Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Montáž tažného zařízení svépomocí

#1 26.08.2014 10:54:44

JirkaF007
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: RM-Z 450
Věk: 35
Web
0 0

Montáž tažného zařízení svépomocí


Ahoj, má někdo zkušenost s montáží tažného svépomocí?

Co jsem tak na internetu zatím načetl, tak stačí následující:
1) koupit tažné a elektroinstalaci s homologací na konkrétní auto
2) namontovat tažné
3) STK kde zkontrolují mechanickou a elektrickou funkčnost
4) zápis na úřadě

Nikde se ale nepíše jestli stačí jen evidenční kontrola a nebo se musí na kompletní STK, kam se mi moc nechce protože mám technickou starou jeden měsíc a nechci to zase platit celý.

 offline 

 

#2 26.08.2014 11:10:41

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


JirkaF007:

ještě bys měl mít potvrzení o odborné montáži...Evidenčka jen na tažné,stk auta se netýká pokud není prošlá  smile 

 offline 

 

#3 26.08.2014 11:28:08

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


Janek napsal(a):

V Plzni nebyla žádná "evidenčka na tažný" po odborné montáži - s certifikátem - potřeba. Po takový montáži nemusíš chodit na STK  a jdeš zapsat rovnou na úřad.
Na STK jdeš jen v případě montáže třeba samodomo (jiné než odborné - s certifikátem), kdy kontrolují el. zapojení zásuvky, dotažení spojů, ...

JJ, pokud má firma certifikát k montáži jdeš přímo na magistrát. Před cca 3 měsíci jsem přihlašoval svoje tažné a na technickém listu je kolonka o potvrzení montáže servisem? nebo čím . .. Razítko jsem sebou neměl tak jsem se musel pro něho vrátit. Baba Jaga na magistrátu to bez razítka nepobrala. Tož asi tak.
E: předtím samo evidenčka, certifikaci nemám..

Editoval Jarynn (26.08.2014 11:28:55)

 offline 

 

#4 26.08.2014 11:44:58

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


mám to za sebou cca měsíc na peugeotu 206, koupil jsem ho nový tzn se štítkem. Namontuješ si ho sám, zajedeš na stk, řekneš že máš tažný na přihlášení, zaplatíš 300 kč. Oni ti zkontrolujou jestli jsi použil pevnostní šrouby a jestli funguje zásuvka jak má a s protokolem zajdeš na úřad ho přihlásit. Nepotřebuješ odbornou montáž, pokud máš použitý tažný, musí na něm být nepoškozený štítek se všemi údaji, typ, váha atp.
takže je to přesně tak jak píšeš


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3198_1402040537081.jpg

Editoval novej (26.08.2014 11:54:04)

 offline 

 

#5 26.08.2014 12:10:04

hansr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: východ
Motorka: 300
Věk: 10,7 let
Web
0 2

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


zakolik to jde cca koupit to tažný? a25 

 offline 

 

#6 26.08.2014 12:13:37

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


hansr:

Podle toho na jaký auto a hlavně, jakou má elektriku, tažný stojí kolem 3000 ale elektroinstalace např na tohohle manželky hloupýho peugeota stojí 150 kč ale na mý RS 2500kč.

Editoval novej (26.08.2014 12:14:51)

 offline 

 

#7 26.08.2014 12:16:40

JirkaF007
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: RM-Z 450
Věk: 35
Web
0 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


OK, díky za poznatky. Šlo mě hlavě o ten rozdíl mezi tím když si ho nechám namontovat nějakým schváleným servisem a tím když si ho namontuju sám.

V mém případě si ho budu montovat sám, takže se až budu kupovat tažný ujistím, že má štítek a přidávají k tomu pevnostní šrouby.

Díky za rady.

 offline 

 

#8 26.08.2014 13:28:34

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


JirkaF007:

Jak kde to bude stacit. Me nestacila evidencni kontrola a musel jsem dodat papir o odborne montazi.
Na kazdem uradu to chodi trochu jinak... okok 

 offline 

 

#9 26.08.2014 13:42:54

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


hansr:

Ja koupil minuly tyden tz na moje auto z jinyho bouranyho za 500 a1  stitek ma a srouby a el. byly k tomu.zatim sem nestihl zapsat ale radsi se stavim za znamym do servisu at mi da papir o odborny montazi at tam nemusis 2x.
Tazny je orig. co bylo na tom aute z vyroby.

Editoval Zobák310 (26.08.2014 13:44:25)


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#10 26.08.2014 14:12:13

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


novej napsal(a):

mám to za sebou cca měsíc na peugeotu 206, koupil jsem ho nový tzn se štítkem. Namontuješ si ho sám, zajedeš na stk, řekneš že máš tažný na přihlášení, zaplatíš 300 kč. Oni ti zkontrolujou jestli jsi použil pevnostní šrouby a jestli funguje zásuvka jak má a s protokolem zajdeš na úřad ho přihlásit. Nepotřebuješ odbornou montáž, pokud máš použitý tažný, musí na něm být nepoškozený štítek se všemi údaji, typ, váha atp.
takže je to přesně tak jak píšeš


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3 … 537081.jpg

a magistrátu v Ov se bez typového listu nepohneš,štítků na tažném můžeš mít třeba deset. Teda oficialně  wink 

 offline 

 

#11 26.08.2014 18:37:23

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


je to jak píšou kluci-když si tažné koupíš a namontuješ sám,tak musíš na STK na kontrolu a s potvrzením z STK + typovým listem od tažného zapsat na magistrát.

pokud ti to montuje certifikovaná firma,tak na STk nejdeš,jen na magistrát...

 offline 

 

#12 26.08.2014 23:48:15

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


Dolph-cz napsal(a):

je to jak píšou kluci-když si tažné koupíš a namontuješ sám,tak musíš na STK na kontrolu a s potvrzením z STK + typovým listem od tažného zapsat na magistrát.

pokud ti to montuje certifikovaná firma,tak na STk nejdeš,jen na magistrát...

takhle přesně to je dle zákona. Před půl rokem jsem si tažný taky montoval sám a když jsem dovalil na nejbližší STK a řekl, že chci zkontrolovat tažný kvůli zápisu do techničáku, tak se technik akorát podíval, jestli tam nějaký tažný vůbec mám a nic dál nezkoušel. Akorát skoukli papíry od tažného (typový list, který musí být schválený). Ale to není standardní způsob... big_smile 

Takže ničeho se nebát, Buď samodomo s tažným, který má schválený typový list nebo s odbornou firmou, která na to má povolení a ta ti stejně nenamontuje jiný tažný zařízení než se schváleným typovým listem.

 offline 

 

#13 27.08.2014 06:24:30

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


Koupil jsem tažný fungl nový a typový list jsem k němu nedostal

 offline 

 

#14 27.08.2014 08:45:02

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


novej napsal(a):

Koupil jsem tažný fungl nový a typový list jsem k němu nedostal

tak to asi není dobré  ne 

 offline 

 

#15 27.08.2014 10:06:27

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


Dolph-cz napsal(a):

novej napsal(a):

Koupil jsem tažný fungl nový a typový list jsem k němu nedostal

tak to asi není dobré  ne 

příspěvek č6

Editoval novej (27.08.2014 10:07:12)

 offline 

 

#16 27.08.2014 11:03:31

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


novej:

a ten štítek tam máš?

 offline 

 

#17 27.08.2014 11:14:26

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


Dolph-cz napsal(a):

novej:

a ten štítek tam máš?

Děláš si ze mne srandu?

 offline 

 

#18 27.08.2014 18:34:01

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


novej:
sorry,já si nevšiml,že ta fotka byla od tebe...  lol  lol   wink 

 offline 

 

#19 28.08.2014 11:22:35

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


když koupíš nové musí mít typový list navíc jsou i na ministerstvu dopravy vzory všech schválených výrobců, takže si to můžeš ověřit. Bez typového listu ti to většina magistrátů nepřihlásí. U startšího TZ musíš doložit kopii TP auta, ve kterém to bylo namontováno a nebo získat typový list. Teorie o tom jak stačí mít štítek s homologací je sice pěkná, ale žijeme v ČR takže nemáš šanci. Já jsem takto přihlašoval TZ, které bylo montováno na auto v Lecembursku. Koupil jsem TZ (origo co se tam montuje značka AL-KO) a namontoval sám s tím, že zajdu na STK a potom zapsat na magistrát. Ptal jsem se na to prodejce Al-Ko jestli mi jsou schopni vystavit typový list, bylo mi řečeno, že nepotřebuji jelikož oni mají evropskou homologaci E** a musí tedy na magistráru přihlásit jelikož mají online přístup do databáze. Šel jsem tedy na technickou tam to vidět nechtěl ani kouli jsem nenadaval, ale řekl mi že pochybuje o tom, že to magistrát bez typového listu zapíše. Na magistrátu mi bylo sděleno, že bez typového listu ani náhodou. Kontaktoval jsem tedy zastoupení AL-KO pro ČR s žádostí o vystavení duplikátu typového listu k TZ číslo *******. Za 700CZK s poštou mi poslali opis, který byl ve Francouštině a Angličtině. S tímto jsem šel na magistrát, paní na to koukala jak z jara a chtěla ho v češtině. Samozřejmě jsem se nedal a řekl jsem jí že jsme v EU a tedy předpokládám, že úředníci umí anglicky a že ji jiný typový list ani dát nemohu jelikož jiný neexistuje. Nakonec tedy TZ zapsali a bylo to vyřešeno.

 offline 

 

#20 28.08.2014 13:22:24

Re: Montáž tažného zařízení svépomocí


skodavrs napsal(a):

když koupíš nové musí mít typový list navíc jsou i na ministerstvu dopravy vzory všech schválených výrobců, takže si to můžeš ověřit. Bez typového listu ti to většina magistrátů nepřihlásí. U startšího TZ musíš doložit kopii TP auta, ve kterém to bylo namontováno a nebo získat typový list. Teorie o tom jak stačí mít štítek s homologací je sice pěkná, ale žijeme v ČR takže nemáš šanci. Já jsem takto přihlašoval TZ, které bylo montováno na auto v Lecembursku. Koupil jsem TZ (origo co se tam montuje značka AL-KO) a namontoval sám s tím, že zajdu na STK a potom zapsat na magistrát. Ptal jsem se na to prodejce Al-Ko jestli mi jsou schopni vystavit typový list, bylo mi řečeno, že nepotřebuji jelikož oni mají evropskou homologaci E** a musí tedy na magistráru přihlásit jelikož mají online přístup do databáze. Šel jsem tedy na technickou tam to vidět nechtěl ani kouli jsem nenadaval, ale řekl mi že pochybuje o tom, že to magistrát bez typového listu zapíše. Na magistrátu mi bylo sděleno, že bez typového listu ani náhodou. Kontaktoval jsem tedy zastoupení AL-KO pro ČR s žádostí o vystavení duplikátu typového listu k TZ číslo *******. Za 700CZK s poštou mi poslali opis, který byl ve Francouštině a Angličtině. S tímto jsem šel na magistrát, paní na to koukala jak z jara a chtěla ho v češtině. Samozřejmě jsem se nedal a řekl jsem jí že jsme v EU a tedy předpokládám, že úředníci umí anglicky a že ji jiný typový list ani dát nemohu jelikož jiný neexistuje. Nakonec tedy TZ zapsali a bylo to vyřešeno.

Žádná teorie, ale praxe. napíšu to naposledy. Nedostal jsem k tažnýmu typový list a bez problému jak na STK tak i na magistrátu. STAČÍ TI JEN TYPOVÝ ŠTÍTEK.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů