Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kouše se přední brza

#1 06.10.2014 12:39:14

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Kouše se přední brza


Nechala jsem zrepasovat pumpu přední brzdy (opravnou sadou), vyjedu z garáže a po 400m stojím, protože se mi netočí přední kolo - páčka brzdy tvrdá jak kámen a desky zakousnuté do kotouče bliz2 Odpustili jsme přes odvzdušňovák trochu kapaliny a jezdila jsem celý den. Druhý den bez problému, třetí den na konci vyjížďky zase zákus, 2x za sebou  ne 
Rozebrali jsme opět celou pumpu, odmontovali hadici, všechno pročistili, složili, odvzdušnili -  brzda brzdila na jeden prst, jedna báseň  ano Po 15mth se opět kousla  ne 
Někdy se to stalo na rovině, někdy při brždění... Množství kapaliny v nádobce na to nemělo vliv.

Netuší někdo, v čem může být problém? Napadá mě už jen vrátit zpátky starý pístek, protože původně brzda brzdila, jen byla gumová. Složené je to dobře, kapalina je tam 5.1, opravná sada je od Brumly.
Díky všem za jakýkoli tip.

P.S. A radu, abych si vážila toho, že mi v rukách všechno tvrdne, už jsem dostala  usch , jen mi momentálně k ničemu není  a1 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#2 06.10.2014 13:21:19

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Kouše se přední brza


Klasika:

no já nevím, jestli to pomůže - řešil jsem přesně stejný problém na zadní brzdě, bloklé zadní kolo, všechno vyměněno a odvzdušněno-pístky vytaženy a vyčištěny a nakonec jsem zjistil, že bylo lehce ohnuté oko brzdových destiček, přes které prochází čep, stačilo srovnat, aby bylo rovnoměrně s deskou a problémy se už neukázaly  smile 

(počítám, že kotouč si kontrolovala a není nikde bouchnutý)

 offline 

 

#3 06.10.2014 13:26:18

Re: Kouše se přední brza


Já měl to samé u spojky a dělal to O kroužek, který se občas žvejknul a následně zakousnul ve válečku. Byl také nový, ale patrně větší odchylka  v rozměrech, po výměně za další už se to nestalo

 offline 

 

#4 06.10.2014 13:35:06

Re: Kouše se přední brza


Taky bych to viděl na těsnící kroužek, že se žvejkne přes hranu pístku. Divný je že to udělá až po takové době.

 offline 

 

#5 06.10.2014 13:41:47

Re: Kouše se přední brza


destičky zůstali starý?

 offline 

 

#6 06.10.2014 14:10:44

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Kouše se přední brza


Podívej se jestli ti chodi volně brzdovy třmen na těch čepech na gumičkach když ho odmontuješ musi to jit volně rukama jinak se ti nevraci ten novy pístek byla to originalní opravna sada nebo nahrada?


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#7 06.10.2014 19:05:40

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kouše se přední brza


Kluci díky za tipy  ano 

Třmen chodí dobře, tam to nejspíš nebude.
Opravná sada byla kupovaná u Brumly, takže náhrada  hmm Kdyby KTM držela rozumný sklad, tak bych kupovala tam, protože ceny jsou často stejné, ale většinou potřebuju díly hned teď okamžitě a u nás v Brně mají hned teď okamžitě leda zavříno.
No a pak se mi to takhle vrací  roll 

Kotouč i brzdič fungoval předtím bezproblémově, takže by měl i teď..  Destičky zůstaly původní.
Spíš to vidím na ten O kroužek. Hloupé je, že budu čekat na verdikt klidně dva měsíce ježdění... Když se to teď projevilo po takové době  a33 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#8 06.10.2014 19:41:06

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Kouše se přední brza


No mi se stalo kdysi něco podobného na DR. Jel jsem celkem rychle za kámošema bohužel jak jsem si chtěl přibrzdit předkem tak se kousla a já letěl přes  ne řidítka. Na problém jsem dlouho nemohl přijít ale zakopaný pes byl v štelovacím šroubečku na kroku páčky. Šroubek měl malou vuli mezi válečkem. Tak váleček se nevracel až do konce kde uvolnil tlak.
Jen moje zkušenost ,tak hodně zdaru.


PS: s tím tvrdnutím všeho v tvých rukách je dobrý poznatek  ano  ano  ano  ano 

Editoval Pitr (06.10.2014 19:42:14)


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#9 06.10.2014 22:10:15

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: Kouše se přední brza


podobný problém jsem měl loni na zadní brzdě. byl špatně seštělovaný pedál brzdy, takže to přibržďvalo furt, až se přehřály desky, zahřály kapalinu a zapekly se na kotouč. stačilo nechat vychladnout, roztáhnout a seřídit znova. od té doby pokoj


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#10 06.10.2014 22:29:53

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Kouše se přední brza


Taky bych se zabejval posledníma dvěma přízpěvky...
Moc se to dotahne, pístek překreje kanálek do nádobky a kapalina nemá kam jít ze třmenu a hadice. Jak se jede, desky se třou o kotouč, zahřeje se to, kapalina nabyde a místo toho aby se nafoukla do nádobky, tak se nefukuje do třmenu a brzdí...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#11 06.10.2014 22:31:52

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Kouše se přední brza


vůbec Lence nezávidím, jsme jí tady napsali asi deset variant, prakticky jakékoliv poruchy a ona si teď musí vybrat tu správnou  heh1 

 offline 

 

#12 06.10.2014 22:43:42

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Kouše se přední brza


No ono těch deset variant dohromady nezabere ani hodinu práce  usch 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#13 07.10.2014 01:38:06

Re: Kouše se přední brza


osobně taky tipuju spíš nějak se sekající destičky/pumpu/kroužek apod - problém s nabývající kapalinou je ve většině případů způsobenej starou brzdovkou co má v sobě nachytanou vodu. U nový brzdovky (a ještě k tomu 5.1) to není vůbec snadný, a u takhle lehký motorky a s drapákem mi to na 400m přijde skoro nemožný.

Celkem snadno to jde poznat podle teploty - pokud to přibržďuje až se to zastaví tak je celá soustava třmen-desky-kotouč rozpálená jak kráva, pokud to je normálně teplý tak se něco kouslo naráz. Často bejvá vymačkaná ta tyčka co drží desky, případně je vymačkanej celej třmen a desky tam pak seděj nakřivo.

Z hlediska pravděpodobnosti bych ale podezíral něco okolo tý pumpy, pokud to je to jediný do čeho se šahalo než nastal problém - já bych tam vrátil starou gumovou a chvíli s tím jezdil

 offline 

 

#14 07.10.2014 07:11:33

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kouše se přední brza


Lepší 10 možných variant, než žádná  smile  ano 

Vrátíme nejdřív zpátky komplet to, co jsme vytáhli. Protože to je opravdu jediná věc, která se měnila, je nejpravděpodobnější příčina zde. Ale... brzda byla opravdu hodně gumová. Je možné, že střeva byla v pořádku, jen se ji zatím nikdy nepodařilo dobře odzvdušnit - až teď. A to by mohlo způsobovat zahřívání soustavy kotouč-třmen-desky, protože při zavzdušněné brzdě se křivý kotouč/třmen neprojevil...  ou1 
Při všech zákusech byl kotouč i třmen hodně horký  a2 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#15 07.10.2014 08:09:21

Re: Kouše se přední brza


Klasika:

Jestli chceš zamotat hlavu ještě víc, tak mně se stalo něco podobného, ale na vině byl vymačkaný čep (tyčka), na který nalíkáš desky. Za 150mth už v něm byly vytlačené drážky a to způsobovalo, že desky se po něm volně nepohybovaly, přibržďovalo to, ohřálo se to, kouslo se to. Vyměnil jsem tu tyčku, a vše bylo cajk.

Že jsi měla brzdu gumovou mohlo být způsobeno vzduchem v systému nebo už ti taky degradovala brzdová kapalina. Jsi si jistá, že tam máš mít 5.1?

 offline 

 

#16 07.10.2014 08:57:35

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kouše se přední brza


Dot 5.1 je pro zavodaky takze  ji ma spravne ano2  ano2 muze se dat i dod 3 ne bo 4 ta je od vyrobce doporucovana.Bacha na dod 5  nesmi se s nima michat ani lejt do sistemu pro dod 3,4 a 5,1.

 

#17 07.10.2014 08:59:12

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kouše se přední brza


Maler: Kdyby se brzda začala kousat z ničeho nic, tak by samozřejmě mohla být příčina v čepu, v brzdiči, v kotouči atd atd. Jenže ona se zakusuje přímo od chvíle, kdy jsme "zrepasovali" pumpu, takže problém spíš hledám v tomto kroku. Brzdovka 5.1 je tam už přes 100mth a funguje ano Navíc problém by měla dělat DOT5, ta je na jiné bázi, co jsem tak četla (edit - Baba mě předběhl  smile )

Samozřejmě je možné, že jde o pitomou shodu náhod a problém nakonec bude v novém plastu na airboxu  usch 

Editoval Klasika (07.10.2014 09:00:36)


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#18 07.10.2014 09:18:04

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Kouše se přední brza


Klasika:

Tak mě napadá má vůbec plechová vana špunt???  wink  wink 

 

#19 07.10.2014 09:22:17

FoXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Motorka: EXC 300
Věk: 29
Tel: N6303i bezdotykáč =)
1 0

Re: Kouše se přední brza


Kamarád řešil totéž u exc 125 a nakonec snad úspěšně to vyřišila vůle na páčce přední brzdy. Nic extra na velké náklady a opravu. Musí být prostě vůle na páščce aspoň u tohotopřípadu to tak bylo, zatím cca 4mth a pohoda  wink 


Prosím Vás ! Nemáte něco k pití ? Já mám takovej hlad , že nemá s kým spát...

 offline 

 

#20 07.10.2014 09:30:17

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Kouše se přední brza


babaexc: nemá  a24 Myslíš, že by to mohlo souviset?  a1 

Fox: kouknem i na to, to je taky možná příčina problému...  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů