Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Prosím o radu s výběrem motorky

#41 27.10.2014 07:47:50

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211:

Pokud Ti mohu sdělit své dojmy a zkušenosti tak čti.

Myslel jsem si s Aprilií RX125  (2T) jak jsem zkušenej endurář a pilot. Chtěl jsem XR 400R ale nebyli pěné kusy. Tak jsem z hlediska financí a náhodné nabídce krásné moto koupil YZ 250 (2T) ostrou krosku. Po roce trápení, jsem to prodal, ten výkon je uplně na hovno a to podotýkám že jsem jezdil po lukách sem tam les ale enduro to z daleka nebylo. Spíš jako náznaky. Ještě když jsem YZ měl jsem koupil nádherný XR 400R a byl jsem naprosto odvařenej. Motorka jede hlavně od spoda a klidně. Je těžší, ale odpustí zpoustu chyb. Není na ní co utrhnout, protože nemá chladiče. Údržba absolutně žádná, myšleno oproti závod. enduru. Takže sem tam vyčistíš vzduchový filtr, vyměníš olej a olej. filtr a jezdíš a jezdíš. Spotřeba žádná, když za to nebereš na asfaltu tak gumy vydrží půl sezony, díly dostupné (ale budou ti na nic protože není co měnit). Ještě když jsem měl obě YZ + XR kluci který zrovna moto neměli (brácha a jeden kámoš) jsem jim nabídl se svézt se mnou. Jeli YZ a do 10 minut to prostě nechtěli že je to na hovno ostrý a že se na tom nedá jet. Skočili na XR a já měl na YZ co dělat abych jim stačil. Pozor pořád jen louky a lesní cesty. Po nějaký době jsem YZ prodal. XR Jsem měl další 3 roky. Neskutečně spokojený až nad míru. Během posl.2let jsem začal poznávat nové kluky co jezdí enduro a přicházet na to že XRu chybí starter a je těžké. Byl jsem v Magyar-Nagycenk, Polsko-Walbrzych, RO-Baia Mare a pár vyjížděk opravdového endura v ČR a XR šlo z domu. Na ENDURO těžké, a bez starteru 4T již nikdy. V průběhu let s XR jsem měl možnost (tahal jsem kámoše z lesa) s jeho EXC 125 ji zkusit. Zasekl se před stromem a já mu šel pomoci. Skočil jsem na to a byla to bomba. Hydraulická spojka, váha muší, prostě jsem to chtěl mít taky protože s tímhle pojedu všechno. Takže k XR jsem na poslední 1/2rok do lesa koupil  SX 125 a přišel na rozdíl mezi enduro a cross motorkou. Já měl 5 kvaltů on 6, ale rozdíl byl v rozložení rychostí. Já měl vytočenou 5 na max. a on řadil 6. V lese bylo SX super, ale přejezdy jsem nesnášel. 3km co stím dělat když to má max. 90 a brečí to jak prase. Měl jsem možnost se svést na GasGas ec300R a už jsem nechtěl nic jiného než 300 2T. Prodal jsem SX i XR to a koupil jsem EXC 300 (2T se starterem) a už bych neměnil. Ovšem to je o jiných penězích, už se musíš o ní postarat, všude řešíš ředění oleje do benzínu, díly potřebuješ, a chlastá to jak zavalenej horník. No ale v Enduru je mi jen oporou. Na XR mám jen dobré vzpomínky, ale louky, lehký les a ne Hard core ENDURO. Za mě XR super volba a pak uvidíš kam tě to potáhne dál. DR-Z mi příjde neohrabané, ale má starter a TTR je už 600 a to je prostě moc do terénu. Vždycky jsem říkal kdyby mělo XR starter, Upsitedowny a hydr. spojku tak nad tu motorku není. Jednou si jí stejně koupím z5 až nebudou kačeny na EXC heh2

Závěrem: Nejde srovnat cross a enduro motorka. Má jinou specializaci a jde absolutně o něco jiného. Kup si enduro, to na trati taky zkusíš, sice ti to nedá jako cross ale pokud máš 80% louky, lesy , a jejich cesty tak není co řešit. Cross ti bude super na trati ale mimo ni na hovno absolutně. 2T je lehčí a když se posere levnější oprava, nejsi slyšet za kopečkem jako se 4T key 

Ale zase pokud chceš 4T nepojedeš nic velkolepého jako potoky, výjezdy plné stromů a jiné jebačky spíš se svézt, koupil bych to XRo a budeš 100% spokojen.
Pokud 2T, za mě 125 2T EXC. Na naučení s 2T supr. má hydrauliku žádná váha bomba. Když seženeš 200 bude to jen +, ale moc pěkných jsem neviděl.
A pokud ti to sedne do roka jdeš víš a to bude to 300. Spodek krásnej, váha podobná...

Ještě pro porovnání Gas a EXC: Gas je hodnější, tupější, levnější ale výkonu pořád dostatek. EXC je ostřejší, dražší a sem tam tě proškolí když se urve  usch 

Editoval FoXR (27.10.2014 08:23:32)


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#42 27.10.2014 07:48:41

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Jo s tím ukvapením, já na XR čekal 3 roky než se mi nějaké líbilo vyk! 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#43 27.10.2014 20:47:24

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


FoXR:
asi tak ,dikky chlape,hlavně nebýt ukvapenej

 offline 

 

#44 16.11.2014 22:17:48

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Ahoj tak jsem byl mrknout na Ktm 200 exc ročník 2007,motorka jela krásně,ale uvědomil jsem cenu 76 000Kč na jěždění a ničení někde v lese,nejspíš mě bylo líto těžce vydřených peněz a řekl jsem si budu dívat po něčem lacinejší,našel inzerát yamahu yz 125
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … z-125.html

 offline 

 

#45 16.11.2014 22:44:10

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211:

pokud chceš jezdit motokros, tak ok, ale na tom YZ si v lese ani neprdneš  a11 

 offline 

 

#46 16.11.2014 23:00:41

Dirty-rider
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 95
Založená vlákna
Místo: SVK, Kysuce
Motorka: Honda
0 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211 tiež to teraz riešim, ale ostal som na bode mrazu  a8  Jazdím lesy/lúky, doteraz som mal hondu cr 125. Na začiatok to bolo v pohode, ale časom budeš chcieť v lese viac dokázať a niečím takýmto to nepôjde. Jednoducho chce to enduro.  ano 

Editoval Dirty-rider (16.11.2014 23:01:27)


Ak sa bojíš, nerob to!
    Ak to robíš, neboj sa!

 offline 

 

#47 23.11.2014 20:46:10

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Dobrý večer
Nakonec jsem koupil tohle
http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … z-125.html
možná mi budete nadávat co jsem to koupil stav a cenna je naprosto vynikající,dnes jsem ji dovezl dom pocit z toho mám trochu smíšený,jestli mě to nechytne půjde z domu,jinak servisováno  Oulehla u Šternberka,pokud toto čte někdo z Okolí Olomouce mohli bysme dát někdy  scuka a pojezdit

 offline 

 

#48 26.11.2014 05:11:34

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Tak mu ta kroska dlouho nevydržela-prej rodiče ee,tak uvidíme jak se to vyvine. Strana 4

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?f … =21&&pgr=4

Editoval MotoDriver (26.11.2014 05:12:24)


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#49 26.11.2014 06:53:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


MotoDriver:

a že to nenapsal tady, dostal by určitě dobrou radu  a1  hlavně po přečtení celého vlákna, kdy mu všichni radili, co má koupit a8  někdo se prostě musí potrestat sám, aby pochopil.......

 offline 

 

#50 26.11.2014 08:27:29

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Strejda-GC:Njn snít a chtít je jedna věc a mít,živit to a starat se je věc druhá+výkon motky+náklady,nepochopení,nedůvěra,0 podpora,.....v rodině tak je to jasný  ne 


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#51 26.11.2014 08:37:06

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Rozhodně nejlepší rada je : Vem si někoho s sebou až se ti nějaká zalíbí kdo ti to omrkne, musí to být borec co zná krosky (automechanik ti bude k hovnu)  wink Na 100% ta motorka nikdy nebude v cajku. Roční údržba se ti nikdy nevleze pod 10tis. Čím lepší pilot budeš tím budeš solit víc. Někteří do mašiny ročně nastrkaj i 50, tak na to taky mysly. usch 

Editoval Hoždy (26.11.2014 14:13:52)

 

#52 27.11.2014 11:55:02

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


MotoDriver napsal(a):

Tak mu ta kroska dlouho nevydržela-prej rodiče ee,tak uvidíme jak se to vyvine. Strana 4

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?f … =21&&pgr=4

to je síla "volal jsem prodávajícímu že jsem si to rozmyslel a chci jí vrátit, byla to moje touha od 15 let".
Chudák nějaké jeho vyhlédnuté děvče o němž také dlouhodobě sní, to asi po letech snění po prvním rande skončí s outěžkem v domově opuštěných matek potom co si "to maník zase rozmyslel", takovému musí být radost něco prodat

 offline 

 

#53 02.12.2014 17:36:51

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Borci jsem rád že jsem vás pobavil,krosku mám doma,otec na ní změnil názor,jak je tu vidět  máte sjeté všechny fóra,Sousedi mě začali milovat když otočím plynem a vyvine se líbezný 2t zvuk a1 ,zatím se na tom učím,nohu mám domlácenou od nakopávačky ,zatím jsem na ní měnil svíčku co mě stála 200Kč,nejvíc mě štve počasí,jinak poježdění je super,Mám ji naladěnou na 60kg  zsdní tlumič,musím ji přeštelovat na 80kg

 offline 

 

#54 02.12.2014 17:39:02

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


MotoDriver:

Mluvíš mi z duše,jako by jsi mě znal,otec se svezl změnil názor,podle mě je víc nadšený jak já

 offline 

 

#55 02.12.2014 18:33:41

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


To rozmyslení vypadalo zvláštně, ale pokud to dopadlo, tak je všechno OK a když to někoho doma taky chytlo, tak je to už super.
Tak ať tedy moto užiješ

 offline 

 

#56 02.12.2014 19:08:24

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


jees:

Na motorce jsem se projel 2 krát po polích za barákem,motorka jede pěkně se mi zdá zadní centralní tlumič je nastavenej na 60kg,bych ho potřeboval přitvrdit na svých 80kg,????
Tady jsem našel super článek
http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t … 21728.html

 offline 

 

#57 02.12.2014 19:32:47

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211: s tím ti tu určitě někdo poradí, řešilo se to tu. Já si to nastavit nechal v servisu, nehovím tomu a nechci být za brouka Pytlíka

 offline 

 

#58 02.12.2014 19:42:33

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211 napsal(a):

....nohu mám domlácenou od nakopávačky...

Nevím jestli to píšu správně..máš YZ 125 ? ...a domlácenou nohu od nakopávačky??...od 125???...mmmm....nakopáváš bosej a pak bereš boty  usch ? Páč to snad ani nejde si na 125 dojebat nohu ne ? A jinak teda ...yamahu nakonec ? No, potěš prdel.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#59 03.12.2014 18:07:28

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


MichalEXC:Ahoj mám yz 125,od nakopávačky ji mám domlácenou pro to jsem ji startoval v botaskách a měl špatnou svíčku,jinak ted řeším nastavení zadního tlumiče je to nastavené tak na 60kg,kdybys mi poradil bych byl rád,studoval jsem to na udržbě krosky viz motorkaři.cz

 offline 

 

#60 03.12.2014 19:17:48

Syphoon
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 30 pryč
0 0

Re: Prosím o radu s výběrem motorky


Lupen2211:

Nejsem sice žádný odborník, ale pokud ji máš naladěnou na 60 kg (to jsi poznal podle označení pružiny nebo jak?), tak ji asi jen tak nenaklikáš na 80 kg - nejspíš to bude chtít tvrdší pružinu (a nejlépe asi repas komplet) a zásah rukou někoho zkušeného. A přední budeš muset asi pořešít taky nebo předky nejsou naladěny na 60 kg? Každopádně to asi zadarmo nebude (na KTM mě to vyšlo i včetně repase 11 000,-)
Jak psal Hoždy, chce to mít něco našetřeno.

A to jsi poznal na polích za barákem, že je to měkké (na 60 kg?)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů