Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vytrvalostní strava

#61 07.11.2014 18:59:53

Johny5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 438
Založená vlákna
Motorka: Hsg TE 300
Věk: mládí dávno pryč
3 0

Re: Vytrvalostní strava


xfany:Myslíš jako zajíc od Ládi Hrušky lol 


Skáču dobře skáču rád.

 offline 

 

#62 07.11.2014 19:50:04

Re: Vytrvalostní strava


Johny5:

V Rumunsku by byl dobrej a1 .

 offline 

 

#63 07.11.2014 23:10:33

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: Vytrvalostní strava


Janek: hezky si to řekl náčelníku  ano2 ps: co je krtkův způsob?

 offline 

 

#64 07.11.2014 23:27:59

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Vytrvalostní strava


xfany:
Holubí dům ? A nebyl to "Pohřeb přítele" ?


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#65 08.11.2014 01:22:42

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Vytrvalostní strava


Chudák MichalEXC ted bude mít v hlavě pěknej maglajs jestli to všecko četl. a2  a2  Hlavně aby nezačal baštit přejeté kočky a osahávat buk lesní  a1  a1  Stejně si to bude muset nakonec uspořádat sám protože každej to má jinak a jezdí na jinej bebzín ano2 

 

#66 08.11.2014 08:27:21

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Vytrvalostní strava


Janek, Michal: tak to celkem postaci, kdyz budes michale proste jist. Vem si na zatez nejaky pytlik - mix orisku, rozinek, musli, cokolady apod... No a kdyz nekde zastavis co 10 minut tak do sebe malou hrsticku nacpi. Uvidis ze to dost doplni energii a zamezi hladaku... A ber si sladky piti misto vody...
Rychly cukry pomuzou tak maximalne te hlave, svalum zadnou energii nedodaji. To je deset let stara teorie, dnes jiz vyvracena... Prave proto dnes delaji ty mysli a podobne koncentrovane tycinky. Z tech prave tele nejlip syntetizuje "svalovy glykogen"... (nejak se to chemicky lisi, to bych musel dohledat)
Osobne bych si dal i neco tucnejsiho hodku pred zatezi, ale moje telo je zvykly tuk zpracovat a fungovat na nej dlouhodobe...Pokud to tak nemas, testoviny, ryze, cokoliv bohatyho na sacharidy ale nebud linej se nazrat...

A trenuj dlouhodobou zatez - cili malo intenzivni a dlouhou (muze byt treba i rychlejsi chuze po lese, pokud se nehybes...) Tim naucis telo postupne lip pracovat s tim malem energie co ma... Doplneni sacharidu a bilkovin bezprostredne po zatezi (tzn. kdyz dojedes tak se proste do 30-45 minut nazer prave testovin, ryze a nejakyho masa - nejlip cervenyho, pripadne ryb)  Tim doplnis energii kterou jsi telu vzal a ono hned obnovi zasoby. Kdyz to neudelas, obnovi je taky, ale z bilkovin v tele=svalu - vlastne si tim uberes sily na priste...

Nebo si vytvor 10 kg nadvahy jako vetsina a mas pohodu, porad nosis zasoby big_smile

Janku, obavam se, ze u netrenovanyho to zpracovani glykogenu byva pri zatezi vyrazne rychlejsi nez 1,5 hod... prave tak tech 20-30 min, pak uz pali tuky, kdyz nejsou tuky bere bilkovinu ze svalu...

jeste jsem zapomel - zelenina, ovoce - taky super zdroje energie....

Editoval Honzan (08.11.2014 08:58:19)

 offline 

 

#67 08.11.2014 09:00:34

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Vytrvalostní strava


Janek:  ano  

ja treba zjistil ze na moto mam ten bod 4 porad v hlave, kdyz si dam do tela behanim nebo kolem, tak na to nezbyva prostor... navic jsem mel bod 5 - stres ze zbytecnych dohadu a problemu kvuli zakazanemu jezdeni po lese... taky proto se kolo stalo prioritou...
zbyle body jsem nastesti resit nemusel wink

Editoval Honzan (08.11.2014 09:02:04)

 offline 

 

#68 08.11.2014 10:16:47

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Vytrvalostní strava


xfany:

Přesně tak vyčistit hlavu i žaludek pak se to jezdi   ano  ano 
Připrava je důležitá  http://alkoholismus.zbynekmlcoch.cz/var … grafie.htm

Editoval babaexc (08.11.2014 10:27:40)

 

#69 08.11.2014 11:32:01

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Vytrvalostní strava


xfany:

Jo jo,dneska uz malokdo unese,co si nalozi
 big_smile 

 offline 

 

#70 08.11.2014 11:40:00

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vytrvalostní strava


adis:

ty by si tady mohl hodit tu historku, jak si přijel na Drapáky, zapařil do rána a všechny pojezdil  lol  ano 

 offline 

 

#71 08.11.2014 12:05:35

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: Vytrvalostní strava


Strejda-GC:

Jezdim pro radost,ne abych se omezoval beer  gp 

 offline 

 

#72 08.11.2014 12:06:22

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vytrvalostní strava


adis:

 a1  ano 

 offline 

 

#73 08.11.2014 12:13:47

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Vytrvalostní strava


Janek: hele jezdim divokou vodu, volny teren na lyzich, mtb zvane moderne "enduro" na kole, a kombinace adrenalinu, zazitku, pohody a fyz. namahy mi to prave prinasi vic nez motorka... Na motorce jsem porad nekde vzadu v hlave resit sracky z prace, zivota a vseho. Ty veci co delam ted mi to proste nedovoli - je to takova makacka ze na nejaky nesmysly kolem musis zapomenout nebo to proste odseres...
Pravda je, ze letet nekde lesem rychle nebo tezkym terenem na moto, bylo velmi podobne - jen fyzicky min namahave a porad mi hlava jela... A prestalo me bavit x hodin tydne byt v garazi kvuli udrzbe, to se radeji venuju deckam...

 offline 

 

#74 08.11.2014 12:40:25

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Vytrvalostní strava


xfany: ... big_smile  ano2 

 offline 

 

#75 08.11.2014 12:51:07

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Vytrvalostní strava


xfany: tak jestli jsi sezral vsechny ty chemicky pomucky a na to toho zajica, tak chapu ze je ti ouvej   lol  
Jestli nebudes mit megasilu tak se z toho poseres, ale zase pekne budes tahat za heft, az to budes smazit k nejblizsimu mlazi... vsecko ma svoje  lol 

 offline 

 

#76 08.11.2014 13:01:21

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Vytrvalostní strava


Honzan:
Fany z toho bude na sracky...nebo sracku? I když v jeho případe bych nepodcenoval, myslím, ze jeho metabolismus to da...a bude mit zase náskok v přípravě.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#77 10.11.2014 17:31:54

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Vytrvalostní strava


Nestačím se divit, kolik se tu napsalo příspěvků. Ochota to rozebrat, prodiskutovat, napsat, velmi milé překvapení. Tohle téma mi udělalo radost a vy všichni co jste přispěli, díky díky díky. Něco jsem si přečetl až teď, v neděli, po závodu.  Přečetl jsem si odpověď každého z vás, ale reagovat na ně nebudu. To bych tu seděl do večera.
A něco málo o té šestihodinovce.

Ve čtvrtek jsem začal shánět nějaké to jídlo, které tam budu celý den dlabat. Udělal jsem si malej seznam na páteční nákup. Pátek byl od rána v běhu, stresu. Jelikož jsem si nevzal dovolenou, byl jsem od 6:00 v práci, a tam mě čekalo krom obsluhování frézky připravit programy tak, aby kolega mohl zastoupit mé 3 hodiny nepřítomnosti, jelikož jsem v půl dvanácté musel zmizet. Když mi jel program, stačil jsem si ještě přehodit přední gumu na motorku a umejt helmu od bláta. Poslední teplá strava byla v pátek v 10:30. Byl to pracovní oběd. Knedlíky plněné uzeným a zelí.  Po obědě rychle ukázat kolegovi co ho čeká. Z práce jsem zajel do krámu s fitness doplňkama http://www.fitsport-jt.cz/,  a koupil si tam 6ks energetických tyčinek http://www.fitsport-jt.cz/detail/410901 … r-85g.html a hypotonický nápoj http://www.fitsport-jt.cz/detail/940190 … 00ml.html. Přilít jsem domů, a letěl na záchod. Průjem, zřejmě ze stresu. Tím utrpení začalo. V půl jedné jsem měl vše připraveno. Přítelkyně mi přivezla zbytek věcí co jsem chtěl, a v jednu bylo připraveno vše na naložení a odjezd. V bedně jsem měl 2 litry plnotučného mléka které jsem měl pro smíchání s musli a doplňkem stravy http://www.lr-czech.com/figuactiv-kokte … 01-c-2921/ , 3x 0,5 litru Monstery, balení čistý vody, banány, rozinky, oříšky, mléčnou čokoládu, hroznový cukr, nějaký tatranky, jablka, 12ks toustového chleba se šunkou a sýrem, mrkev, 6ks endurosnack, 18 klobás, 100% pomerančovou šťávu. 
Odjezd byl místo plánované 14:00 skoro v půl čtvrté. Po příjezdu na místo jsem měl radost, že krom nás tam bylo 5 aut, a říkal jsem si je to fajn, asi zas tak velká účast nebude. Rozdělání grilu, žraní klobás, žvatlání, a spousta zábavy. Plastovky s pivem šli jedna za druhou, ale já se od alkoholu statečně držel dál. Dokud si nezačli všímat, že nechlastám. No, snažil jsem se, ale višňovka byla fakt výborná. Podlehl jsem. Hlavně to nemíchat. Asi o deváté přijel jeden z pořadatelů, a rozsvítil lampu. Brzy..vše už bylo postavené včetně stanu ( pro sedm lidí, docela zábava ho stavět s čelovkama ), a padla nabídka vyhřáté klubovny. Odmítal jsem, páč v teple by se kalilo víc a zvrhlo by se to. Ostatní hrdě zamítli taky. Asi po hodině se tak zvedel vítr, že jsme byli zmrzlí jak hovna. Šlo se do klubovny. Místní už tam byli, a když jsem viděl jejich sortiment, říkal jsem si, že poslední určitě nebudem. To na psychiku pomáhalo. Srandy kopec, prý jestli máme dost pití...taky nechtěli být poslední, ale měli jsme svoje. Pivo teklo proudem, a po dvou hodinách už mě nebavilo sedět na sucho, tak jsem uříz petku, a začal pít taky. Chyba. Vypadli jsem asi o jedné, a sousedé byli hodně v ráži. Vatra jako blázen, a jelikož je kolega znal, dali jsme se do řeči. Ihned nám byla nabídnuta slivovice. Byla výborná. A to tak, že když dojeli pořadatelé s Mitsubishi Pajero, do kterého tihle všichni naskákali ( cca 10lidí ) aby dali zaváděcí kolo ( v jednu v noci ? ) pohledali jsme onu lahev se slivkou a dosákli jí. Konečná.
Původně jsem měl spát ve stanu, ale naštěstí zbylo místo ve vyhřáté dodávce. Ačkoliv na zemi, tak raději na té tvrdé s teplotou 23 stupňů, než na matraci ve stanu, v tý nehorázný zimě. Od šesti vzhůru, a bylo mi jasný, že dobře mi nebude celej den. Hlava bolela, prášky jsem neměl. Jsem kokot. Vylezli jsme, a pozitivní bylo, že bylo krásně. Bylo teplo. Průser byl, že v noci přijelo spousta dalších aut, a jezdili od chvíle co jsem vylez z dodávky. Za chvíli bylo na place lidí jak na Václavském náměstí.  Padla snídaně, teplej čaj, a toustovej chléb, šunka, sýr, mrkev, salát. Banán, jablko, a ihned pít. Rozdělal jsem hyponápoj, a škrtnul cigáro. Nechutnalo. Známka toho, že je mi zle. V osm měl být zápis, tak jsme stepovali aby jsme tam byli první. Udělali jsme dobře. Zápis trval do půl jedenáctý. Začli jsme připravovat motorky. Než jsem vlít do věcí na motorku, řekl jsem si, že by bylo dobrý zajít si na záchod, páč jsem tušil, že po alkoholu se tak akorát poseru, a nechtěl jsem aby to přišlo v půli závodu. Koukal jsem nevěřícně na ty chemický hajzly, a řekl si že je brzo, tak snad ještě nebudou plný. Co následovalo psát nebudu. Už nikdy víc.
Pít pít a pořád pít. Doplň tekutiny a žer. Kolegová mi oznámili, že budu startovat. Super. Nervozita stoupala. Sedl jsem si a vypnul. Vyčistit hlavu. Psychika je rozhodující. Přišlo zaváděcí kolo, a já věděl, že tohle lehký nebude. Trať klouzala, drážky od quadů hluboký snad 30cm, někde víc, trať rozbitá, kamenitá, celkově dost náročná, bez úseků, kde by jste se vezli a odpočinuli. Tohle bude průser.
Přišel start, a povedl se celkem dobře, byl jsem v první třetině. Ale asi v polovině tratě v enduro úseku pád, a střet s jinou motorkou. Prvně jsem křičel na kluka jestli je v pohodě. Říkal jo ok, tohle se ti moc nepovedlo. Odpověděl jsem mu že ne, a že to strašně klouže. Lidi padali dost. Ale já si uměl vybrat. Zvedl jsem motorku, a zhrozil se. Maska urvaná, vysela jen na bovdenu od přední brzdy. To bylo dobrý. Ale praskla klema od spojky, a celá páčka, s pumpou, blástrem vysela dolů. Jsem v prdeli. Dvě hluboký nadechnutí, zvedl jsem páčku, zjistil jsem jestli je jí ještě něco, vyřadil, nastartoval, kopnul jedničku a rozjel se. Řadit šlo bez spojky, a tak jsem dojel do depa. Hledal jsem kolegy, kteří mě vyhlíželi u startu, nepřipravený, páč jsem měl jet tři kola. Naštěstí stáli tak, že mě viděli přijet. Okamžitě jsem předal pásku, a jeli dál. Ztráta byla cca 5minut. Tak tohle ještě bylo ok. Psychika tím dostala opět ránu. Začali jsme vymýšlet co s tím. Klema byla v prdeli, a tak jsme celou spojku přibyndrovali k řidítkám. Fungovala, ale nemohl jsem na ní dosáhnout. Zkusil jsem objet pár lidí kolem, a sehnat jí. Marně. Znovu jsme to u auta přestříhali, a usadili jinak. Znova přitáhli, a už to vypadalo mnohem lépe, takže jsem mohl pokračovat. Vystřídal jsem po půl hodině kolegu, a vyrazil na trať. Samozřejmě jsem se snažil napravit chybu, ale co v tu chvíli přijde ? Další chyba. Mrsknul jsem sebou znovu. Borec za mnou mě naštěstí netrefil. Objel mě se slovy no ty píííčo, a zmizel za zatáčkou. Vůbec jsme nemyslel na to co se stalo. Zvedl jsem motorku která ještě koktala a jel dál. První tři kola za mnou, a přišlo střídání. Vypil jsem půl litru hypa, a snědl první energetickou tyčinku. Pak jelo vše v klidu až do půl třetí. Tam přišla při třetím kole krize. Únava, ztráta koncentrace, dělání chyb, které ale naštěstí nezpůsobily pád. Řval jsem na sebe do helmy soustřeď se a jeď. V depu jsem předal pásku, a u auta si sedl. Totálně jsem vypnul. Ani jsem nevěděl co mi kdo říká. Pil jsem, rozbalil oříšky, a snědl 3/4 pytlíku. Dýchal jsem pravidelně, zhluboka, soustředil se na každý nádech.Kopnul jsem do sebe 1 endurosnack, a po 35 minutách znovu vyjel. Do konce chyběly 2 hodiny. A začalo se to zlepšovat. Asi nejvíce mi pomohlo to, že jsem se konečně dostal do formy. Přestal jsem bojovat s motorkou, začal jsem se na ní pohybovat, hledal jsem ideální stopu, soustředil se na dobržďování. Začal jsem předjíždět pomalejší, a to mě nakoplo. Při střídání jsem si vzal ještě jednu energetickou tyčinku, a bonbon hroznového cukru. Pak ještě jablko, a pořád jsem pil.
Když jsem naposledy vystřídal a odjel tři kola, cítil jsem se lépe, než když jsem na trať vyjel. Únava byla, ale zmáknul jsem to. Vítězové ( s onou slivkou ) měli 68 kol, my 57. Jeli jsme dobře, a i přes průser na začátku jsme byli všichni s výsledkem spokojený.
Zbytek jídla jsem přivezl domů. Při rekapitulaci přijaté stravy jsem se dost podivil, jak málo stačilo, a docela se těšim na další ročník.  ano 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#78 10.11.2014 18:12:11

motohellrider
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2025
Založená vlákna
Motorka: gasííík
3 0

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

super report ano  ano 

 offline 

 

#79 10.11.2014 19:56:58

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:
Dobře ses rozepsal ano Já jel dvouhodinovku Ředhošť na sračkách a válel jsem se jen jednou lol 

 offline 

 

#80 10.11.2014 20:20:45

PeTe1985
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 177
Založená vlákna
Místo: Červený trpaslík
Motorka: EXC 450 06´
Věk: 29
Tel: 773555688
1 0

Re: Vytrvalostní strava


motohellrider:

Dobré počtení   ano   usch 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů