Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

stříkačka Honda - nedrží volnoběh

#1 09.07.2014 18:36:17

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Čavec, nevěděl by někdo prosím co by mohlo být za problém, když na motorce honda cbr 125 která už má vstřikování, zahřátý motor nedrží volnoběh? Za studena je to ok, ale jakmile se to zahřeje na provozní teplotu tak volnoběžné otáčky začnou klesat, kolísat a po pár sekundách to zdechne, občas i skoro okamžitě co se to dostane na volnoběžné otáčky.. Je pravda že svíčku jsem ještě neměnil, ale myslím si že v tomhle nebude zakopanej pes  big_smile Napadlo mě že by mohla dělat problém lamda sonda, nebo podávací čerpadlo nádrže? Ale zase kromě toho volnoběhu to jede normálně.. Jinak omlouvám se že to sem tak nějak moc nepatří, ale zeptám se radči tady než třeba na motorkářích.. Díky  smile 


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#2 09.07.2014 19:13:56

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


cita29:

a to nema nejaky kolecko/sroubek na regulaci volnobehu?u te 450 strikacky to tam je a uplne v poho si ladis volnobeh.


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#3 09.07.2014 19:15:57

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


nevím, zkusím na to mrknout.. ještě jsem to moc nezkoumal, je to první stříkačka kterou jsem měl v rukách tak o tom moc nevím big_smile prý ale když se chce nastavit vůle plynové rukojetě tak se to nesmí dělat na tom vstřikování ale nahoře na lanku, že je to tam zaplombovany a rozladí se to.. to ale asi s volnoběhem spojitost mít nebude, zkusím pohledat nějaký to nastavovátko smile díky za radu


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#4 09.07.2014 19:18:46

Zobák310
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 848
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: KTM 350
Věk: 1989
5 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


hele ja mel problem ze kdyz sem ji mel na volnobeh (byl moc malej ale nechcipla) a pak sem vzal za plyn tak okamzite chcipla.poladil sem to timhle stelovacim koleckem a problem zmizel(svicka ma krasne rezavou barvu)


Nejde o to zvítězit, ale zůčastnit se.

 offline 

 

#5 09.07.2014 20:38:03

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


ok zkusím to najít, díky  smile tahle motorka má taky tendence zdechat když je na volnoběhu a rychle se přidá plyn, tak se jakoby zahltí..


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#6 10.07.2014 09:13:06

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


já teď řeším podobnej problém na cbf 125 šplichně,  akorad mě to zlobí víc za studena. když ji po delší době nastartují tak chvilku vrci, chcípne, znovu nastartují a pak už se to docela drží. Teplotní čidlo OK, svicka, filtr jsou novy. pořád má nižší volboběh a v jakýchkoli otáčkách když ji chvilku podržim ve stabilních otáčkách i na volnoběh tak postřeluje do výfuku a nepravidelně zapaluje. Tak sem zkusil otočit tim dorazem šk. klapky a krom vyššího volnobehu bezezměny, akorad nevím jestli nastartuje studená big_smile

 offline 

 

#7 10.07.2014 11:17:05

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Já na to dnes mrknu a uvidí se.. Když bych na nic nepřišel tak sem dám video co to dělá  smile Zlatej karbec ale  big_smile zdá se mi že to cbr se stříkačkou je i línější než to starší s karburátorem.. zase ale supr spotřeba  smile 


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#8 10.07.2014 13:02:04

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Tak problém s volnoběhem snad vyřešen. Dotáhl jsem všechny objímky na přírubách vstřikování, ta mezi hlavou a vstřikováním byla povolená asi nejvíc tak jsem dotáhl radči vše a zatím dobrý, motor běžel asi čtvrt hodiny jen v garáži, ale volnoběh už OK, uvidí se ještě potom za jízdy co to bude dělat. Pokud by problém přetrvával, tak by se musel volnoběh doladit jen šroubem na šoupátku kde je napojené lanko, na to se prý chytat ale nemá-motorka byla na seřízení a servisu v Hondě a tam to prý nastavovali. Pokud to problém bude dělat pořád tak to tam ale budu muset nastavit, protože do Hondy to fakt nepovezu big_smile Ale problém se zdecháním po prudším přidání plynu z volnoběžných nepřestal, myslím si že ten volnoběh je moc stejně moc nízkej.. Každopádně vám děkuju za rady  ano 


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#9 14.07.2014 15:15:39

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Tak problém nepřestal  nee1 Je to ale nějaké divné  a8 Dotáhnul jsem všechny příruby, motorka běžela cca čtvrt hodiny v garáži, zahřátá byla až až (v polovině rozsahu teploměru na palubce, za jízdy se drží kolem 1/4 rozsahu teploměru..) a nezdechla, jen po prudkém přidání plynu měla tendence se zahltit a zdechnout. Zkoušel jsem to potom i projet a zase za studena dobré, jak se ale motor jízdou ohřál tak zase začala zdechat, musel se pořád přidávat plyn, zkoušel jsem teda nastavit to šoupě a taky bez výsledku, až když jsem tím nastavil vysoký volnoběh cca 3-4t.ot. tak to chvíli fungovalo  lol ale i tak si ta motorka po nějaké době ty otáčky sama ubrala a zdechlo to, třeba už i u 2000 otáček to prostě natvrdo zdechlo, takže bude asi problém někde v elektrice  a8 Zkusím ještě vyměnit tu svíčku ale moc šancí tomu nedávám


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#10 15.07.2014 23:56:52

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Nějaké moje poznatky:
- po odpojení lambda sondy se to na volnoběh chovalo stejně + motor "zakopával" při přidání plynu, lambdou to asi nebude..
- po odpojení čidla teploty chladící kapaliny se rozsvítila kontrolka FI a byl stále zapnutý ventilátor, problém ale nepřestal
- svíčka na volnoběžnou směs má úplně bílou barvu, takže řídící jednotka zřejmě nedává dost benzínu.. Motor se však ale chová jakoby byl uchlastanej a po prudším přidání plynu se zahltil..
Dále co jsem pohledal, tak by to teoreticky mohlo dělat pádové čidlo, motorka byla totiž padená, ale nevím jestli ho vůbec má jelikož jsem to nenašel, pádové čidlo na cbr 125 jsem na inzerci viděl, ale nevím jestli byly už od roku 2007..
Dále jsem na internetu našel, že toto cbr má elektronický systém řízení volnoběžných otáček, uzavírání/otvírání klapek vzduchu - IACV (Idle Air Control Valve) což by mohl být kámen úrazu.. Na netu jsem o tomto systému našel nějaké návody jak to vyčistit apod. ale bylo to u aut. Nevěděl by někdo prosím jak je to řešené u motorky?


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#11 17.07.2014 23:08:34

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Vyndal jsem ten ventil volnoběžných otáček  a1  Co jsem z toho pochopil: Ventil má na svém těle, kde bude ukrytý nejspíše potenciometr, válcovitý kryt kde uprostřed je šroubek s hlavou na malý imbus a na něm pružinka, v tom krytu kolem šroubu jsou dva výřezy, jedno jakoby okýnko a druhý výřez slouží k zaaretování polohy v těle vstřikování. Když je ventil venku, tak se dá šroubem který je zároven s plastovým krytem otáčet, ale do vstřikovače se dá nasadit pouze v jedné poloze.. Ale potom je na něm ještě plíšek který má v sobě 3 výřezy, za tento plíšek se ventil připevňuje dvouma šroubkama k tělu vstřikovače. Když se ventil zaaretuje na plíšku v jiné drážce tak se jakoby změní jeho poloha - otočí se.. Takže teoreticky by se to takhle dalo nastavit ne? Protože nevím co by na tom ventilu mohlo odejít big_smile Leda ten potenciometr, nebo co to vlastně snímá..


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3748_dsc01993.jpg


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#12 18.07.2014 08:36:52

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


cita29:

Tak to zkus přesadit a uvidíš co to udělá

 offline 

 

#13 18.07.2014 21:44:03

tryskáč
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: TT 600e 1999
Věk: 43
Tel: 0905 311902
4 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Netvrdím že to takto máš, ale vzduch na voľnobeh riadi ventil voľnobežného vzduchu ktorý býva ovládaný krokovým motorom,
ktorý podľa teploty saného vzduchu či motora posúva ventilom a tak riadi bohatosť zmesy.
Takže je možné, že to o čom si myslíš že je potenciometer /na čo by tam bol?/ je motor ventilu.
Overiť túto teóriu si môžeš tak, že vymontuuješ zapojený ventil pri teplom a studenom motore a zapneš zapalovanie, mal by zastať v rôznej polohe.

 offline 

 

#14 18.07.2014 22:54:33

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


tryskáč:
Díky za radu  ano Asi to bude jak říkáš, něco málo jsem o tom na internetu našel a opravdu to je jak píšeš. Já právě nejdřív myslel že to nějak snímá nasávaný vzduch a podle toho potom řídí dávku paliva. Zkusím to ověřit jak říkáš. Díky  smile 


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#15 19.07.2014 16:57:36

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: stříkačka Honda - nedrží volnoběh


Tak jsem to zkusil a je to opravdu motorek. Při zapnutí zapalování a vyndaném ventilu se začal točit ten prostřední imbus s plastem okolo, když jsem ho prstem jakoby zaaretoval aby se netočil tak se při zapnutí zapalování pohnul směrem dovnitř-k motorku toho ventilu, ale asi jen o 1mm.. Nejspíš by se to dalo nějak nastavit i tím imbusem ale já se na to můžu...  big_smile našel jsem na netu kompletní vstřikovač i s elektronikou za 900kč tak to objednám, vemu z toho ten ventil a když to tím nebude tak přehodím celej vstřikovač.. Nevíte náhodou jestli se to musí nějak spárovat či nastavit přes diagnostiku? Snad ne..


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů