Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

technická na noto se sport. průkazem

#1 29.10.2014 11:02:32

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

technická na noto se sport. průkazem


zdravim prodal jsem moto které má velký tp,malý tp,spz a sportovní průkaz,nový majitel mi volal že prej mu na tom nechtěj udělat tecnickou že to má sport. průkaz že to nejde ,přitom jak jsou dole ty políčka tak tam jsou razítka z stk že to na technikou dříve chodilo-jak to teda je? dík

 offline 

 

#2 29.10.2014 14:07:24

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: technická na noto se sport. průkazem


pitrsss:

Ha smile já bych mohl založit podobný téma smile Asi fakt založim...

K věci : Ti muži z STK mají zřejmě pravdu, pokud má moto sportovní průkaz - je to sportovní motocykl, tím pádem určený pouze pro sportovní účely - podniky a soutěže enduro. Tak to přesně mám napsaný v TP u svýho XR, společně s asi 20cm dlouhým odstavcem plným vyjímek. Tudíž moto nemůže být opatřena SPZ /na které je uvedena mj. STK/
Pokud ve velkym TP máš záznamy o STK, tak tahle ,,STK" stopro byla dělaná přes známýho, pravděpodobně moto na STK ani nebylo, max její papíry... Doufej, že se ti motorka nevrátí. Já byl v situaci jako seš ty a dojel sem si pro motorku zpět, koupil jí zpět a mám jí doteď big_smile


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#3 29.10.2014 17:13:08

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

Re: technická na noto se sport. průkazem


napíšu jak to dopadlo ,ale nejde mi do hlavy proč to má spz malej velkej tp pojistku jsem platil a technická na tom nejde ofiko udělat to mi hlava nebere,nejde ten sportovní průkaz nějak zrušit?stejně když to nejezdí na atestaci tak je k ničemu

 offline 

 

#4 29.10.2014 18:25:41

Re: technická na noto se sport. průkazem


pitrsss:

Co vím já,tak uvést motocykl s vyjímkami do běžného provozu(alespoň u nás na dopravce)byl vždycky problém.
Kdysi někdy v roce 95 jsem kupoval KTM 600 s vyjímkami a koupoval jsem ji jen v případě,že majitel nechá zrušit vyjímky a bude mít běžné OTP pro silniční provoz.
Musel motocykl vybavit funkčními,blikači,zrcátky,klaksonem stop světlo,zástěrku atp. aby vyjímky z pravidel silničního provozu pozbyly platnosti.Tenkrát vyjímka byla taková vložka k velkému TP.Plechová SPZ byla normálně.OTP nikoliv.OTP nahrazovala sportovní vyjímka.Takový  motocykl se směl v běžném silničním provozu v podstatě používat pouze při organizovaném tréninku,samotné sportovní akci nebo jízdě na tuto akci.Takto nějak mi to bylo sděleno a vysvětleno na DI POLICIE v té době,když jsem chtěl koupit KTM s vyjímkou a byl jsem se na to zeptat jak ji zrušit.Pokud přijdu přihlásit soutěžní vozidlo ,které bude mít normálně vystavené TP+SPZ+OTP+STK(bez vyjímek) tak problém s tím nemají.Tak to udělal minulý majitel (tuším někde v Turnově) a já KTM koupil.
Dnes asi tyto vložky TP nejsou a je to vše zapsáno v TP.Ale princip odstranění vyjímek asi zůstal stejný. sad 

 offline 

 

#5 29.10.2014 18:31:35

Dirty-KOM
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 33
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: xr 400
Věk: 29
0 0

Re: technická na noto se sport. průkazem


pitrsss:

Mam taky xr s mega vyjimkama pro sportovni ucely a bohuzel je nejjednodusi zpusob jak jezdit po silnici sehnat znamyho a jednou za dva roky si technickou "zaplatit" ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů