Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?

#1 22.08.2014 07:22:53

Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Heh, podařilo se mi nabančit chladič na voranžádě tak, že se udělala dírka poc  Po dlouhým boji se mi (snad) podařilo ji zavařit a otázka teď zní, jak vozkoušet těsnost chladiče? Jako asi nějakou ideu mám, že bych to něčím ucpal, fouk tam stlačenej luft do 1,4Bar ať to neuteče víčkem a pod vodou mrknul jestli dělá bubliny... Nebo by to chtělo nějakej přípravek s budíkem a nechat to třeba 30min natlačený (třeba vodou)a koukat, jestli tlak neklesl, což už by chtělo asi manometr na nějakým přípravku... Nebo jak se to dá jinak udělat, čím přicpat kolínka, atd, atd. To vše budu dělat sám, středně manuálně zručnej a ve středně vybavený dílně (bez soustruhu) a1  Vím, že na to existuje celá sada s ucpávkama a tak, ale tu nemám nee1  Díky za rady a tipy.

Jo a hlavně mi nepiště, že mám koupit novej, to už do soboty nestihnu heh11 

 offline 

 

#2 22.08.2014 07:27:22

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Staci obyc kopmresor treba na foukani pneumatik, nejaka vanicka s vodou, diry na hadice zacpes normalnim spuntem, jen ho trochu zariznes. Delam to takto bezne.

 offline 

 

#3 22.08.2014 09:34:27

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Neni v tomto případě jednodušší to rovnou namontovat a vyzkoušet  na motorce?

 offline 

 

#4 22.08.2014 09:54:57

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Dolph-cz:

Mno jo, ale to bych jí musel dát někde čouda, aby začla pěkně topit a na to už dnes po šichtě nebude asi čas a zítra jedu, tak bych chtěl mít jax-tax jistotu wink Ale přemýšlel jsem podobně, jen s tím, že to nahodím na moto a lehce upravím staré víčko co někde doma mám tak, že zruším tu spodní prožinku a gumičku, takže budu moct přes návarek na přepadovou hadičku fouknout luft dovnitř a zároveň to bude na horní gumě pořád těsnit. To by mohlo jít, ne? Sice teda votlakuju celej systém, ale odpadly by nějaký ty špunty atd. Co vy na to?

 offline 

 

#5 22.08.2014 09:55:51

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Jak pise honza. ucpy diry pumpicou trosku natlakuj a ponor do vody.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#6 22.08.2014 10:30:52

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Joraell:nacpi tam brambor a omotej paskou,funguje to ano2 

 offline 

 

#7 22.08.2014 14:44:08

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Jak vyzkoušet těsnost chladiče v domácích podmínkách?


Maler napsal(a):

Dolph-cz:

Mno jo, ale to bych jí musel dát někde čouda, aby začla pěkně topit a na to už dnes po šichtě nebude asi čas a zítra jedu, tak bych chtěl mít jax-tax jistotu wink Ale přemýšlel jsem podobně, jen s tím, že to nahodím na moto a lehce upravím staré víčko co někde doma mám tak, že zruším tu spodní prožinku a gumičku, takže budu moct přes návarek na přepadovou hadičku fouknout luft dovnitř a zároveň to bude na horní gumě pořád těsnit. To by mohlo jít, ne? Sice teda votlakuju celej systém, ale odpadly by nějaký ty špunty atd. Co vy na to?

proč čouda?10minut volnoběh a už to vaří....

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů