Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM EXC/SX 2T - tuning

#1 29.08.2014 12:25:42

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

KTM EXC/SX 2T - tuning


Zdravim offmoťáci,

Chtěl bych vytvořit téma zaměřené na tuning vašich strojů (nejlépe KTM EXC/SX 2T) a podělit se tak o zkušenosti s lazením mašin ať už v rámci výkonu či vylepšení "obrnění", samo-domo tuning - výroba vlastních dílů, tuning díly z obchodů (zkušenosti, zpracování případně odkazy na e-shopy) atd....... key 

Abych rovnou začal, nemáte někdo zkušenosti z praxe s lazení přívěry na EXC 250 pomocí pružin (originál či z Endurotuning.cz) ??? Myslím jak pružiny ovlivní průběh ?

 offline 

 

#2 29.08.2014 13:03:56

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Čao, něco málo přihodim smile Co se týká pružiny, tak to je teď něco, co právě řešim. Ne že bych nebyl spokojenej, ale chtěl bych zkusit dát motokrosovou pružinu, poňáč co jsem četl, tak ta odezva po otevření přívěry je neskutečná a rád bych to zažil. Stopro to zkusim.

Co se týká tuningu, tak např. leštění kanálů - včera sem tady četl nějaký vlákno, psali tam i lidi co se tuningem 2T živili a někdo tam psal že když si fakt dáš práci s vyleštěním kanálů, tak ta odezva na plyn je fakt hodně znát. Zas na druhou stranu jsem někde četl že ten odlitý povrch kanálů ve válci je sám o sobě hrubší - což by teoreticky mělo pomoci směsi se o ten povrch lépe ,,rozprášit" ale jak to je opravdu, to bych jen spekuloval. Myslim že už i historie našich ČZ povídala něco o tom leštění kanálů, tak na toma si něco bude.

Jinak na svym 2T mám koncovku akrapovič, má to nádhernej spodek a neřve to, zatim mi tenhle tuning stačí smile


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#3 29.08.2014 14:29:13

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Sojkin86:

Kde si ho koupil? Taky bych chtěl investovat do výfuku...mám teda standard koleno + koncovku a jsem nad míru spokojen ale koleno je pěkně pomuchlaný takže dříve či později ho budu muset koupit. Origo je za 9 tak bych koupil laděný ale chci aby motorka měla stejně hlubokej projev a ne jako klasický 2T kde to má zvuk jak když chciješ na plech a1 

hodně se mi líbí:  http://www.gtmotocross.cz/nabidky.php?id=131 ale to je investice za 14k a to bych zaplakal po prvním nárazu:D

 offline 

 

#4 29.08.2014 14:48:48

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator:

Taky pridam zkusenost.co se pruziny tyce menil sem ze zluty na cervenou a znat to je taky se to da krasne ladit tim 4hranem se kterym se nesmi hybat ale nevidim v tom problem, u 3kila sem mel ten 4hran zatoceny do pulky tak sem ho vytocil zaroven s tim deklikem a zase to slo ochotnej do otacek.k vyfuku. mam na sx 250 kolenk ktm fmf a o neco malinko kratsi koncovku pro circuit nebo jak se to pise zvuk mozna hlubsi nez u kamosovy exc 250 se serii.na 3kilu sem mel orig koleno a koncovku uplne v poho to fungovalo pak sem dal ktm fmf kratsi koncovku a bylo to divocejsi a urvanejsi ale hezci zvuk pak sem dal dlouhej akrap vrsek se uklidnil a spodek lehce zesilyl, plynulejsi narust vykonu tichoucky oproti fmf a lehouka koncovka. Jiny vykonovy upravy nejak neresim da se to znatelne ladit jen vyfukem a priverou coz me jako hobikovy staci.

Editoval Zobák310 (29.08.2014 14:51:00)


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#5 29.08.2014 14:59:02

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Zobák310:

No koukám že si toho otestoval poměrně hodně big_smile Někdo tady před nedávnem házel testy různej kompletů (gnarly, pro circuit..atd) no a tam se zamiloval do Scalvini, ale v rámci financí to asi stejně dopadne tak, že vemu gnarly koleno a k tomu nějakou fešnou koncovku (u toho Pro circuit a i většiny FMF koncovek mi vadí vzhled).... a1 

Pružinky asi objednám a zkusim to poladit...do šroubku se kterym se nesmí hejbat se asi jebat nebudu:)

 offline 

 

#6 29.08.2014 14:59:46

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator napsal(a):

Sojkin86:

Kde si ho koupil? Taky bych chtěl investovat do výfuku...mám teda standard koleno + koncovku a jsem nad míru spokojen ale koleno je pěkně pomuchlaný takže dříve či později ho budu muset koupit. Origo je za 9 tak bych koupil laděný ale chci aby motorka měla stejně hlubokej projev a ne jako klasický 2T kde to má zvuk jak když chciješ na plech a1 

hodně se mi líbí:  http://www.gtmotocross.cz/nabidky.php?id=131 ale to je investice za 14k a to bych zaplakal po prvním nárazu:D

Koleno vyfoukni a nemusíš kupovat nové wink


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#7 29.08.2014 15:01:12

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Filda napsal(a):

sykator napsal(a):

Sojkin86:

Kde si ho koupil? Taky bych chtěl investovat do výfuku...mám teda standard koleno + koncovku a jsem nad míru spokojen ale koleno je pěkně pomuchlaný takže dříve či později ho budu muset koupit. Origo je za 9 tak bych koupil laděný ale chci aby motorka měla stejně hlubokej projev a ne jako klasický 2T kde to má zvuk jak když chciješ na plech a1 

hodně se mi líbí:  http://www.gtmotocross.cz/nabidky.php?id=131 ale to je investice za 14k a to bych zaplakal po prvním nárazu:D

Koleno vyfoukni a nemusíš kupovat nové wink

Nemáš kontakt na někoho kdo to dělá pěkně??

 offline 

 

#8 29.08.2014 15:07:25

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


SethX napsal(a):

Filda napsal(a):

sykator napsal(a):

Sojkin86:

Kde si ho koupil? Taky bych chtěl investovat do výfuku...mám teda standard koleno + koncovku a jsem nad míru spokojen ale koleno je pěkně pomuchlaný takže dříve či později ho budu muset koupit. Origo je za 9 tak bych koupil laděný ale chci aby motorka měla stejně hlubokej projev a ne jako klasický 2T kde to má zvuk jak když chciješ na plech a1 

hodně se mi líbí:  http://www.gtmotocross.cz/nabidky.php?id=131 ale to je investice za 14k a to bych zaplakal po prvním nárazu:D

Koleno vyfoukni a nemusíš kupovat nové wink

Nemáš kontakt na někoho kdo to dělá pěkně??

I pro mě a1 

 offline 

 

#9 29.08.2014 15:31:56

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator:

Original koleno se slevou 5 500,- v zime budu taky resit koleno a pujdu opet do fmf nebo pro circuit kvuli citelne lepsimu spodku to se na enduro hodi na motokros bych dal klidne orig. tam ten spodek nehraje takovou roli


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#10 29.08.2014 15:35:23

Smudla
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Rychvald
Motorka: TE 300,VS 1400
Věk: 53
1 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Sykator:pruziny na priveru z Endurotuningu.cz ti mohu nabidnout.Jen jsem je vyzkousel a lezi mne v krabicce.

 offline 

 

#11 29.08.2014 15:36:43

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Zobák310:

Ja mam ladene koleno a ladenej kratkej lauf a nevim jak to jelo predtim ale je to splaseny jak svina :-D zvuk paradni.Koleno mam poskrabane a na par mistech sou ty skrabance hlubsi ze je tama videt jak z toho obcas ukapne bordel.Nejakej napad cim to poladit aby to nebylo moc videt?

 offline 

 

#12 29.08.2014 15:37:37

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Zobák310:

Ty mas origo za 5500? Nový/jetý?

Teď sem koukal na to FMF a píšu ze znatelné zvýšení výkonu na 1/3...to by mohlo bejt zajímavý... Chtěl bych to právě taky udělat přes zimu s tim že asi budu dělat píst + nová vata a rovnou bych to i pošteloval když bude třeba...když si dával jiný kolena, měnil si trysky či šteloval pozici jehly?

 offline 

 

#13 29.08.2014 15:43:44

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator napsal(a):

Zobák310:

Ty mas origo za 5500? Nový/jetý?

Teď sem koukal na to FMF a píšu ze znatelné zvýšení výkonu na 1/3...to by mohlo bejt zajímavý... Chtěl bych to právě taky udělat přes zimu s tim že asi budu dělat píst + nová vata a rovnou bych to i pošteloval když bude třeba...když si dával jiný kolena, měnil si trysky či šteloval pozici jehly?

Nevim odkud jsi ale kdyby si byl blizko klidne ti pucim moji masinu na vyzkouseni stim vyfukem kolenem a prevodem na silu to taha od spoda hned a to to nemam nejak poladeny pac tomu este nerozumim urcite by to slo vyladit lip.Mozna zvednu volnobeh obcas mi to chcipa a myslim ze mam nizke otacky

 offline 

 

#14 29.08.2014 16:22:33

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator:

Jo novy orig koleno jde sehnat za 5 500,- na sx 250 uz kole o bylo takze co je v karbecu nevim ale muzu se podivat.kdyz sem menil koleno na 3kilu nic sem s karbecwm ani s jeho nastavenim nedelal chodilo to normalne.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#15 29.08.2014 16:23:35

Smudla
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Rychvald
Motorka: TE 300,VS 1400
Věk: 53
1 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Jezdim na me stare vrane koleno Doma+FMF Q-Stealth.V lese je ticho a prubeh vykonu mne vyhovuje.
Nejvic mne ale pomohla vymena klapek za klapky V-Force4.Udelaly z motorky uplne "jinou" motorku.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2729_20140829_160259.jpg

 offline 

 

#16 29.08.2014 17:56:14

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Ja stejne jak su v zacatkach tak nepoznam co je dobry a co ne.Jediny co vim ze neni dobry pri najizdeni na skok otevreni privery :-D

 offline 

 

#17 29.08.2014 18:17:04

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


Smudla: jo čet sem že Q-stealth je tichounkej....  ano 

 offline 

 

#18 29.08.2014 18:18:43

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


děda napsal(a):

sykator napsal(a):

Zobák310:

Ty mas origo za 5500? Nový/jetý?

Teď sem koukal na to FMF a píšu ze znatelné zvýšení výkonu na 1/3...to by mohlo bejt zajímavý... Chtěl bych to právě taky udělat přes zimu s tim že asi budu dělat píst + nová vata a rovnou bych to i pošteloval když bude třeba...když si dával jiný kolena, měnil si trysky či šteloval pozici jehly?

Nevim odkud jsi ale kdyby si byl blizko klidne ti pucim moji masinu na vyzkouseni stim vyfukem kolenem a prevodem na silu to taha od spoda hned a to to nemam nejak poladeny pac tomu este nerozumim urcite by to slo vyladit lip.Mozna zvednu volnobeh obcas mi to chcipa a myslim ze mam nizke otacky

Já sem z Mostu, což jestli jsem dobře pochopil z tve diskuze jinde tak si z druhy strany republiky:D ale kdyby si zajel někdy poblíž tak se stav a dám "čenč" big_smile

 offline 

 

#19 29.08.2014 19:36:28

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator:

Dojedu na ktm a v batohu budu mit nahradni motor :-D

 offline 

 

#20 29.08.2014 20:10:17

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: KTM EXC/SX 2T - tuning


sykator:

Jinak exc 250 09 co ma kamos a sx 250 09 je rozdil jak svina.sx je daleko divocejsi a na prejezdech pomalejsi.oba mame cervenou pruzinu exc ma citelnejsi prubeh a na me pusobi o trochu tezkopadnejc i v ovladani.a na model 09 sem musel dat nastavce rejdu o 2 cm ZETA u 12tky sem nemusel nic.co se tyce toho modelu 09 tak bez tahaciho popruhu mam problem ta motorka nejde za nic chytit.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů