilátor, starter, Husaberg


zek07:

Chlapy jestli je nalepovaci termospinac,kde ho sezenu?Diky


Co rána to metr!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů