Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

roční náklady - ma provoz

#61 22.01.2015 13:37:08

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: roční náklady - ma provoz


Syphoon napsal(a):

Nemám sečteno kolik mě stál provoz, ale sečetl jsem náklady kámoše, který by chtěl jezdit, ale tvrdí, že nemá prachy na motorku:
Denně: 1 x cigára cca 80,- + 3 škopky v knajpě (cca 24,- za kus)
Ročně to je: 29 200,- za cigára + 26 280,- za pivko ==== CELKEM 55 480,-  a30 
Za ty prachy jsem si koupil loni motorku wink , taky si dám pivko rád, ale toto je masakr.

No tak tenhle výpočet se mi dost líbí.. Sám sem taky zahučel asi za 30k za tenhle rok a myslim že když se to vemem takhle tak člověk utratí za spoustu jinech blbin daleko víc pěněz... a tohle je navíc i dobrá objahoba před dražší polovičkou ano 

 offline 

 

#62 22.01.2015 13:40:09

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: roční náklady - ma provoz


Sojkin86: Čím pozdějc na brzdy a čím razantněji tím lepší časy  wink  To platí téměř ve všech motorsportech  smile Tak nějak mám dojem že borec jezdil max 10 mth ročně někde po lesích, nebo nepoužívá zadní brzdu, pač jinak si to nemůžu vysvětlit  lol Co se týče ložisek kol tak to dělám 2x ročně protože písek a vapka udělají své lol  Sami vydíte, že kromě tohoto případu tady není nikdo podobnej  usch Jeden mů kamarád má berga 450 2013. Koupil funglovku nejezdí žádnou pilu spíše na kochačku big_smile  a prosinec 2014 kompletní výměna destiček. Najel na ně nějakých 70mth  smile Navíc 2t které nebrzdí motorem tak sjíždí destičky mnohem rychleji.  a1 Máte nějaký video Vašich pojezdů abych se mrknul jak se jezdí bez brždění  lol 

 

#63 22.01.2015 13:53:52

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: roční náklady - ma provoz


Hoždy:

Samozřejmě něco bych našel, ale jak už vyplývá z tématu, sou tam samý držky big_smile
Mám sebe z KTM dnu 2013, kde sem rosekal Berga 125 a o brzdu sem ani nestihl zavadit big_smile pak Chrobs, kolega z party, co letí dolů ze srázu v kamennym lomu, pokud to najdu tak ti to pošlu big_smile
Jinak stim bržděním na poslední chvíli, jinak to nedělám, ikdyž jedem kochačku, u mě to pořád vypadá na časofku smile je pravda že mechanik s tou KTM nejezdil moc a vypadá pořád pěkně...prostě nepadá, nebrzdí...teď by se hodilo i nejezdí big_smile Ale jezdí... On je mamrd čistotnej, třeba ty ložiska, prostě čistí a pravidelně domazává. U mě jak desky tak ložiska jsou taky vždy min. 1-2x do roka.


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#64 22.01.2015 14:38:41

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: roční náklady - ma provoz


Sojkin86:

Ty si celkem střelec big_smile Já najel tuhle sezonu cca 80 MTH a ložiska a OK. Je pravda že nemeju vapkou a co píchnutí tak si vyčistim středy a domažu vazelínou tak nevim jestli to má vliv.... A navíc na MX trati dopadávám většinou na placku do prostřed lavice:D

 offline 

 

#65 22.01.2015 16:27:02

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: roční náklady - ma provoz


sykator:

Já jedu většinou rychleji smile takže to sem tam průběžně dostává pecku na podvozek. Jinak začal sem tak nějak domazávat taky, poňáč sem se jednou při nedávné výměně chtěl podívat jak to vypadá po pár vyjížďkách a když sem odkrytoval, nedalo mi to a to divné cosi, co měla být vazelína sem musel vymejt olejem a dát novou náplň, takže podle mě to domazávání je důležitý. Naopak vapka, a já meju vapkou, tomu určitě moc neprospívá. Na druhou stranu s vapkou předejdu zacházení špíny, jinak bys musel brát každej koutek, ohyb... Já mám rád čisto a za ložiska nevykrvácim smile

Ed.2: písmenka

Editoval Sojkin86 (22.01.2015 16:28:40)


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#66 02.11.2017 19:40:49

Re: roční náklady - ma provoz


Čau kluci,
bylo by dobré oživit toto téma.Hrňte to sem smile 

 offline 

 

#67 02.11.2017 21:05:37

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: roční náklady - ma provoz


Moje náklady byli k vidění tady na offmotu v garáži.

http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=10438


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů