Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

vysnena ktm

#1 08.08.2014 10:34:52

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

vysnena ktm


Ahoj,
vsichni me tu uz dobre znate z me dlouhe cesty shaneni endura s nizkym rozpoctem.Zalozil sem si tady svoji garaz kam budu psat poznatky co se tyce servisu jizdy a komplet vseho.Treba to pomuze novackum kteri zacinaji.Budu rad kdyz se mi k tomu co tu pisu apod vyjadrite kdybych treba delal neco spatne

Po dlouhem hledani a vybirarani jsem zvolil 2t skrz vahu a servis.Ale vaha a prubeh motoru hrala vetsi podil.Znacka byla rozhodnuta ktm i kdyz to vypadalo ze pujdu do gase protoze je levnejsi tak jsem stejne chtel ktm.5x denne sem projizdel inzerci a cekal.Pak nasel ktm 250 exc z frydku za 65tis rok 2004.Psal jsem mu ze kdyby prodaval za 60tis budu o tom uvazovat.Jak sel cas (par dni) tak mi napsal ze pristoupi na moji cenu ze mu motorka brani ke koupi jine a cena byla dohodnuta na 58tis.Nakonec to dopadlo ze pri mem rychlem jednani jsem si ji odvazel za 55tis se spoustou dilu
4x blatnik, a vsechny plasty po dvou.Nahradni filtr, duse, kryt pod motor apod
Pro moto jsem si jel s dodavkou v brutalnim slejvaku v kratasech a triku s helmou a rukavicema.Majitel mi zapujcil boty a ja si vyzkousel prvni jizdu.Spokojenej, nadsenej, prekvapenej.Moto sem zaplatil a odvezl
Moto ma mit dve vyjete nadrze po vymene pistu, ojnice apod
Doma sem moto vycisti, vycistil al namazal retez odpustil vidle namontoval pocitadlo motohodin.Filtr byl vycistenej a napustenej.K motu sem dostal i olej doo prevodovky kterej menil a rikal at ho zbytecne nedavam ze je tam novej.

Olej do benzinu jsem koupil motul 710, cistic na filtry, olej na filtry, pocitadlo motohodin.
Hadry sem vychytal byl mi poslan dres a dva pary kalhot za to strasne moc dekuju vse mi padne a mam z toho radost.Helmu bryle a boty sem koupil taky jety.Borec prodaval celou vybavu ale chtel jsem jen boty nechal mi je za 500 tak mu rikam at me prihodi este helmu a bryle za litr takze boty, helma a bryle dohromady litr.Ted uz minchybi jen vesta ta je na ceste opet tu z fora za smesnych 200 kc za coz moc dekuji.Este sezenu kolenni chranice a mam vse.
Ted opet k motorce.
Na moto nesviti svetlo tak jusim zjistit jak to rozdelam cim to je a u sytice kdyz se zvedne tak nedrzi ten cudlik neco tam chybi tak se musi pridrzet.Absence bocniho stojanku mi vadi takze musim zakoupi.
Moto startuje na prvni nakopnuti hned.Jen nevi  zda se musi nakopavat jen s neutralem kdyz me to chciplo a mel senm zarazeno neslo mi to nakopnout a kdyz sem dal neutral tak hned tak nevim.Celkem mi dela problem najit neutral za jizdy vetsinou jo ale jak stojim mam stim problem

Prvni jizda uz doma byla po polnacce uceni se jizdy ve stoje v sede do zatacek s nohou apod.Par krasnejch driftu a jak se motorka chova je brutus je to jak kolo a na to ze sem na enduru nikdy nejezdil si myslim ze mi to jde.Asi tam ma malej vliv kolo a silninicni moto a to ze se nebojim :-D
Pak sem zkusil tvrdsi teren a tam je poznat ze neumim nic.Najednou uz to zas tak lehky nebylo, obcas spatne zvolena rychlost chcip apod.Otaceni presn nohu to musim proste umet.Tak sem pojezdil a jel to zkusit na trat par zatacek a zjistuju ze to jede jak blazen a to ze nebrzdi motorem si musim zvyknout je co se ucit.Pak sem si skocil malej skokanek dal cigk a zkusil to na polnacce hodit na zada.Na dvojku sem se rozjel vymackl spojku a slo to trochu tak sem cvakl za jedna stoupl a se spojkou to zvedl do svice a hned polozil takze bez padu.Ted jen pilovat jak na to chci v pomale rychlosti na zada skrz prejizdeni prekazek.Jdu jezdit zitra  takze se tesim
Ceka me cisteni filtru koupil sem ten cistici roztok tak tonim natru vyperu to v jarove vode a pak v ciste necham uschnout a pak namazu olejem.Miluju enduro


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4436_20140806_130102.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4436_20140806_130047.jpg

 offline 

 

#2 08.08.2014 11:01:05

Re: vysnena ktm


děda: tak to hledání mělo dost rychlý spád, většinou to asi trvá delší dobu, u mě tedy určitě. Pocity z prvních jízd jsem měl dost podobné, začátek je vždy nejlepší.

Stojánky tady někdo vyráběl, nevím jestli babexc nebo tak nějak se to myslím píše. Tu spojku bych se podíval na vůli na lanku, ale osobně bych tipoval plechy/lamely

 offline 

 

#3 08.08.2014 11:08:41

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: vysnena ktm


jees:

On ma hydraulicky ovladanou spojku.na tehle starsich je myslim magura.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#4 08.08.2014 11:33:54

Re: vysnena ktm


Zobák310: tam je skrz spodní váleček kousek lanka ke spojce kde se taky šteluje vůle?

 offline 

 

#5 08.08.2014 11:50:29

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: vysnena ktm


jees:

 a21 

http://www.partsdepot.cz/picdily/464199.jpg

Editoval NoEnd (08.08.2014 12:08:09)

 offline 

 

#6 08.08.2014 12:06:53

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: vysnena ktm


Takze to honeni neutralu a startovani s kvaltem ze nejde bude spojkou?Kdyz mam zarazenej kvalt a zmacknu ju tak je to cajk

 offline 

 

#7 08.08.2014 12:10:26

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: vysnena ktm


jees:

Na hydraulicky spojce lanko nenajdes.

děda:

To startovani se zarazenou rychlosti by mozna mohli mit na svedomi ty lamely a plechy nebo mrkni na spojkovej kos jestli neni vysekanej pak by to stacilo jen zlehka zabrousit/zahladit.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#8 08.08.2014 12:10:51

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: vysnena ktm


děda:
no tak logicky, když máš zmáčknutou spojku a chceš to nakopnout, tak ti to jde, protože máš odpojenou převodovku... startovaní s kvaltem a bez spojky nešlo nikdy na žádný motorce... už z logickýho hlediska  roll 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#9 08.08.2014 12:11:39

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: vysnena ktm


děda napsal(a):

Takze to honeni neutralu a startovani s kvaltem ze nejde bude spojkou?Kdyz mam zarazenej kvalt a zmacknu ju tak je to cajk

Máš vůbec zmáčklou spojku,když startuješ s kvaltem?  lol 


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#10 08.08.2014 12:19:34

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: vysnena ktm


Spojka pri rozjizdeni funguje normalne kdyz tam mam rychlost a brnknu o ni tak se zveda takze myslim ze tohle je cajk a panove je to trapny ale ted si nejsu jistej zda ju mam zmacknutou kdyz to delam a je to logicky i pro me ze musi byt vymackla to je jedno zda se statuje s kvaltem nebo elektr.
Zitra to zkusim se zarazenym kvaltem nakoupnou zmacknu spojku a uvidim.Pokud to nepujde budu to muset resit

 offline 

 

#11 08.08.2014 12:25:04

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: vysnena ktm


děda:

Kdyby ti nechtělo chytit, můžeš ještě navíc přidat malinko plynu  wink  A zkoušej to až se zahřátou motorkou   smile 

 offline 

 

#12 08.08.2014 12:40:29

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: vysnena ktm


NoEnd:

To je duvod proc nekupovat hned novou sem vendelin no :-D
Je pravda ze moc zahrata urcite nebyla mela za sebou 20min jizdy pak hodku stala a pak sem teprv vyjel a cca po 5min kdyz sem umrel v kopcu tak sem na to dvakrat slapl bez plynu spojku si myslim ze sem mackal a jakoby to chtelo naskocit ale nic.Moc sem po tom nedupal pac sem byl zvyklej ze na neutral staci lehce brnknout :-D a ten neutral se me blbe honil u stojici motorky i na silnicni :-D to bude nohama :-D

 offline 

 

#13 08.08.2014 12:46:42

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: vysnena ktm


děda:

Tak zahřátá jako jsi popisoval stačí. Já to spíš myslel, aby jsi to nezkoušel jako první start třeba po dvou dnech  big_smile 

 offline 

 

#14 08.08.2014 13:01:48

Re: vysnena ktm


Zobák310: já ho tam mám

 offline 

 

#15 08.08.2014 13:16:54

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: vysnena ktm


jees:

Tak sem bud blbej nebo sem na nej u ktm nenarazil.co mas za motorku a jak je to tam teda reseny?docela me to zajima.nova zkusenost.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#16 08.08.2014 13:38:36

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: vysnena ktm


Nedalo mi to a psal sem si s predch. Majitelem a rikal ze s kvaltem bez problemu ze bud sem nezmackl spojku nebo ze sem na to malo skocil ze vzdy chytla hned.On nema duvod kecat je to dobrej borec a i sem mu psal ze me to zajima jen z duvodu ze nad tim premyslim v hokne a vyzkousim to az zitra takze rikal ze problem nemel a stim neutralem sem ho v teniskach nasel pri zkusebni jizde hned

 offline 

 

#17 08.08.2014 14:22:15

Re: vysnena ktm


Zobák310: spodní váleček a páčka vypínání spojky jsou spojené lankem, to prochází válečkem skrz a před ním ze zafixované červíkem. Spojku vypíná tah válečku dopředu, vrací pero na páčce vypínání. U toho červíku lze nastavit vůli lanka. Je to jen krátké lanko, z hlavy nevím, asi tak 10cm. Od válečku je hydraulika až nahoru k páčce spojky

moto je Gas

Editoval jees (08.08.2014 14:22:55)

 offline 

 

#18 08.08.2014 14:40:05

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: vysnena ktm


jees:

Zajimavy reseni.to sem teda netusil ze gas to ma takhle.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#19 08.08.2014 14:43:56

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: vysnena ktm


Zobák310:

Takhle jsou i řešeny doplňkové hydraulické sady -např. na LC4, TT...
Tady to měl na LC4/640 Storeman.

Editoval tank (08.08.2014 14:45:56)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#20 08.08.2014 14:44:23

Re: vysnena ktm


Zobák310: je to celkem jednoduché řešení, jen je problém když měníš těsnění ve válečku abys pak protáhnul lanko zpět protože se samozřejmě roztřepí. Takže dobré na pocvičení trpělivosti...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů