Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Blastry motokros

#1 02.01.2015 12:30:35

SkotyKTM
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Místo: Blansko
Motorka: Kawasaki kx 450f
Věk: 20
0 0

Blastry motokros


Zdravím, přemýšlím že bych si na svoje KX-f 450 přikoupil blastry, přece jen chrání řídítka a nemusel bych furt řešit roztrhané gripy a zlomené páčky.. jezdím hlavně motokros a občas enduro.. jenže jsem slyšel od hodně lidí, že na motokros je to dost nebezpečný, ale nikdo mi nedokázal říct proč.. jaké jsou vaše názory. Na motokrose jsem je viděl jen na pár motorkách..

 offline 

 

#2 02.01.2015 13:09:52

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Blastry motokros


Řidítka ti to podle mě neochrání, ale spíš může zničit, když si koupíš kvalitní blastry...nebezpečný je to z důvodu, že ti tam při pádu zůstane ruka a zlámeš si jí. Já na i na enduro vozim jen zátky - ochrání gripy a od tý doby co sebou beru náhradní páčky, tak jsem žádnou nezlomil big_smile

 offline 

 

#3 02.01.2015 13:17:31

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: Blastry motokros


Já používám pouze plácačky a jak na enduro tak na mx je to OK. Od tý doby co mi mechanik řek že k němu vozí motorku jeden střelec co mu prst rozditila ta kovová obroučka tak sem nad nima přestal přemejšlet:)

Podle mě když budeš mít dostatečně povolený obě pumpy tak si ti při pádu ta pumpa jen hne a max roztrháš gripy. Tak to mám aspoň já a spokojenost... sice při větších pádech si to musíš vracet zpět do původní pozice ale lepší než kupovat celou pumpu novou:)

 offline 

 

#4 02.01.2015 13:46:45

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: Blastry motokros


sykator napsal(a):

Já používám pouze plácačky a jak na enduro tak na mx je to OK. Od tý doby co mi mechanik řek že k němu vozí motorku jeden střelec co mu prst rozditila ta kovová obroučka tak sem nad nima přestal přemejšlet:)

Podle mě když budeš mít dostatečně povolený obě pumpy tak si ti při pádu ta pumpa jen hne a max roztrháš gripy. Tak to mám aspoň já a spokojenost... sice při větších pádech si to musíš vracet zpět do původní pozice ale lepší než kupovat celou pumpu novou:)

Neměl výstuhu.. takže ti to fakt nepomůže když budeš mít jen plácačky..smile ale pozor, tohle je střelec, jméno už nevím


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3426_milner.png http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3426_daniel-milner-2247.jpg


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#5 02.01.2015 15:43:48

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Blastry motokros


Filda:

AU ou2 ,taky vozim jen plácačky.Je to asi o štěstí,buď si zlomíš ruku,nebo rozdrtíš prsty.Lepší je hrát šachy lol 

 offline 

 

#6 02.01.2015 16:33:36

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11381
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Blastry motokros


Mě se nikdy takového smolného nic nestalo, ale měli jsme v přímém přenosu, jak si tohle přivodil Hans. Nakopla ho prdel, šel na hubu a nestačil ruce vytáhnout. Al výztuha Acerbis. Ale jezdil jsem s nima taky, jezdí to dost lidí kolem a nikomu se to nestalo.
Já jsem přešel na plasťáky od KTM a zatím max spokojenost.
Jsou pružný a nemít je dotažené = uhnou v nejhorším případě.
Jde tam hlavně o ten první náraz.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#7 02.01.2015 17:05:21

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Blastry motokros


sice nemám motokros ale placačky neochrania vôbec, (čo pád to zlomená páčka) aspon u mna, potom som kupil plastové blastre bez vyztuhy tie sa zlomili  po prvom páde ale páčka vydržala, moja bilancia 3 pády 2 páčky tak som sa nasral a kupil som acerbis s vystuhou od vtedy som nepadol

 offline 

 

#8 02.01.2015 17:26:17

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Blastry motokros


plácačky:
na motokrose je předpoklad že není důvod ani rozumný padat nebo do něčeho narážet a navíc po pádu je závod stejně téměř jistě ztracený ... takže dostačujou plácačky ... smůlu si to vybere když prostě je a při pádu nebo nárazu ti dlouhá páčka rozdrtí prst (proto je lepší na motokros krátká páčka) , nebo se smekne ruka a rozdrtíš si ho o zem a řidítko .... navíc hrozí že si píchneš řidítko nebo páčku do břicha nebo někam smile

blastry (neplést si to s atrapama který ani tak nevypadaj)
... správný blastry (např cycry) jsou od řidítek dolů (nehrozí tak omačkání malíku) a přední plocháč vede cca 5cm pod úrovní řidítek (ne vyčáplý nahoru) , krycí plast je měkký a poddajný aby se snadno deformoval a nepraskal (to nemaj žádný a pomůže až kanystr tuning)
... předpokládaj se čaSTÝ nárazy , pády , výlety mimo plánovanou trasu atd ... tam všude jsou potřeba ... páčky vydrží na věky a když se vystupuje předem nehrozí zavlíknutí ruky ani poranění hřbetu o plast

 offline 

 

#9 02.01.2015 17:35:42

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: Blastry motokros


MikiberG:

Pošli fotku, jak to má bejt správně vytuněný na řiditku 


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#10 03.01.2015 10:14:03

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Blastry motokros


Janek:

Osobně nikoho neutral , ale kluk co s náma jezdí to vyprávěl, že na mx trati šel po skoku kluk přes rejdy a nechal tam obě ruce a obě zlomený. Jestly lámeš páčky, kup vyklápěcí a nedotahuj moc pumpy, jezdim to takhle už pár let a věř mi, že jsem páčku nezlomil asi tři roky.( a to se samozřejmně taky válim)

 offline 

 

#11 03.01.2015 10:44:00

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: Blastry motokros


Bez blastrů jsem vyjel 2x a pokaždé jsem si něco udělal. Jednou přimáčklý prst na strom a jednou přimáčklý prst páčkou k řídítku.

Na Freeride mám tyto:
a spokojenost. ano 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/982_blastry5.jpg


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#12 03.01.2015 10:52:59

Re: Blastry motokros


Já mám na husabergu ty hlinikovy,jak maj na sobě plast a neumím si to bez nich představit,měl jsem to na všech motorkach a nikdy jsem packu nezlomil,někdo říká,blazne,zlomí ti to ruce,já nikoho takovýho neznám....a ten ,kdo to říká a má jen placacky,tak je věcné akorát láme.....já bych bez nich nevyjel,už jen proto,že když jedu někde v lesíku nebo mezi stromkama,tak větev nevetev ....neboli to ....

 offline 

 

#13 03.01.2015 11:14:07

Re: Blastry motokros


já měl plácačky, jednou mi spadla motorka řídítkem na botu, udělala do ní díru a zlomila malíček. Teď chci zkusit s výztuhou, tam je větší plocha, tak snad ušetřím boty. Když se výztuhy stočí trochu dolů tak by to snad mohlo být OK

 offline 

 

#14 03.01.2015 11:46:48

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Blastry motokros


DUTOHLAV napsal(a):

Janek:

Osobně nikoho neutral , ale kluk co s náma jezdí to vyprávěl, že na mx trati šel po skoku kluk přes rejdy a nechal tam obě ruce a obě zlomený. Jestly lámeš páčky, kup vyklápěcí a nedotahuj moc pumpy, jezdim to takhle už pár let a věř mi, že jsem páčku nezlomil asi tři roky.( a to se samozřejmně taky válim)

Tak to jsi sikovny ,umis tim padat  lol mi vydrzely vyklapeci na exc jednu jizdu a to mi motorka spadla te stojanu  lol ,proste jsen se dobre trefil  a2  jeste ze jsem mel sebou  v ledvine tu starou. Vyklapeci by byly fajn,ale musely by jit do vsech stran,tu co jsem mel ja byl nesmysl. Vyklopeni od motorky nicemu nezabrani pri padu na bok by bylo potreba spos at se vyklapi nahoru...

 offline 

 

#15 03.01.2015 14:27:26

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Blastry motokros


Hellborn: Storeman to má správně ... šlo by i o trochu níž

 offline 

 

#16 03.01.2015 15:24:48

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Blastry motokros


ja potrebujem pevné lebo padám len na pravú stranu a sú K.O. poradte... dík
mal som tie ACERBIS a nič moc, teraz vidím ACERBIS RALLY PRO skoro 90€ tak nwm či kúpiť

http://www.motosvet.sk/product/acerbis- … ove-28299/

Editoval bobkuuu (03.01.2015 15:28:08)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#17 03.01.2015 17:45:26

Bahnak1991
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 71
Založená vlákna
Motorka: Ktm exc 250
Věk: 25
0 0

Re: Blastry motokros


měl jsem tyhle http://eshop.mefo.cz/chranice-pacek/chr … endurance/ ale dal jsem je pryč jezdim plácačky a páčky od renthalu výklopné do všech stran a zatím spokojenost

 offline 

 

#18 03.01.2015 17:53:54

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Blastry motokros


bobkuuu napsal(a):

ja potrebujem pevné lebo padám len na pravú stranu a sú K.O. poradte... dík
mal som tie ACERBIS a nič moc, teraz vidím ACERBIS RALLY PRO skoro 90€ tak nwm či kúpiť

http://www.motosvet.sk/product/acerbis- … ove-28299/

dá sa zohnať replika týchto acerbisov za 30€ tiež s vyztuhou len nemajú nápis ten sa da nalepiť, ja som kupil originaly za 7€ na bazoši akurat som ich vygitoval nastriekal a drží to už rok big_smile
http://motocykle.bazos.sk/inzerat/44971 … cierne.php

Editoval duso (03.01.2015 17:55:21)

 offline 

 

#19 03.01.2015 18:32:16

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Blastry motokros


duso napsal(a):

bobkuuu napsal(a):

ja potrebujem pevné lebo padám len na pravú stranu a sú K.O. poradte... dík
mal som tie ACERBIS a nič moc, teraz vidím ACERBIS RALLY PRO skoro 90€ tak nwm či kúpiť

http://www.motosvet.sk/product/acerbis- … ove-28299/

dá sa zohnať replika týchto acerbisov za 30€ tiež s vyztuhou len nemajú nápis ten sa da nalepiť, ja som kupil originaly za 7€ na bazoši akurat som ich vygitoval nastriekal a drží to už rok big_smile
http://motocykle.bazos.sk/inzerat/44971 … cierne.php

Ty neoriginály se především dost liší materiálem, je to bláto...

 offline 

 

#20 03.01.2015 19:45:20

jirka str.250
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 309
Založená vlákna
Místo: dlouhá loučka
Motorka: plyn plyn
Věk: 32
Tel: mám
0 20

Re: Blastry motokros


Janek:nádherné místa fakt krása  ano  ano  ano  poc  poc  poc 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů