Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kauza foťák

#21 21.08.2014 08:52:06

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Honzan : ano Tak to vidim taky. Toto je ten spravny typ kam koukat a ani neklesaji moc na cene pro pripad dalsiho prodeje a nahrazeni treba prave normalni zrcadlovkou za nejaky cas.

 offline 

 

#22 21.08.2014 08:52:30

Re: Kauza foťák


Já mam Nikon N1 . A jsem velice spokojen.
Jsem taky jen "uživatel" přijít, vyfoťit, někde prezentovat a tečka.
Navíc má výměnné objektivy takže se s tím dá časem hrát.


Snad ty blby nenapadne zavést dvoutaktní daň

 offline 

 

#23 21.08.2014 08:53:21

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Kauza foťák


jirka87: zase souhlas ... 
..ne nejsou ty barvy přepálený to mě právě překvapilo, prostě na oko akorát  ... to víš že jsem na to koukal  a  odpovídá to realitě ... prostě překvapení co za ty peníze jde koupit a je to úplně noname značka!

... jj ty pixely to znám ... máme ve FA ještě stařičký foto ? Canon s 3,2Mp a to jsou barvičky a taky hezký foto i za šera

 offline 

 

#24 21.08.2014 08:57:10

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Suice TT : Nikon..Asi jo, ale je to mrňous (pro někoho výhoda) a ty objektivy na mě nepůsobí moc kvalitně ani kontsrukcí.

Co je ale vážně super a to i na to hraní a jde na to sehnat mrda levnejch objektivů je systém NEX od Sony.

Fotky jak kráva, APS-C (tedy největší možný čip v této kategorii - stejná velikost jako zrcadlovky do ceny 30 000Kč), spousta nesmírně užitečných funkcí. Jde na to nabastlit i objektiv Canon, Nikon, m42 (neuvěřitelné hračky za pár stokorun).

Sony NEX 5 je opravdu velmi dobrá volba ano Našel jsem například : http://foto.bazos.cz/inzerat/38132046/S … -55-mm.php

Za ty prachy NIC lepšího není. Tím jsem si 100% jistej.

Editoval jirka87 (21.08.2014 08:58:21)

 offline 

 

#25 21.08.2014 08:57:13

Re: Kauza foťák


jirka87:

tak mi jako profesional rekni kolik toho na bazaru na bezzrcadlovky sezene? nebo kdyz mu neco z vybaveni nesedne jakou sanci ma neco odprodat?
Nakrasne mu ta bezzrcadkovka muze podavat sebelepsi vykony, ale jednou muze prijit doba kdy se bude chtit posunou dal (kdyz ho to chytne), nebo to cele zahodit a co pak s tim.......
Nedivas se na to z pohledu uzivatele-amatera-zkousece, ale z pohledu obchodnika-profesionala.
Ty mu ted vyberes co si koupit, protoze ten pristroj neni drahy, neni stary, technicky mu bude dostacovat atd... prijde mu z e-shopu (nebo od tebe) domu, on ho vezme do ruky a protoze je ma jak lopaty na uhli, nebo ma tlusty prsty protoze je vyzranej jak prase pred porazkou, tak nebude schopen ani poradne zmacknou spoust protoze na tele fotaku na to nebude mit misto (a to neberu v uvahu treba jen namacknuti souste kvuli zaostreni a prekomponovani obrazu)
Ja mu dal tip jak zacit s vyberem a oduvodnil proc vybirat jen mezi tema dvouma konkretnima znackama. Ty se tu cachas odbornyma uvahama, ale zatim jsem si tu neprecetl nic konkretniho co by mel a na co si dat pozor.
Skakat jako certik na dratku a napsat solohovku o nicem to tu uz mame, takze ted nejaky ten konkretni pocin co by mel udelat pri vyberu fotoapaatu a nejake doporuceni na konkretni kus..

 offline 

 

#26 21.08.2014 09:02:43

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Hele Kicku, plivat po me muzes, ale v tomhle odvetvi na me nemas skill. Ver mi. Ty rozumis mozna motorkam, ja tomuhle a delam v tom uz roky. Za minuly rok jsem aktivne fotil s technikou za 1,2mega. A to neni vychloubani, ale primer toho, ze tady po me startujes a pritom jsem si celkem jist tim, ze takove povedomi jako ja o tom ani nemuzes mit. Takovych lidi v republice totiz neni moc.

Kolik toho sezene ? Trh na bezzrcadlovky sili jak prase a roste cim dal vic. Neni problem sehnat VSE. Objektivy, blesky, specialni pouzdra (pdovodni) apod. Nejaky dalsi dotaz ? Paladix.cz asi neznas, jak vidim...

Prijdes mi jak 50lety chlap co foti na Canon 30D na ktery si nasetril pred 15lety a odmitas prijmout fakt, ze se to posouva (ja tomu taky nejsem rad, ale musim to akceptovat a prizpusobit se)

Bud muzes byt agresivni a kopat kolem sebe a uplacas se, nebo zacit chapat. Cti co pisu. Moje doporuceni uz ma.

Chces elaborat o vyberu fotaku ? Jestli je vas vic, pojdte do me, ja vam to tady od srdce a rad sepisu. Neni problem. Ale az se dostanu vecer domu. Pokud to nekomu pomuze a nebude pod to psat slataniny, tak jsem pro.

Bude to minimalne A4, spis 2.

Jinak doporucuju nacist neco na fotoradce.cz. I tyto clanky (vyber fotaku) tam jsou a Tomas sice nemel v ruce tolik techniky co ja, ale to nijak neovlivnuje spravnost toho textu.

pokud budete chtit ten elaborat, napisu ho. Dal se uz diskuze nezucastnuju, nesmirne me otravuje, kdyz se snazim pomoct a nekdo tady ma dojem, ze toho vi vic a lepe. Vy tady vite moc o motorkach a ja to vim a uznavam. Ja toho vim zase hodne o fototechnice.

P.S : Pokud i se svetelnym sklem Mily Kicku zaostris a prekomponujes, rad bych videl tvoje fotky v RAW a 1:1  big_smile lol Doufam, ze nefotis svatby big_smile

Editoval jirka87 (21.08.2014 09:12:04)

 offline 

 

#27 21.08.2014 09:19:42

Re: Kauza foťák


Prvni jsi vystartoval ty (prispevek c. 17)
Na bezzrcadlovky toho sezene spousty, vsechno nove, trh jen roste. Ale nechces mi tady tvrdit ze na bazarech je toho vic na bezzrcadlovky nez na zrcadla, ze ne?
A kdyz bude chtit to bezzrcadlo prodat jakou ma sanci ze to nekdo koupi?
Je to jako s tou VVM (motorkou), je nova, za dobrou cenu, ma levne dily, hezky vypada.... ale nikdo ji nechce. Vsichni radeji sahnou po odzkousene KTM nebo Yamaze. Takze asi tak.

 offline 

 

#28 21.08.2014 09:24:50

pospa5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 302
Založená vlákna
Motorka: YZ 125, TTR 600
1 0

Re: Kauza foťák


jirka87:
Prosimtě když jsi psal, že nic lepšího než ten Sony NEX 5 za ty peníze není, myslel jsi tím i v porovnání se zrcadlovkama v podobnej cenovej relaci? Dík.

 offline 

 

#29 21.08.2014 09:26:04

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Kauza foťák


kick-start: a proto je lepsi nacpat prachy do zrcadlovky? kde bez nejakych vetsich znalosti, slusneho objektivu a studia fotografovani vypadne vysledek srovnatelny nebo horsi nez na malem automatu?
Neblazni.  wink 

Sam napsal ze chce lepsi levnejsi fotak... podle me kompakt se slusnym objektivem a moznosti manualniho nastaveni je idelani volba. Muze se rozvijet, pohopi zaklady, zafoti si a pokud jej to bude bavit prikoupi si casem zrcadlo a kompakt taky vyuzije (ja sam vim, ze bych manualni kompakt vyuzil asi vic nez zrcadlo, pac se mi nechce vsude tahat brasnu, objektivy, stativ...)

Se systemy typu nex nemam valne zkusenosti proto se k tomu vyjadrovat nebudu, nicmene foto z toho vypadaji slusne, pokud to ma v rukou clovek co trosku umi... Koupit si jako zaklad nejaky takovy system nebude asi uplne spatna volba,vzhledemk naslednym moznostem rozsireni... Osobne bych ale stale sel cestou dobreho kompaktu s moznosti manualniho nastaveni (s tim se da slusne naucit a fotky opravdu pekne) a nasledne v pripade zahoreni pro konicek jit dal...

 offline 

 

#30 21.08.2014 09:27:19

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Posledni muj prispevek a pokud te toto nepresvedci, tak uz nevim anema cenu ti nic vysvetlovat.

Micro 4/3 se stala natolik popularni, ze je vseho dost. V dohledne dobe 5-7let, zrcatko zmizi zcela. Video, ostreni atd...

Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.

Proc mi pokladas tak pitome a detinske otazky, jestli je toho vic nez na zrcadla. Jak asi muze byt, kdyz je ta kategorie tak mlada ? Digi zrcadlovky jsou zde jiz dlouho.

Trh ? Já sám jsem si koupil loni Olympus OMD EM5 za 15 000Kč. Prodal jsem ho po 3/4 roce za 17 000Kč. Objektivy jsem nakoupil na paladix.cz a jeden novej s 50% slevou na olympus.cz a ten vyšel o 1000Kč levněji, než z bazaru.

Co sháníš ? Všechny inzeráty jsou staré 1 den a aktuální.

Blesk ?  http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=307629

Objektiv ? http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=319400

Tělo ? http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=319398  nebo je libo černé ? http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=315646

Něco na hraní ? : http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=299587

Prosímtě nech už toho, chováš se dětinsky. Prostě přijmi fakt, že není problém sehnat cokoliv a TEČKA. Samozřejmě, že neseženeš třeba nic, když budeš jjen brblat a nebudeš hledat lol

 offline 

 

#31 21.08.2014 09:31:08

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Kauza foťák


jirka87 napsal(a):

V dohledne dobe 5-7let, zrcatko zmizi zcela. Video, ostreni atd...

tak to je v pytli, to abych si jeste dokoupil nejaky objektivy na alfu, nez mi to zabalej uplne...  bliz2 

 offline 

 

#32 21.08.2014 09:32:12

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Pospa 5 :

Sony NEX 5 nabízí například slušný EVF hledáček (já jsem stále trochu odpůrce, ale jde to přežít), má jako první foťák své kategorie efektivní focus peaking pro režim živého náhledu. APS-C čip, který značně překonává Canoní 18Mpx čip, kterým je osazen třeba Canon 7D (poloprofi foťák v ceně dnes už mizerných 16 000Kč, já jsem ho kupoval před 2 lety za 32 000Kč)

Skla seženeš naprosto za tašku hrušek, když víš kde hledat.

Co si za 10 000Kč můžeš poskládat u Canonu ?

Tak leda Canon 50D se seťákem a když dobře, tak pevnou 50kou EF-S 50/1,8II.

Canon 40D v setu s objektivem 17-85IS USM (často zlobí flexi kabely)

Jinými slovy já jsem reagoval s NEX5 na potřebu lehkého, výkonného a ne drahého foťáku. Je to bez objektivu skoro menší než tatranka a výkon to má jako Canon 7D. Ultrabrutální kombinace.

Mě se s tím ale nefotí dobře, já radši velké a těžké pádlo do ruky, co se mi dobře drží, ale na výlet na motorku či kolo, je to terror.

Foťáky o velikosti NEX 5 jsou multifunkční a velmi schopné stroje za víc než přijatelné peníze.

Dál to tady už veřejně neřeším, člověk ví a snaží se dobře poradit a obrací se to proti němu. Házení perel v některých případech

 offline 

 

#33 21.08.2014 09:34:59

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


Honzan : Ty se s Alfou ničím netrap, protože ty objektivy buď budou kompatibilní, nebo se seženou redukce.

Navíc Sony byla, je a bude trochu atypickou značkou, ale ne vždy to je na škodu. Můj první foťák byla Sony A450 za 8990Kč v akci a kdyby tak fotil Canon 1100D, který byl dražší a měl i takové funkce, tak bych vzal Canon. Jenže Sony byla o 2 levely výš naprosto ve všem.

 offline 

 

#34 21.08.2014 09:37:46

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Kauza foťák


Honzan napsal(a):

..., volil bych v te cene nejaky G-XX canon... komplet manualne nastavitelne i automat.... cip a optika velmi slusny, proste trosku vetsi kompakt s moznosti manualniho nastaveni...

 ano  ano  ano  hodně kvalitní muziky za ty peníze. Výborně hodnocený i odbornou veřejností ano2 

 offline 

 

#35 21.08.2014 09:39:40

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Kauza foťák


motoline.cz: Tak taky přispěji svou trochou do mlýna.. Nejsem expert, ale měl jsem možnost si vyzkoušet v podstatě vše co je na trhu, od nejlevnějších kompaktů po profi zrcadla. Sám jsem fotil hlavně zrcadlem, ale tím se fotka nedělá, ta se dělá až v PC. Postupem času jsem fotil zrcadly méně a méně a hledal lepší kompakt. Po pár letech jsem skončil u Olympus Pen se základním objektivem 14-42mm a jsem naprosto spokojen, skutečně. Zkoušel jsem i jiné značky,  měl jsem toho v rukách fakt hodně, byl na spoustě předáděček všech výrobců, ale žádný jiný foťák než PEN nedokáže udělat skutečně pěknou fotku přímo do JPGu, bez dalších úprav. PENem prostě cvaknu a hotovo, krásná fotka  ano 

PENu se dělá ve třech řadách, nejjednodušší E-PL, pak E-PM a vyšší E-P. Pak ve spoustě modelů, některé mají blesk integrovaný, některé externí, ve výsledku to je fuk.

Já mám nejlevnější E-PM1, i s koženým originálním pouzdrem byl v akci za necelých 5tis. Je relativně malý, lehký a přitom má snímač 4/3 jako Olympus zrcadlovky.

Kup E-PL3 a budeš spokojený (pokud ti tedy nevadí zoomovat ručně otáčením objektivu)  http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-e-pl3/


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1231_olympus-e-pm1.jpg

 offline 

 

#36 21.08.2014 09:39:50

JirkaF007
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 102
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: RM-Z 450
Věk: 35
Web
0 0

Re: Kauza foťák


Přemýšlím o prodeji Canon EOS 1000D a místo toho koupit nějaký lepší kompakt. Je pravda že zrcadlovka na nějaký to rodinný cvakání je zbytečně moc. Vadí mi to sebou tahat. Kdyby jí někdo chtěl tak písněte, poradím se ještě doma s ženou jestli se mi to chce prodat a dám vědět wink 

 offline 

 

#37 21.08.2014 09:41:27

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


C.J : Ano, přesně o PEN jsem psal a doporučoval. jen nějaký Kick Start neumí číst a píše ať jako "profík" poradím, když už jsem to 3x psal.

PEN je super volba v dané kategorii a fin. skupině.

 offline 

 

#38 21.08.2014 09:47:25

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Kauza foťák


jirka87:

Než jsem napsal svůj příspěvěk během snídaně, tak jich ještě před odesláním asi 10 přibylo  lol  Zkoušel jsem i jiné mirrorlessy ostatních značek, ale výsledné fotky z PENů a to bez úprav ostatní strčí do kapy.

 offline 

 

#39 21.08.2014 09:53:34

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kauza foťák


A hlavně mi spadla huba do příkopu, když jsem viděl, co z těch objektivů leze. To prostě nevytlačíš z Canonu či Nikonu ani náhodou. Ne za cenu pod 50 000Kč za sestavu a někdy ani nad to ne.

Olympus prodává třeba drahý,ale velmi dobrý celokovový portréťák 75/1,8....Z toho jsem měl téměř erekci. Fotil jsem i s Canonem 85/1,2L II (cena něco pod 47 000Kč), ale co do ostrosti unikát. Hlavně přesnost ostření na plně otevřenou a jakoukoliv clonu není problém díky hybridnímu AF. A co je největší masakr, tak je jedno jestli fotím na f1,8 nebo f8. Ostrost se nemění. Pokud tomu někdo nevěří, pošlu mu přes uloz.to RAW/ORF soubory k nahlédnutí.

Ale jasně...souvisí to i s velikostí toho čipu a celé optiky.

jdu makat. Třeba se tu zabte big_smile

Editoval jirka87 (21.08.2014 09:54:56)

 offline 

 

#40 21.08.2014 09:56:00

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Kauza foťák


kluci díky za bouřlivé reakce. Výsledek je zatím ten, že mám kompletně zamotanou hlavu. Trošku popracuju a pak volám Jirkovi.

díky všem M


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů