Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dakar 2015

#241 12.01.2015 21:02:13

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Dakar 2015


a presto jim zrusi etapu protoze hvezdy nejsou schopny dojet... ? Uz nekolik let to moc nesleduju, bo mi prijde ze ten zavod nema nejak vysokou hodnotu. Osobne mi prijde zajimavejsi eco race a ruzne baja akce, kde se zavodnici porad rvou o kazdy flek a jede tam vic nadsencu nez dakar, kde je to jenom o penezich a stesti...

 offline 

 

#242 12.01.2015 21:39:11

Re: Dakar 2015


Tristan napsal(a):

RSWR:

Asi se toho nebojí jsou to střelci každym coulem  smile 

FB: Jak probíhala včerejší oprava řídítek Barredy?
Jeremias Isreael byl člen týmu, který dal řídítka týmové jedničce. On sám dostal řídítka od Demiana Guirala z týmu Honda South America, což není tým HRC ale evidentně to tam funguje tak, že řeknou a mají co chtějí. A on dostal to prasklé řídítko Barredy, které v noci s pomocí svářečky organizátorů, která je tam k dispozici pro všechny jezdce, společnými silami opravili.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1421_daka.jpg

 lol  lol 

a ta parádní svářecká obuv ano 

 offline 

 

#243 13.01.2015 06:25:14

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Dakar 2015


RSWR:

někde jsem četl, že Barredu odstavil elektronickej plyn, totálně prosolenej ze solnýho jezera, pokud by měl lankovej, jel by dál - ironie Dakaru...

jinak opět výživnej rozhovor o včerejší etapě s OK od T. Kocandy ano http://dakarrallye.blogspot.cz/2015/01/ … etape.html


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#244 13.01.2015 12:14:25

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: Dakar 2015


Tristan:

Podle mě je to srabárna s těma řídítkama. Když se mu zlomily, ať se s tím nějak popere, ne že nafasuje nové a v poho. Co kdyby se tomu klukovi co teď jede na svařovaných nějak zase zlomily a on si kvůli tomu rozbil hubu? Bude to OK, protože se obětoval pro vítězství prominenta? Mě ta soutěž místama připomíná nějakou blbou realityšou  a31  Ale třeba tomu nerozumím. Možná až vyrostu. Jinak naši kluci válí dobře  ano Trošku sleduju Gottvalda, můj vzor z mladých let, kdy u nás na crosscountry předváděl skvělé výkony


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#245 13.01.2015 13:14:09

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Dakar 2015


Nerozumiem ako môže niekto zahlásiť že je to reality šou pre celebrity čo majú prachy, to je total nezmysel . Je to pre tých čo sú jednoducho dobrý, pre tých čo si získali sponzorov svojimi kvalitami na iných šampionátoch . A rešpekt pred nimi že to vydržia 500km každý deň v takom tempe skrátka nechápem ja mám dosť po pár kolách na motorkosovej trati   roll  ale už sa únava začína prejavovať včera vraj pár jazdcov poodpadávalo niektorí to vzdali z top 20 proste masaker .

Inak nechápem jednej veci, nová motorka za milion a sere sa to skrátka cárach prepchatý elektronikou, jakeš došiel len vďaka pabyškovi ktorý ho roztiahol , coma mení celú motorku, každý má vytečené tlmiče, kolkí tam skončili v tej slanej vode včera no proste hanba celému moto priemyslu big_smile stavím sa že staré enduro v novom stave by to dalo lavou zadnou nie sice v takom tempe kvoli tým nadmorským výškam...

Editoval duso (13.01.2015 13:15:04)

 offline 

 

#246 13.01.2015 13:22:47

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: Dakar 2015


Se slanou vodou nikdo nepočítal, takže se nemůžeš divit že technika to nevydržela.. kdyby se Dakar jezdil jen ve slané vodě, tak.mají podle mě úplně jinak vše udělané, s timhle prostě nemohl nikdo počítat a myslim, že jezdci moc dobře věděli co jim to se stroji udělá.

Editoval Filda (13.01.2015 13:23:38)


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#247 13.01.2015 13:24:02

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Dakar 2015


Duso : "každý má vytečené tlmiče.." Aby neměli, když jedou 160 hlava nehlava přes kde kterou díru. Tomu už se nevyhneš v takovém kalupu...Chytneš se ještě pevněji a doufáš...

Kdyby jeli prdlavku, tak se jim ani ty chladiče nezalepí, protože by jim od toho předního kola ani nic na chladič neletělo. Je to extrém jak prase. Nevidíš to moc rozumně.

Já tam byl jednou a krátce. Na týden v roce 2001 a byl to skvělý zážitek. Vidět Macháčka, Čagina...Kaštan tam byl tehdy i s rodinkou...Randýsci tenkrát jezdili Dakar jen "ve stopách" na vlastní pěst a Kolomý tou dobou nakupoval auta v Německu na kšeft...Strašně to letí.

 offline 

 

#248 13.01.2015 13:24:26

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Dakar 2015


duso napsal(a):

Nerozumiem ako môže niekto zahlásiť že je to reality šou pre celebrity čo majú prachy, to je total nezmysel . Je to pre tých čo sú jednoducho dobrý, pre tých čo si získali sponzorov svojimi kvalitami na iných šampionátoch . A rešpekt pred nimi že to vydržia 500km každý deň v takom tempe skrátka nechápem ja mám dosť po pár kolách na motorkosovej trati   roll  ale už sa únava začína prejavovať včera vraj pár jazdcov poodpadávalo niektorí to vzdali z top 20 proste masaker .

Inak nechápem jednej veci, nová motorka za milion a sere sa to skrátka cárach prepchatý elektronikou, jakeš došiel len vďaka pabyškovi ktorý ho roztiahol , coma mení celú motorku, každý má vytečené tlmiče, kolkí tam skončili v tej slanej vode včera no proste hanba celému moto priemyslu big_smile stavím sa že staré enduro v novom stave by to dalo lavou zadnou nie sice v takom tempe kvoli tým nadmorským výškam...

Máš na mysli nějaký konkrétní starý enduro co by to dalo levou zadní? Většina starejch endur co mě napadá nejede ani po dálnici tak rychle jako oni letí etapu  lol 

 offline 

 

#249 13.01.2015 13:28:56

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Dakar 2015


SethX napsal(a):

Máš na mysli nějaký konkrétní starý enduro co by to dalo levou zadní? Většina starejch endur co mě napadá nejede ani po dálnici tak rychle jako oni letí etapu  lol 

 lol  lol  lol Asi tak...

Jedna věc je se projet jakožes tam byl...Druhá jet na bednu proti TOP jezdcům závod...To, že kluci jedou někde na XL 600 a Polák s Maluchem objede taky štreku v doprovodu Trabanta a Jawy nehostinnou krajinou neznamená, že se to dá srovnávat.

 offline 

 

#250 13.01.2015 13:32:56

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Dakar 2015


SethX:

podla teba je to v poriadku že sa každá druhá motorka rozsype ? A to je ešte koniec dakaru ďaleko a čitaj pozornejšie písal som že nie v takom tempe ale taká XR 650 R by to dala vo velmi podobnom tempe veď je to Baja legenda  wink  A keď už ste spomenuli XL tak tá nestíhala na dakre už v 90 rokoch ale svojím max tempom by to tiež dala staré bavoráky detto , elektronika podla mna do motorky nepatrí a keď už hej tak to spraviť poriadne nie prvá mláka a všetko to zozskratuje a netvrďte mi že je to v poriadku takej motorke sa to nemá čo stať skrátka to nedotiahli do konca a to neni jediná chyba čo bola spomenutá..

Editoval duso (13.01.2015 13:46:15)

 offline 

 

#251 13.01.2015 13:41:53

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Dakar 2015


SethX:
Třeba tenhle prcek na týhle by to dal big_smile
Dá tam řetězovku do rychla, sice než ten motor rozmotá tak ostatní budou v půlce, ale co big_smile Konkurovat by se jim asi nedalo, ale když uvážim kolik závodníků skončí jen kvůli technickým problémům, několik desítek procent to třeba bude. A myslim že např. s timhle strojem, ikdyž je to úsměvné, bys samozřejmě nemohl atakovat TOP jezdce, ale kdyby sis dal za cíl vždy dojet do půlnoci, což je stěžejní proto abys mohl pokračovat, tak bys to prostě na týhle prakurvě dal...už jen kvůli spolehlivosti a tehdejším použitým materiálům...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4460_neveu-honda-1985.jpg


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#252 13.01.2015 13:43:50

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Dakar 2015


duso napsal(a):

Nerozumiem ako môže niekto zahlásiť že je to reality šou pre celebrity čo majú prachy, to je total nezmysel . Je to pre tých čo sú jednoducho dobrý, pre tých čo si získali sponzorov svojimi kvalitami na iných šampionátoch . A rešpekt pred nimi že to vydržia 500km každý deň v takom tempe skrátka nechápem ja mám dosť po pár kolách na motorkosovej trati   roll  ale už sa únava začína prejavovať včera vraj pár jazdcov poodpadávalo niektorí to vzdali z top 20 proste masaker .

Inak nechápem jednej veci, nová motorka za milion a sere sa to skrátka cárach prepchatý elektronikou, jakeš došiel len vďaka pabyškovi ktorý ho roztiahol , coma mení celú motorku, každý má vytečené tlmiče, kolkí tam skončili v tej slanej vode včera no proste hanba celému moto priemyslu big_smile stavím sa že staré enduro v novom stave by to dalo lavou zadnou nie sice v takom tempe kvoli tým nadmorským výškam...

tvl to sou keci v kleci  lol ... ale bavíš  ano  lol 

- svým způsobem je jednání pořadatelů potupný a degradující představovanou úroveň závodu, když se průběh závodu přizpůsobuje plynoucím financím a sledovanosti v TV - to jsou ty ústupky pro top jezdce a jejich týmy které nesou prachy. Co se ti na tom nelíbí nechápu - je to realita.
- o jezdce ani tak nejde to jsou loutky v divadle, které mají předvést očekávanou hru a úroveň, nasazení , přípravu ...

- sere se to protože lidi jsou pitomci - technika se sere jen tak jak je navržená a udržovaná , ty kabelový svazky jdou udělat i tak aby tohle vydržely a nestálo by to nic nebo jen pár halířů
- další věci i kdyby byli funkční tak se vymění preventivně protože výsledek je nadřazený uspořeným fnancím - prostředky jsou už předem připravený tak je pitomost je nechat ležet v bednách

- a s těma starejma moto si mě rozesmál nejvíc ... "jen pomalejc"  lol  no a o co myslíš že tam především jde ??

 offline 

 

#253 13.01.2015 13:44:20

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Dakar 2015


duso napsal(a):

SethX:

podla teba je to v poriadku že sa každá druhá motorka rozsype ? A to je ešte koniec dakaru ďaleko a čitaj pozornejšie písal som že nie v takom tempe ale taká XR 650 R by to dala vo velmi podobnom tempe veď je to Baja legenda  wink  nevkladajte to papule to čo som nepovedal

 ano  ano  JJ XR 650 se nezalekne  ano  ano 


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#254 13.01.2015 13:52:11

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Dakar 2015


MikiberG:

ako som povedal nevkladajte mi do papule čo som nepovedal  vyk!   Nemyslel som XL 600 to povedal tvoj kolega myslel som napriklad XR 650 R ta v pohode vali 180 nadmorská výška by jej ukrajovala z tempa lebo ma karbec... a tie zvazky to nemyslíš vážne motorka za milion a dodelej si doma ako jawa nie ?! lol 

Editoval duso (13.01.2015 13:52:52)

 offline 

 

#255 13.01.2015 13:54:54

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Dakar 2015


Sojkin86:

jede se do 450 to by už mohlo bejt jasný že sou to zase jen keci v kleci ... tzn. že max XR400 a to bych chtěl vidět když některý pasáže daj na výkon jen tovární motoky a ost. se všelijak trápí...

 offline 

 

#256 13.01.2015 13:57:31

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Dakar 2015


duso napsal(a):

MikiberG:

ako som povedal nevkladajte mi do papule čo som nepovedal  vyk!   Nemyslel som XL 600 to povedal tvoj kolega myslel som napriklad XR 650 R ta v pohode vali 180 nadmorská výška by jej ukrajovala z tempa lebo ma karbec... a tie zvazky to nemyslíš vážne motorka za milion a dodelej si doma ako jawa nie ?! lol 

nebo třeba SER 950, HP2  1200... tvl , ty seš Andersen...

Mám pro tebe tip , kategorie AERO ... tzn. heli.. , rogala ... a podobně ... ty by to dali určitě taky a v pohodě  ano 

 offline 

 

#257 13.01.2015 14:07:19

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Dakar 2015


MikiberG:

To se ví že se jedou jen 450, ale pokud se nepletu, neni to tak dlouho v historii Dakaru, co to udělali právě tak, že se jedou jednotně objemy 450ccm
Čistě teoreticky, když srovnáš dnešní, jakoukoliv tovární 450 s bábou XL s prckem z toho obrázku, tak ten výkon 450 převyšuje objem 600.

Pravidla sou pravidla, jasný, tyhle stroje by se kor v týhle soutěži asi v souboji nepotkali. Jen si myslim, čistě hypoteticky, že by do půlnoci zvládnul dojet s přehledem do bivaku, vyměnil olej, filtry, namazal řetěz právě vypuštěnym převoďákem, dal si housku se salámem a mohl by jít spát big_smile


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#258 13.01.2015 14:10:54

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: Dakar 2015



 offline 

 

#259 13.01.2015 14:11:23

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: Dakar 2015


MikiberG napsal(a):

duso napsal(a):

MikiberG:

ako som povedal nevkladajte mi do papule čo som nepovedal  vyk!   Nemyslel som XL 600 to povedal tvoj kolega myslel som napriklad XR 650 R ta v pohode vali 180 nadmorská výška by jej ukrajovala z tempa lebo ma karbec... a tie zvazky to nemyslíš vážne motorka za milion a dodelej si doma ako jawa nie ?! lol

nebo třeba SER 950, HP2  1200... tvl , ty seš Andersen...

Mám pro tebe tip , kategorie AERO ... tzn. heli.. , rogala ... a podobně ... ty by to dali určitě taky a v pohodě  ano

vtipálek, bud nechápete na čo narážam alebo si nechcete priznať pravdu...
do 450 je to len preto aby to bolo zaujimavejšie, menší motor bude viac honený aby podával výkony menej vydrží pretak bude zaujimavejší keď polovica odstúpi kvoli poruche + penalty za výmenu atd atd. ja len konštatujem že máme rok 2015 a nemáme motorku ktorá by zvládla od nova 13 dní dakaru ? Preto som narážal aj na XR 650 R ktoré jazdili baju (1600km za 24 hodín) Ale pokial sa vám to zdá byť v poriadku že sa začnu sypať motorky v polkde dakaru nech sa páči toto je len moj názor nič netvrdím a diskutovat sa s vami tiež nedá iba sa hneď posmievať ako malé deti hawk

 offline 

 

#260 13.01.2015 14:15:44

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Dakar 2015


Sojkin86:
ale jo teoreticky jo ale na pohádky se nejede a ty starý báby to se jelo úplně jinak ... dobrodružství atd ... tenhle typ dakaru co se jede mimo afriku už je jen hon za ekonomikou a víceméně se to staví pro top týmy ... je pak hezký vidět amatéry kteří to i tak utlučou tím co do toho sami vloží .. to je nádhera a potlesk jim , ty profi týmy mě osobně nezajímaj a je to pro mě komparz a vějička/návnada pro ty naivní blázny , romantiky a snílky ... od nich je to ta nejvyšší daň a oběť ... profík tomu dá jen běžné úsilí a to co mu velí zaměstnavatel...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů