Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vytrvalostní strava

#1 03.11.2014 18:58:18

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Vytrvalostní strava


Čauves, poslední dva měsíce jezdíme každý víkend na mx tratě, a dost rychle tam člověku ubývají síly. Na enduru jsem měl s fyzičkou taky problém. A tak by mi zajímalo jak jste na tom Vy ostatní. Co si dáte před vyjížďkou, co do báglu, co si dáte do pití, a hlavně by mě zajímalo co máte vyzkoušený a funguje to. Jestli používáte třeba i nějaké doplňky pro sportovce a podobně. Máte z vlastní zkušenosti vyzkoušené energetické nápoje ? Srovnání Redbula, Monstera, Bigshocka, v cyklu se dají koupit carbosnacky s rychlým nebo pomalým nástupem, nebo dáte přednost kýblu s utopencema ? Banány, ovoce atd ? Nebo to neřešíte ? Hlavní je vytrvalost samotná, což strava asi nedožene, ale zajímalo by mi zda se dá ten rychlý úbytek sil něčím zpomalit. A taky by mi zajímalo zda máte něco ověřenýho na regeneraci svalstva.  Dík za rady, tipy a postřehy.

Editoval MichalEXC (03.11.2014 18:59:06)


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#2 03.11.2014 19:10:08

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

za mě ty Redbull a Bigshock pití nebrat, je tam hodně kofeinu a cukru a je po tom větší žízeň, i když kalorickou hodnotu to má
s pití určitě izotonicke  nápoje, ale naředit je do hypotonickeho nápoje který jde rychleji do krve, proti izo koncentraci......  nejlepší jsou od firmy Isostar nebo Enervit
pro doplnění energie formou rychlých cukrů se berou gely, Enduro nebo Carbosnack, ale pokud tě netlačí čas, tak postačí i dobře banány nebo hrst musli  wink  
ze nějakou tou cyklo kariéru mi nejvíce fungovaly  produkty firmy Enervit, ale ty ceny.......

Editoval Strejda-GC (03.11.2014 19:13:06)

 offline 

 

#3 03.11.2014 19:10:47

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

Jsem celoživotní nesportovec, zobat rychlé cukry atd mě naučilo až enduro. U mě pocitově jakékoliv tyčinky ,oplatky nebo něco podobného,ale  něco ze sport výživy ,nejlíp cyklo.Chce to doplnit průběžně ,ne až jak jsem vyšťavený ,pak mi to už moc nejde se sebrat. Na pití jedu ionťák http://www.insportline.cz/2608/drink-nu … -500-ml-d, je za pár kaček ,to půllitrové balení vydrží mi a mladému na větší půl sezony. Opravdu funguje v tom směru, že pokud piju toto tak mám minimální problém s křečema, jak dojde tak v noci chcípám...,a navíc by v tom měla být taky nějaká energie, míchám spíš sladší i když je to pak nechutné limo... Tohle vše platí ale jen při delší vyjížďce, spíš celodence, pokud  jedem na 3 hoďky tak neřeším.

 offline 

 

#4 03.11.2014 19:11:54

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Vytrvalostní strava


Strejda-GC:

Teď to vypadá že jsme fakt chemici  lol 

 offline 

 

#5 03.11.2014 19:17:27

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vytrvalostní strava


Jarynn:

sypeme jak draci  lol jako, já na enduro beru doplňky jen na větší akce, na nějaké to obyč protáhnutí mi stačí kofola   heh2 to spíše na hokeji více sypu  smile 

 offline 

 

#6 03.11.2014 19:18:54

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

Pito na žízen dvě housky s paštikou a při chuti tatranku to mi stačí na celej den. a1  a1 

 

#7 03.11.2014 19:24:12

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Vytrvalostní strava


Enervit dobrej i tablety během i po výkonu, na kole jsem taky dost pil cytomax.
Bohužel ty ceny jsou fakt děs

 offline 

 

#8 03.11.2014 19:29:31

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Vytrvalostní strava


babaexc napsal(a):

MichalEXC:

Pito na žízen dvě housky s paštikou a při chuti tatranku to mi stačí na celej den. a1  a1 

To ti závidím...já se nacpat, tak to vyndám skrz helmu zase ven a31 . Takže přes den banán, minerálku, fruktozové bonbony, tyčinku. K pití navíc nějaký hypoiso...(od cyklistů). A proti křečím mám u sebe ampulku magnesialife, funguje hodně rychle, vozím i nějakou energetickou bombu s kofeinem (ryze preventivně,pro nouzové použití). Starší organismus už se v provozu udržuje hůř...ale jde to.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#9 03.11.2014 19:31:51

PeTe1985
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 177
Založená vlákna
Místo: Červený trpaslík
Motorka: EXC 450 06´
Věk: 29
Tel: 773555688
1 0

Re: Vytrvalostní strava


Na celodenku:

před jízdou: 2x IBALGIN 400mg
                  1-2x SPEED 8

sladke tycinky behem, nejake cukry, hodne pitiva.

Popis:

Podrobný popis výrobku SPEED 8 amp.10 doplněk stravy
SLOŽENÍ: pitná voda, glukoza monohydrát, acetyl-l -carnitin HCL, D,L fenylalanin, kofein přírodní, kyselina gama-amino-máselná, přírodně identické a umělé aroma tiramisu, yerba mate - extrakt, kyselina citronová monohydrát, 2-dimetyl-aminoetanol, konzervant sorban draselný, smilax medica extrakt, směs náhradních sladidel (cyklamát sodný, acesulfam K, aspartam, sacharin), konzervant benzoan sodný, schizandra chinensis - extrakt.
Doporučené dávkování:
1 ampule za den, při mimořádných psychických a fyzických výkonech doporučujeme zvýšit dávku na 2 denně - pouze ve dnech takovéto mimořádné zátěže.

Pro podporu silového a silově vytrvalostního výkonu
Vezměte 1 ampuli 60 minut před výkonem, u vytrvalostního výkonu trvajícího více než 2 hodiny můžete použít 2 ampuli těsně před zahájením výkonu.

Omezení akutní únavy
vezměte 1 - 2 ampule vždy s minimálním odstupem 2 - 3 hodiny

Zvýšení koncentrace, funkce intelektu
vezměte 1 ampuli, nárazově i 2 ampule v průběhu dne

Jinak funguje to, ale jsou to vsechno sracky  vyk!  vyk!  vyk!  lol  lol  lol  a29  a29 

Ale kdyz neni zbytí, tak proc ne  usch  usch 

Edit: po výkonu nějaký hořčík, třeba Magnosolv - alůe bacha, obsahuje i draslík a tím se může člověk předávkovat..  a22 


edit2. Další info:

Speed8
Speed8 obsahuje v ampulích vyvážený soubor neurotransmiterů a prekurzorů GABA a DMAE a mozkových nutrendů (tj. látek vyživujících mozek) DLPA a ALC.
S rostlinnými extrakty se vytvořila kaskádovitá psychostimulační směs, jejíž efekt trvá až 8 hodin.
Speed8 lze využít při fyzických výkonech , při zátěži a všude tam, kde je potřeba docílít bdělost a koncentraci bez pocitu sebemenší únavy.
Spped8 dlouhodobě stimuluje mozkovou aktivitu, potlačuje únavu, urychluje regeneraci po fyzické zátěži.
Spped8 účinně stimuluje fyzický a psychický výkon a s pozitivním dopadem účinkuje na intelekt schopnost koncentrace a potlačuje následnou únavu snižuje intenzitu bolesti, omezuje úzkostné stavy, vyvolává euforii (dobrou náladu)
Speed8 urychluje psychickou regeneraci po fyzické zátěži obnovuje energetické zásoby stimulací přeměny tuků na energii podporuje proces redukce nadváhy spolu s omezením pocitu hladu
Spped8 podporuje sexuální aktivitu omezuje riziko poklesu hladiny krevního cukru a doprovodného snížení krevního tlak
Upozornění:
Výrobek nesmí být kombinován s alkoholickými nápoji, sedativy a opiáty,není určen pro injekční použití! Nikdy nepřekračujte dávku 3 pitné ampule (celkem60ml) za 24 hodin!
Osoby užívající psychofarmaka se o použití musí poradit s lékařem",nedoporučuje se pro diabetiky a osoby citlivé na kofein nebo trpící zvýšeným krevním tlakem! 1 ampule (20ml) obsahuje 120mg přírodního kofeinu! Doplněk stravy.
Nikdy nepřekračujte dávku 3 pitné ampule Speed8 za 24 hodin!

Editoval PeTe1985 (03.11.2014 19:46:36)

 offline 

 

#10 03.11.2014 19:33:55

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Vytrvalostní strava


Na ježdění okolo baráku nic páč tam problém moc nemívám ale na závody žeru magnésium (hlavně několik dní před) a kopu banánů  heh2 v mezičase si dám třeba čokoládu atd. trošku cukrů  usch 

Editoval peTTR (03.11.2014 19:34:55)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#11 03.11.2014 19:44:01

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

JJ hlaďák je svinstco a29 

chce to udržovat hladinku, ale je to hodně individuální, kdo má natrénovanou vytrvalost nemusí doplňovat skoro nic a naopak týpky mého typu nezachrání ani martinská husa a1 

jinak mě se osvědčilly rozinky, banány, tatranky, perníky, apod. tedy směs rychlých a pomalých cukrů a k pití voda, nebo sladko-slanej zelenej čaj
nebo z chemickejch doplňků carbošneci (ale to je docela náročný na trávicí aparát...)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#12 03.11.2014 20:15:05

Re: Vytrvalostní strava


Kámo já ti dobře poradím, začni drtit fyzičku, posilovna, běh, kolo. Přes zimu jsou super běžky. Jak tu někdo psal při výkonu je dobré mít pití od Enervitu a tablety.
Na youtube najdeš spoustu cviku do posilky na mx.

Na ibalgin, Red bull, řízky a jiné blbosti se vys.. smile 

Držím ti palce cool 

 offline 

 

#13 03.11.2014 20:20:59

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: Vytrvalostní strava


už sem se lekl, že tu nikdo ten hroznový cukr nezmíní. Když sem jezdil závody na bajku, hodně dobrý byl carbosnack. dávkoval jsem ho průběžně po půl tubě za dvacet minut nebo přiměřeně dlouho před náročným úsekem. A nakonec celou tubu na ex chvilku před cílem. Speed8 jsem zkoušel taky, ale spíš mě přišlo, že mě to domotává než aby mě to posílilo. Jako bych si dal hodně silné kafe. Musli mi taky nikdy nesedlo, je to na mě moc suché. Lepší byly banány nebo margotky. Na hlad v pauze tatranky. A z pití jsem měl vždycky malou flašku obyč vody a velkou flašku Isostaru. Super je taky kofola s božkovem, ale ta se nedá praktikovat na motorce  big_smile Základ je se před výkonem dobře najíst a nechat trochu vytrávit abys neměl přilbu plnou vlašáku  a31   usch 


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#14 03.11.2014 20:25:14

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Vytrvalostní strava


Základ je dobrá fizička,pak tělo funguje i s minimálním doplněním energie(samozřejmně v určitém časovém horizontu),Do lesa mi stačí 2-4 sojové suky a 1,5l pití na celý den.Před závodama se snažim jíst slané brambůrky-tak dvě-tři hodiny před startem(sůl zadržuje vodu a je to i proti křečím) a tak hodinu před závodem něco kalorického(né klobásu a pivo),ale třeba hořkou čokoládu.Kupodivu na mně to docela funguje,ke konci mívám rychlejší časy na kolo.
Snažím se jezdit na kole,běhat(koleno mám v hajzlu,tak je běhání pro mně složité),takže nejvíc kolo,ale fizičku bych potřeboval také lepší.Na CC když jedu hodinu a neni 30 stupňů jedu bez pití,jen se nachlastám předem,na maratonu piju za jízdy a dávám si nějakej isostar.

 offline 

 

#15 03.11.2014 20:35:07

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Vytrvalostní strava


v dřívějším cyklobdobí jsem dost sledoval cykloultramaratonku Hanku Ebertovou a tady je jako inspirace její pojetí výživy: http://www.hankaebertova.cz/index.php?k … iva_objemy


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#16 03.11.2014 20:37:28

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Vytrvalostní strava


Já tedy bez pití nejsem vůbec schopen jezdit dýl než hodinu v kuse "myšleno naplno". Piju jonťák a ,ůžu potvrdit, že oproti pití čisté vody to je opravdu znatelný rozdíl.
Potom můžu z praxe potvrdit, že výborně fungují energetické gely, jako např: http://www.insportline.cz/2596/gel-nutrend-endurosnack
Třeba posledně v Rumunsku na Regimentu jsem po jednom zápasení měl fakt už dost, tak jsem zastavil, dal si gel a za chvilku jsem na tom byl o poznání líp. A to jsem tomu moc nevěřil. Asi půl hodiny před tím jsem byl v podobné situaci a nesežral jsem nic a ani několikaminutová pauza díky ucpanému průjezdu mi síly moc nedodala. Ten gel ale zabral.
Jinak je asi základ odjíždět dobře najedený něčím co má energii.
Odjezd nalačno je taky sebevražda, to už jsem taky vyzkoušel smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#17 03.11.2014 22:16:57

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Vytrvalostní strava


Janek:No vyzkoušim,ale koleno mám po špatnym úrazu(utrženy všechny vazy včetně menisku),operace,plastika vazu,atd. Dále stále problémy,tak kontrola v tunelu(né dálničnim) a bylo mi řečeno,že je to poúrazová artrtozy 4 stupně(je jich myslim 5) a ať počítám do budoucna s výměnou kloubu.Dokud to půjde,tak ať zatim vydržim,no a zatim to jde,ale běhání mi fakt nejde,běžim jak postřelenej a pokud možno,jen na měkym povrchu.Kolo je docela v pohodě,když to přeženu tak koleno oteče.Na motorce už jen s ortézama.Ale nestěžuju si,jezdim :-)
Sobota Ředhošť  lol 

 offline 

 

#18 03.11.2014 22:37:35

jacob
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 128
Založená vlákna
Motorka: KTM 200 EXC 2016, Sherco Trial 2.9
Věk: 36
0 0

Re: Vytrvalostní strava


Mě se hodně osvědčilo dat si asi hodinu před zaprahem rejzi varenou se soli, dam si do ni kvalitni sunku a maslo....energie na 3-4h vydrzi. Samozrejme neco vypit pred jizdou, idealne caj nebo iontak a pak treba po 4h energeticke tycinky a gely jako vyprostovaky.

Osvedcilo se v RO, Drapaku i kdysi na cc zavodech na kole, kde se jelo 60km a vic

 offline 

 

#19 04.11.2014 11:16:08

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Vytrvalostní strava


Mě se hodně osvědčilo smile nespoléhat na zázračnou stravu - funguje jen dlouhodobě upravený jídelníček přizpůsobený danému tělu & požadované zátěži a zároveň dostatečná a taky dlouhodobá fyzická příprava.
Jako doplněk stravy - když není šance se normálně najíst - používám http://www.drstanek.cz/2-obchod/3-prote … ci-hubnuti - sice je psáno jakoby na hubnutí, ale obsahuje kompletní strukturu potřebných prvků a má energetickou hodnotu jako cca polovina hlavního jídla. Obecně asi nejlepší u všech doplňků stravy pročíst přesně, z čeho se skládají, jakou mají nutriční hodnotu a porovnat mezi sebou - na netu (nebo s doktorem) se dá dohledat co s čím funguje a co je riziko - třeba oblíbený hořčík proti křečím se doporučuje brát společně s vápníkem (myslím poměr 1:2) - jinak při dlouhodobém používání hrozí odvápňování kostí - proč nevím, asi se spolu vážou

 offline 

 

#20 04.11.2014 11:24:43

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vytrvalostní strava


MichalEXC:

já ještě zapoměl doplnit, že to jsou všechno doplňky, pokud má někdo slabou fyzičku, tak mu nepomůže ani svěcená voda smile 
a nezapomenout, že k dobré fyzičce patří i regenerace, pokud se tělo není schopno zotavit z velké námahy a trpí několik dní s pocitem zakyselených svalů a svalové horečky, tak je vše špatně  sad 
tudíž do všeho jít raději pozvolna a s hlavou  gp 




---------------------------------------------
někdy se pořádně najist taky není špatné heh2 
http://data.labuznik.cz/labuznik/images/640x480/16258.jpg

Editoval Strejda-GC (04.11.2014 11:24:58)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů